Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

akcul
22. črc 2007

erunko:
Jo jo, přesně tak. 🙂

erunka
22. črc 2007

akcul - predpokladam, ze uz ti mala i u jidla sedi, nase Naty je jeste pekna hrouda 🙂

akcul
22. črc 2007

erunko:
Úplně sama ještě nesedí, ale koupili jsme takovou židličku, která má 3 polohy nastavení zádíček, takže ji mám u toho trošku sklopenou. Mám ji vyfocenou v albu, tak můžeš mrknout. 😉 A neboj vaše Natálka se taky začne za chvíli víc rozhejbávat. Ta naše už je pěkný šídlo. 😀

monik111
22. črc 2007

Ahojte holky,to jsem rádá,že jsem narazila na tuhle diskuzi.Můžu mezi Vás???

Já už jsem 14dni jen na Nutrilonu,a před tím taky bylo malo mlíčka tak jsem přikrmovala.
Přečetla jsem pár stranek zpátky a my teda bojujeme ted s jidlem hodně.Ale jak píšete asi to vedro.Jenže jsem z toho vyplašená pač Verča spapa tak 100ml a to jen občas.Vetšinou tak 80ml tak po 3-4hodkách. A to papala i 130ml.Tak nevím jestli ten Nutrilon nezměnit.Třeba jí nechutná,pač čaje by vypila litry.Jinak přibírame opravdu jen aby se neřeklo tak půl kila za měsíc.Ale je spokojená a nepříde mi že by měla malo.Tak já nevím,ach jo!!!! ☹ ☹

jinak já se moc těším na papaní z lžičky,ale musím ještě vydržet 🙂

zuzka1000
22. črc 2007

Monik měli jsme úplně stejný problém jako vy. Když byly vedra tak mi malej mlíčko pil jen velmi málo a pořád chtěl jen čaj, taky jsem byla vyplašená, ale pak jsem pochopila, že když má fakt hlad tak si řekne. Taky záleží jaký čaj Verunce dáváš, já dávala od Hippu ty granulované a pak jsem přešla pouze na vodu a bylinkový dětský čaj. Poté malej začal pít čajdu opravdu jen na žízeň a nelemcal ho, protože mu chutná 😝 A tim se nám to papání mlíčka fakt vylepšilo. Přeju hodně štěstí !

monik111
22. črc 2007

zuzka: diky 🙂 . A je pravda,že dávam ten čaj od Hippa na bříško.Tak to zkusím jak ty.Porad mi ještě jaky ten čaj dáváš,moc se v tom nevyznám.Ještě jednou moooc díky. Jo a tu vodu můžu teda i samotnou???? 😕

akcul
22. črc 2007

monik:
Neboj, já myslím, že teď ty mimča opravdu málo papají kvůli tomu vedru. A jinak naše Natálka papala max. 90ml ještě donedávna (asi tak 3 týdny pozpátku). Až teď přešla na 120ml. A to není žádnej hubeňour. 🙂 Prostě každý miminko je jiný a někomu to prostě stačí. 😉

monik111
22. črc 2007

akcul: tak to si mě uklidnila.Já totiž vyčetla na tom Nutrilonu,že by ted měla papat už 150ml.Ale asi opravdu řídit se nějakýma tabulkama je fakt blbost a akorát to stresuje 😠 Já jsem takovej plašan,ach jo.Chudák Verča,má mamku sresku 😀
Né já se spíš bojím aby jí něco nebylo,ale je spokojená tak ji to asi fakt stačístačí.Tak diky holky moooc 🙂 🙂
Je fajn,že jsem toto tema a "Vas" objevila. 🙂 😉 🙂

zuzka1000
23. črc 2007

Monik vodu mu dávám převařenou kojeneckou a čaj dávám Rooibos sypanej a každej den mu dělám čerstvý, je přirozeně nasládlý tak proto ho pije, ale nechtěl ho, prskal, ale dneska ho pije úplně bez problémů. Ale jak říká Akcul mě vypil třeba přes den jen 3x 70 ml a evidentně mu nic nescházelo tak jsem ho nechala být, aby si řekl sám, až bude chtít mlíčko.

akcul
23. črc 2007

monik:
Jasně, tabulkama se vůbec neřiď. Měly by být jen orientační. Na každý miminko rozhodně sedět nemusí.
Jinak já jsem taky plašan. Zvlášť jsem byla ze začátku. No jo, první miminko je první miminko a každá maminka se o něj bojí. Je bezva, že to tady můžeme probrat a podělit se o svoje zkušenosti. 🙂

maddla
28. črc 2007

Holky prosím o radu, přešli jsme z Beby na Nutrilon a máme už tři dny průjem, myslíte že je to při přechodu na jinou výživu normální?

poupe
28. črc 2007

docela vas lituju,ze nemuzete kojit,flasky a tak

lottie
28. črc 2007

poupe: ?? 🤐 !!

mapris
28. črc 2007

maddla,
ahoj. Je to možný. Já jsem Terce taky zkoušela chvíli nutrilon, ale pak jsem jí to zas dala na Bebu. Bolelo jí po nutrilonu bříško. Zkoušela jsem i jiná mléka, ale jak měla průjem, tak jsem to vrátila ... Můžeš počkat tak 2-3 dny a pak uvidíš.

poupe,
to si prosim odpusť, nám je to taky líto, ale co se dá dělat... Nemůžeme to vrátit. Nerada bych tady zase četla nějaký "chytrý řeči".

poupe
28. črc 2007

omlouvam se,nemyslela jsem to zle.

maddla
28. črc 2007

MY už máme Nutrilon čtvrtej den a měla právě průjem a dneska dokonce ještě nekakala tak jsem trošku nevózní, budu muset asi zítra zavolat doktorovi a neni to teda normální při přechodu na jinou značku? Nespraví se to mapris?

majka07
28. črc 2007

ahojky, tak my měli nutrilon na začátku, ale boje s jídlem a skoro žádný přírůstek na váze za 14 dní pouze 100g, změnili jsme výživu, boje jsou menší ale jsou, ale přírůstek na váze za 14dní byl 400g, uvidíme za dalších 14 dnů, jen máme tužší stolici než po nutrilonu.

maddla
28. črc 2007

Jo a ještě na tom Nutrilonu je napsáno, že po přípravě se má nechat deset minut stát, dodržujete to?

aknela
28. črc 2007

Ahoj,

já bych měla takový malý dotazík. Příští týden budu přecházet na příkrmy. Doteď jsem používala Nutrilon HA mixovaný s Nutrilonem AR (kvůli blinkání). Přešli jste rovnou prvním dnem na pokračovací a nebo jste nějakou dobu míchali? Měli jste s přechodem nějaký problém (zácpa...)? Máte nějaké negativní zkušenosti s 2AR.

Děkuji moc 😎

luckaa
28. črc 2007

Ahoj,chtěla jsem se zeptat.Používám Nutrilon AR a malá má tuhou stolici,při tlačení často i brečí,máte s tím některá zkušenosti?

akcul
28. črc 2007

Ahojky!
maddlo:
Já si teda myslím, že normální to při přechodu na jiné mlíčko není. Raději bych zavolala doktorce a uvidíš. 😉
A jinak, ty máš Nutrilon A.R.? Já myslím, že ten klasickej se nemusí nechat odstát. A.R. je proti ublinkávání a nechává se odstát proto, aby zhoustl a miminko ho nemohlo vyzvrátit.

aknelo:
My jsme vůbec na pokračovací mlíčko nepřešli, protože malé pořád stačí jednička, tak mi doktorka řekla, že přecházet nemusíme. Takže ti bohužel neporadím, ale některé holky říkaly, že po dvojce mimča hůř kakají, protože je hustší, aby víc zasytila.

monik111
29. črc 2007

Ahojky holky,

luckaa: tak my mame ten klasickej Nutrilon a mala ma taky tužší kakani a někdy se taky u toho trošku nadře,ale nebrečí spíš tlačí nahlas 😉a kakame 1x za dva dny. ☹ Ale jestli ti mala moc breči tak radši zajdi k mudrovi.A proč máš AR? Malá ti blinkala? Pač kamoška s tím měla dost velký trable.A pak radši nechala malou očas ublinknout než aby ji trapila s kakaním.Ale radši se porad s doktorem. 😉

majka07: a na jakou jste přešly vyživu.My taky vedeme boje s jídlem a taky moc nepřibírame ale mudra zatim nic neříkala.

erunka
29. črc 2007

monik111 - ahojky, davas Verunce uz stavicky nebo neco jineho krome UM?

monik111
29. črc 2007

erunka: ahojda,Já teda ještě nic kromě čaje nedávám,ale už se na to těším 🙂 Ale s doktorkou jsme se domluvily,že až tak kolem toho 5měsíce.Ty už něco dáváš??? já někde četla,že by se s příkrmama mělo začít ukončeným 4měsícem a aby děti měly dvojnásobek porod.váhy.Tak to mevím kdy bych se dočkala,pač Verča ba musela mít 7kg a mame 5.90 a naším tempem budu ráda když to zvladnem za dva měsíce 😠 Ale nevím jestli to je pravda. 😕 😨

erunka
29. črc 2007

monik111 - ja davam zatim take jen caj, nekdy obycejny detsky, neslazeny, nekdy fenyklovy od Hippu, tchyne mne porad premlouva, at male uz zacnu davat stavy a zeleninku, ale mne se to zda moc brzy, cetla jsem, ze by to byla i zatez na ledviny, tak si myslim, ze az tak kolem toho 5 mesice, my mely 3,39 pri narozeni a ted ma 5.53, takze take nejsme zadny cvalik 🙂

monik111
29. črc 2007

erunka: na tchýni kasly.Já taky radši počkám 😉 A o tech ledvinách máš pravdu.Já myslim,že není kam spěchat.Ale taky mě to už láká. Pač my kdýž jíme,tak ona na nas tak smutně kouká ☹
No a stou váhou na tom jsme skoro stejně.My mely 3,45 a ted 5,90. Je tak jsem ráda,že má někdo podobné "míry". Pač skoro všichni jsou cvalíci/7-8kg/ a já se bala,že jsme moc hubení.... Jaký dávaš ten dětský čaj.Já dávám na spokojené břísko od Hippu a mám koupenej heřmánkovej od Hippu.

erunka
29. črc 2007

monik111 - ten horky je LEROS, ale ten pije jenom teply, pokojovou teplotu nechce, neni totiz slazeny, kolik ti mala vypije mlicka a jak casto?

monik111
29. črc 2007

erunka: no my s jídlem bojujeme. Verča je asi dietářka 😀
Dřiv jedla líp ale ted co byly ty vedra tak to už musí být aby snědla 100ml.Většinou tak 80-90ml a to po 3-4h.Ale většinou až za ty 4hodky.A to přes noc spí.Večer kolem osme jí naposled /tak 90ml/ a pak se vzbudí tak 5-6h a sní jenom 70ml a někdy 80ml.No a pak po tech 4hodkách.Takže jí tak 5x a výjmečně 6x. Takže nic moc 😠 . A jak jste na tom vy??????

zuzka1000
29. črc 2007

Aknela když malému byly 4 měsíce DR mi řekla, že máme přejít na Nutrilon 2, protože má jiné složení a jak se dítě vyvíjí tak má zvýšenou potřebu a proto tu 2. Akorát bych řekla, že určitě má tužší hovínka a hůř se mu kaká to na tuty. Ale někde jsem četla, že Nutrilon počáteční můžeš podávat až do roka, že by taky měl pokrýt potřeby mimča.

erunka
29. črc 2007

monik111 - no u nas se to meni, ted jime 130ml a to 5x denne, vecer kolem 8 ji naposledy a pak az kolem 7-8 rano, spi celou noc jako andilek, no to Natynka je proti Verunce pekny jedlik