Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

monik111
29. črc 2007

erunka: no to teda 🙂 No jo naše Verča je po mě já taky u jidla dělala humbuk i ve školce. 😀 Né,tak já doufám,že se to snad zlepší.Jenže jí to asi teda stačí,pač je naprosto v pohodě 🙂 Tak doufám,že jí nic není 😕 Od kdy jste na umělé vyž.?

erunka
29. črc 2007

monik111 - ja myslim, ze pokud by mela hlad, dala by to dost jasne najevo 🙂 bohuzel od 6 nedel, mela jsem 2x zanet a nelecenou vpacenou bradavku, tak mi gynekolog zastavil laktaci, co ty?

mapris
29. črc 2007

maddla,
to nevím jestli se to spraví. Když měla malá průjem po jiným mlíku - co jsem chtěla zkusit - tak jsem se zase vrátila k Bebě.

aknela,
ne, rovnou jsem přešla na pokračovací mlíko - míchat se to nemusí.

luckaa,
my měli problém při obyčejné bebě. Pak jsme na radu kožní přešli na h.a. z důvodu alergií a tím se to zlepšilo. Nutrilon má myslím řadu mlík pepti - ty jsou snad šetrnější právě k bříškům mimi, ale nevím, jestli je to s AR. To by se chtělo zkusit zeptat v lékárně.

monik111
29. črc 2007

erunka:já asi tak nějak taky.Verča se vůbec nechtěla prisávat a když tak si desetkrát cucla a začala brečet.Tak jsem začala rázně odsávat a davala ji svoje.Jenže jsem ho měla malo tak jsme zacaly přikrmovat.Jenže tím odsavaním jsem si uplně odrovnala bradavky a mlíka bylo miň a míň,tak to pomalu šlo do kytek.Takže už tak 14dní je jen na Nutrilonu.Taky jsem to ořvala a furt jsem odsavala i když jsem dala z obou prs tak 40ml jenže nějak jsem to furt nechtěla vzdát.Jenže to už nebylo k ničemu.....
A ty záněty jsou teda pěkný svinstvo,kamaradka taky kvuli tomu nemohla kojit,hold nemáme to jednoduchý 😠 ☹
Jenže mám ted trochu problém od tý doby co už neodsávam mě tak divně boli prsa.Nalitý je nemám,to né, ale když hodně zmáčknu tak se mi objeví kapička mlíka.To je divný nééé????Nevite nekdo co to???? 😨 😨

erunka
29. črc 2007

monik111- a rekla jsi to gynekologovi? mne na to dal primo leky a do par dni bylo po mliku a bez bolesti, ale na psychiku to bylo strasny, taky jsem odsavala jak o zivot, ale mela jsem el. odsavacku a prsa v pohode, jen to zabiralo strasne moc casu

monik111
29. črc 2007

erunka: na gyndě jsem to neříkala.Ale co mi tak řekli známí,tak by to mělo odeznít samo ale nevim nevim.... Dyžtak se ho zeptám až tam pojedu,pač stejně potřebuju jinou antikoncepci/zatim beru tu při kojení/,tak se zeptám.Hele mužu se zeptat,jestli už maš menzes??? Já furt čekám a nic.
Jinak ja měla manualní odsávačku,takže šlachy na ruce dostaly zabrat a ten čas to máš pravdu.Zdalo se mi,že jen papame a odsáváme a to pořád dokola.Ale co bysme pro ty zlatíčka neudělaly 🙂

erunka
29. črc 2007

monik111 -ano, menses jsem jiz mela asi 2x, poprve to byl tedy narez, dlouhe a silne

monik111
29. črc 2007

erunka: tak to mám na co těšit,žé???? 😠
Jo ještě se zaptám.Kolik tak malá vypije čaje .Verča někdy vypije i 400ml.Hlavně jak je vedro,tak má teda pořádnou žižu.Prý by měly vypit na kilo své vahy 100ml tekutin.Tak nevim 😕 Jak jste na tom vy?? 🙂

erunka
29. črc 2007

Naty o to moc nestoji, maximalne 150ml za den, vic ani nahodou, mozna se Verunka zaplacne tim cajem a proto nechce vice mlicka

monik111
29. črc 2007

To jsem si taky myslela,ale není to tím.Už jsem to testovala,že jsem jí třeba dala čaje jen tak 50ml za den a stejně.....Ale ted mi dala dvě dávky po 120ml tak mám radost 🙂 Snad jí to vydží 😉

maddla
29. črc 2007

Monik 111: s těma prsama mám úplně stejně problém, taky mě pořád bolí a to mám měsíc od porodu a o kojení jsem pokoušela 14 dní, víc už jsem nezvládla. Ale já je mám pořád nalitý a příde mi že snad pořád větší a větší než aby se mi zmenšovali a mlíko kde nic tu nic, to je taky divný, ne? Nebo to trvá dlouho než se vrátí k původní velikosti? Nebo se nevrárí? To bych nepřežila 😀

erunka
30. črc 2007

maddla - nechci te desit, treba je to individualni, ale ja opravdu puvodni stav prsou nemam a to jsem kojila jen 6 tydnu

maddla
30. črc 2007

což původní stav nečekám 😀 spíš jsem doufala, že aspoň původn velikost mi zůstane, tobě zůstaly prsa větší?To mi ani neříkej ☹

monik111
30. črc 2007

madla:hele a máš je tvrdý? Já třeba mám pocit jako že jsou takový opuchlý ale zase kdýž je promačkám,tak prostě"blato". No a kté velikosti,taky doufám,že se mi ještě zmenčí,páč jsem jak tank a opravdu velikost podprdy F uz chci vyměnit za svoje C 😠 .Ale je mi jasný že ten vzhled už mít teda nebudou 😀 No jo hold jít bez už nehrozí 😎

zuzka1000
30. črc 2007

Maddla já mám skoro 5 měsíců od porodu a prsa mi určitě zůstala větší a to jsem kojila necelé 3 měsíce 😕

maddla
30. črc 2007

Monik111: tvrdý je nemám a pocity mám stejný jako ty, mám je pořád jakoby nalitý a je mi to nepříjemný, já jsem teda měla taky C a v těhotenství D, talže to nebylo tak strašný, ale stejně chci zpátky C, Jsem dost úzká takže to na mě všechno dost vyniká🙂

Zuzka1000: A máš svou původní váhu? Na tom velikost taky závisí.

erunka
30. črc 2007

ja mam velikost puvodni, ale mam pocit, ze jsou mensi, asi to bude tim, ze jsou jako to blato

maddla
30. črc 2007

A za jak dlouho se vrátili na puvodni velikost? Jestli necekam zbytecne 😀

erunka
30. črc 2007

ja myslim tak mesic po ukonceni kojeni

maddla
30. črc 2007

tak to mám ještě šanci 😀

zuzka1000
30. črc 2007

Mám svou původní váhu a to já jsem měla 75 E po porodu a teď mám teda C ale jak říká Erunka pěkný bláto 😀

luckaa
2. srp 2007

monik na Nutrilon AR jsem přešla kvůli blinkání,poradila jsem se skrz tu tuhou solici s doktorkou a doporučila AR střídat s normálním Nutrilon 1 a je to už v pohodě,většinou na noc dáváme AR a během dne normální,stolice už je opět řídká a blinkání jen trochu občas

moncl
2. srp 2007

ahoj, je tady prosím nějaká zkušená maminka, která by mi poradila jak dávkovat Nutrilon rýžovou kaši 5-ti měsíční holčičce? Dneska jsem kaši naordinovala poprvé a vůbec nevím, kolik toho ta holka má sníst 🙂 tak jsem to do ní chudinky cpala a cpala 🙂 a ona pořád jedla a jedla 🙂 bojím se, aby jí třeba potom nebolelo bříško 😨 Díky

krizulka003
3. srp 2007

ahoj,zdravím všechny maminky na koníkovi,chtěla bych poprosit o radu.chceme teď zkusit přejít s nutrilonu comfort na A.R.máme přejít rovnou a nebo je lepší začít postupně,myslím jako ze začátku to střídat?
a stejný dotaz mám jak postupovat při přechodu z jedničky na dvojku.předem díky za rady 😉

vetrovka
3. srp 2007

krizulka003: my jsme přecházeli z nutrilonu comfort na normalni nutrilon a MUDr. říkala, že se to postupně vyřazuje, takže napřed první dávka nového a pak zbytek současného nutriolu a další den dvě dávky nového a pak starý nutrilon atd. Ale je fakt, že náš malý kakal po nutriolu comfort jenom vodu, takže mi to tak doporučila, abych viděla, co to s ním bude dělat... 😉

ikuska26
3. srp 2007

ahojte, tak aj ja by som prosila o radu,...skor nejake skusenosti z UM, ja som kojila do skoro 6 mesiaca, presli sme na Hami 2 a teraz skusam Sunar plus 2, myslim ze je ten sunar lepsi, ale saze hami grckal menej, tak neviem, ake mate skusenosti zo znackami umelych pokracovacich mliek? na noc davam Hami hajaja 2 zmiesane s kasou, a inak cez den papa 2x ovocnu a 1x masovozeleninovy prikrm a cajik tak k obedu...dakujem za odpoved

moncl a krizulka, rada by som vam poradila, ale fakt neviem ....

krizulka003
3. srp 2007

Vetrovka:díky moc,já sem si říkala že to tak možná bude ale nebyla jsem si jistá a naše mudr.mě k tomu nic neřekla.jinak náš malý měl po Comfortu taky vodnatější stoličku ale jak jsme začali brát železo tak se to spravilo 🙂 takže ještě jednou dík za radu. 🙂

zuzka1000
4. srp 2007

Moncl, myslím, že by to mělo být 125ml kaše pokud má už jeden zeleninový příkrm za den.

macanet
4. srp 2007

Ahoj mám dotaz, pokud máte někdo zkušenost, budu ráda. Před týdnem jsem měla vysoký horečky 39,5 až 40 a dostala Paralen čípky,bohužel za dva dny se mi Adélka špatně přisávala a nechtěla u jednoho prsa vůbec být. Během tří čtyř dnů, začala při kojení zlobit a odtahovat se od prsu a po každým kojení nám plakala a probrečela hodinu, až usnula.Včera jsem zjistila, že po "kojení" vytáhnu z odsávačky jen 5 a slabou 10 z druhýho ☹ A navíc malá se dnes přisála dvakrát potáhla z jednoho a třikrát z druhýho a zas řev , navíc mi připadalo, že netahá, ale jen dudá.Nechali jsme ji plakat asi hodinku, a já mezitím vlezla do vany napařila prsa a zkusila odsát a neodsála skoro nic. Adélce jsme koupili Nutrilon 1 Premium a dali jí ho, je klid. Chudinka plakala nám asi hlady. Máte zkušenost, nebo podobný problém? Myslela jsem , že je to laktační krize, ale při tý se mlíko spouští ne? Děkuju moc za odpovědi 😉

macek13
6. srp 2007

ahoj, mám dotaz. přešli jsme z Nutrilono na Nutrilon comfort. malý měl problém s kakáním a taky ho berou dost prdíky. Bereme ho 4 dny a zatím žádné zlepšení. spíš se mi zdá, že víc brečí. nevíte, jak dlouho trvá, než se projeví změna mléka? Jo a pokud ho berete, tak jak to děláte s těmi 10 min, kdy se má nechat odstát? malý si vždy může protrhnout plíce. Díky