Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

sisstin
27. kvě 2008

martan: my jsme taky kadili po každým jídle v tomhle věku..a nutrilonový hovna smrděj děsně 😅 😅 😅 já už ted skoro jen přikrmuju..takže kadí tak 2x..a už to tak šíleně nesmrdí, bo toho mlíka vypije málo 😔

sisstin
27. kvě 2008

martan: to dělá ten comfort, protože je proti zácpám a kolikám...po něm se kadí hodně, ale nebolí břicho aspon 🙂

martan
27. kvě 2008

tak nevim zda ji na tom nechat nebo zmenit furt ji prebalovat je des ale je pravda ze je spikojena kvuli brisku se nekrouti no za mesic jdem na prikrmy tak to snad bude lepsi

sisstin
27. kvě 2008

martan: ale bacha při přechodu na 2..jestli trpí na bříško..tak radši dávej týden např. 3odměrky 1 a jednu odměrku 2..a další týden napůl...atd. 😉 když jsem mu dala tu dvojku bez přípravy, tak bolesti a prdy hrozný 😒

sisstin
27. kvě 2008

jinak my jsme plně na 2 vlastně až tenhle týden 😕 do 6.měsíce byl furt na tý jedničce...ale on toho mlíka vypije fakt málo..

martan
27. kvě 2008

nojo ono se vlastne pak musi prejit na tu 2 dik za tip

sisstin
27. kvě 2008

martan: nemusí, když jí bude stačit ta 1..tak ji může mít dýl 😉 záleží, kolik pije 😉

terka81
28. kvě 2008

Ahoj holy, jsem čerstvá mamina týdenního Flípka 🙂 .bohužel jsme od začátku na umělé výživě a tak trochu si nevím rady.pokaždém nakrmení malý urputně křičí a docela dlouho, prdíky to zřejmě nebude, protože prdíme krásně, takže přemýšlím jestli nemá hlad.v porodnici jsme dávali 40 ml co 3-4 hod., doma jsme pak měli dávat 50 ml, ale to měl málo, dneska jsem začla dávat co 2 hod. 70 m., ale pořád se to nelepší. můžete mi prosím některá z vlastní zkušenosti poradit jesti je to jenom tím, že se chce vybrečet nebo má hlad a pak mu mám dávat víc nebo častěji........bohužel nemám ve svém okolí nikoho kdo by mi poradil 🙂

sisstin
28. kvě 2008

teri: tak mu zkus dát víc UM,jestli pak bude v klidu nebo ne..tak poznáš, jestli je to hlady 😉 jinak bolet břicho může i když prdí...my prděli neustále a řev od bolestti...takže prdění ukazatel není 😕

frog
28. kvě 2008

přesně tak terko..a jakou máte UM,určo nutrilon vid.

terka81
28. kvě 2008

siss děkuju, zkusím to uvidíme, snad trocha více méka zabere.
UM máme bebu, měli jsme ji už v porodnici, tak jsem to nechtěla měnit a navíc jsme vše kupovali na rychlo, protože v porodnici jsem zkoušela přikládat malého k prsu, tak jsem doufala, že se ještě rozkojím. bohužel se nepovedlo

sisstin
28. kvě 2008

teri: já taky kupovala všechno na rychlo...neměla jsem nic..vyzkoušela jsem všechny mlíka..a jsme teda na Nutroši comfortu 😉 ale taky ..děti prostě brečí..a někdy to bohužel nemá důvod 😔 😅

ivulinda
1. čer 2008

přesně tak 🙂

ivanky
21. čer 2008

Ahojda!Chtěla jsem se zeptat jestli některá nemáte zkušenosti s Hami forte?

adriana1
25. čer 2008

Ahoj holky,
tak mysme museli přejít na bebu 1 premium. Jedli sme nutráč ale přestal jí chutnat tak sme museli změnit značku.
ivi: nemám

m.k89
25. čer 2008

Ahoj,chtěla jsem se zeptat jestli jste měla někteá problémy,že vaše dítě nechtělo umělé mléko??

console
6. srp 2008

Ahoj holky, uz jsem psala, asi se to ztratilo 🙄 .
Mam problem-mam temer mesicni holcicku. Nyni jsme uz 4. nebo 5. dnem na nutrilonu comfort. Vy pisete, ze se vam mimca po nem vykadi po kazdem jidel...Mne teda ne, mala se vykaka za me pomoci rourkou tak jednou, max 2x denne. Mam z toho depku-myslite, ze jde jen o nejaky prechod, ze si zvykne a bude kajdit sama? Mely jste to treba taky tak? Mam z toho fakt nervy v kyblu a vycitky, ze kdybych kojila, nestalo by se toto...Dekuju moc.

sisstin
6. srp 2008

console: to trávení je šílený..my měli prdy až do 7.měsíce a nezabíralo nic 😉 a jako asi dvouměsíční taky kakal jednou denně nebo vůbec..to se prostě zlepší až za dýl 😒

console
6. srp 2008

sisstin:takze myslis, ze je to normalni? ja uz nevim co bych...vsichni si ten comfort tak pochvalujou...

console
6. srp 2008

tak jsem myslela, ze to zacnu davat a okamzite se to zlepsi a nic moc zatim, ach jo

sisstin
6. srp 2008

console: no mně ho přestal úplně pít..vždycky pil mlíko málo..a v 7měsících vypil už třeba jenom 50ml za celej den 😕 ..ale bála jsem se mu dát normoš Nutroš..ale jelikož ten comfort fakt nepil..tak jsem zkusila ten Normoš..a pohoda úplná 😉 akorát do toho furt dávám trošku Lefaxu, páč děsně pění jinak 😕 ted vypije aspon 2xdenně 150ml....pro mě je to úspěch 😅

sisstin
6. srp 2008

ale jak říkám, nám na ty prdy nezabíralo nic..prostě ho to muselo přejít samo.. 😖

console
6. srp 2008

to nam ten comfort na prdy zabira-laura desne strili...ale to kadeni...

console
6. srp 2008

jinak s tim jidlem-vypila by snad i litr, kdybysme ji ho namichali 😀

sisstin
6. srp 2008

console: to chce fakt čas 😉 nic lepšího jak comfort na ty zažívací potíže není 😒

console
6. srp 2008

ach jo, tak diky, ale je to teda stres. a nevis, kdy by se to tak mohlo srovnat? v radech dnu? tydnu? ☹

sisstin
6. srp 2008

console: to fakt nevim, to má každý dítě jinak..mně taky každej uklidnoval, že prdy do tří měsíců přejdou...a nic..a nepřešly ani v půl roce.. 🤐 já z toho byla na prášky..každopádně rourku moc nedoporučuju, děcka pak ztrácej ten kakací reflex 😉 bych ji použila, až kdyby nekakala třeba dva dny 😉

cerstvamama
6. srp 2008

Ahoj, mám 7 týdenní holčičku a od 3. týdne přikrmuju Nutrilonem 1 HA. Od té doby, co jsem začala přikrmovat, měla dcera problémy se stoličkou a bolelo jí bříško. Zkoušela jsem všechno možné, ale nakonec jsem skončila u rourky. Použila jsem jí zatím jen jednou a pomohlo to. Vyšla stolička (to množství po třech dnech!!!) i prdy a malá byla spokojená. Od té doby se to tak nějak ustálilo a mrňous kaká sám 1x za dva dny, ale je to vždycky šílená nálož. Dnes jsme byly na kontrole a v poradně mi říkali, že škodlivost rourky je vžitý předsudek, protože to ničemu nevadí. Nebylo prokázaný, že by se pak miminko neumělo samo vykakat a ani to nijak neškodí svěračům, nic se tím nevytahá, nevykloktá atd., jak se prý traduje. Ta rourka se může používat podle potřeby, vždycky když má mimčo bolení a nemůže se vykakat.

dokca
8. srp 2008

Ahojky,
máme 6 týdenní holčičku a byli jsme na Nutrilonu,ale po měli jsme po něm šílenou zácpu,tka nám doporučili doktorka Bebu.Ta nám ale také nesedla, protože jsme zvraceli,tak jsme skončili na HAMI a na tu nedáme dopustit.

console
8. srp 2008

dokca: prosimte a kolik dni asi tak trvalo, co jste pouzivali hami, nez mala zacala zase normalne kakat? Mame ten stejny problem, i kdyz konzumujeme nutros comfort. A o jake hami se konkretne jedna? Nebo je jen jeden druh pro ty nejmensi? Diky moc