Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

isacek
29. pro 2006

macejka,
já taky používám flaštičky od aventu a mám i chicco i bebe jou a přijde mi,že je to ze všech stejný 🙂 !Většinou prcky bolí nebo tlačí bříško až na večer,protože za den napolikají vzduch a hlavně,když se vztekají jako ta naše uličnice 😉!

macejka
autor
29. pro 2006

helik

ty už dáváš pokračovací mlíčko,viď?Začala jsi malýmu rovnou dávat tu dvojku nebo si to ještě pár dnů míchala s jedničkou?Já jen dodělám zbytek tý jedničky a taky najedu na pokračovací.

mapris
30. pro 2006

ahojte holky,
tak malá dneska spala do půl 8, ale ve 3 se vzbudila, tak jí manžel přebalil v postýlce, dala jsem dudlíka a usnula jak špalek :o)) Jen jí asi něco trápí, protože ze spaní vždycky dost zapláče. Nevím, jestli to není s těma strupama.

macejka,
a dáváš ho do toho silnýho fusaku pořád? Já zatím jo, přemýšlím právě, že bych jí ho vyměnila za bundičku a teplý kalhoty, ale bojím se, že neodhadnu, aby jí v tom nebyla zima. Předse jen ten fusak je fusak a nemusím jí do toho vůbec navlíkat, dám jí jen dvoje rukavičky, dvě bavlněný čepičky a hodím jí tam, jak je doma. No a když je pod nulou, tak dám ještě takovej teplej pytel do kočárku .. Tak snad to není hodně ..

isacek,
já jí tou mastičkou mazala 10 dní a zdálo se nám, že je to furt stejný. Manžel má obavy, jestli se tam netvoří nové strupy. Koupila jsem včera třezalkový olej - někde na netu jsem vyčetla, že to na strupy pomáhá. Tak uvidíme, co to udělá ... Jinak vyrážka nám zmizela, ale zase se objevila. Má teď posetej celej krk a holtovka nějak přestává zabírat 😢 . Nevím co s tím, zítra máme jít za návštěvu a úplně je mi malý líto, jak vypadá ..
Jinak vodu jsem jí včera dala napít taky, ale moc jí nechtěla. No, já jsem vyzkoušela něco jinýho. Dala jsem včera trošku do mléčka kmínový čajíček - podomácku vyrobenej a vykakala se teď ráno .. Tak nevím, jestli jí zas nebolí bříško ...
Jinak já mám flaštičky koupené se sterilizátorem, ani nevím značku 😀, ale dudlíky máme bebe jou, z těch mi zatím pije nejlíp ...

macejka
autor
30. pro 2006

mapris

jak ti malá zapláče v noci tak je taky možný,že se jí jen něco zdá.Našemu prckovi se to taky stalo a nebo se ze spaní někdy usmívá,já myslím,že jsou to sny 🙂
Tak jak tak pozoruju,já malýho asi pěkně balim.Zimní fusak máme v kočárku pořád teď když už je docela chladno a oblíkám ho do něj taky asi dost.Dávám mu bodýčko,punčocháčky,tepláčky (to má i doma) a pak ještě bundičku a někdy i svetřík.Já ho fakt asi balim,Teď když ještě nemrzne tak mu budu dávat jen na bodýčko mikynu nebo bundu nebo svetřík.
na tom plavání mi říkali,že má být mimčo oblečené stejně jako dospělý tak jsem ho oblíkala podle sebe,ale je fakt,že já nejsem zabalená v zimnim fusaku.A jak se říká,že má mít mimčo vrstvu navíc tak to platí v šestinedělí,kdy ještě miminko nemá pořádnou termoregulaci.

mapris
30. pro 2006

macejka,
No, já právě málokdy odhadnu jak malou oblíkat. Doma mám malou oblečenou (tak jak je v mym albu na tom polštáři), body s dlouhým rukávem + bavl. overálek bez rukávu (a nebo body s krátkým rukávem a overálek s dlouhým rukávem) + samozřejmně ponožky. Já mám šité takové spací pytle z bavlny a vycpané slabým vatelínem a občas přes ní hodim deku - tak je v kolíbce, jinak co nám ukazuje tady teploměr, tak doma míváme tak 21-23 stupňů. Co vy?. No a venku dneska bylo -0,3 stupně a to jsem jí dala zimní fusak - v kočárku, takovej teplej.. Nedala jsem jí ten pytel, (kterej je i do sedačky, ten mám taky ve fotoalbu), protože se nemůže hejbat, tak jsem jí dala takovej pletenej kabátek a kalhoty, dvě čepičky + dvoje rukavičky (bavlněný a teplý) a zabalila jsem jí do takové fleecové deky, a zima jí myslím nebyla, teda alespoň podle nosu ne :o)) Taky si myslím, že když už je větší, tak jí nemusím balit. No, oblíkat podle sebe jí nemůžu, protože já mám bavlněné triko s dlouhým rukávem a takový dlouhý kožíšek a rukavice. Jinak na spaní je v tom domácím pytli a mám peřinu a dávála jsem jí deku, jenže teď v ložnici už topíme, tak jí zkusím tu deku nedat. Jenže se mi zdá, že když spí celou noc, tak má pak ledový ruce, tak se bojim, aby jí nebyla zima. Je možný, že se jí něco zdálo, to mi zaplače i v kočárku. Budu muset udělat víc fotek, hlavně tu vyzdobenou postýlku :o))

HOLKY, JDOU NÁM DOLŮ STRUPYYYYY 😀 😀 😀. To teď vyčesávám a občas stačí jenom za to chytnout a ono to jde samo. Asi pomáhá ten třezalkový olejíček. Jdem zítra na návštěvu, tak se jí nebudu muset bát čepičku. No a tu vyrážku zatím nechám být, třeba to zmizí samo a nebo uvidíme, co nám 10.1. řekne doktorka ..

isacek
30. pro 2006

mapris,
ted mě napadlo,když má malá vyrážku tak ji hlavičku nemeju vodou,ale mám jarishův roztok tak ji otírám jen tim.Tak si ho kup,prodávají to normálně v lékárně.To nám taky pomáhalo,ale opravdu na hlavičku nepoužívej vodu ve které ji koupeš!To je super,že už vám jdou ty stroupky dolů! 🙂

mapris
30. pro 2006

isacek,
no, já jsem jí myla jen obyčejnou vodou, až včera jsem koupila dětské mýdlo Sebamed, tak čekám, co to udělá. Jinak když jí koupu, tak jí hlavičku stejně držím ve vzduchu a občas jsem jí jen rukou přejela hlavičku. Zatím nám jdou dolů tím olejíčkem, tak uvidím, co bude dál. Ale určitě díky za radu :o)

helik
30. pro 2006

macejka
jo, já už jsem najela na dvojku, ale ještě pořád míchám s jedničkou, nechci, aby byly potíže s "a a" ....no zatím dobrý 😝

Před týdnem jsem dávala ještě víc jedničky než dvojky a teď jsme tak půl na půl. Možná se bojím zbytečně a mohla bych už dávat jen dvojku, ale ono není nač spěchat. Dneska dělám experiment, vyvařila jsem mrkvičku a udělám malýmu mlíčko s tím vývarem....doufám, že to bude mít trošku projímavý účinky. Mrkvičku zatím papá maminka 😉

mapris
30. pro 2006

No, tak já mám ještě do dvojky daleko, nám budou v úterý 2 měsíce. Já jsem jí včera večer před spaním do mlíčka dala trošku toho kmínového čajíčku a kakala mi dneska dvakrát :o))

helik
30. pro 2006

mapris

tak to gratuluju 🙂

Jinak včera jsme si byla po roce zahrát volejbal. Nebývala jsem špatná hráčka....ale včera jsem si připadala jak pytel brambor, musím s tím něco dělat. 😲

Holky,
chodíte se sami někam odreagovat? Já málokdy a večer, když mi malej usne (kolem osmé nebo spíš deváté), honem zalehnu taky, protože nikdy nevím, jaká noc mě čeká.

mapris
30. pro 2006

helik,
ale zase se nám dělá vyrážka na obličeji, furt něco 😠 .
No, já se nechodím odreagovat nikam. Večer když malá jde spát, tak taky zapadnu rychle do postele, protože taky nevím, co mně čeká. Ale dostala jsem permanentku na plavání do Axy, tak bych chtěla chodit každou sobotu buď dopo, nebo odpo. Podle toho, jak to bude vycházet a manžel bude hlídat malou. Tu permici jsem dostala od něj :o)) Tak jsme se dohodli, že on bude chodit jednou týdně buď do sauny, nebo plavat a já jednou týdně - spíše o víkendu, taky někam za sportem, abych netloustla. Chodili jsme totiž dvakrát týdně chodit plavat do podolí - před těhotenstvím, a dost mi to chybí. Hlavně potřebuju zpevnit to břicho, co mi tak visí 😒 .

macejka
autor
30. pro 2006

mapris

taky gratuluju ke slejzání stroupků,uvidíš,že brzy po nich nebude ani památky 😉
Já malýho teď asi tři týdny koupala v nějaký olejový koupeli,co nám napsal doktor a mazala tim excipialem.Měl totiž suchou kůži.Tak dneska už ho zkusím namazat krémem od Nivei a uvidim,co to s ním udělá.Jinak bude jasný,že jsme alergický na niveu ☹

helik

do mě mamka pořád hustí,ať už malýmu koukám dát nějaký ten příkrm,že já jsem dostávala ve třech měs.masový vývar se zeleninou atd.Tak pořád nevim.K doktorovi půjdeme až za dva týdny.Možná bych mohla zkusit taky alespoň ten vývar z mrkvičky.
Já taky nikam nechodim,jen za kamarádkama jednou týdně,ale to je přes den a máme s sebou děti.Jediný pohyb,který provozuju denně je procházka s Filípkem,po tom ale nezhubnu.Přemýšlela jsem taky o plavání,bazén mám strašně daleko,za rohem,chichi.Nebo o nějakym cvičení,když donutit se je to nejhorší,ale na to plavčo bych možná mohla.
Nedávno jsem byla s kamarádkama na večeři,bez chlapů,jen holky,to bylo poprvé od porodu.

isacek
30. pro 2006

Holky,když už jste u toho plavání budete někdo chodit s prckem na plavání?
Já bych určitě chtěla začít chodit,ale až od jara,protože ted v zimě se bojím aby malá nebyla často nastydlá!Kamarádka chodí s prckem taky a je pořád nastydlý.Jinak já se taky nechodím nikam bez malý odreagovat.Ale po novým roce už to nebude tak hektický tak snad někam vyrazim!

macejka,
máma do mě taky hustí at ji přidám do mlíčka odvar z rýže nebo ten cukr! 😉
Já už se hrozně těším až začnem s příkrmem to bude asi sranda 😵 !Už ted ji někdy dávám mlíčko lžičkou,aby aspon něco snědla a má to vždycky všude!

mapris
30. pro 2006

macejka,
no, už jich tam má jenom pár a představ si, že pomohl ten třezalkový olej, chytla jsm za kousek a šlo dolů větší kusy, tak jsem ráda, ale ono zas bude něco jiného. Hlavně, že jsme zdraví a dobře papáme, ťuky, ťuk 😀. Jinak já zjistila, že jsme alergický na johnsona, bojím se cokoliv použít, protože olejíček ani krémy nám nedělali dobře. Dostala jsem to od kamarádky, která tam dělá, a teď nevím co s tím, asi to hodím do bazaru.
Jinak jak tu píšeš, o těch příkrmech, tak moje kamarádka, která má 4měsíční holčičku, tak jí snad už od 2,5 měsíce dává na noc mixované ovesné vločky s tím umělým mlíkem a že jí spí celou noc .. Já si počkám, až co mi navrhne doktorka, ale vzhledem k tomu, že Terka je docela slušnej hladoš, tak bych taky chtěla něco takovýho vymyslet, protože mlíko jí asi dlouho stačit nebude ..
No, já jsem dlouho nikde nebyla, ale hodlám se od příští soboty chodit na to plavání, protože ta permanentka se musí vyčerpat do března, tak aby to vycházelo na těch 10 vstupů, a pak tady kousek od baráku mám malý fitnessko, tak se chci mrknout, co je to zač. Když jsem byla na procházce, tak jsem tam viděla vcházet tři chlapíky, tak aby to nebyli ti borci a já se tam s těma svýma 151 cm neztrácela. Chodila jsem do jednoho fitneska s kámoškou na Jiřáku, ale ti borci náhodou moc necivěli 😀, tak uvidím. Stejně bych měla čas po koupání, protože manžel chodí domu kolem 19té večer, a než vykoupeme, nakrmíme a uložíme, tak je 9 a to jsem ráda, že jsem ráda a chodím stejně spát tak v 11, a večer chodit nikam samotný se mi nechce 😒, takže to zas vidim na ty víkendy, kdy je manžel schopnej pohlídat malou. Nedavno jí měl od 10ti do 4 hodin a bylo to v pohodě. Chlapi to mají v tomhle prostě jednodušší ...

isacek,
my s manželem by jsme chtěli s Terkou někam chodit, teda manžel chce, abych JÁ někam s malou chodila, ale počkám, až budeme kožně úplně v pořádku a vidím to tak od jara, dokud nebude zima .. Tak uvidim ...

mapris
31. pro 2006

isacek,
myslela jsem plavání :o))

isacek
1. led 2007

mapris,
to jsem pochopila 😉 !

Holky tak jak jste prožily Silvestr s mimčama🙂?Malá s námi byla celý večer a pět minut před půlnocí vytuhla 😅 !
Jinak ji ted už nedávám čajík,ale přidávám jí ho do mlíčka a krásně mi papá po třech hodinách(ťuk,ťuk) 😕 !
Takže myslím,že mapris s tímto nápadem začala tak moc díky za radu 😵 !
Sice ji to asi prohání,ale aspon kaká pravidelně a jde ji to lehce!!!

helik
2. led 2007

isacek

malej mi usnul asi ve 20.30 a jen jsem trnula aby ho ty petardy nevzbudily - mne totiž budily dokonale 😀
No ale nakonec to dopadlo dobře, Davísek se jen vrtěl a něco povídal ze spaní, zato já byla vzhůru na šampáňo 🙂

mapris
2. led 2007

isacek,
mala nam nechtela usnout, usnula v pul 11 a my vydrzeli do dvou. Mala nas nechala vyspat spala asi do pul 7. No, já jsem to čajíčkomléčko přesunula na krmení před koupáním. Malá se mi totiž pak budí ve 3, asi jí to nezasytí na dlouho. Jinak po tom krásně kaká 😀 .

helik,
ahojky, taky jsem bala, ale spala jako dudek 😀

helik
2. led 2007

mapris

ještě k tomu čajíčkomléku, jak ho děláš? Ono je slabší než mlíko? Já myslela, že jen vezmeš čaj a dáš do něj tolik odměrek, jako kdyby to byla voda. Jsem z toho zmatená 😕

mapris
2. led 2007

helik,
no já dám tak 80 ml čajík, doliju vodou a dám do toho odměrky 😀

msunny
2. led 2007

Ahojky holky. Konečně jsem se aspoň na chvilku odtrhla. My jsme měli docela pěknýho Silvestra. Malej usnul hned po koupání a vzbudil se skoro přesně o půlnoci,takže jsme akorát bouchli šampus,připili si a už jsem letěla za mylým s jeho "přípitkem" 🙂 Jinak čajíčkomlíko dělám jak píše helik-udělám 90 čajíku a dám do něj tedy 3 odměrky.
Stále nás trápí pupíček a prdíky.I přes kapičky,masírování,nahřívání a cvičení ☹ Takže jsme dneska byly v lékárně pro rektální trubičku. Ale od té doby,co jsme přišli domu je malý v klidu,jako by tušil,co se na něj chystá.
Holky koupete každý den? Mluvila jsem se známou a ta se divila-prý to není dobrý na pokožku.
zítra jedem do nemocnice na rehábko a jestli bude doktor na chirurgický ambulanci,tak na kontrolu,jinak budem muset do nemocnice ještě ve čtvrtek. Né,že by mi to vadilo,ale kodrcat se přes celý město autobusem s kočárem(cca 30 minut) navíc v tomhle počasí ☹

mapris
2. led 2007

msunny,
držím palce, ať ti to dobře dopadne. Já koupu každý den, protože je malá naučená, že dostane najíst a pak jde spát. Pokožku mám trošku sušší, tak to zkusím natřít olejem. My už jsme se bavili strupů a trošku tý vyrážky, ale třezalkový olej to vysušuje. Kamarádka mi poradila na suchou pokožku na obličeji modrou indulonu, nevím, jestli je to dobrý na tělo ... Ale zase to promastí, tak uvidim ..

isacek
2. led 2007

msunny,
i my držíme palečky ať je vše dobré 🙂 !Já taky koupu každý den,aby se malá naučila,že už je večer a jde se spinkat.Sice mi vždy usne,ale max.tak na dvě hodky a pak se zas musí unavit!

mapris,
já malou taky mažu modrou indulonou to je jediný po čem se mi neosype.
A pak mám jěště červený exipial ten je na velmi suchou pokožku a taky je výbornej!A na ven ji obličejík mažu krémem od nivei proti mrazu,je hypoalergení a naštěstí se mi po něm ještě neosypala,ale mám takový i olejíček a těl.krém a ten ji hodně vadí.Tak to je celkem zajímavý,co 😵 !
Kamarádka mi dnes říkala,že ji doktorka poradila,že můžu Nutrilon namýchat.
Dávám ji A.R. tak ať ji do toho přidám i forte a víc ji to zasití,ale nevím,nevím.....Tak škoda,že beba taky nemá něco sytějšího.Nebo má?
Třeba by Ti pak malá víc vydržela! 😒

mapris
2. led 2007

isacek,
no, já jí zatím ještě občas máznu tím třezalkovým olejíčkem, aby se jí to temínko úplně zahojilo, a přišla jsem na to, že pomáhá i když je nějaká drobná vyrážka. Tu indulonu chci zkusit na obličejíček, aby se jí trošku promastili ty suchý místa, a asi to zkusím pak na tělo a na to temínko. Jinak nám kvůli těm strupům trošku vypadali vlásky, ale to nevadí, určitě jí dorostou, že jo? No, beba nic sytějšího nemá. Chtěla jsem jí dát zkusit h.a. to hypoalergení, ale vypadá to, že ta vyrážka nesouvisí s alergií. No, já jí na noc dávám navíc dvě odměrky, ale zase to nechci přehánět. Dneska se vzbudila v půl 4, protože jedla večer v půl 8 a měla jen 4 jídla, ale to si myslím, že žádnej extra vliv nemá. My jdem příští týden k doktorce, tak snad mi poradí co s tím. Dneska jsem zkoušela jedno mlíko udělat normálně - odměrky podle návodu a do dalšího krmení mi doslova prokníkala, takže musim dělat o odměrku navíc. Ale musím jí dávat čajíček, vypila mi ho dneska asi 50 ml. Včera jsme byli u kamaráda, a ten měl dcerku na Nutrilonu a prý nutrilon měl něco jako vlákninu, že se to mohlo přidávat do mléka. Tak se zeptám doktorky. Kamarádka dává svojí malý od 2,5 měsíce mixované ovesné vločky do večerního mlíka... Jinak my po koupání usneme tak za hodku. Dřív jak před 10tou neusne.

macejka
autor
2. led 2007

Ahojky holky

tak jsme se tu zase pěkně sešli v Novém roce,to je super.
My jsme byli na Silvestra u příbuzných,poprvé spal malej mimo domov a taky to pěkně vycítil.Namísto aby usnul kolem deváté jako normálně,usnul až v jedenáct a to jsem trnula,aby ho pak nevzbudily ty petardy,ale naštěstí usnul tvrdě a nevzbudily ho.Ale noční dudlíkování stejně později probíhalo ☹

msunny

také držíme palečky ať vám kontrola dopadne dobře.
Jinak s těma prdíkama,vim o čem mluvíš,nás to trápí stále také.Naštěstí přes den ani ne,ale ta noc...
Snažim se malýho koupat každý den,ale také jsem slyšela,že to není zdravé na pokožku.Možná je to fakt,malej měl pěkně vysušenou kůži,pomohl mu až mastný excipial.Teď jsem koupila nový krém na tělo od Hippu tak jsem zvědavá.Dneska jsem ho namazala poprvé.

isacek

my jsme na tom úplně stejně jako vy.Mažu malýmu obličej Niveou proti chladu,ale tělový olejíček,mlíko i ten krém mu vadí!Je to fakt zvláštní.A to je prý hodně alergenní Johnson,no ale každý reaguje na něco jinýho.
O té modré induloně jsem taky hodně pozitivního slyšela tak jestli malýmu bude vadit i ten Hipp,koupím Indulonu.A ještě je prý dobrej klasickej olejíček Aviril,ten stojí asi patnáct korun.

macejka
autor
2. led 2007

mapris

ten třezalkový olejíček se dá koupit v lékárně za hotovku nebo musí být recept?pomáhá i na potničky?Ty malej občas mívá,já mu je poprášim vždycky pudrem,ale ten olejíček bych chtěla zkusit.Navíc jsem si všimla,že se malýmu na hlavičce objevily malinkatý stroupky,sice jen malilinko,ale chci se jich co nejdřív zbavit 😠

holky

my na plavčo chodíme,taky jsem se bála takhle na zimu,ale nakonec jsem byla pro,ono se má začít co nejdřív.Já jsem chtěla ještě před bazénem chodit do vaniček.Dneska jsme byli na třetí hodině.je to samozdřejmě jak kdo chce,někdo do vaniček vůbec nechodí,ono když se pak spočítaj ty finance teda aspoň v Praze je to docela drahý,nebo mně se to docela drahý zdá.Ale já už jsem si tak nějak zvykla,že co je pro děti není zrovna levný 😠

isacek
2. led 2007

mapris,
No je fakt,že ten Nutrilon má více možností než ta beba.My třeba měly bebu na začátku a malá měla hodně problémy až jsme zkončily v Motole na pohotovosti.Doktorka říkala,že beba je koliková,ale já mám kamarádku a ta má malého na bebě od mala a je naprosto spokojená.Tak jak je každé miminko jiné tak je potřeba asi vyzkoušet co je pro Tvé dítě nejlepší.Ale střídat často značky mlíček taky neni vůbec dobré,vidím to u nás jak to má malá rozházené ☹ !A s těma vláskama je to naprosto normální,skoro vždycky vypadají a pak zas dorostou.To my měly taky 🙂 !S těma vašima problémama by jste asi to hypoalergení mlíčko měly mít,ale ted už je to asi jedno,nevím...

macejka,
taky jsem se bála,že to malou vzbudí,ale naštěstí nic.Ale to bylo určitě jen tím,že vytuhla pět minut před tím 😅 !
To s těma krémama je fakt zvláštní.A nám v porodnici taky říkali,že Johnson je dost alergenní.Já už olejíček nedávám,doktorka mi říkala,že ho nemám používat a když už tak jen na ty vysušená místa.A v porodnici nám říkali opak,že po koupání máme olejíčkovat a pak si vyber 😨 !Ale každá máma ví co je pro její dítě nejlepší a co mu svědčí!

msunny
2. led 2007

Já mám na tělíčko normálně dětský tělový mlíko od Milli normálně z Tesca a dobrý. Malej od koupání brečí,zkoušela jsem tu rektální trubičku,tak nachvíli byl klid,ale jen na chvíli ☹ Už nevím jak bych mu pomohla,nejvíc mě děsí ten pupík ☹

isacek
2. led 2007

macejka, taky se mi to plavání zdá dost drahé,ale co by jsme pro dětičky neudělaly,co? 🙂 No někde si ty peníze musejí vzít zpátky,když zvýšili to porodné a teď i rodičovský příspěvek,ale stejně je to almužna 😖 !

helik
3. led 2007

msunny

to je pravda, že koupat by se každý den nemělo, i dr. mi to potvrdil - smývá se totiž ochranná vrsta. Úplně stačí koupat 4X týdně. Do vody přidávám pouze pár kapek olivovýho oleje a pak už malýho ničím nemažu. Prý čím míň chemie, tím líp. (No, mám i jednoho Johnsna, aby jsme někdy taky trošku voněli 😉 )