Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

mapris
3. led 2007

macejka,
třezalkový olejíček se dá koupit normálně v lékárně, bez receptu. My už máme jen pár šupinek, tak to mažeme s manželem vždycky po koupání... Na potničky nevím, jestli to pomáhá, ale zabralo nám to na vyrážku. Teď jsem koukala, že se nám na zádech asi potničky udělali, asi jsem malou nabalila moc ven..
Začala jsem používat tu indulonu na obličej, a zatím dobrý. Ty potníčky jsme taky vysušovali pudrem, ale nejde to furt.

macejka, isacek
My to plavání chceme zkusit od 3tího měsíce, pokud se zase něco neobjeví na těle 😠 . Známí nám dali tip, a kamarádka dala tip tady u nás na Proseku, tak se pak chci podívat. Jinak jsem od známých slyšela, že je to drahý. Mají 1,5 letou dcerku a teď s tím přestali, protože je to prý dost drahý a dá se říci, že tahání peněz ..

S tou kosmetikou nevim ... Nám vadí johnson, i krém s heřmánkem od Bumchenu. Zatím co snášíme jsou oleje. Mně dětská doktorka řekla, že jí olejíčkem po koupání nemáme mazat, že stačí zatím jen ty záhyby - podpaží a třísla. Jenže taky koukám, že malá má docela vysušenou pokožku, a teď babo raď ... Zatím jsme vyzkoušeli aviril olej, slunečnicový olej, ale nechceme na holku taky furt něco patlat ..

msunny,
to je mi líto, že máte takový probléme. Moje malá to měla občas taky, pomáhal nám na prdíky ten Sab simplex. Nejvíc nám pomáhá poloha klubíčko. Dneska se malá zatím ještě nevykakala, a chvílema dost kňourá a při tlačení se vzteká .. Furt je něco ..

msunny
3. led 2007

mapris: Když malýmu se klubíčko vůbec nelíbí☹ Zajímalo by mě,jestli ho to bříško i bolí,ale vypadá to,že jo. No dneska jsme byly na rehábku,tak musíme 6xdenně cvičit a mám mu pupík zalepovat náplastí,aby mu pořád nevylejzal. Mám pocit,že je to čím dál horší. Zítra jedem na kontrolu na chirurgii,tak jsem zvědavá.
JInak ještě k tý kosmetice. Johnsons se prý nemá používat na novorozence,říkali mi to už v nemocnici.Bumchen jsme nezkoušeli ale sestřenčině kloučkovi,taky vadil. Pak prý koupila něco podobnýho jako já a bylo to dobrý,tak nevím.
Chtěla jsem se zeptat-mažete zadeček při přebalování(jako prevenci opruzenin)

raculka
3. led 2007

Omlouvám se,že se vám bourám do debaty,my jsme kojení normálně 😀
K tomu koupání.Je pravda,že dneska DR říkají,že se koupat nemá každý den.Ale je to věc názoru.Já myslím,že je lepší jen tak opláchnout každý den,určitě je ale zbytečný dítko mydlit a krémovat často.Ale když vidím,jaké má po dni zpocené podpažíčko a pod plenkou taky,tak ho koupeme každý den.Naštěstí se mu to líbí,takže je to pro nás už rituál,po kterém se jde papat a spinkat. Znám maminy,které sice každý den nekoupou,ale mimču dlouho nechají mokrou plenku a používají nadměrně různé kosmetické přípravky,ubrousky....Myslím,že je lepší ta přirozenější cesta 😉 Jinak my občas namázneme nebo šamponujeme SEBAMEDEM,na ten jsem zatím neslyšela moc stížností.Ale každé mimi je jiné. 😉

raculka
3. led 2007

msunny-Při každém přebalování jsem mazala jen na začátku(to jsem byla ta pečlivá mamina 😀 ), teď už jen po kakání a po koupání.Ale naše mimi nemá žádné problémy s pokožkou.Kdyby mělo,tak bych mazala asi častěji. 🙂

isacek
3. led 2007

msunny,
já už teď taky pokaždé nemažu.Malá má prdelku krásnou,tak to snad není potřeba!

macejka,
a kam chodíte na plavčo?A jak to malýmu svědčí?Není z toho nastydlý?

msunny
3. led 2007

No právě, že mi v porodnici říkala,abych radši mazala,kvůli prevenci-na to jsem se po pár dnech vyprdla,ale porodní bába,říkala,že je to vážně lepší-jako prevence- a že stačí klidně obyč Indulona. Tak jsem chtěla vědět,jak jste na tom vy.

mapris
4. led 2007

msunny,
mažu ho jen občas, hlavně ale po kakání a koupání. Jinak pořád ne, nemáme zatím žádné problémy, ťuky, ťuk. Spíš okolo stehýnek od plen, tak to mažu bepantenem.

holky, co vlastně celý den děláte s prckama? Kromně procházek? Chodíte někam na návštěvy a nebo mezi lidi?

helik
4. led 2007

mapris

na štědrý den jsme hráli živý Betlém, Davísek dělal Ježíška a byl hodňoučkej 🙂 Musím se pochlubit, všechny děti byly u vytržení, když ho viděly.

Jinak přes den kromě procházek - hodně se nosíme a ukazujeme si obrázky, koukáme z okna, tancujeme, pak ho nechám v postýlce s hračkama....nic převratnýho, ale vypadá, že mu to stačí. Na návštěvu jdeme jen na krátkou, nikde jsme ještě přes krmení nebyli.

helik
4. led 2007

msunny

já toho Johnsna skoro nepoužívám, ale představ si, že v porodnici ho používali okamžitě a doporučovali nám ho 😠 Není porodnice jako porodnice.

isacek
4. led 2007

mapris,
my chodíme na návštevy a mezi lidi poměrně dost.A taky chodí návštevy k nám.Já mám ráda společnost a malá to má asi po mě 🙂 !

helík,
tak to musel být malej fakt kouzelnej 🙂 !

No když je takové ošklivé počasí jako dnes,tak jsme venku jen chvilku.
A doma děláme blbosti,to má ráda.Hlavně ji musím všude tahat sebou,takže semnou uklízí a vaří,žehlí a má ráda když luxuju 🙂 !Ale samozřejmě většinu dne si hrajem a hračky střídáme po pěti minutách,dýl ji nezajímají!

macejka
autor
4. led 2007

holky

ta kosmetika fakt vyhovuje každýmu mimču jiná.Chlapečkovi mojí kamarádky taky vadil Bubchen,ale Nivea vyhovovala,nám Nivea vadí,koupila jsem dětské tekut.mýdlo batole a zatim dobrý.Ale já malýho někdy koupu jen ve vodě,ani ho nemydlim,mýdlem umyju jen zadeček.jen ve vodě ho vykoupu třeba 1-2krát týdně.Po koupání ho většinou mažu a zadeček mažu taky po každém přebalení jen někdy,když má ještě mastnou prdelku tak ho nenamažu.
U nás v porodnici taky Johnson používali,ale rovnou řekli,že je alergení a že ho používaj,protože jim ho posílaj tak to přeci nebudou vyhazovat 😅

k tomu plavání,chodíme na Vinohrady,zatím do vaniček,začli jsme ve třetím měsíci,ale může se i dřív.Malý zatím nastydlý nebyl,ťuky ťuk.I když trochu mívá v nose nudličky tak mu je občas odsávám přes vysavač,ale to snad není rýma.Z nosu mu neteče.
Ty vaničky stály 2700.- 10lekcí a jedna trvá cca 30min. Ale těch provozoven plavání je spousta a ceny se taky liší. Malýmu se to líbí,většinou se smál i když poprvé chvilku plakal asi proto,že ho ze začátku držela ta učitelka a on jí neznal tak se bál.

mapris
4. led 2007

helik,
no to naše chudinka proplakala celej štědrej den, protože byla hladová. Měla málo sytý mlíko, tak jsem jí musela přidat odměrku navíc.

isacek,
ale jak "s ní" uklízíš? Mně teda občas vydrží v kolíbce i dvě hodinky sama a občas si schrupne, ale nějak přes den toho moc neudělám. Jedině, když přijdeme zv neku, a dospává mi dvě hodky na balkoně, tak stíhám někdy něco uvařit, jinak uklízíme až o víkendu s manželem a žehlím taky o víkendu, když je on s ní venku.
četla jsem, že kolíbka je do dvou měsíců, tak si říkám, kam jí budu dávat pak, když je tak těžká a chovat jí už neunesu :o))

macejka,
na plavání budem taky chodit, ale až se nám dá dohromady celkově kůže, furt máme něco. Dneska jsem chtěla jít do práce, ale odložila jsem to, ale zítra už asi půjdu. Byla tu u mně jedna kamarádka a prý se nemám vůbec stydět s ní jít do práce jí ukázat, že strupy už nemá a tu vyrážku - že děti mají furt něco ...

Mám teď jeden problém. Nevím, jestli potřebujeme sytější mlíko nebo co ... Když dám malý najíst, tak mi vypije tak 3/4 a pak za hodinku chce znova a to jí dám ten zbytek. Nedělá mi to teda furt, ale poslední dobou určo tak dvě jídla za den, tak nevím co s tím. Asi zavolám zítra doktorce ..

A stíháte přes den uvařit a tak? Já s malou - teda podle toho, kdy se vzbudí - spíše dopoledne ještě trošku vyspávám, protože chodím spát tak kolem 11-12. Nějak se nemůžu dokopat přes den při ní něco dělat - maximálně vyprat. Ale asi je to tím, že mám menší problém se sluchem, tak se bojím, že bych jí neslyšela nebo abych jí nevzbudila. I když po špičkách kolem ní taky nechodím, můžu při ní luxovat, dělat v mixéru i mít puštěnej odsavač, ale nějak se prostě nedokopu. Na návštěvě jsme byli už dvakrát při krmení. Mám takovou malou termosku a měla jsem v ní připravený jídlo sebou. Ale změnim to. Jednak krmit z tý termosky je docela náročný, protože je těžká a jednak taky nevím, kolik holka vypije. No, tak v tý termosce budu nosit jenom vodu a v kojenecký lahvi rovnou připravený prášek a pak to jen sleju a zamíchám. Zkusím to zítra v práci :o)) Chci, aby si malá začínala zvykat i na jiné lidi a návštěvy, i když včera se smála na ladunku a dneska na mojí kámošku a na nový rok na jednoho známého. Tak vypadá, že bude společenská 😀

msunny
4. led 2007

Ahojky holky. My normálně chodíme po návštěvách,prý je dobré,když si mimčo zvyká na víc oblyčejů. Jinak přes den taky nějak nemám čas ☹ Občas něco ukuchtím,ale jak máme tu kílu,tak malej pořád brečí,tlačí a tak. Pomalu každej den žehlím,protože malej se nějak naučil kakat po koupání na osušku a vechno co je kolem ☹

isacek
4. led 2007

mapris,
no beru si ji v lehatku sebou,podle toho kde zrovna uklízím.Ale máme 4+1 tak je to celkem pakárna 🙂 !Ale když je vyspalá a napapaná tak si vydrží hrát sama třeba na dece nebo v houpačce.Pověsím ji tam různé věci a ona za to tahá a zkouší to.Jinak žehlím skoro každý den a s vařením je to to samé!Mám doma dva chlapi tak vařit musím.Ale to je v pohodě,malá tam je semnou a hlavně,že mě vidí 😵 !
Jinak s tím jídlem to dělám taky tak,v jedné flaštičce mám teplou vodu a v druhé naměřený prášek a pak to jen zaleju.V tom teplém mléku se dělají bakterie tak to bys takhle asi ani dělat neměla!

isacek
4. led 2007

Holky ještě mám otázku už jste některá měla mimčo na noc pryč?Já před vánocema měla malou u mámy.Potřebovala jsem si všechno udělat a uvařit a jak toho je o vánocích hodně tak bych to nezvládla.A přítel odchází do práce ráno a vrací se až kolem osmé,tak jsem na to sama.
Měla jsem takový divný pocit,že ji tak brzo už dávám na noc pryč a jestli ji nebude smutno a tak...
Nemohla jsem vůbec spát a stejně jsem v noci kontrolovala postýlku 🙂 !

mapris
4. led 2007

msunny,
no, povedlo se mi dneska zase po dlouhý době uvařit teď večer jídlo na zítra, a to jen díky tomu, že Terka na půl hodky usla. Jak se totiž vzbudí a nevidí mně, tak začne pištět, spíš je to takový náhlý pláč ... S těma návštěvama souhlasím, začínám to pomalu praktikovat :o))

isacek,
v jakem lehatku??? Premyslela jsem o necem, na cem by mohla lezet a nebyla na zemi. Hrazdička jí zatím nebere, takže mi na zemi na dece zatím nevydrží a v kolíbce taky furt bejt nechce. Ty máš už jedno dítě? Jak staré?? No, to když máš dva chlapy, tak to se vařit musí, to se nedá nic dělat. A stačí vám to 4+1? My máme 3+1, jsme tři a ještě bychom potřebovali jeden pokoj navíc, protože nemáme sklep na krámy 😠 .
Vím, že bych to takhle dělat neměla, ale Terce nic nebylo a dělala to takhle moje kamarádka. Když je ale ta termoska těžká, tak to budu dělat jinak 😉.
Jinak já jsem mimčo na noc pryč neměla, a nevidím na tom nic špatného. Je zas dobré, aby si na babičky zvykalo ne? :o)) Čím dřív tím líp. Ale vím, co jsi cítila. Já jsem už párkrát přes den svěřila Terku manželovi, když měl před vánoci dovolenou a já si potřebovala vyřídit doktory, a nebo uvařit a vyžehlit. Tak jsem mu furt psala smsky, jestli je všechno o.k. a jestli malá neplače a tak. Pak se mi smál, že jsem stíhačka :o)) Jak jsem zvyklá na kočárek, tak vyrazit bez něj - to bylo něco 😀.

macejka
autor
4. led 2007

mapris

to stim jídlem,že chce malá víckrát nebo sitější je normální,protože děti mívaj kolem 6-8 týdne období,kdy rychleji rostou,tudíš chtějí více jíst.
Já když jsem u kamarádky nebo u našich tak beru s sebou termosku s vodou a prášek buď v lahvičkách nebo beru pixlu a beru i lahvičku s trochou čaje.Zatim jsem malýho krmila jen u kamarádek,,našich a babičky,jinde jsem to nezkoušela,vždy se vracíme na jídlo domů.Vlastně jsem s nim byla v práci před Vánocema tak ještě tam.Překvapilo mě,jak tam byl hodnej,choval se u každého,smál se a vůbec neplakal.Je na lidi docela zvyklej asi jak chodim k těm kámoškám a taky za námi na návštěvu občas jezdí příbuzní.

msunny

ještě mě napadlo s těma prdíkama,zkusila jsi namazat Honzíkovi bříško krémem na prdíky?Nebo taky prý pomáhá nahřátá plínka,ale to jsem nikdy nezkoušela.D neska jsem mu zase dělala mlíčko s fenykl.čajíkem,ale předpokládám,že se stejnak v noci bude vrtět.Nevim kdy to skončí,ale pro toho prcka se objetuju a vstávám a dávám dudlíčka,nebo strkám rourku nebo tak,chci mu pomoct,ale asi nic nezabírá.Řeknu to doktorovi,půjdeme tam příští týden.

isacek
4. led 2007

mapris,
mám polohovací lehátko pro děti,když se podíváš do albumu tak malá tam na něm je.Taky jsem ho nechtěla,ale pak mi ho půjčila kamarádka a je nenahraditelné 🙂 !Ještě,že ho mám,hlavně ho lehce někam přeneseš a da se v něm i pohoupat.Malou hrazdička začala taky zajímat až nedávno,takže za chvíli se Ti už bude hodit.
Jinak dítě mám jen jedno a to Natálku 🙂 !A s tim kočárkem,já když jdu třeba o víkendu na nákup a Natálku hlídá tatínek tak si taky připadám jak kdybych něco zapoměla 😀 !

macejka,
malá se mi taky hodně v noci kroutí prdíkama a právě to ji budí!
Tak mi známá po vlastní zkušenosti doporučila Nutrilon Comfort(omneo),je to pro lehké zažívání.Tak jsem ho koupila,sice je o dost dražší než třeba A.R. a hmotnost je to stejná.Na večer po koupání jsem jí ho udělala a vždy už touhle dobou bývá vzhůru,ale dnes mi od půl osmé spinká!Koukni se na www.nutrilon.cz a tam si o tom můžeš přečíst víc!Jsem zvědavá jestli to fakt zaberea vydrží spinkat.Každopádně hned po papání strašně prděla,ale neví m jstli to až takhle rychle zabírá!

floowy
4. led 2007

Ahojky, nechci se motat do vaší diskuze, jen jsem chtěla potvrdit, že jsme první tři měsíce s malou dny i noci prochodili a nakonec, když jsme změnili mlíčko na Nutrilon Comfort (omneo), jak se tu píše, tak se to do týdne zlepšilo...je fakt, že ta plechovka zase prodražila, ale kvůli vlastnímu klidu a hlavně klidu miminka se do toho vyplatí investovat...🙂 Doufám, že jsem moc nerušila... 😅

msunny
4. led 2007

macejka: Můžu se zeptat na jak dlouho mu tu rourku necháváš? Taky jsem si jí koupila a nechávám to,až když to bude akutní,ale mám pocit,že se to lepší,občas při tlačení fňuká,ale když ho začnu chovat,tak se celkem zklidní. No teď jsme začali cvičit 6x denně,tak doufám,že mu to pomůže. Na bříško máme Pupíka,tak mu ho občas namasíruju a jinak jsem si koupila v lékárně gelový sáček,tak mu ho nehřeju na topení a je to hned lepší.

Já už jsem jednou krmila i v restauraci. Byly jsme ve městě a na Honzíka přišel hlad nějak dřív.Tak jsem zavolala kámošce,jestli má v restauraci nějaký lidi a zrovna neměla,tak jsem tam skočila pokecat a nakrmit malýho-jinak bych ho do hospody netahala!

Dneska jsme byly na kontrole s pupíkem a jdeme na kontrolu až za měsíc. Prý to není tak hrozný a když by se to nelepšilo,tak bysme šli na operaci,ale doktor říkal,že se to většinou ztrratí po 3.měsíci. Jinak se to operuje nejčastěji až ve dvou letech.

macejka
autor
4. led 2007

holky

já uklízim tim způsobem,že si malého beru taky v lehátku,prostě ho přenášim po bytě tam kde jsem.On totiž nevydrží dlouho sám a začne plakat takže já si ráno čistim zuby,malej je v koupelně se mnou,myju nádobí,malej je se mnou atd.Akorát ho to taky moc dlouho nebaví takže když potřebuju třeba vyluxovat nebo vyžehlit tak to dělám o víkendu,kdy si malýho vezme přítel a jde s ním ven a nebo když přijdou dopoledne na návštěvu naši a vezmou ho ven,jinak bych toho moc neudělala.
Dneska jsem koukala,že si sám vydržel asi půl hoďky hrát na dece tak jsem šla mýt nádobí sama.Nevim jestli si na sebe nešiju bič,když ho mám furt u sebe,že pak nebude chtít být beze mě nebo sám,ale když on když zjistí,že jsem pryč tak se začne ozývat.Už mi i docházejí nápady jak si s nim hrát.Ukazuju mu obrázky,povídám si s nim,dávám ho na deku,do ruky růtzný hračky,ale někdy ho to nebaví a vezmu ho na ruku a jakmile ho vezmu a pak chci položit no tak to vůbec nemůžu,protože začne brečet a musim ho zase vzít,to se uklidní.Taky se vaše dětičky tak rádi nosej? Jestli ten náš kluk nebude rozmazlenej 😉

isacek

já malýho ještě přes noc nikde nenechala,ale uvažovali jsme o tom na silvestra.Nakonec jsme ale jeli k příbuznejm tak jsme ho měli s sebou.Ale taky vim co jsi cítila,já se cítim divně i když je malej u našich a já jdu třeba něco vyřizovat 🙂

macejka
autor
4. led 2007

mapris

isacek asi myslela polohovací lehátko,je to tak isacek?
My ho máme taky a jsem s ním spokojená,Filípek v něm tráví docela dost času,jak jse psala,prostě když potřebuju něco udělat a musim ho mít u sebe.Nebo i když si s nim hraju tak ho mám proti sobě v tom lehátku a taky jsem ho v něm začala krmit.

Jak krmíte děti vy?Zkoušela jste některá krmit prcka v leže?Nevadí jim to?Já jsem to zatím nezkoušela,buď jsem ho držela v ruce,ale už se pronese a taky se vždycky spotil a pak měl na krku pupínky a nebo si trochu položim to lehátko a nakrmim ho v něm.

msunny
4. led 2007

macejka: Malej si taky hrozně navik chovat,takže když zjistim,že se chce vážně jenom chovat,tak ho občas dám do postýlky,ať si brečí a většinou se po chvíli uklidní a usne. Když ne,tak samozřejmě,že ho nenechám brečet hodinu!

isacek
4. led 2007

macejka,
já malou taky krmím v tom lehátku.V náruči jsem ji nekrmila skoro vůbec!Jen když byla "maličká" 🙂 !A nebo ji krmím v postýlce!
Koukám,že Filípek je to samý jako Natálka,akorát tobě krásně spinká 🙂 !
Někde jsem četla,že děti do půl roku se nedají rozmazlit a nebrečej učelově 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 !!!!!!!TO ME FAKT POBAVILO!!!

macejka
autor
4. led 2007

isacek

já četla to samé,nevim,nevim,kdo to vymyslel.Přitom děti kolem čtvrtého měsíce začínají chápat kdo je máma,táta a ostatní a začínají si vynucovat pozornost a tak...

msunny

tak já malýho jen tak do postýlky dát nemůžu,to spustí histerák a já ho zase raději vezmu 😨

msunny
5. led 2007

Holky tady je něco o dětským pláči - http://www.rodina.cz/clanek5444.htm

isacek
5. led 2007

Holky tak my už víme příčinu Natálčinýho neklidu a nepapání!!!
Nám se vyklubal první zoubek 😅 !

jess
5. led 2007

isacek: tak brzy 😨 .Gratuluju🙂.My jsme taky zhruba od 4měsíce zoubky očekávaly,vidět byli,byla protivná,ukňouraná atd.a nakonec nám první vylezl až v 1.roce 😖 .To byla sláva 😀

msunny
5. led 2007

isacek:Gratulujeme k zoubku. Mojí sestřenice Daneček se dokonce už s jedním zoubkem narodil a teď mu je šest měsíců ppořád nic.

isacek
5. led 2007

děkujem!! 🙂
Dala mi ruku do pusinky a něco mě tam škrábalo,tak jsem běžela pro lžičku a cinkalo to 🙂 !Pak jsem se snažila podívat,ale to hrozně plakala a pak se mi to povedlo!Je tam!!!! 😵