Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

lendy1
9. led 2008

pavlinka, myslím že tu je nějaká diskuze o tom, jaké lahvičky jsou dobré, bohužel tu diskuzi nemohu najít, ale stejně co mamina to jiný názor a zkušenost.
My jsme od začátku na UM a máme:
2x lahvičku atikolikovou od Chicca -je fakt skvělá, jelikož mimčo tolik nepoliká vzduch a na prdíky David vůbec netrpěl - jedna lahvička cca 220,-Kč
savičky-na každou lahvičku + 2 zásobní od 0měsíců - 120,-Kč/2ks
sterilizátor nemám-vyvařuji buď v hrnci nebo strilizačními tabletami
pak mám zásobníky na sušené mléko-tam si vždy dopředu připravím dávky mlíčka - cca 80-100,-Kč
termosku v které mám namixovanou vodu, abych ji mohla hned použít.
ohřívačku na lahvičky- obyčejnou, použitou za 100,-Kč

Každý si ale pořizuje něco jiného, třeba i 6 lahviček (mě to teda příjde zbytečný), sterilizátor, thermoobal...ale fakt to záleží kolik do toho chceš investovat, zda to opravdu upotřebíš...
Ty jsi ještě těhulka a třeba bude tvůj chlapeček plně kojen a lahvička ti bude zbytečně stát doma, proto je lepší si pořídit jen jednu lahvičku + savičku pro všechny případy a pak sama uvidíš, dokoupit se dá vždy všechno...třeba opravdu to nebude potřeba a malý ti pak z kojení přejde na hrneček s pítkem a je to...
Navíc pokud budeš kojit, tak se nedoporučuje krmit nebo dokrmovat lahvičkou, jelikož je to na jiném principu, pro mimča je sání z lahvičky jednodušší a pak odmítají prso. Je jedna lahvička, která je hodnš podobná jako když mimčo saje z prsu, teď si nevzpomenu na název....ale zkusím najít tu diskuzi o lahvičkách....

pavlinka3
9. led 2008

lendy díky moc....jsi zlatá....no já právě nechci dopadnout tak, že nebudu mít mlíko a pak rychle někam posílat manžílka pro lahvičku....nechci nakupovat moc věcí, ale abych měla něco "kdyby náhodou" 🙂

schnek
9. led 2008

pavli, já bych ti doporučila koupit jednu malou a jednu velkou lahvičku (prima je Avent, ale ne každému mimču sedí). Pokud nebudeš kojit, tak to pak dokoupíte 😉 Stejně budete muset do lékárny pro UM, tak tam to rovnou koupíte 😉

kupinka
9. led 2008

Ahoj,tak my používáme chicco lahvičky a nemůžu si stěžovat...ohřívačka je podle mě zbytečná,kojeneckou vodu nemusíš už převařovat,já to přihřívala v mikrovlnce a pak nasypala mlíčko...teda dělám to tak pořád.Stačí jedna lahvička,zbytek uvidíš podle potřeby jak už psaly holky. 😉

jana.1
18. led 2008

Holky prosím, jak je to s pitným a mlíkovým režimem půlročního mimi? Kolik má vypít tekutin (litr?) a kolik z toho mléka/mléčných výrobků a jak se to mění s věkem? Díky 🙂

lendy1
18. led 2008

jani, tady je diskuze o tekutinách u kojenců kolem 6.měsíce:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

zkus se mrknout tam 😉 ale dle mého je to dost individuální, záleží jestli už dáváš příkrmy nebo ne, jestli ti malej pije něco jiného než mlíčko...atd...

jana.1
18. led 2008

lendy díky moc 😵 😉 🙂 Už je tu takových diskuzí, že ztrácím přehled. Dřív jsem ho celkem měla, ale teď už ne. Kdyby to bylo rozdělené.. víc strukturované, třeba diskuze kolem jídla, diskuze kolem spaní.. ale takhle už to nezvládám.. 😝 😅

bramburka
19. led 2008

pavli já doporučuju láhev ultivent od Mam, jinak ohřívačka není zbytečná, pokud musíš odsavat a davat MM v láhvi, jako já!

leninn
9. únor 2008

Ahojte,
bohužel i já mám málo mléka a musím přikrmovat, protože mi Barunka zhubla. Chtěla jem se zeptat jaké jsou značky umělé výživy a která je, podle Vás, nejlepší.
Díky Lenka

siima
9. únor 2008

lennin: taky jsem přikrmovala, tak si z toho nic nedělej 🙂 . Značky nejznámější asi Beba od Nestle, Nutrilon, Hipp, Sunar, holky mě určitě doplní. Která je nejlepší je asi individuální, my jsme měli nejdřív Nutrilon, ale přešly jsme na Bebu, protože Nutrilon pěnil, malá polykala vzduch a divně uměle "voněl" 😉 . Kamarádka měla Nutrilon a přešla na Hipp. Ještě jsou prý dobrý mlíčka z DM Drogerie, ale osobní zkušenost nemám.

leninn
9. únor 2008

Siima: Díky, my máme zatím Nutrilon, ale jen proto, že se o něm zmínila doktorka a já žádné zkušenosti nemám...
Uvidím, jak to bude Brunce vyhovovat, ale je dost drahý.
Kamamrádka mi půjčila Bebu (protože Barča ze začátku nechtěla příkrmy papat, tak mi nabídla, ať zkusím jinou značku), papá i Nutrilon i Bebu 🙂 Hlavně, že papá...
Ještě jednou díky.
Lenka

siima
9. únor 2008

lennin: není vůbec zač, přesně jak říkáš, hlavně, že baští 🙂!

bramburka
10. únor 2008

a ta beba nesmrdí???

siima
11. únor 2008

bramburka: ne tak hrozně 🙂 , ale hlavně nepění po zamíchání a malá pak nekrká a neprdí ještě za dvě hodiny 😉

caira
19. dub 2008

Ahoj, mohl by mi nekdo poradit ohledne Umky? doted jsme tak nejak prevazne kojily, ale mame s tim problemy a netvori uz se mi moc mlika, takze davame vic a vic umku..nevim ale, jestli musim male davat i neco na piti? Doktor mi rikal, at nic k piti nedavam, ze mam malou dat k prsu a pak az ji dorazit umkou, ale me prijde, ze z prsu uz skoro nic nema, tak pak nevim kolik umky ji mam pripravit. Obcas zkousim odstrikat abych videla, kolik se mi mlika dela, ale je to pokazde jine, nekdy mam z obou dohromady 60ml, nekdy sto, nekdy sedesat, nekdy padesat..takze to nikdy nemuzu presne urcit..tak nevim co delat, nejradeji bych to delala tak, ze treba nekolikrat dene budu davat umku a i odstrikavat a pak ji dam jednou naraz odstrikane az to naplni celou davku, ale doktor me porad vnucuje to, ze prilozit k prsu a pak az dorazit umkou..tak jsem z toho zmatena..hlavne nevim jestli se musi pri umce davat neco na piti??? Diky za rady

gabca1
20. dub 2008

caira - klidně odsávej, pokud Ti to vyhovuje a budeš klidnější tak klidně. Já to taky tak dělala a teď už jsme tedy úplně na UM. Můžeš dávat čajík. Nám ho doktorka doporučovala i při kojení. Pár lžiček po papaní. Nebo z lahvičky, uvidíš kolik si vezme. Když nic tak bych pití nedávala. 😉

monik76
20. dub 2008

Já jsem ten první měsíc to dělala tak jak tí říkal Mudr. Mala totiž pořád plakala a zřejmě měla hlad. Tak jsem ji pokaždé nejdříve nakojila a pak se dorazila UM. Pořád jsem ji nabízela prso, a ani jsem neodsříkavala. Měla jsem totiž strach, že když ona přímo nebude sát, tak mlíčko se bude ztrácet. Nakonec jsme se krásně rozkojily a UM jsme potom vůbec nedávaly. A čaj taky ne.

caira
20. dub 2008

diky holky, ja to jeste nevzdavam, jeste porad doufam, ze se rozkojime, my teda ze zacatku kojily uplne ukazkove, mlika jsem mela dost atd, ale posledni cca dva tydny se to proste zhorsovalo a zhorsovalo, no snad, se to teda jeste rozjede, kdyz u monik se to zlepsilo taky 🙂

monik76
20. dub 2008

a to jsem ji ještě ze začátku kojila přes klobouček

gabca1
20. dub 2008

caira - odsávej, odstříkavej to podporuje laktaci a uvidíš. 😉

anchsunamun
22. kvě 2008

Dobrý den maminky,
myslím si, že toto téma nebudete řešit poprvé, ale chci se Vás zeptat osobně. Co můžu dát mému 3 měsíčnímu Ondráškovi za mlíčko. Měli jsme NUTRILON, jenže u něho závratně stoupá cena a akce na něj taky nejsou. Tak jseme přešly na BEBU. Jme celkem spokojený jen mám pocit, že se špatně rozpouští. Jen se chci zeptat na Vaše zkušenosti se SUNAREM. Jaký je mezi nimi rozdíl NUTRILON, BEBU nebo SUNAR. Prosím poraďte mi

gabca1
22. kvě 2008

anchsunamun - já dávám Sunar. Dávali jsme Nutrilon, ale N2 nám nevyhovoaval. Sunar je OK a je i chutnější. Jen ze začátku trošku malou ucpal, ale za 2 dny už to bylo OK. Bylo to jen než si zvykl organismus a to prý trvá někdy i týden.

ivulinda
23. kvě 2008

Nám chutná Nutrilon i já jsem ho zkoušela a je docela dobrý!za měsíc už dáme N2 🙂

ivulinda
23. kvě 2008

lendy my máme taky tu antikolikovou láhev a je opravdu super!malá špatně pila z obyčejných,možná to bylo i tím,že bylo trošičku malinká,ale pořád se zakuckávala a jakoby dusila tak jsem koupila tu antikolikovou a pije krásně 🙂

sisstin
23. kvě 2008

já fakt doporučuju Tomee Tipee- Close to nature...jsou antikolikové a savička je měkká a tvarovaná jak bradavka 😝 hlavně pro línější mimča, pže naše z jiné flašky pít neumí - Avent, Chico..atd. 😕

anchsunamun
26. kvě 2008

Tak jsme se museli, zase vrátik k Nutrilonu. Prcka hrozne zabetonoval a měl hrozný bolení, jen jsme přešly zpět, tak bylo opět vše OK. Takže my zůstáváme na Nutrilonu.

martan
27. kvě 2008

Ahoj ,muzu se zeptat muze mit mala z Nutrilon comfort prujem? kaka mi po kazdym jidle na HA kakala 1x denne nebo obden

sisstin
27. kvě 2008

martan: to není průjem, to tak má po comfortu být 😉

martan
27. kvě 2008

siss fakt? jako ze kadi po kazdym jidle?mam ji neustale prokadenou a ta spotreba plin a taky to doooost smrdi to driv nemela 😠