Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

macejka
autor
15. bře 2007

ikuska26

když jsem já odstříkávala mlíko nebo jsem malýmu chtěla dát najíst UM tak jsem ze začátku taky nevěděla co budu dělat,protože on vůbec nechtěl lahvičku,protože z ní neuměl pít.Myslela jsem ,že saje,ale když jsem koukala kolik vypil tak jsem zjistila,že nevypil nic.Ale naštěstí se to brzy naučil protože jíst musel.Zkus malýmu dávat lahvičku co nejčastěji,aby si na tu savičku zvykl a pak už to snad půjde samo.Ale pokud ještě můžeš kojit tak to nevzdávej a uvidíš že až přijde čas na lahvičku tak se to malý naučí 😉

mapris
16. bře 2007

ikuska26
těžko poradit, mně malou přikrmovali už v porodnici napřed inj. stříkačkou, pak ale plakala hlady a já mlíko neměla (nerozkojila jsem nakonec vůbec), tak jí pak dali flašku a tu chytla hned .. Jak jsou kojený, tak s tou flaškou moc neumí. Z jaké lahvičky - myslím od výrobce - mu dáváš? Zkus avent, ten má savičky ve tvaru bradavky, tak třeba mu to půjde ..

tak holky, asi se nám klubou zoubky 😠
Měli jsme jít dneska (napodruhé) na očkování obrny, ale nakonec jsme opět nešli. Terka měla od soboty skoro tři dny horečky, a teď zas dva dny průjem. Sice od rána Terka už průjem neměla, ale teď jak mi spí v kočárku, tak předtím, když jsem jí venku chovala, tak jsem cítila, že tlačila, tak čekám až se vzbudí, co tam bude... Bavili jsme se sestřičkou od pediatričky (že to klidně můžou být i zoubky) a že na lžičku (obrnu) jít nemůže. Navíc mamka i kamarádka mi potvrdili, že když to jsou zuby, tak děti víc kakají, tak uvidim co večer. Každopádně jsem koupila homeopatiku Terce na zoubky, tak jí večer jednu lžičku dám .. Na zoubky to i vypadá, protože strašně slintá, a včera když jsme jí s manželem měli dát po koupání mlíko, tak strašně plakala asi 5 minut, nemohli jsme jí utišit, a když jsem z lednice vyndala ty kousátka na zuby - vychlazený, a dali jsme jí to do pusy, tak úplně kousala a byla blažená, pak jsme jí dali to mlíko. Asi je to tím, že se i v noci budí s pláčem, protože jí to bolí a furt má dudlík v puse .. Tak uvidím, co to homeopatikum (samozřejmně po poradě s lékařkou - ale byla tam jiná než naše.)

ikuska26
16. bře 2007

ahojte baby, no malicky na zaciatku tiez pil aj so striekacky bol dokrmovany, bo som sa musela rozkojit, no potom som mu asi 2x dala s lahvicky a vzdy si zobral v pohode, potom sme davali aj cajik, bo sa prejedal, on akonahle citi flasu tak zacne rvat ako o dusu...potom hlce tolko vzduchu, lebo plakat a papat sa neda zaroven,...mame 3, teda 4 rozne savicky a flasticky, no nechyta sa, skusim dnes znovu tu od aventu, ale zda sa mi byt dost tvrda....

dnes mi inak spravil rano sok, zvykne hodne blinkat, ale dnes to bol extrem, najprv pri prebalovani, a smial sa pri tom, a potom som ho dala do postylky, ze idem na WC a pocujem strasny rev, pridem a on mal ogrckanu celu tvaricku, zrazene mliecko v ociach, nose, usiach a okolo hlavicky, chudacik sa strasne zlakol, umyla som ho a potom bol po pochovani kludny...a znovu sa smial...asi mu nieco nesadlo z mojho jedalnicka, lebo inak neviem, ...

pavlis
16. bře 2007

Flooxy, moc moc prosím, jakou savičku jste používala na Nutrilon Comfort? Nám ho dneska dr. napsala také a naše Viktorka (taky 🙂 ) se rozčilovala, protože jí to neteklo... Mám flašku Canpol Babies. Děkuju moc, doufám, že brzo odpovíte, jsem už zoufalec, malá pořád ječí, má taky prdíky... ☹

mapris
16. bře 2007

pavlis,
tak já od jisté doby, co Terce přestaly stačit dudlíky BebeJou jsem přešla na Avent a nemůžu si je vynachválit. Na prdíky jsou dobré kapky Sab Simplex, dávat do mlíčka a nebo od 1.měsíce se dají dávat i Baby Calm, ty máme vyzkoušené a jsou taky dobré. Držte se, bude to dobré, také jsem měla toto období ...

ikuska26
16. bře 2007

ajojte, tak dnes si malicky zobral z flasticky, so savickou od chicca....no boli to 4 hodinky co nepapal tz bol riadne hladny a dala som mu mliecko co som len pred chvilkou ako papal ostriekala...ze by som mu davala to z mraznicky velmi horuce? skusam ho na zapasti vzdy....

pavlis
17. bře 2007

Mapris děkuju za odpoveď. No dopadlo to tak, že jsme koupili celou novou láhev od Bočka i se savičkou a už jí to teče dost. Ale je to menší savička, takže to Vikině zase teče po celé bradě.. 🙂 Je to takový rychlý řešení, potřebovala jsem to co nejdřív, abych věděla, jestli to mlíko bude jíst. Měly jsme Nutrilon premium, ale Comfort je hustší a nechtělo jí to téct. Teď akorát teda uvidím, jestli si na Comfort zvykne, protože jestli to nebude chtít jíst, tak nevím. ☹ Mě už by asi kleplo, člověk neví jak jí pomoct! Kapky Sab simplex máme, máme i Lafex (?) tak doufám, že to už bude OK. Začali jsme Viku chovat víc v klubíčku, je pravda, že prdí o sto šest. 😅

mapris
17. bře 2007

ikuska26,
tak to je fajn, že už pije, držím palce, ať to zdárně "rozpijete" 😀

pavlis,
no, já mám taky dilema :o) se savičkama. Mám lahev od aventu, když má savičku se dvěma dirkama, tak to chudák tahne až savička píská a pak brečí, že jí to neteče, a když jí dám savičku se 3 dirkama, tak to má až na bradě :o)) Ale hlavně, že jí to chutná.

Furt řešíme ten průjem, i když dneska už to má jinou barvu, tak čekám, jestli se to zlepší nebo ne. Dávám zas Bebu 1 a dala jsem i pár lžiček tý smecty, tak uvidím, jestli to zabere ...

pavlis
17. bře 2007

mapris
my máme teprve 8 týdnů, takže savičku musíme mít s jednou dírkou, nebo se dvěma, ale mě šlo o to, že ten Nutrilon Comfort je hustší než Premium a z té savičky co jsme měly doposud to neteklo. No vyřešili jsme to sice tak ,jak se to nesmí, ale teď už pije, teče jí to asi ideálně, protože si nestěžovala. 😉
Klidně maminky piště další zkušenosti a rady, budu jenom vděčná.. 😅

mapris
19. bře 2007

pavlis,
tak to je pochopitelný. Já jsem savičku se dvěma dírkama začala dávat tak ve 3tím měsíci a teď už se naučila pít se 3 dirkama, protože už jí ta se 2ma pískala :o)))

holkyyyy,
nějak to tu uvadáááá :o)) Asi jste na příkrmech co?

nevím teď, která z vás tady měla h.a. mlíko - myslím že isacek? Chci se zeptat ohledně příkrmů - nám řekla doktorka až v 5tém měsíci, což bude za 2,5 týdne. Ale co jsem si koupila jednu knížečku - o stravě a zároveň i kuchařku pro nejmenší, tak tam píšou, že až se zařadí příkrmy - tak ty, co mají h.a. mléko, tak tam se to dělá jinak, jako že se určitý potraviny zařazují na delší dobu , než u dětí pijích normální umělé mléko ... Máte s tím zkušenosti?

macejka, isacek
holky, nějak umíráte nebo co 😀 😀

macejka
autor
19. bře 2007

ahojky

my jsme teď měli "nemocný"počítač takže jsem se na čas musela odmlčet.
mapris

jak se jmenuje ta knížka s receptama pro dětičky a jaký to vydává nakladatelství?Taky bych totiž nějakou takovou s receptama uvítala 😀
Jinak my H.A.mlíko neměli jen na začátku,ale až bude čas přikrmovat tak by ti dr měla říct co a jak a určo ti to řekne 😉
My máme stále trochu rýmu,ale už jsem si zvykla,namlsali jsme se krásného počasí a teď tohle 😠

ijetka
19. bře 2007

JOJO taky jsem si říkala co se s váma děje 😕 stačí, že na nás háže bobana helik 😅
Tak jak papkáte??

macejka
autor
19. bře 2007

tak my papáme docela dobře,už jsem zkoušela i ten žloutek a dobrý 🙂 Už dávám masíčko šestkrát týdně.
na tu rýmu mi mamka pro malýho koupila od Ćajánku rýmáček,ale malýmu teda nejede 😒 takže máme na rýmu kapičky do nosu a občas odsajeme.

ijetka
19. bře 2007

Chudinky 😢 no tak ať to brzo přejde 😉
No asi se budeš divit, ale my pořád baštíme půl skleničky víc, ne ☹
Asi by jsme se měli přesunout do příkmů 😕

macejka
autor
19. bře 2007

tak to malej baští celou malou skleničku a právě jsem přemýšlela jestli už mu pomalu nezačnu dávat ty větší skleničky.Možná se zeptám v těch příkrmech 😉

ijetka
19. bře 2007

No my baštíme i půlku u malejch ☹

jita2
20. bře 2007

ijetka,
faaakt?? Co se týče kupovaného jídla, to zbaští tu malou celou, ale domácí jede trošku míň...není to tak ochucené 😒 😉

isacek
20. bře 2007

mapris,
jak bylo teplo tak jsme pořád lítaly venku a hlavně kupujem nový nábytek, takže objíždíme co se dá 🙂 .Ale už vše máme a počasí se pěkně zkazilo tak teď budu mít víc času na koníka 😀 .To počasí mě pěkně štve, já byla štastná, že je už teplo a on ještě napadne sníh 😠 😠 😠 !!
my jsme to H.A.mlíko měly jen chviličku tak to ti ohledně příkmů moc neporadím, ale mám kamarádku a ty taky musí mít jen H.A. tak se můžu optat.Jen vím, že teď malýmu do všeho přidává pár odměrek mlíčka, ale to z toho důvodu, že mlíko odmítá.

ijetka,
mě malá taky ještě nesní celou skleničku, ale přesnídávku to jo, to jí jede 🙂 .Ale vy jste starší, tak snad se to brzo upraví.Malá taky raději ty kupované, ale teď už jí je vůbec nedávám jen ji vařim.

macejka,
a kolik Ti ještě Filípek vypije mlíčka za den??Minulý týden se zadařilo a v noci si o mlíko neříkala, ale teď už je to zas nanovo a dávám ji ho opět i v noci ☹ .Dám ji v devět kaši a pak ve dvě mlíko a pak zas v sedm.A když ji ho udělám víc, aby déle vydržela tak to nevypije 😒

Holky dávate některá borůvkovou přesnídávku, koupila jsem je v sobotu v makru a malá se mohla přetrhnout, ta je fakt výbornáááááááá 😵

isacek
20. bře 2007

mapris,
ta knižka by mě taky zajímala, stáhla jsem si něco z netu, ale knížka je knížka 🙂 ...

ijetka
20. bře 2007

jita
no fakt spapká jenom půlku a někdy větší půlku, ale celou ještě neslupnul

Jinak přesnídávky miluje. Borůvkovou už jsme taky zkusili, ale hrušková a jablíčková vedou 🙂

kristi
20. bře 2007

hlasim, ze jsme bez problemu presli z Nutrilonu na Hami a dokonce mi po nem neblinkaaaa, super..

dashak
20. bře 2007

kristi, no vidíš, zlaté hami, my ho taky papáme a taky po něm přestala ublinkávat

mapris
20. bře 2007

macejka,
z toho si nic nedělej, my měli minulý týden 3 dny horečky a od čtvrtka průjem, tak jsem s tím byli u doktorky, máme na 24 hodin dávat mrkvový odvar - tak jsem koupila od hippu ors 200, tak to zkusím. A hned jsme dostali další očkování, takže malá je pěkně ukňouraná ...
Jinak se to jmenuje: Výživa kojenců, Maminčina kuchařka a je to od Grada Publishing. Já to objednala přes www.neoluxor.cz a stálo mě to 207 kč, jinak stojí 127 kc. Zkus si to dát do vyhledávače třeba na seznamu a uvidíš. Je to docela zajímavý a právě tam píšou i o těch hypoalergenních problémech a tak ..
No, mne dneska doktorka řekla, že mám zatím počkat do 5. měsíce a jdem na další očkování až za 4 týdny, takže dozatím nic. A to mi dr. řekla, že to pak se mnou proberou, ale dostala jsem už nějakou brožurku..

isacek,
no mně taky štve to počasi, ale je fakt, ze mala mi ted v tom chladnu zase dobře spí :o)) O tý knížce - viz macejka :o))

kristi,
tak to je fajn, že jsme to zvládli. My teď máme průjem, tak jsem taky zvažovala nad změnou mlíka, ale uvidím, jestli zaberou ty mrkvový odvary a pak uvidim. Jen musíme mít h.a. tak mně nenapadá, jaká značka by to měla být, do nutrilonu se mi nechce ..

Holky, mátě některá zkušenost s těmi mrkvovými odvary na průjem?

isacek
22. bře 2007

jééé tady to zase jede 😀 😀

ijetka
22. bře 2007

Přestěhuj se do příkrmů 😉

isacek
22. bře 2007

Asi jo, tady je to nějaký zabitý 😵 ..

macejka
autor
22. bře 2007

mapris děkuju,mrknu na to 😉

isacek

já malýmu dala tu borůvkovou přesnídávku zatim jen jednou,ale taky mu šmakovala.Ono mu vůbec to ovoce šmakuje,nejčastěji dáváme frutapuru a pak taky od nestlé s mlíčkem a pak i nějaké skleničky.Naštěstí mi malej papá jak kupovaný tak domácí,častěji mu dávám domácí,ale občas mu dám i kupovaný.

mapris

Filip měl průjem celý týden asi tak před měsícem a půl,dávala jsem mu mrkvový odvar nebo rýžový s mlíkem místo vody,ale to nepomáhalo.Tak jsem mu na zavodnění dala ORS 200,to pomohlo,ale průjem se zase rozjel ☹ Pak jsem se radila v lékárně,tam mi poradili teď jsem zapomněla jak se to jmenuje a to pomohlo hned!!!Je to deset sáčků s práškem na obnovení střev.mikroflóry a tp fakt zabralo.Jestli nezabere ORS rtak napiš a já se mrknu jak se jmenuje ten prášek.Ale určitě jsem to tady psala 😉

macejka
autor
22. bře 2007

isacek

malej vypije přes den 3 dávky po 210ml a poslední dobou se nám budí tak jednou někdy dvakrát za noc a to mu dám jen 120ml.Jo a v noci když se vzbudí tak mu nedělám ten A.R.,ale normální,protože většinou dost pláče tak nechci čekat těch deset min.protože to by chudák asi nevydržel.
A aby toho nebylo málo tak má zánět v uchu takže kapame kapky do nosu,oka i ucha,báječný 😒
Prosimtě ty jsi myslim psala,že jsi malý dávala i Sunar?Existuje sunar A.R.?

isacek
22. bře 2007

macejka,
tak s tím sunarem nevím, ale myslím že nemá.Vím jen o Bebě a o Nurilonu.
Chudák Filípek ten má furt něco ☹ ...

markibie
23. bře 2007

holky chci se zeptat jestli nektera z vas ma skusenosti se sunarem plus ja totis uz mam slabe mliko a maly mel porad hlad tak jsme presli na sunar ale ja prave nevim kolik by mala byt jedna davka na noc mu davam 180ml a vcera mi nase mudr rekla ze toho je moc takze vubec nemam tuseni kolik by toho mel vypit na krabici jsou napsane jen kolik odmerek na kolik vody jenomze ja nemam tuseni kolik 4 mesicni mimi muze vypit na jednu davku prosim poradte dekuji