Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

lucie85
29. lis 2006

Ahoj Macejko.
Podle té tabulky se neřiď. Malému jsem dávala podle potřeby, kdy měl hlad. Taky jedl tak po třech hodinách. Ale jestli ho bolívá bříško, tak nevím. Zkus se poradit s doktorkou. Nutrilon Forte jsme taky zkoušeli, ale nezabíralo to, stále jedl stejně jakoby měl normální Nutrilon.

vilca
29. lis 2006

Ahoj Macejko,
měla jsem stejný problém jako ty, ale zkusila jsem Nutrilon Forte a asi po týdnu mi malá začala spávat celou noc. Dávám jí ho jen večer před spaním. Nevím, jestli je to tím, ale spí mi teď od osmi od večera do šesti do rána. Takže nám to vyjde krásně na těch šest dávek denně.
A podle mě když mu začneš dávat 150 ml, tak by měl určitě vydržet dýl než 3 hodiny.

floowy
29. lis 2006

Ahojky, já od narození malé nekojím, takže jsme na umělé výživě. Zkoušely jsme toho hodně, než jsme přišly na to, co nám dělá nejlépe...Malou také tři měsíce trápilo bolení bříška a prdíky a celé noci nespala. Zjistily jsme, že nejlepší pro nás je Nutrilon Omneo (teď se to bude jmenovat Nutrilon Comfort) a od té doby bez problémů. Podle návodu jsem se nikdy neřídila, jen kolik odměrek na kolik vody, ale to bylo vše...Malá mi pořád pila 100ml co tři hodiny a před spaním maximálně 120ml a to je jí devět měsíců a je to pořád stejné, jen my už baštíme i tuhší stravu, tak je to trošku jiné, už nepije mlíčko tak často. S tím Nutrilonem Omneo jsem moc spokojená, je sice dražší než normální, ale aby byla malá v pohodě a my se dobře vyspali to stojí...(je trošku kyselejší než jiná mlíčka a je lehce stravitelné, tak nedá střevům takovou práci ho zpracovat...nemůžu si opravdu stěžovat...ale je to na každé mamince a navíc, každé miminko je jiné) 🙂 🙂 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
macejka
autor
29. lis 2006

holky díky za odpovědi a rady.Nutrilon Omneo jsem zkoušela,nepřišlo mi,že by v tom byl nějaký rozdíl,ale je fakt,že každý dítko je jiný.My na noc dáváme Nutr.AR,protože malej ublinkává a v noci to moc neuhlídám i když je fakt,že mě to téměř vždy vzbudilo.Jednou v noci si ublinknul a vdechnul to a začal lapat po dechu,vypadalo to hrozivě a nerada bych to zase zažila a ten AR funguje.Zkusim teda i ten forte,to bysme pak ten AR mohli přestat dávat,kdyby vydržel celou noc spát.
Gedren děkuju moc za nabídku,kdyby byl Filípek menší,těsně po šestined.,kdy jsem přestala kojit tak bych ten hypoal.Nutrilon chtěla,taky jsme ho dávali,ale teď už to nemá cenu,slyšela jsem,že jakmile se začne dávat jiný mlíčko tak hypoal.už nezabírá.Ale každopádně děkuju.

mapris
29. lis 2006

Tak jsem založila někde stejný téma, no neva :o)
Já nekojim, nešlo to, jinak my od porodnice máme bebu a jsem s tím spokojená, podle dávek na krabici se neřídim, malá by měla podle krabice mít 125 ml, a vypíje to jak kdy, takže dávám přes den pořád 90 ml po 3,5 hodinách a na noc 125 ml, a vydrží mi spát 4-5 hodin. Tak doufám, že jí nemořím hlady :o)) podle tý krabice nevím, jestli je dobré se řídit, protože každé mimino je jinak hladové. Malá má zítra 4 týdny a pak by měla být větší dávka, možná to budu dávat na noc. Jestli se ti Filípek ublinkává, tak se zkus podívat na dudlíky. Já od návratu z porodnice používám flašky i dudlíky BébeJou a když jsem dvakrát koupila jiné, tak měli větší dirku a malá se mi dokonce poblinkala dvakrát, až jsem to obrečela, protože jí to šlo nosem, tak jsem si dneska došla koupit další dudlíky BébeJou a mám klid, teda doufám, ťuky, ťuk.

macejka
autor
29. lis 2006

BébeJou jsem nezkoušela,díky za tip Mapris,možná zkusím.Mám lahvičky od Aventu,slyšela jsem na ně velkou chválu.Sice přesně nevim v čem jsou tak dobré,ale používáme je.Pak mám ještě Tommee Tippee,po pravdě řečeno,koupila jsem jí,protože se mi líbil tvar lahvičky i savičky.Bude asi dobrá pro úplně malinký děti,savička je měkká a má tvar prsu.
Ještě jsem se chtěla zeptat,kdo má malinký mimčo a nekojí,budete dávat od pátého měsíce první příkrm?Mně se to totiž zdá dost brzo dávat něco jiného než mlíčko,ale pět měs.nám bude až v lednu tak třeba do té doby změnim názor.Stejně se začíná jen asi s 2-3 lžičkama.uvidíme.Moje kámoška začala dávat mrkvičkový příkrm dokonce o měsíc dřív,takže od začátku 4.měs.

lucie85
30. lis 2006

Tomášek je narozený o měsíc a půl dřív. Tak jsem dávali příkrmy od 5. měsíce,ale kdyby byl narozený v termínu, tak dávám už od 4. měsíce. Doktorka mě to doporučila. Začala jsem dávát vařenou mrkvičku (3 dny), pak brambory (3dny), pak mrkvičkua a brambory dohromady (3dny). Pak jsem zkusila rýži. Potom brokolici a květák. A to takhle pořád dokola až do 6. měsíce, pak my doktorka řekla, že už můžu dávat i bílé maso (kuřecí, králíčí a krůtí). Tak snad ti to pomůže.

macejka
autor
30. lis 2006

Tak snad jo,díky.Možná taky začnem v tom pátém měsíci.Jsem zvědavá jak na to bude reagovat a jak to bude snášet.Ale na lžičku je zvyklej,když jsem mu dávala Sab simplex,teď ho kapu do mlíčka.Nebo zvyklej,nevadilo mu to,ale je fakt,že část spolknul a část vytekla mimo.
Lucie85 a ty jsi vše Tomáškovi vařila?Nekupovala jsi skleničky?(Hami atd)Domácí je ale asi vždycky lepší,že?Ty skleničky s příkrmi snad taky nebudou špatný.Asi to chce vyzkoušet. 🙂

floowy
30. lis 2006

Ahojky macejko, doufám, že nevadí, že se vám do toho hovoru motám, ale už mám s přikrmováním trošku zkušeností a jsem moc ráda za malou, protože ona je dobrý jedlík, spapá všechno, co jí dám...(i když mě to třeba nejede, víš jak, plané, nekořeněné a tak), jen jedinné nezabralo...Koupily jsme ty zavařené "slané" jídla, myslím ty polívečky a zeleninky atd. od Hamé a kromě toho, že jsem to vyzkoušela a nechutnalo mi to vůbec, tak to malá taky nechtěla...vůbec...Takže od té doby vaříme domácí a nemůžu si stěžovat, když mi tak pěkně papá, tak jí vařím ráda...Možná, že malému ty zavařené chutnat budou...ale opravdu je lepší uvařit to čerstvé, zvlášť když se jedná o tak malé množství... 😉 😉 😉

lucie85
30. lis 2006

Někdy mu vařím někdy mu dám ze skleničky od Hami. Chutná mu to.

mapris
30. lis 2006

macejka,
no, myslim, že od pátýho měsíce začnu, ale ještě uvidim, jak malá, zatím je jí měsíc, tak to neřešim ..

Holky, zeptám se k umělý výživě. Kupuju kojeneckou vodu framin, převařovala jsem jí, a včera jsem si přečetla, že se nemusí vůbec vařit. Máte s tím někdo zkušenost??? Začala jsem jí jen ohřívat, ale nerada bych malý přivodila problémy ..

macejka
autor
30. lis 2006

Mapris,já taky převařuju,pro jistotu.Nejdřív jsem se lekla co to v tý vodě plave(nějaký bílý jakoby zakalení),ale je to prý vápník z té vody a není to nic škodlivého,doufám.

floowy
30. lis 2006

mapris: Já vodu Fromin používám a taky Aqua Bella a nepřevařovala jsem, jen ohřívala a bylo to celou dobu v pořádku, teď už je malá větší, tak taky jenom ohřívám a co se týče noci, tak si vždycky nahřeju vodu do termosky a v noci jen vyskočím a naliju do koj. láhve, přidám prášek, zatřepu a jsem hned u malé, je to lepší jak mžourat v noci u sporáku a ohřívat to...je to rychlejší a pohodlnější...🙂

macejka
autor
30. lis 2006

Taky mám vodu v termosce jak píše floowy,je to fakt rychlejší i pohodlnější.Já jí tam mám i přes den.A vodu převařuju ve varný konvi.

mapris
1. pro 2006

macejka, floowy
no, já jsem převařovat přestala, teď to ohřeju na 30 vteřin v mikrovlnce a zatím je to v pohodě :o)

macejka
autor
1. pro 2006

mapris,takhle malýmu miminku bys v mikrovlnce ohřívat asi neměla.Teda já ti samozdřejmě nechci radit,ale říkali nám to v porodnici,že v mikrovlnce ne,ale ve vodní lázni.I když teď mě tak napadá,ty neohříváš mlíčko,ale jen vodu tak to asi neva 🙂

floowy
1. pro 2006

mapris: já v mikrovlnce nic nedělám, hodněkrát jsem četla, že to není dobré, aspoň do toho jednoho roku to dělat nebudu i když mi říkali, že i do tří let, že ty mikrovlny škodí, hlavně těm nejmenším...I když mikrovlnka je hodně velký pomocník, tak zatím se obejdu bez ní...nechci to nikomu vnucovat, hlavně je to každého věc, ale prostě to, co zvládnu i jinak, tak jdu raději tou zdravější cestou... 🙂 🙂 🙂

mapris
2. pro 2006

macejka, floowy,
no, v mikrovlnce ohřívám jen vodu a teď jsem jí zase začala převařovat, navíc t převařuju v jiné nádobce, ne v lahvi, tak si myslím, že to nevadí 🙂. Nebo jo?

floowy
2. pro 2006

Já nevím, jestli to je správně nebo ne...🙂 Já jen jen dostala echo hned po porodu, že pro tak malé mimísky není vhodné cokoliv připravovat v mikrovlnce...takže jsem se tím řídila, žádnou vědu jsem z toho nedělala...(teď jsem už asi dvakrát něco do mikrovlnky strčila, ale to už mám malou větší, ale jinak všechno řeším na sporáku)Samozřejmě znám pár mamin, co to taky neřeší a využívají mikrovlnku běžně, ale já všechno ohřívám na sporáku a ve vodní lázni. Tím, že převařuješ vodu nic neskazíš! 🙂

mapris
2. pro 2006

floowy, tak to jsi mně uklidnila .. Víš, ono to máš jedno, jestli vařit v konvici, nebo ohřívat v mikrovlnce, obojí je škodlivý, ale zas, když se ohřívá jen voda, tak si myslím, že to nevadí, a zrovna, když je předvařená 😀

helik
3. pro 2006

Já ohřívám v mikrovlnce i mlíko. Někde jsem četla, že to na kvalitu nemá vliv, no ale teď jsem taky znejistěla.... 😕

Od 5. měsíce bych taky chtěla přikrmovat, ale Dr. nás chce živit jen Bebou až do 6. měsice 😒

mapris
3. pro 2006

helik,
no mliko jsem tam taky ohřívala, ale přestala jsem, protože jsem si přečetla v jedný knížce co mám, že by se to nemělo, v mikrovlnce ohřívám jen čajíček a to tak na 15 sekund. Ohřívám jen vodu, tu mám předem předvařenou - ale občas se na ní dělají usazeniny, já jsem předvařenou vodu vždycky dala do umělý flašky, ale tam byly taky usazeniny, je to normální???
Zatim to přikrmování ještě neřeším, ale uvidim.

mapris
3. pro 2006

jo, a malá se mi začala občas po jídle ublinkávat, tak jsem znejistěla, vůbec to totiž nemíváme ... A trápí nás zase potníčky, ale hodně :o(

helik
3. pro 2006

mapris
Ty usazeniny mám ve vodě taky, ale není to nijak dramatický.

S tou mikrovlnkou je to záhada. Já mám jinou knížku - od Anne Bacus (1.rok vašeho dítěte) a ta tam zase říká, že si můžeme mikrovlnkou zjednodušit život, jen dávat pozor na teplotu, aby se mimčo nespálilo.

Ty potničky jsou blbý. My jsme se s tím trápili dlouho. Nejdřív jsme to ťukali lihem, ale pak to nestačilo, dostali jsme mastičku a to nejhorší zmizelo tak za 10 dní. Prý je to tím, že jsou ještě nevyvinuté mazové žlázky. Dělala jsem všechno možné, chodili jsme do lesa na čerstvý vzduch, málo jsme se oblíkali, ale nebylo to k ničemu. Buď nám pomohla ta mastička, anebo to odeznělo časem....

mapris
3. pro 2006

helik,
tak to jsi mně docela uklidnila. Já se snažím i malou málo přikrejvat, ale má vždycky ledový ruce, tak zas nechci, aby nastydla .. Budu muset doktorce říct o tu mastičku. My je máme od narození za krkem, ale tam je má, protože má docela dost vzadu vlásků, a to vysušuju líhem. Vždycky se to zhorší, když je v teple, třeba před koupáním a tak .. To my na čerstvej vzduch chodíme taky, na hodinu denně .. Tak asi musím počkat, až to samo vymizí ..

floowy
3. pro 2006

Pokud mapris nevíš, tak ti poradím...že na miminku poznáš, že mu je teplo, když má teplý nos, může mít studené nohy, ruky...atd., ale když má nos teplý nebo vlažný, tak je to v pořádku. Dostala jsem to jako radu a držím se jí...tak jsem jen chtěla poradit...🙂

macejka
autor
3. pro 2006

Ahojky,k té mikrovlnce,nám v porod.řikali,že se v mikrovlnce ohřívat nemá hlavně z toho důvodu,že se to mlíčko neohřívá stejnoměrně a mohlo by se stát,že se připálí i za tu krátkou chvilku.Nicméně já si myslím,že ty mikrovlny nejsou extra zdravé pro takhle malý mimísky.A dokonce jsem slyšela,že i dospělý člověk by měl jídlo ohřívané v mikrovlnce konzumovat až po 3 minutách,protože si jinak ničí jícen atd.Ale co člověk to názor. 🙂
A mapris na ty potničky mi poradili koupel v silném černém čaji,ale opatrně s tím,dost vysušuje.
usazeniny ve vodě máme taky,už jsem to myslim psala,prý je to vápník z té koj.vody.

mapris
4. pro 2006

floowy,
díky, už mi to někdo psal, tak se tím držím :o)) a zatím to jde ...

macejka,
mlíko v mikrovlnce neohřívám, jen předvařenou vodu :o)) No, zkouším pudr, a teď mi někdo napsal bepanten, tak uvidim ..

helik
6. pro 2006

mapris,

Bepanthen je dobrá prevence proti opruzeninám, ale na potničky bych ho asi nedávala....ty chtějí vysušit. Je sice pravda, že mi pomohla mastička, kterou předepsal Dr., ale byla to mastička, kterou mi namíchali v lékárně. (Ani nevím název)