Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

andy80
16. únor 2009

wlinka: některá mlíčka takhle pění a bublají. Já to dělala tak, že jsem si mlíčko udělala teplejší a o chvilku dřív, než malá měla jíst. Mlíčko vychládlo a zároveň opadla pěna. Když jsme to měli na čas, tak jsem jí to dala i s tou pěnou, malá vypila mlíčko a ta pěna vždycky zůstala v láhvi.

andy80
16. únor 2009

A pokud ti malý trpí na koliky, tak to chce mlíčko, které obsahuje probiotika. Ten nutrilon comfort je ale myslím pro děti co je trápí bříško nejlepší. Ale musíš vyzkoušet víc mlíček, které mu budou sedět. Já taky měnila, měnila, až jsme skončili na Nutrilonu Extra. Když jsem začala dávat pokračovací, opět jsme měnili, po Nutrilonu blinkala, po Hami blinkala, tak jsme dali Hipp a pohoda. Jenže jeden čas Hipp2 nebyl k dostání, tak jsme na mléku BabyLove z DMka. Doporučila mi ho dokonce moje mudra, že prý je to hodně dobré a kvalitní mlíčko. Už ho máme asi 3 měsíce a fakt pohoda.

evikuu
16. únor 2009

WELINKO PSALA JSEM TI ŽE NÁM POMOHLO HERO BABY od výrobce sunaru od pokračovacího obsahuje prebiotika+probiotika v jednom a je to unikátní na našem trhu.Dá se sehnat za slušný penízek 800g okolo 300kč.Nám moc chutná a dobrý!!Začni jedničkou a za měsíc už dvoju

welinka
16. únor 2009

Holky dekuji moc za rady ale my byli prvnich 14 dni na MM, pak Beba HA, pak nutrilon comfort a ten nam rikal dr nemenit do 3mesicu ale manzel uz to nevysrzel jak se maly trapil tak jsme na sunaru premium tak jsem zvedava jak na to bude reagovat dr ze si delame co chceme, to se asi nemuze tak menit ty mlicka ne?

welinka
16. únor 2009

Evukuu a ten hero baby je od 1.mesice mlicko nebo az od toho 6? dekuji a da se sehnat v lekarne?

robin154
13. dub 2009

Ahoj holky, budu strašně ráda, když mi někdo odpoví... Moje holčička má 4 týdny a něco přes 3 kg. Zatím jsem ji jen kojila, ale v noci se často budí. Myslíte, že bych jí večer mohla dávat místo kojení třeba nutrilon? Že bude klidnější a bude déle spát?

shaula
13. dub 2009

Robin, neblázni, ve čtyřech týdnech je naprosto běžné, že se v noci budí na kojení. Naši kluci se budili cca co 2 - 3 hodiny, kamarádce se malá budí i co hodinu, a to má mléka na rozdávání. Zavádět UM mi přijde zbytečné, buď ráda, že nemáte problémy s kojením, tímhle by sis je mohla tak akorát nastartovat. Myslím, že ti ani lépe spát nebude, podobnou věc řeší maminky starších dítek - zda kaše navečer znamená lepší spánek, a výsledkem diskuze je, že neznamená.

jitrulka
4. kvě 2009

ahojte holky, potřebuju poradit. chystám se malou za chvíli odstavit a zajímalo by mě jak dlouho můžu nechat mlíčko připravené než ho malá vypije. Jde mi o to abych nemusela k malé vstávat v 5 hod ráno, kdy si potřebuje cucnout. Někdo nechává lahvičku v postýlce. Máte s tím nějaké zkušenosti? UM jsem zatím nikdy nedávala.

smajlik
4. kvě 2009

jitrulka: je to napsané vzadu na krabici ... u některých je psáno spotřebovat do 2 hodin, my máme Bebu Sensitive a tam je spotřebovat ihned po tom co nasypeš prášek

jitrulka
5. kvě 2009

chcete říct, že i v noci vstáváte a děláte čerstvé mlíčko? To si nedokážu představit. ☹

smajlik
14. čer 2009

můžu se zeptat - pokud chci přejít z Beby sensitive na Bebu 2 Premium, můžu to udělat "nárazově", nebo musím postupovat jednu odměrku nového mlíčka do starého a pak navyšovat ?

jitrulka: ano , přesně tak, ale je to otázka cca 2 minut (mám připravenou převařenou vodu, tu ohřeju v mikrovlnce 25 vteřin a pak nasypu mlíčko)

matilko
14. čer 2009

jitrulka, určite sa to musí spotrebovať čo najskôr, ja pripravujem pokaždé čerstvé, na noc mám prevarenú vodu v kanvici, no a v noci prídem, ohrejem priamo v kanvici, nalejem, zamiešam, príprava asi 1min 🙂

moooooooonika
24. čer 2009

Ahoj děvčata, mám dotaz, mám 5 měsíční holčičku a od konce 1 měsíce musíme dávat UM ☹ .Jsme na zeleným Nutrilonu a máme problémy s krkáním - neustále ji trápí vzduch v bříšku, budí ji, nenechá usnout nebo najíst. Jiný jsme nezkoušely, myslíte že jí nemusí vyhovovat???? Jsem z toho už zoufalá. Díky za rady

sarusenka777
24. čer 2009

Mooooni...mojí holčičce jsou skoro 4 měsíce a tenhle nutrilon používáme cca 2 měsíce a problémy s krkáním nemáme 😕 dokonce dělám i to,že když mi u flašky usne,tak jí položím do postýlky bez odkrknutí a spí skoro celou noc 😒 samozřejmě ji hlídám,vzbudí mě každý její vzdechnutí,takže kdyby něco jsem u ní 🙂 já myslím,že jí asi opravdu nevyhovuje,zkusila bych něco jiného 😉 držíme palečky 😉

crca
25. čer 2009

Ahojky,mám 7 týdenní mimča a od začátku jsme na UM,nejdřív jsem dávala BEBU Premium,ale po tom byli jak vodníci 😀 ,tak jsem přešla na BEBU proti ublinkávání a je super,je hustá,krásně ji vypijí,ani plínu nepotřebuju na utírání a přijde mi že je krásně zasytí.Pijeme teda pořád 120ml i když Michalka ta vypije těch 80-90ml a stačí jí to,jen v noci vypije všechno,to je asi tím,že je ospalá a nevnímá 😀

moloko
21. srp 2009

Ahoj holky,
mám 2,5 měsíčního chlapečka a jelikož jsme měli velké střevní problémy, prdíky i průjem, zkoušíme kombinovat MM a Nutrilon Allergy digestive care - máte některá zkušenosti? Dala jsem malému 150ml po třech hodinách a vypil to během pár minut, to u kojení neznám..v tabulce je u 3 měsíců napsáno 150ml 5x denně.. myslíte, že protože je to dietní strava může to mít malý málo nebo se to zkrátka pije o tolik lépe z lahvičky? Kojili jsme standartně i 25min, ale myslím, že vždy vypil okolo 100ml.. Když jsem mu teď vzala lahvičku po 150ml, ještě brečel, ale pak se uklidnil. Taky by mě zajímalo jak je to s tekutinami - -u MM je přední a zadní mlíko na napití a výživu, ale UM je jen na jídlo, ne? Přidáváte ještě nějaké tekutiny? Díky moc!

evinkaa
21. srp 2009

moloko: My pijeme Nutrilon HA 1, ale zdaleka nevypijeme tolik, co píší v tabulkách. Malá holt není jedlík. S Nutrilonem (protože malou začal zacpávat) jsem začala přidávat čaj - dětský fenyklový. Z lahvičky se mrňouskům opravdu pije mnohem lépe a rychleji. Malá po měsíci začala odmítat kojení, tak už je jen na UM. Pokud by měl malý málo, klidně ho pak ještě dokoj. My jsme to měli dělat tak, že jsem nakojila a pak dokrmila UM.

moloko
21. srp 2009

evinkaa - díky 😉 No já mám mléka dost, ale malému zjistili e.coli ve střevech a fakt se při kojení trápil - když dostával novou stravu, střeva jakoby dostaly impuls, že to staré musí ven a děsně se mi kroutil a strašně ho to prohnalo..taky možná úplně dobře nesnášel mléčné výrobky..snažila jsem se kojit, ale rozhodně jsem ho nechtěla trápit za každou cenu 😒 Dnes první den zkoušíme nutrilon a zatím to vypadá dobře..cpeme i probiotika, aby se mu obnovila mikroflóra, protože na e.coli mu bohužel byly nasazeny antibiotika ☹ Jde mi jen o to, aby nebyl dehydrytovaný, zda se z UM dá i napít.. Jinak chci zkusit kojit 1x v noci a při prvním ranním jídle, aby mi aspoň nějaké mlíko zůstalo..taky počítám s tím, že tímto určitě dojdeme k tomu, že kojit přestaneme postupně úplně ☹ Malý byl zvyklý pít tak 1x za tři hodiny, ale v tabulkách je napsáno jen 5x denně..my jsme obvykle kojili přes den co 3 hoďky a v noci vydržel i 6 a ndes dokonce 8 hodin 😅 Vždy nám to ale vyšlo 7x denně..

senja
23. srp 2009

Holky, poradte prosim nejakou dobrou UM. Premyslim, zda si neporidim nejakou pixlu do zasoby. Sice plne kojim, ale porad si rikam, ze kdyby nahodou mi mliko ze dne na den nestacilo, tak at maly nekrici hlady pul dne, nez nekdo z domacich dobehne do supermarketu na neco "k snedku".

magdulenka
23. srp 2009

senjo, já teda osobně myslím, že je to blbost, aby ti ze dne na den nestačilo mlíko a žádný um bych si být tebou nekupovala (akorát by ti to kojení mohlo zbytečně zkazit, protože někdy se může zdát, když najednou mimino chce častěji kojit, že je málo mlíka, ale jedná se o růstový spurt a mimčo si "vyrábí" větší produkci). ale odpovím na co se ptáš - já 1.holku kojila rok, takže zcela bez um, ale teď mám mičo na um a zkusily jsme hodně značek, a zůstaly u "HIPP 1 PLUS probiotik".

halahalo
23. srp 2009

senjo taky bych radsi do nahody UM koupila i kdyz zatim kojis.me osobne se to vyplatilo.davala jsem take hipp ten je super,ani z nej deti nemaji tak koliky a navic se po nem dobre kaka a nekrouti se tolik

mazlove
2. lis 2009

Taky jsme měli bolení bříška.Dávali jsme nutrilon comfort na bolení bříška,ale to moc nepomohlo.Nakonec mi doktorka říkala abych skusila odvar z rýže a s toho dělala mléko.Tak jsme dělali odvar a už nic nám nebolelo,opravdu máme klid. 🙂

danu
6. pro 2009

karono • Včera o 21:11
Dobrý den, mám problém. Mám 6ti týdenní dcerku a bohužel nemam mleko jit od 2.tydne. :( podavali jsme doted Nutrilon Comfort proti zacpe a kolikam, ale posledni 3 dny nam po kazdem papani strasne place tak 15 minut a kdyz uz usne, po hodine je vzhuru a prska, vzteka se a bojuje celym telickem... Do mleka davame jednou denne kapicky Bio Gaia (5 kapek). Snad je davam spravne do mleka, ale ona ne vzdy vypije celou lahvicku, tak se bojim, ze do sebe ani tech 5 kapek nedostane :(
Uvazuji, jestli nemam prejit na jinou kojeneckou vyzivu, zkusit to....? Jakou byste doporucily? mate nejake zkusenosti, prosim?
Kakame 1x denne, stolice neni tuha, ale tlacime porad a porad, boli nas cele telicko a porad mame natazene nozicky.
Predem moc dekuji za rady, Katka 🙂

kocule • 2d • Včera o 21:41
Ahojky Katuš, to, co popisuješ, bylo i u nás. Už jsem to psala do jiných diskusí, ale malá nám po Nutrilonu HA a hlavně po Comfortu plakala po každém hltu, bylo to opravdu strašné. Celá se chudinka kroutila a nebyla celý den k utišení 😝. Celou noc tlačila, nemohla se vyprcat a ráno jsem čekala, jaké bude kakání. Musela jsem jí pomoc, ale kakání bylo řídké, myslela jsem, že bude jak špalek. 😒 Řešila jsem to s doktorkou, protože jsem z ní nechtěla dělat pokusného králíka a trápit jí a domluvily jsme se na konečném řešení. Dávám jí Nestlé AL 110, je to určeno jako dietní výživa pro děti s alergií na laktózu, je to komplet "lactose free". Alergii sice nemáme, protože krásně přibýváme na váze a nemáme ani průjmy, to by kakala vodu několikrát denně a my se vykajdíme jednou za dva dny, ale pomohlo to. Prý jediné, co by jí mohlo vadit, je právě ta laktóza, kterou obsahují všechna mlíčka, takže by vyváděla u každého stejně. Kdyby to nezabralo, tak by bylo jedno, co jí dám, protože zjišťovat, jaký poměr minerálů jí vadí, je dost složité, vyrostla by z toho, problémy by byly z každého mlíčka. Zabralo to perfektně, zlepšení o 1000 procent! Občas si sice zašpagetíme, ale je to nesrovnatelné, prcneme do 10 minut a když ne, tak do čtvrt hoďky usneme a chrníme a hrcáme v noci. Je to zvláštní, ale náš malý papá BEBU Sensitive a je v klidu, u toho se to vůbec neprojevuje. A to jsem si myslela, že chlapečci jsou na to více hákliví. Třeba ti to pomůže, toť naše zkušenost, holt máme dost citlivé bříško. Naše doktorka mi řekla, že se s tím ještě nesetkala, že Comfort doporučuje a jsme první s negativní zkušeností. 😝 A ještě jednu výhodu to má, plechovka stojí cca 115 Kč. 😀 Neee, dělám si legraci, dala bych všechno na světě, jen aby jí bylo lépe. Drž se, K.

jankaxxx • 1d • Včera o 21:42
nemate tam u vas v cechach alebo na svk cow&gate mlieko to je najlepsie,ja osobne kojim ale vsetky kamaratki pouzivaju toto mlieko a velmi si ho chvalia.nutrilom a take mlieka nepoznam lebo ja zijem v anglicku ale videla som v slovenskej televizii na to tak to skus,a hlavne musis jest vela rascy to velmi pomaha,ja som zo zaciatku davala malemu taky gel na prevenciu koliky priamo do ust s takou striekackou a vobec ani nemal koliku a doteraz nemame ziadny problem

kocule • 2d • Včera o 21:43
Jo a ještě do to hrcnu i Sab Simplex, ona ta mlíka většinou všechna dost pění, zaštěrchám a tu pěnu bezpečně zlikviduju. Není pottřeba mimčo zbytečně nadýmat. Jinak ten sabík na nás jiné účinky neměl, bohužel neulevil tak, jak by měl. Ale jiné mamči si ho chválí.

karono • Včera o 22:00
Dekuji moc za rady, zkusim teda tu Bebu 🙂 nekdo rika, ze i Sunar je dobry, asi to chce zkusit... A ty kapicky davas primo do lmlicka nebo nejakou strikackou? nevim, jak bych dala strikackou 5 kapicek... :( A to Nestle je i pro tak male miminka? 6 tydnu?

kocule • 2d • Včera o 22:13
Zkus porovnat Bebu Sensitive a NU Comfort na laktózu a uvidíš. Bebu malá nemusí, taky jí to nesedělo. Proto jsme přešly na to AL 110. AL 110 je od narození do 6. měsíců 😉. Normálně kapu do mlíka, když jsme byli malí jak vy, tak cca 5 kapek. Dneska přiměřeně přiměřeně. 😀 😀 😀 Jinak kakání je z Beby většinou zelené, je tam více železa než v Nutrilonu a nás to prohánělo, měli jsme takovou rajdavku 😅. Teď máme hnědožlutou, někdy do zelena, ale to je teď z toho, že nebrkáme, prostě to vyprdíme a prý tu barvu způsobují právě i plyny ve střevě. Brkání nám nejde a zvlášť v noci s nima odmítám hodinu pochodovat, to by se mi pěkně probrali. Máme protiblinkací polštáře a nemáme s tím problém. Jinak na brkání bacha, může totaky proohánět, pokud si mimčo neodbrkne.

karono • Včera o 22:57
Co to je to AL 110, prosim? zkusim tu Bebu sensitive. My dopapame , jeste ji nestihnu ani zvednout a zacne kricet... :( proto mam pocit, ze je to stravou, vis? blinkat neblinka, mame problem jen s tim placem :( ale velky problem, place treba 3 hodinky vkuse :(

kocule • 2d • Včera o 23:01
U nás se plakalo i celé dopoledne 😠 i po každém hltu. Podle mě jí nesedí něco, co dávají do Nutrilonu. My to měli taky, Beba pomohla, ale ne úplně, prohánělo nás zase to železo. 😝 AL 110 jsem ti popsala výše, je to dietní pottravina a u nás zabrala. Takže malá jí AL 110 a malej Bebu Sensitive, ten ale žádné problémy absolutně neměl, je naprosto v klidu. 😀

karono • Dnes o 09:53
A prosim Te, to je nejaka znacka to AL? v lekarne na me koukali jako blazni 🙂 diky moc za rady!!!

petrach • 2d • Dnes o 10:01
jestli mužu poradit,ty probio kapky kapni na lžičku a dej z ní,pokud ti mlíko nevypije celé,tak je do sebe nedostane,jsou v olejíčku a plavou vždycky na povrchu..
nám hrozne pomohli,ale učinek čekej nejdřív po tydnu..nebo exuistují davkovače leku ze savičkou,do toho mužeš dat trošku mlíka a ty kapky..
brali jsme je do 9 mesícu,ted se zda,že už je nepotřebuje,ale bez nich to bylo desné..pořad plakal a kroutil se..

betty2 • 1d • Dnes o 10:22
Můj prcek po Nutrilonu Comfort zase hrozně zvracel, bolelo ho bříško. Přešla jsem na Sunar + dávám Lactobacilíky Baby (kakání po nich žluté a ne zelené). Jinak do lahvičky s UM doporučuji dát pár kapek Sab Simplexu (rozpustí to bublinky).

karono • Dnes o 10:24
To me nenapadlo, diky moc za radu!!! A davalas to rano nebo vecer ty kapicky? a 5 kapek denne?

karono • Dnes o 10:51
No ja nevim, jestli muzu kombinovat ty Bio Gaia probioticke kapky se Sab Simplexem...? a do kazdeho krmeni kolik kapecek doporucujete, prosim?

kocule • 2d • Dnes o 11:13
AL 110 vyrábí firma Nestlé, stejně jako Bebu. Kupujeme ji ve větším na internetu v "Lékárně Domů", ne vždycky ji u nás v kamenné lékárně mají. I firma Nutricia, která vyrábí Nutrilon, má dietní mléka bez laktózy, ale po téhle špatné zkušenosti jsem to nechtěla pokoušet a papáme doma jen Nestlé. Je to blbý, ale musíte to odzkoušet, co vám bude sedět. Ten Sab Simplex dávám taky a vždycky do každé láhve. Doktorka mi to schválila, účinek je dočasný a nemá to negativní vliv na mimčo.

karono • Dnes o 11:16
A davas 15 kapek do kazde lahvicky, jak pisou v navode? A myslis, ze mam vysadit ty probioticke? at toho nema zase moc.

kocule • 2d • Dnes o 11:22
To já nevím. Já probiotické nezkoušela. 😝 15 kapek nedávám ani omylem, začínali jsme na 5 kapkách. Spíš jsem dávala míň, jen abych zničila tu pěnu a na to 2-3 kapky stačí. Pak znovu zaštěrchat a je to. Takhle bych se toho nebála a dávala i ty tvoje kapičky, ale jukni radši do návodu, určitě je tam uvedeno, zda se mohou ty probiotické kapky s něčím kombinovat a taky bych se zeptala v poradně. 😉

petrach • 2d • Dnes o 14:39
probiotické jí nechej,muže se to kombinovat,máme to oveřené od dr..normálne se berou oboje..my davali sabík jen 10 kapek a do každeho pití..

adhoc
11. pro 2009

ahoj, chcem pridat moju skusenost...co sa tyka umelej vyzivy, tak jednoznacne preferujem mlieko Hipp...Mojho maleho som prikrmovala uz od dvoch tyzdnoch, a vyskusali sme viacero umelych mliek, od nutrilonu, beby, sunaru, pricom ho z vestkych zapekalo, resp. ho bolelo brusko. Potom mi bolo odporučene mlieko Hipp, a musim povedat, ze od kedy sme ho zacali pouzivat, maly ma pravidelnu stolicu a neplace pre bolenie bruska...maly uz mal styri mesiace, a zatial je vsetko ok.

kocule
15. pro 2009

Holky, chtěla jsem se zeptat. Naše mrňata nám začala déle spát, hurá hurá, dneska dali 10 h v kuse. Problém je v tom, že samozřejmě méně jedí, jelikož nám krmné dávky vypadly. Jak jste to řešily? Naše lékařka přepočítává mléko 150 ml na kg, což by museli dohnat přes den, oni ale nemají moc hlad a prostě to do nich nedostanu. Na jednu stranu jsem ráda, že konečně déle spí a my se taky vyspíme, ale jak toto řešit? Mám trošku obavy, aby nebyli dehydratovaní, ale samozřejmě si zobnou jen tolik, kolik chtějí a je jim to ukradené. 😀 😀

mapris
25. pro 2009

ahojte maminy,

jelikož jsem byla častou diskutovatelkou tohoto tématu, tak se sem opět vracím. Dcera byla na um od začátku. Malého mám na um od druhého měsíce. Dávám nutrilon comfort - kvůli bolestem bříška a ještě mu dávám do mléka Lefax. Poslední dobou se mi zdá, že má strašné bolení bříška a kaká obden nebo co dva dny. Pil 120 ml/dávka. Teď jsem mu to zvýšila na 150ml/dávka, protože mu to nestačilo. Snažila jsem se na radu lékařky zvyšovat vždy napřed o 10 ml, ale nemám ponětí jak dlouho... Po jak dlouhé době zase opět přidat dalších 10 ml... Nevím, jestli by mělo cenu přejít na jiné mléko. Dcera byla na bebě ha kvůli alergii.
Díky.

kocule,
tak to je fajn, že ti spí tak dlouho. Dcera spala vždy celou noc a to od 2 týdne... ale malý jsme rádi, když udělá 6 hodin - já jsem teda za to vděčná. Akorát toho moc nenaspí přes den..

szkatka
3. kvě 2010

Ahoj holky
Nezlobte se,že sem lezu,ale potřebuju poradit i když...mě se to ukazuje nějak divně a tak nevím zda to tady žije nebo ne..?
Malá je na UM,protože mlíčko nestačilo.Má 3 měsíce,právě včera.Ale co bych potřebovala...bylo mi řečeno,že po UM by měla vydržet tak aspoň 3 hoďky.Jenže ona vyžáhne tak těch 200ml jak kdy někdy i 230 nebo 250ml a za dvě hodiny by jedla znova.Snažím se to natáhnout,ale je pak protivna.A přitom na ní nejde vidět,že by na svůj věk přibrala tolik kolik má.Narodila se s váhou 4520,na konci šestinedělí měla +-4650.A jestli mají děcka přibrat 200 g týdně,tak tomu vůbec neodpovídá.Má 5900
K Dr jdeme na očkování ve středu,tak se musím taky poptat.

lidus2
3. kvě 2010

ahoj szkatka...já sem taky nepatřím,tak snad nás holky nevyhodí 😀 😀
Brigitka toho vypije opravdu dost...v porovnání s mým synkem.Ten mi ve 3M vypil tak 160ml 😅 a pil mi taky často...nevím,co na to řeknou ostatní,ale zkus na lžičku trošku vody,jestli nemá žízeň nebo dudlíka 😅 já byla proti dudlíku,ale taky jsem ho dala a už nechtěl mlíčko tak často.A dudlík mu vydržel asi 3měsíce.A s lžičkou nic nepokazíš...alespoň si na ní začne postupně zvykat 🙂 takhle bych to udělala já,ale pokud jdeš ve středu do poradny,tak ti určitě líp poradí 😉 😀 a váhu bych řekla,že má dobrou.Matýsek měl ve 3M 6345g a 65cm 😀

medena
12. kvě 2010

Zdravím všechny, měla bych dotaz - budíte miminka, která jsou na UM na jídlo? My jsme na Nutrilonu už z porodnice, malej se narodil v 35. týdnu, tak jsme museli budit co 3 hodiny - spal opravdu pořád. Teď mu budou 4 týdny a nevím, jestli ho pořád budit, či nikoli? V noci jsme už nechali 4 hodinové intervaly a většinou se vzbudí sám, a nevím, jestli ho nechat aby si řekl i přes den... Jak to děláte vy? Příp. od kdy jste budit přestaly? Jinak ve svých cca 4 týdnech teď jíme dávky pro 8 týdenní, jinak by zdlábnul asi i postýlku...

lin18
13. kvě 2010

Ahoj holky taky mám otázku. Kubík je už cca 14 dní plně na UM, předtím jsem to kombinovala s mým mlékem, ale už nemám. No a od té doby má velký problémy s kakáním...hrozně se u toho vzteká, podaří se mu tak jednou za dva dny, ale mám pocit, že se snaží tlačit neustále a je dost protivnej. Takže chci zkusit něco jinýho než Nutrilon. A teď ta otázka....jaký číslo odpovídá Nutrilonu 1 třeba u Sunaru nebo Beby? Sunar jsem našla jenom s označením 10...to je to samý co Nutrilon 1? Anebo jenom jedničku Sunar a Bebu zrovna v obchodě neměli? Děkuju za odpověď
medena...dítě jsem nikdy na jídlo nebudila...ani na UM ani na MM. pokud křičel přes den a bylo to míň než 3 hodiny od posledního krmení tak jsem zkoušela všechno možný...přebalit, pochovat, uspat, cvičit nožkama....teprve když nic nezabralo tak jsem nakrmila