Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

verunnecka
7. dub 2007

ahoj,taky nesnáším odsuzování.když chce maminka přestat kojit,má k tomu důvod a nikdo nemá právo se někomu plést do výchovy a výživy.může jen říct svůj názor nebo radu.

macejka
autor
10. dub 2007

ahojky,jasně že dítko potřebuje hlavně maminku,která je šťastná a v pohodě a né vynervovanou z toho,že nemůže kojit a jakto,že to nejde atd...také s tím mám zkušenosti a musím říct,že když jsem malýmu dala lahvičku s um mlíkem a on konečně začal přibírat tak ze mě spadl veškerý splín.Ale už jsem to tady určo psala.Takže si myslim,že poslechnout si názory a rady je fajn,ale zda se tím začne člověk řídit je věc druhá,takže všeho s mírou 😉

mapris
11. dub 2007

kristi,
je nejlepsi takovehle "chytrolinky" ignorovat.

verunnecka,
souhlas.

verunnecka
11. dub 2007

já si to taky myslím,nic si z toho nedělejte,ať děláme cokoliv vždy se najde nějakej ,,chytrolin'' kterej bude mit řeči.

dgm
11. dub 2007

Nakoukněte se do volné diskuse na SOS RAKOVINA. Ahoj Dáša.

helik
12. dub 2007

dgm

věřím, že půst může v různých situacích lidem pomoci, ale nechápu proč odkazuješ na tyto pro mne trochu záhadné stránky, které zavání až sektářstvím, čakry atd... a už vůbec nevím, co to má co dělat s umělou výživou a kojením. 😠 To že kojení je nejlepší věc, je snad každému jasné, o tom nemusíš nikoho poučovat,) ale pokud to nejde (i v minulosti existovaly kojné), tak to nejde. A vyhrožovat rakovinou, to je teda ubohost, pokud to tak bylo myšleno. 😠

dgm
12. dub 2007

Ahoj, mimochodem jsem také z okresu Blansko.
Rakovinou nevyhrožuju, toto téma jsem na volné diskusi nezaložila,jen mi přišlo dobré dát vám vědět, že i na těchto stránkách se scházejí maminky se zkušenostmi, že nemohly otěhotnět, potom těhotenství, výživa dětí, atd. Protože MK je pro maminky a některá z vás založila diskusi SOS Rakovina, tak jsem dala odkaz na stránky, kde existuje jediné možné řešení vyléčení a zároveň jsem upozornila, že se nejedná o jak ty píšeš o "sektu", ale o normální servry s inteligentníma ženskejma, který se baví i o jiných věcech, např. o těch ženských problémech, těhotenství a dětech a kojení. Protože je toto diskuse o umělé výživě a další o prvních příkrmech a další o prvních večeřích pro mimina, dala jsem odkaz nejdřív na SOS Rakovina a při té příležitosti i na tuto diskusi.Myslela jsem si chytrému napověz....

dgm
12. dub 2007

Ještě si dovolím poznámku: Co je na čakrách sektářského? Moje dcera probírá základy jógy v rámci vyučování na gymnáziu v TV povinně. Možná patříš i ty do nějaké sekty, nebo jsi nikdy svýho chlapečka nemasírovala a nehladila po nebo před koupáním? a jak si lebedil. Děti vědí víc než vy, co je pro ně dobré. Nebo Vojtova metoda, to je novinka? Pokud to někoho urazilo, ty odkazy na SOS Rakovina, tak se omlouvám,ale nejdřív jsem dala radu tam, a potom jsem upozornila i na ostatní náplň těchto serverů i zde a v prvních příkrmech, je tady spousta maminek, co si nevědí rady, ať už s vyrážkama u dětí, alergie, právě ty první příkrmy, já když jsem potřebovala, tak bych za takovéto rady tenkrát utrhla ruce a byla vděčná. No nic, ahoj a vystup ze sekty!!!

helik
12. dub 2007

Mojí "sektou" je křesťanství. 😉 Chlapečka hladím, ale není to kvůli nějakým čakrám, ale kvůli selskýmu rozumu. Jóga taky není pouhé cvičení - ať už ji někdo měl povinně ve škole nebo ne.

Ať si každý sám posoudí, jak na něj ty stránky působí.

Tak jsi nám hlupáčkům prosťáčkům už napověděla dost, myslím.

Ahoj.

verunnecka
13. dub 2007

souhlasím s Helik,fakt děkujem za rady.

helik
13. dub 2007

Ahoj Verunnecka, ty jsi taky z okr. Blansko? No to se povedlo 😀 😀 😀
Abychom nezjistily, že jsme z jedné dědiny 😀 😉

mapris
13. dub 2007

dgm,
poradit je jedna věc, ale kritizovat je druhá. Každá si vychováváme dítě jak umíme, a každá - která máme první dítě - se svým způsobem učíme. Na ty stránky jsem se sice nedívala, ale ani dívat nebudu, nemám na to čas. A ty pokud nemáš konkrétně dotazy či rady do Umělé výživy, tak bych tě poprosila, aby jsi sem nelezla.... Nehodlám tady zase číst nějakou hádku nebo pošpiňování, to jsem četla v jinejch diskuzích. Čau.

holky nerozčilujte se, stojí vám ta ženská za to? Prostě na ty její příspěvky nereagujte. Páčko

helik
13. dub 2007

holky,
omlouvám se za reakce, dlouho jsem tu nebyla a hned toto. Možná měla dgm fakt ty nejlepší úmysly a zbytečně jsem na ni vyjela. Soráč. 😕

Psala jsem to i v diskuzi o příkrmech, můj malej chce pořád mlíko a mlíko. Sem tam slupne dvě tři lžičenky něčeho jinýho, ale zatím moc nejásám - a to nám už bude 8 měsíců. ☹ No nic, hlavně že jsme jinak celkem zdraví.

verunnecka
13. dub 2007

ahoj Helik,jo já jsem z Černé Hory a ty?

helik
13. dub 2007

já jsem z Kunštátu 🙂 To je kousek. Přes ČH jsem se najezdila do školy do Brna a pivo nepijem žádný jiný (no, někdy Plzeň) 😉 . No, tak to jsme fakt skoro sousedky 😉

Jak máš starou ratolest? (nemáš u sebe skoro žádný info)

verunnecka
13. dub 2007

ahoj Helik,já mám internet v mobilu takže tam toho nejde moc vyplnit,ale příští týden ho budu mít na komplu.malýmu jsou 3 měsíce.já jsem měla v Kunštátě bývalýho přítele a pár kámošů.

macejka
autor
13. dub 2007

Ahojky,taky jsem tady delší dobu nebyla,byla jsem nemocná tak jsem byla ráda že jdu brzo spát.Jsem stráááášně moc ráda,že už je tak pěkný počasí,co jsem se ho načekala 😀 😀 😀

helik

náš malej má taky rád mlíčko,to nikdy neodmítne,ale naštěstí papá i příkrmy,k obědu mi slupne celou lahvičku 200g tak jsem ráda.V tom mlíku mají stejnak dost vitamínů tak hlavně,že mu chutná,podle mě by bylo blbější,kdyby právě mlíko vůbec nechtěl. Zkoušela jsi nějaké kaše?

akcul
14. dub 2007

Ahoj holky,
delší dobu jsem tu nebyla a teď koukám, co se tady děje. 😕
Myslím, že všechny z nás si prošli tím, že byly nešťastné z toho, že nemůžou svoje mimčo z nějakého důvodu kojit. Proto nemá cenu se nad takovými názory (dgm) vůbec pozastavovat. 😠

akcul
14. dub 2007

pavlis:
To máme od sebe opravdu "co by kamenem dohodil". 🙂
My jsme ve Vyškově nerodili, jeli jsme raději do Bohunic a byli jsme moc spokojeni. Příště tam chceme rodit určitě zase (ale to je ještě času dost). 😀

helik
14. dub 2007

verunnecka

no vidíš, svět je malej 😉

macejka

s tím mlíčkem máš pravdu, ještě že to mu chutná, ufffff.........

holky,
dneska, jak je ten hic, nebyla jsem si jistá, jestli nemá malej žízeň, no a po ruce jsem měla převařenou vodu (čaje mám akorát v sáčku), tak jsem malýmu nabídla, on dvakrát loknul a už nechtěl, takže žízeň neměl - naneštěstí nás viděla babička a spustila strašněj kravál, jakobych malýmu dávala jed a řeči typu - no chudáčku malinkej, ta mama ti nic lepšího nedá, no ale ty to přežiješ....tak z toho mám depku. ☹ Máte dobrý zkušenosti s rozpustným čajem? Není to moc sladký a aromatizovaný? dík

macejka
autor
14. dub 2007

helik

to jsou ty babičky,taky to znám,neboj 😉 Naopak je lepší,když dítě pije i kojeneckou vodu samotnou,ta není sladká a tak.Ale já malýmu dávám taky čaj granulovaný od Hippu nebo Čajánek.Jsou sice sladký,ale já dávám většinou víc vody na jednu lžičku čaje.A kupuju mu i šťávičky a ředim mu je vodou,ty mu chutnaj hodně,to je jasný,jsou sladký 😀

helik
15. dub 2007

macejka

dík za typ. Ty šťávičky asi budou řešení. 🙂

nonaci1
19. dub 2007

Ahojky 🙂, ták pár dní jsem tady nebyla a koukám, že ta "dgm" je tedy opravdu mimo, achjo, co z toho ty lidi mají??
No nic.... mám na Vás takovou prosbičku, stalo se Vám někdy, že mimčo plakalo tak, že až zfialovělo a nemohlo se nadýchnout? Monďa se mi včera takhle "předvedla" a já z toho byla úplně hotová a teď se bojím vždy když začne brečet, že se to bude opakovat. Jinak s tím papáním jsme se zlepšily a ustálily se tak na těch 110 5x denně + tak 100ml čajík. Ještě jsem se chtěla zeptat, máme v košíku pod Monďou monitor "BabySence" a už mě párkrát napadlo co vlastně dělat, kdyby opravdu nedejbože spustil alarm??? Přeji pěkný den. Monča 🙂

mapris
19. dub 2007

nonaci1,
no, Terka obcas miva takovy hystericky zachvaty place, hlavne v kocarku, protoze v nem nechce lezet - a to ji musim vzit, protoze zacne kaslat a ma hrozny slzicky. Pokud ma plac takovy, ze se az dusi, tak je dobre ji vzit a pochovat .. Protoze je jeste mala, ale urco to prejde. Jinak gratuluju s papanim. My mame monitor dechu Nanny, a k tomu byla brozurka a tam je primo v navodu popsano, co delat v pripade, ze dojde k zastavu dechu. Vy to tam nemate? Zkus si o tom najit neco na netu.

nonaci1
19. dub 2007

mapris:
Ahoj 🙂 , děkuju za psaní. Podívám se do té krabice od monitoru. Instaloval to tenkrát partner a tak tam možná něco bude. Koukala jsem na jejich stránky a máš pravdu je tam popis první pomoci. No raději nad tím moc nepřemýšlet.....vůbec si tu situaci neumím představit.
No jo kočárek to je kapitola sama pro sebe 😀 , Monďa jakmile jdeme ven tak jdeme s "koncertem", ale je fakt, že jak vyjdeme před dům tak jako když utne a většinou tak hodinku spí, ale jen se zastavím někde v obchodě a chvilku nejedeme tak spustí. Takže jsem kolikrát naivně vyrazila třeba pro boty nebo jen tak juknout na nějaký hadýrky 🙂 , nebo nějakou dobrou knížku a fakt se jí to tedy nelíbilo potvůrce mrňavý 😀 . Snad to bude s tím papáním už o.k., i když je trošku náročný, jelikož se nechce nechat nakrmit od nikoho jinýho jen ode mě. Předevčírem jsem poprvé navečer vyrazila s kamarádkou do vinárničky, Monďu jsem vykoupila atd...a měly před sebou jen 1 krmení a Ivan (přítel) mi volala, že se tedy asi po půlhodinovém snažení zadařilo, ale, že si už myslel, že si půjde vzít moje tričko aby vypadal jako, což by mu upřímně řečeno stejně nepomohlo 😀 😀 .

nonaci1
19. dub 2007

mapris: tedy moc se omlouvám za překlepy, většinou spěchám a je to tedy opravdu vidět, ach jo. 🙂

lenkase
19. dub 2007

Čau maminky, tak mám pocit, že zírám já. Nechápu vaše odsuzování dgm. PO dlouhé době mi její příspěvek přišel pro mě přínosný. Pročetla jsem si to pár dní nazpátek a nevím, co vám vadí? Bohužel také já patřím částečně mezi umělé krmičky, ale to neznamená, že budu s umělým mlékem cpát mrňouska i umělými svačinkami. Budete se divit ale ty namočený semínka mi pomohly. Jestli je to jen placebo efekt, tak díky za něj, přechází totiž i do mléka,hi hi. A někoho vyhazovat jen zato, že druhým maminkám radí, mi připadá v rozporu s pravidly. Určitě patří víc do umělé výživy víc, než některá z vás monitorem dechu nebo vycházkami nebo novým kloboučkem. Nové věci se dovím od maminky, která má zkušenost. Já sama mám 4mes. mrnouse a nechci s aspoň částečným kojením přestat. Myslela jsem se, že se dozvím víc, ale od vás jsem se dozvedela něco o dušeným banánu. Kdo chtěl dneska poradit nějaký TRIK? Myslíte si, že se vám nějaká maminka ozve? Jenom pro informaci, helik, jsem také křesťanka, ale to se s přijmem nové rady nevylučuje. Zaregistrovala jsem se jen kvůli tomu a už sem víckrát nepáchnu. Hodně štěstí s Vašima dětma.

lenkase
19. dub 2007

Ještě k těm stránkám, na které je tam upozornění, kdysi dávno mě taky vyrazily dech, ale po čase ekzému jsem se k nim vrátila a mám úplně jiný názoor. Člověk potřebuje na některé věci dozrát a až bude ten správný čas, tak líp pochopí.

helik
19. dub 2007

Ahoj Lenkase,
podívej, už jsem psala, že to možná s dgm bylo nedorozumění, rozhodně její způsob diskuze nebyl šťastný. Vypadalo to, že nám vyčítá, že nekojíme atd atd. K těm semínkům - já tam viděla i jiný stránky než stránky ze semínkama, ale to je jiná věc, ať si každý udělá svůj názor, já si ho udělala a už tam nebudu ztrácet čas. Podle mně byla dgm mimo mísu a hotovo. 😖

Jsi nespravedlivá, když si stěžuješ, že se tu dozvíš jen o dušeným banánu. Musíš přece chápat, že sem chodí skoro pořád ty stejný lidi a když se někdo nový objeví, tak obvykle s nějakým problémem, který tu prezentuje a pak ostatní na to reagují. Ty jsi sem s prominutím vletěla a hned kritizuješ, že jsme Ti neporadily. To jako máme být jasnovidci a předvídat, že si naši diskuzi pročítáš a preventivně zde psát nějaký tipy a triky zrovna o tom, na co Ty myslíš a co Tě trápí? Co kdyby ses nejprve zeptala a pak kritizovala? 😉

Psala jsem, že jsem křesťanka kvůli tomu, že na mne dgm velmi neomaleně zaútočila. Jinak nemám potřebu to dál komentovat, je to moje osobní záležitost.

Dgm nikdo nevyhazoval, zanadávala si a už se tu neobjevila.

Ještě nevím, z čeho vyvozuješ, že my tu chceme cpát mrňousi umělým mlékem a umělými svačinkami ? To snad nemůžeš myslet vážně! 😠 😒

mapris
20. dub 2007

lenkase,
souhlasím s helik, jsem stejného názoru. Dgm přišla a kritizovala. To si žádná nedovolíme. Co jsem četla poslední příspěvky - ty jsi se na něco konkrétního ptala? Že nás tady odsuzuješ, že jsme ti neporadili? Sem chodí jak píše helik pořád stejní lidi a snažíme se vždycky poradit jak jen umíme. Ty jsi žádnou radu nežádala a pokud chceš kritizovat, tak sem prosímtě nechoď a budeme v klidu všichni jo?