Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

verunnecka
20. dub 2007

ahoj,taky souhlsím s holkama,když už nám chtěla dgm,,radit" tak to mohla napsat šetrněji.je každé maminky věc co dává svýmu mimču,a nikdo nemá právo nás odsuzovat.

nonaci1
20. dub 2007

Ahoj, nedá mi to abych nereagovala. Jak jsem již psala asi před 14ti dny, jsem strašně šťastná, že jsem tyto stránky objevila, jelikož konkrétně sem chodí fajn rozumný a hodný ženský a pokud jsem měla s Monďou nějaký problém ať už ohledně umělé výživy či něčeho jiného tak se mi snažily vždy poradit. Vy dvě přechytralé dámy by jste měly spoustu záležitostí přestat brát tak moc osobně a vážně jinak se z toho brzy zblázníte i když otázkou je, zda Vás to náhodou nebaví??? Někomu stále oponovat atd...? Je to snad zbytečné ne? Právě proto, že sem chodí v podstatě stejní lidé tak nebudu přece přeskakovat s diskuse do diskuse když se chci zrovna zeptat na něco co úplně nesouvisí s umělou výživou, ale vím, že tady je nějaká mamka co s tím zkušenost určo má 🙂 , hm? Proč se hned rozčilovat kvůli nesmyslům? M.

nonaci1
20. dub 2007

Jo, ještě jen tak pro "jistotu" aby si to někdo nevyložil špatně, ony dvě "přechytralé" dámy, které zmiňuji jsou samozřejmě (lenkase a dgm).

verunnecka
20. dub 2007

mě to nestojí ani za rozčilování,mám svůj názor na věc,jsem spokojená že si můžu s holkama psát.jen mi trochu vadí že si s holkama dlouho píšem a najednou se objeví někdo s radama.no to už je jedno.každý má svých starostí dost a nemá cenu to dál řešit.

helik
20. dub 2007

Ahoj holky,

tak už z jiného soudku 😉
včera jsme měli 8 měsíců, vážíme 7,8 a měříme 74 cm. 🙂 S jídlem už je to taky lepší, já barbar jsem Davidovi dávala jídlo pořád kovovou lžičkou a on to plival - teď jsem mu konečně pořídila menší plastovou a to je teda rozdíl!!! Jsem ráda, že už do něj dostanu i něco jinýho než mlíko. 😵 Pořád jsem si myslela, jak mu špatně vařím a ona mu ta lžička možná byla nepříjemná a proto vše odmítal.

Holky dáváte tvaroh?
dík

verunnecka
21. dub 2007

aoj,já jsem taky změnila lžičku je to O.K.

macejka
autor
21. dub 2007

ahojky

tak vás zase po dellší době zdravím 😀 Koukám,že se tady nějak hádáte?Ba né,ale nestojí to za rozčilování,sice je tohle umělá výživa,ale mně teda rozhodně nevadí když se tady probere něco jinýho,no né 😉 😀
Takže vám teď píšu,že malej má zase rýmu,žádnou vodovku jako minule,ale pořádný nudle,chudáček i když ho odsajem tak je stejnak slyšet,že má plnej nos,máme kapky tak snad zaberou.A ještě navíc začíná chraptit byla jsem v lékárně,ale pro takhle malý děti nemají nic bez receptu takže to zase budu muset k dr.

helik

se lžičkou to byl dobrej nápad,my malýmu dáváme buď plastovou nebo silikonovou a papá hezky,ale asi to není lžičkou 🙂 Mám pocit,že by jedl kdykoliv bych mu něco dala takže asi i po celý den.Ale dostává toho dost,aspoň se snažim aby měl od každýho něco.
Už jsi zkoušela nějaký ten granulovaný čaj?Osvědčil se?Mně malej nějak začal odmítat čaje a chce jen šťávičky,já mu je ředim vodou.

macejka
autor
21. dub 2007

helik

ještě jsem zapomněla na ten tvaroh,já jsem ho ještě nezkoušela dát,zatim jen bílej jogurt.Někde jsem četla nebo slyšela,že tvaroh až do roka ne,ale to je asi věc názoru,myslím,že je přesnídávka s ovocem a tvarohem nebo se smetanou nebo tak něco,od ukonč.6.měsíce.Sestřička u dětskýho doktora mi řekla,že můžu dávat pribiňáky a ty jsou asi s tvarohem,né?No a když jsme chodili na plavání do vaničky tak jsme probírali i výživu a pribiňáky prý vůbec do roka ne,že obsahují vanilin tak si to vem,co člověk to názor.Ale já ho nedávala,zatim.
My jdeme na 8.měsíční ve čtvrtek tak jsem zvědavá a dám vědět 😀

helik
23. dub 2007

Ahoj Macejko,

díky, to je fajn, že píšeš 🙂 Jo jo, hádaly jsme se, ale byla to blbost.

Tak to vás lituju s tou rýmou, to se pak malýmu asi špatně spinká ☹ Chodíš s ním hodně na vzduch? Ale ono je to asi dím divným počasím, že? Ráno zima, odpoledne vedro...my jsme akorát v zimě chytli chřipku, tak to jsme taky smrkali fest, odsávačku ale vůbec nevedu - naštěstí jsem ji zatím nepotřebovala.Jen jsem kapala nosní kapky. Za tři dny bylo po chřipce.

helik
23. dub 2007

Macejko,

tak s tím čajem jsem nakonec začala vyvářet - každý den udělám dětský Leros s heřmánkem, osladím glukapurem a docela mu to chutná 🙂 - ale to musí mít skutečnou žízeň, připadá mi, že mu většinou mlíčko stačí (i na zapití příkrmu)Takže ty sypaný jsem ještě nezkoušela a zatím nebudu.

Ten tvaroh je záhada - sestra mi řekla, že je tvaroh daleko lepší než jogurt, že v jogurtu nic není a kdesi cosi.........prý ať dám pribiňáček nebo mu udělám tvarohovej příkrm z toho nejobyčejnějšího klasickýho nemazlavýho tvarohu. Zatím jsem zkusila Lipánek a jogurt. Oboje mu chutná. Ale s tím vanilinem je to taky pravda......někdy mi připadá, že těm škodlivinám neuniknem ☹

macejka
autor
25. dub 2007

helik

to máš dobrý,že ti malej pije tyhle sáčkový čaje,náš malej na pití začíná být zmlsanej,vypije ovocnej čaj,ale raději má šťávičky a bilinkový čaje mu nejedou skoro vůbec.
Koukám,že nepoužíváš odsávačku tak to jseš trpělivá,já ho hned odsávám když slyšim,že má ucpanej nos nebo mu teče z nosu,ale teď nás bohužel ucpanej nos trápí i po odsátí a jinask se to udělat nedá když mu z nosu neteče,nějak nám ty kapky nezabíraj ☹

No tak to vidíš s tim tvarohem je to fakt u každýho jinak jako se všim.Přitom jak jogurty tak tvarohy obsahujou mlíko a to by děti taky neměli do jednoho roka.Ale fakt se to nesmí přehánět,já malýmu dávám bílej jogurt Aktivia,ten mu chutná,většinou mu ho smíchám s trochou ovocný přesnídávky nebo nějakym ovocem.A toho lipánka taky vyzkoušim,sousedka ho taky svému prckovi dává a chutná mu.
A už jsi dala malýmu příkrm s těstovinama?Já zatim ne,protože mám teď v mrazáku navařeno asi na dva týdny dopředu,ale až to spotřebuju tak mu uvařim něco s těstovinama 😉

mapris
25. dub 2007

ahojte holky,

macejka,
nehádali jsme se, jen se tu zase objevili dvě "chytrý" a kritizovali co četly, aniž by se zeptali, co potřebují 😀 .
Tak s tou rýmou doufám, že se z toho dostanete.

No, mmě malá čaje vůbec nechce - teda ten fenyklovej a spokojení bříško, tak chci zkusit ovocný, ale říkám si jestli to mám vůbec zkoušet.

Holky, vy už asi moc mlíko nedáváte, ale převařujete ještě kojeneckou vodu?

macejka
autor
25. dub 2007

mapris

já dávám malýmu mlíko pořád třikrát denně 210ml a vždy to vypije,on má mlíčko rád 😀
Mně malej taky už moc nechce bylinkový čaje tak dávám ovocný(teď má jablečnej s meduňkou od hippu) a šťávičky,ty mu ředim vodou.
Kojeneckou vodu už nepřevařuju,přestala jsem asi před 14-ti dny,ale když mu vařim tak v koj.vodě,zatim.

helik
26. dub 2007

macejka

ne, těstoviny jsem zatím nezkoušela, časem možná vyzkouším. S tím čajem je to dobrý, ale zase ty šťávy do něj nedostanu, jedině po lžičkách 😉

Je pravda, že jogurty a hlavně tvarohy obsahujou kravskou bílkovinu.........nicméně mi bylo v poradně řečeno, že od takovýho 10. měsíce je možný přejít na kravský mlíko - a já to asi udělám. Jogurt i Lipánek David slupne bez jakýchkoli potíží, takže to mlíko asi taky bude OK. Nemyslím, že by mu to nějak uškodilo, spíš naopak - místo sušené mu dám čerstvou potravinu. Připadá mi, že některá ta dogmata jako např. že do roku nabo i do tří let kravské mléko v žádném případě - jsou přemrštěná a je to věc názoru. Každopádně, kdyby něco, tak to Hami jistí a vrátím se k němu. 😉

mapris
my taky ještě rostem nejvíc z mlíka 🙂 Kojeneckou vodu ještě převařuju, ačkoli už bych s tím taky nejradši sekla.....a jak poslouchám Macejku, asi to udělám- 😎

helik
26. dub 2007

macejka
tak jak jste dopadli na osmiměsíční? 🙂 Já jsem se tam mimojiné dozvěděla, že Davídek není žádný knedlík 😀 To mě potěšilo. On ještě neleze, zato už sedí. Prý jsou teď děti líný a rovnou chodí.

macejka
autor
26. dub 2007

helik

jasně je to věc názoru,moje kamarádka taky dává synovi mlíko normální a mimo jiný mu dělá i umělý,ale né z vody ale z mlíka,to taky jde,asi to víc zasytí.Jejímu synovi budou dva roky.Já budu asi pokračovat v Nutrilonu nebo nějakym umělim a dám mu ochutnat i normální.Dřív t
o taky děti pily a navíc spousta dětí jak začne dostávat normální jídlo tak ani mlíko nechce.To ovšem není náš případ,že?Ale já jsem docela ráda,že má mlíko rád.
Na osmiměsíční jsme byli dneska a malej má 71cm a 8350g leze,stojí,ale nesedí

mapris
27. dub 2007

ahojte holky,
no, my máme taky 3x denně mlíko - i když to polední je zatím rozděleno na dvě dávky. Už papáme docela dobře, každý den přidávám čajovou lžičku, teď jsme na pěti a dneska bude šest, ale musím jí fakt bavit, aby jedla.

Vodu ještě převařuju, ale myslím, že už to není potřeba, terce budou půl roku. Jinak jsem se včera v Albertu dozvěděla, že aqualinea je taky kojenecká - věděli jste to?? Tak si říkám, že na vaření i na mlíko bude stačit ta.

Co se týče kravskýho mlíka - Terka má teď h.a., takže já budu dávat mléčné výrobky ve všech formách kromě mlíka .. Do 3 let se Terce můžou projevit všelijaké alergie, takže ukáže čas :o))

My máme 8600g a 64 cm 😀 .

Hezký prodloužený víkend, my jedem zítra ráno na slovensko a vracíme se v úterý. Páčko

helik
28. dub 2007

Ahojte,

no tak koukám, že jsme nějací lehcí s tou váhou 7,8 😅 A to má Davídek dvě bradičky!!!! No, srovnávat se nemá, že? 😀 😀

macejko, my stojíme, sedíme, ale nelezeme. Tento víkend se chystám vytáhnout sporťák. Je tak krásně.

mapris,
já to na lžičky nepočítám - prostě on se pak zapře a už nechce. Pak si třeba srkne mlíka a zas do něj něco dostanu. Ale jo, lepší se to.

macejka
já mu chci dávat to kravský mlíko i kvůli tomu, že ho furt trápí zácpa a myslím, že je to tím sušeným mlíkem. To mlíko se má rozředit zhruba napůl vodou, a taky zahřát na osmdesát stupňů. Sousedi mají krávu, tak budu brát mlíko od nich - no, zkusím to. Alergií se moc nebojím. Já sama žádný nemám a taky mi máma dávala kravský mlíko brzo. Táta byl kojenej a má senou rýmu jak hrom. Ale chápu, že někdo může mít jiný názor a nikomu to nevnucuju 😉

Macejka, máte zuby? My furt nic ☹

mapris
28. dub 2007

helik,
no, na zuby mame nabeh, na 3, meli jsme plactivy obdobi, ted je zas na chvili klid. No, s tim mlikem, nasi maji taky statek a mliko. Jenze Terka ma dispozici na atop a i na jine alergie, tak pry ji nemam kravske mliko davat, ale mam ji spis davat mlecne vyrobky v jinych formach - syry, tvarohy a tak. Uvidim.

macejka
autor
28. dub 2007

helik

malej má zatim dva zuby dole(jedničky),ale nahoře je vidět,že se snad brzo začnou prořezávat další tři zoubky,už tam má bouličky a hlavně slintá jak bernardýn a neustále si cpe ruce do pusy a dost brečí,hlavně v noci,poslední dobou se fakt moc nevyspíme ☹ Tak snad to brzo přejde.

Mlíko přímo od krávy,mňáááám,dala bych si hned 😝 😀
To je úplně něco jinýho než ty krabicový hnusy z obchodu.

mapris

je fakt,že kvůli alergiim by se krav.mlíko mělo odložit na později,klidně do tří let umělý.

akcul
29. dub 2007

Ahoj holčiny,
chtěla bych se zeptat těch z vás, které používají lahvičky Avent, kdy jste přešly na dudlík s více dírkama? My máme zatím pořád ten s jednou dírkou a mám dojem, že malé to zatím vyhovuje. Tak nevím.... 😒

helik
30. dub 2007

akcul

já na Avent přešla až v půl roce a dala jsem 2 dírky. Teď už mu dávám 3 dírky, ale připadá mi, že to moc rychle teče, takže se asi vrátím ke dvěma. Pokud ti malá hezky pije, tak bych nikam nespěchala.

macejka, mapris

no my máme na zuby náběh už asi od třetího měsíce a pořád nic ☹ Utěšuju se, že bezzubé dítě ještě nikdy nevyrostlo 😀

macejka
autor
30. dub 2007

helik,akcul

my mámer avent lahvičky od začátku,dlouho jsem malýmu nechávala savičku jedničku,dvojku jsem dala asi ve třech měsících,ale hlavně proto,že malej měl antirefluxní mlíko a to je hustší,no a trojku jsem mu dala asi v půl roce,ale je fakt,že to teče rychle,malej už má normální mlíko,né hustý a vypije ho asi za tři minuty!!!!!

pavlis
1. kvě 2007

Ahoj, no tak se dívám, že tu bylo celkem husto s názorem dgm na kojení. Hmmm. Jak myslí paní... Nám teda kojení nevydrželo ani týden po odchodu z porodnice a myslím, že jsme to schválně neudělaly. A taky myslím, že maminky samotný, všechny tady, dost už tak mrzí, že z nějakého důvodu nekojili, nebo jen chvilku a ještě to tu někdo připomíná takovým způsobem. Nečetla jsem úplně všechno, takže reaguju jen na OBJEVENÍ dgm v diskuzi.

Jinak všechny zdravím, doufám, že se vám daří dobře a miminka rostou a jsou OK. 😉

akcul
1. kvě 2007

helik, macejka:
Děkuju za rady. Zůstaneme teda pořád u jedné dírky, když to malé vyhovuje. 🙂
Holky, nepozorujete, že by vám teď prcci míň papali, co jsou takový tepla? Nám se zdá, že Natálka vypije míň mlíčka, ale víc čajíku. Tak si říkám, že je to u ní asi jako u dospělýho, když je teplo, nemá takový hlad, ale větší žízeň.
A ještě bych se chtěla zeptat: chystáte si mlíčko nějak dopředu nebo až když má mimčo hlad? Malá už pak kolikrát tak pláče hlady, že je mi jí líto. Ale než mlíčko nachystám, musí počkat. Říkala jsem si, jestli by šlo, kdybych si ho předchystala do lednice a pak jen ohřála... 😒 Jak to děláte vy?

helik
3. kvě 2007

akcul

píšu jen rychle, malej se mi budí 😉 No určitě si mlíčko můžeš předdělat. Dokonce mi to radil i doktor - já si ráno namíchám třeba tři dávky do zavařovačky, nechám vychladnout a dám do lednice. Připravený mlíko vydrží až 24 hodin. Pak to mlíko jen ohřeju v mikrovlnce a je to raz dva.

pavlis
zdravím, máš úplnou pravdu. Já si s kojením taky prožila svoje, bylo to hrozně těžký...........a tak jsem alergická na někoho, kdo s kojením v životě problémy neměl, a odsuzuje někoho, kdo kojit přestal. ☹

akcul
3. kvě 2007

helik:
Ahojky, mockrát děkuju za radu! To je perfektní, to jsem vůbec nevěděla. Všude pořád píšou, jak se mlíko musí chystat vždy čerstvé. Takhle se to všechno fakt moc urychlí a usnadní. 😎

isacek
3. kvě 2007

akcul,
já si taky dělám mlíko už od začátku dopředu.Sice jen na noc, a taky mi to poradila doktorka.Prý jako doktorka by mi to říkat neměla, ale jako matka ano 🙂 .Ale nedělám to do teplé vody, ale do studené a pak na to dám víčko s takovým tím krytem nebo alobal.V teplém mlíčku se tvoří rychle bakterie tak proto.A pak hned to dám do lednice.A v noci to jen ohřeju 😉 .

akcul
4. kvě 2007

isacek:
Děkuju za tvůj příspěvek. Dneska už jsem to vyzkoušela a je to super! 😀 Je to všechno o moc rychlejší a malá se nemusí dlouho trápit hlady.

Ještě, že vás tady holky mám. 😀 😀 😀

mapris
8. kvě 2007

akcul,
ahojky, tak my máme avent asi od 3tího měsíce a teď už má 4 dírky, vždycky jsem to poznala, že jí dudlík "pískal", tak jsem nasadila větší a pije dobře. Když jí to kolikrát teklo, tak jsem nechala ten menší dudlík, až pak přešla na větší.

jinak já si to mlíčko předdělávám až od 3tího měsíce, jak mi tu radili holky. Vyvařila jsem si jednu třetinkovou zavařovačku a v té to dělám. Vodu mám taky předvařenou a ve skleněném džbánu. Takže to udělám ze studeného, pořádně zamíchám a nechám v lednici. Pak to ohřívám v mikrovlnce - ale už v lahvi avent. Já si to moc dopředu nepředdělávám, protože někdy, když jdu ven, tak mám teplou vodu v termosce a v lahvičce prášek, ale když má třeba jíst za půl hodiny, tak si to radši udělám, protože jak má hlad, tak řve jak pavián a to jí nemůžu položit. Takhle to aspoň ohřeju i s malou na rukou.