Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

marie_m
5. únor 2007

no, on celej den radi, fakt, nevydrzi chvilku v klidu, takze se prave divym, ze toho moc nenaspi, no, neda se nic delat, halt se jeste nejakej ten rok poradne nevyspime..
..holky, jak vam fungujou babicky?...hlidaj?

msunny
5. únor 2007

marie_m: No jelikož bydlím ještě u našich,tak i hlídá. Teď jsem je ukecala,že Honzíka budou hlídat od pátkaa dopoledne do soboty odpoledne

isacek
5. únor 2007

marie-m,
u nás babička zatím funguje jen jedna.Malá zatím u přítelovích rodičů moc být nechce, ale u našich je ráda.Už tam i několikrát spinkala a nebo tam bývá celý den.Akorát tam ji každý chová a hraje si sní a já mám pak doma peklo, protože se od ní nemůžu ani hnout! 🙂

dashak
5. únor 2007

Ahojky, já mám jednu babičku asi 10minut od baráku a druhá je zase moc daleko. Ta blízko je moje mamka. Když jsme Ivanku přivezli z nemocnice, tak byla akorát přestěhovaná na letní jízdo, takže mi moc nepomohla, respektive za celé období květen-říjen přišla jednou, protože to už jsem byla zoufalá a měla jsem asi půl skříně na vyžehlení a s malou to nešlo udělat, protože furt řvala - období kolik, znáte to 😅 Tak přijela z chaty a vzala ji povozit.

Jinak se celkem vzorově starala, když jsme přijeli za nima, v červenci jak byly ty vedra, tak jsme každý den jezdili na chatu. Manžel nás vždycky ráno naložil a po cestě do práce nás tam vyhodil a pak zase vyzvednul. Ale byla to pakárna, každý den furt balit věci a chystat mlíka a hlavně stávat v 5, aby člověk všechno nachystal, případně navařil na druhý den, protože jsme se většinou vraceli kolem půl osmé.

Babička se z chaty vrátila až v říjnu, tak teď občas zajde povozit nebo pohlídá, když potřebuju něco udělat nebo zařídit, nebo když mi nebylo dobře - před vánocema záda a nedávno ta moje problitá noc.
Jinak teď bude chodit hlídat k nám každou středu, protože to budu chodit do práce.

Ale někdy to jsou docela nervy, protože ty jejich staré praktiky mi moc nevoní, dávat děcku ochutnat kdejakou blbost, posazování, močení cumlu do kompotu a já už nevím co všechno ☹

msunny
5. únor 2007

dashak: Z těch praktik jsem taky už navětvi a to si vem,že my u maminy ještě bydlíme,takže hrůza!!! Např:https://https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

dashak
5. únor 2007

No, to nemyslíš vážně. Tak to už je fakt ale na zabití. Jim prostě nevysvětlíš, že jde o zdraví. A ještě tě osočí (mně to dělají), že děcku nedopřeješ. To poslouchám furt

marie_m
6. únor 2007

teda msunny, to je fakt sila, neni nad samostaatny bydleni, vzane, ale kdyz to nekdy nejde jinak :(
jednu babicku mame blizko, druhou daleko a paradoxne se vic chova jako babicka ta dal

dashak
6. únor 2007

Marie_m, jestli tě to potěší, tak já jsem dneska měla taky výbornou noc, malá už v 11 byla vzhůru, dala jsem ji najíst a pak se tak útržkovitě budila asi snad 10x a ve třičtvrtě na pět byla vzhůru. Ne a ne usnout, tak jsem ji dala najíst a spala až do čtvrt na devět. Takže jsem taky výýýborně vyspaná a jdu se akorát chystat, protože jdeme k oblíbené neuroložce 😠

mapris
6. únor 2007

isacek,
taky jsem byla rada, ale asi tim, ze jsem tam sla jeste tyz den. Co je to za blbost? Nesmeji vymenovat? Mas narok na vymenu vyrobku, navic, pokud nemeli jiny ... Ale asi zalezi na lekarne a ochote.

marie_m
ja jsem bez babicek, mam obe mimo prahu, takze spis vypomuze manzel .. Kamaradky jsem zatim nezkousela a tetu taky ne, mozna az bude Terka vetsi a trosku si na ne zvykne ..

dashak,
s těma mlíkama je to nevýhoda co? My byli teď o víkendu u našich, jen na jednu noc, ale Terka měla tašku a malou přepravku s jídlem pro ní ..
Naštěstí naši malou tak nerozmazlujou, akorát manželovo maminka by furt chovala, byli tu o vánocích, tak jsem to musela trošku zatrhnout, protože bych pak s malou doma nevydržela, no a naše mamka na ní akorát doma trošku šišlá, ale nějak to zatím neřeším, pokud je to jen o víkendu .. A ty praktiky naštěstí žádný babičky nedělají, ale dědečkové by určitě byli pro každou kravinu :o))

ijetka
6. únor 2007

Teda holky jak čtu o tom spaní našich prcků...to je fakt síla 😒
Kubina večer zbouchal 150ml kaše a já si říkám jé to bude krásně dlouhá noc 😔 JO v půlnoci cucal prso, ve 3 a v 6když šel tatka do práce 😠 no ale bylo hůř 😝

Asi vyzkouším na noc ten čaj...dám mu pocucat a uvidíme jestli bude mít úspěch

Co se týká babiček je to o nervy...furt udělej mu krupicovou kaši, alergie nealergie to je jedno....udělej mu pudink.....koupila jsem mu čokoládovýho bobíka....můžu mluvit horem dolem, je to fuk 😠 A dorazili by mě když řeknou....my vám to taky dávali a jak jste vyrostli...vy toho naděláte.....to je tím, že furt čtete ty vyše chytrý časopisy

dashak
6. únor 2007

Ijetka, přesně to samé u nás. A když jsem ji pak tu krupici uvařila, tak zvracela do jedné ráno. Takže ať si ty rady strčí do pr..
A že se nám taky nic nestalo? Já mám problémy skoro s každým jídlem, které sním, hned mě rozbolí žlučník a nebo mě to fajnově prožene. A puding rozhodně není pro 6. měsíčního kojence.

ijetka
6. únor 2007

No tak to máš pěkně hnusný problémy 😠
Fakt po těch jejich radách si připadám jak sociál 😒 že nechci...DOPŘÁT

mapris
6. únor 2007

tak holky, já si na naší mamku nemůžu stěžovat. O víkendu mi docela rozmlouvala kaše. Prý, když mi malá bude spát celou noc po mlíku, jako spí teď, tak abych jí tu kaši nedávala. A ač byla zastáncem, že jídlo (když pak jsou příkrmy) se má uvařit, doma, tak se divila, že moje nejstarší sestra kupuje 8mi měsíčnímu klukovi hami (on je kojenej) a že prý to neobsahuje dusičnany .. Tak mně docela překvapila .. Naše mamka je takovej moudrej člověk, vzhledem k tomu, že Terka je její sedmý vnouče a za 14 dní "snad" už přijde osmý, tak je v tomhle zkušená a tak. Dokonce mi rozmlouvala to "sytější" mlíko, co jsem Terce dřív dělala. Za to zase manželova maminka, která odchovala oba dva kluky na umělým, tak zas mi říkala, že když má dítě hlad, tak že jí mám sytější mlíko udělat, doktor, nedoktor. Zrovna o víkendu jsme zkoušeli váhu na mimino, co koupila sestra. Položili jsme na ní Terku, tak jsem se úplně lekla, má necelej 7 kg, a to byla právě napapaná a nevykakaná - doufám, že bude, až půjdem v pátek k doktorce na prohlídku a očkování, a že si zas nevyslechnu, že dítěti zadělávám na obezitu. Malá vypije přes den 3 dávky po 180 ml, na noc 240 ml a má mít 5 dávek a má 4. Vadí to??? Jí po 3-4 hodinách ... Tak se pátku úplně hrozim ..

marie_m
6. únor 2007

mapris, nas kuba je o neco starsi (4 a pul mesice) a na posledni kontrole jsme vazili 7450 kg 😅 dr nïc nerikala, vzhledem k tomu, ze to byla ona, kdo mi rekl, abych dokrmovala, pac malej neprospiva..
...moje svagrova ma o tyden starsiho chlapecka a ten vazi necelych 8 a pul kg!!!...ale neni vubec tlustej, ale dlouhej, takze si nedelej hlavu, hlavne, ze se ma terezka dobre, ne? 🙂

ijetka
6. únor 2007

Holky já na váhu taky už prdím (máme 6,5měsíce a važíme 8,10 to byla váha před 14ti dny)

mapris
závidím, že ti spinká,já vařím kaši a stejně to dopadlo viz. výš

Doufám, že platí to co se říká, že to vyběhají 😀 abych Kubíka nemusela honit 😀

dashak
6. únor 2007

Mapris, to teda hledím, že ti malá vypije 240ml, to je na tak malé mimi dost 😒 Ivanka víc jak 200 nevytáhne, už mi pak odstrkává flašku a vzteká se
To sytější mlíko asi není dobrý, mohlo by dojít k dehydrataci. Nemá z toho malá problémy s kakáním?

mapris
6. únor 2007

marie_m,
no, prospívá mi, a jsem ráda ..

ijetka,
četla jsem, mně kamaráda dřív radila, že dává malý do mlíka rozvařený ovesný vločky a že jí malá spí celou noc, tak to zkus :o). Taky doufám,že to Terka vyběhá. Kamarádka má malou taky dobře živenou a prý teď když má příkrmy, tak přibírá jen půl kg za měsíc .. Takže se už nějak netrápím ..

dashak,
já už jí to asi měsíc nedělám. Dělala jsem dřív, protože jí to nestačilo, pak mně dr. sprdla, takže dělám normální a dělala jsem jen sytější na noc. No a teď co už měsíc pijeme tu bebu 1 H.A., tak jí dělám obyčejný a kakání má dobrý, jako špenát. Ona mi přes den vypije 3x 180 a tu 240 jak kdy. Například dneska v 7 dostala čajíček, tak už mi vypila jen 210. Ale zas mi spí celou noc a aspoň dobře vytráví ne?? 😉

macejka
autor
6. únor 2007

isacek

ten hylak máme původně na žaludek,ale je spíš na obnovení mikroflóry ve střevech nebo v tráv.traktu jako takovém takže spíš než na zvracení je na průjem,protože jak malej často kaká tak ty zdravý bakterie,který ve střevech mají být,taky odchází.
A ještě jsem ti chtěla říct,že mě začíná štvát ten NutrilonAR dvojka,protože jak to míchám,třesu s tim tak se tam vytvoří dost pěny,což malej nevypije.A poslední dobou se tam dělaj hrudky a to si dávám pozor,abych to nedělala do horký vody 😠

Tak jak jsem psala asi v příkrmech,že malej pěkně příkrmy papá tak to už neplatí ☹ Od soboty,co začal zvracet a mít průjem tak příkrm nechce,včera i dneska jsem mu zkoušela dát mrkvičku s rýží,jako že dietka,ale šklebil se u toho a plival to.Mlíko chce,ale vypije sotva půlku svojí dávky.Asi mu ještě neni dobře broučkovi.Naštěstí dneska neblinkal,ale průjem má pořád.Už už to vypadalo,že to dneska přejde,ale odpoledne se to zase rozjelo.Dneska ale kakal "jenom" sedmkrát.Mám docela nahnáno z dehydratace,dávám mu šťávu na zavodnění(ORS 200) ale už to moc nechce a už vůbec ne po lžičkách tak mu dávám přes den napít z lahvičky.V pátek budou výsledky výtěru tak jsem zvědavá,snad to nic nebude.Ale je to hrozný,ráda bych mu pomohla,ale když nechce mlíko,čaj ani tu šťávu tak to jde těžko.Teda on to vypije,ale ne moc ☹
Nevíte jestli můžou takhle malý děti smectu? Jestli nás ten průjem nepřejde zítra tak se asi vypravim zase za dr.aby mi poradil nebo napsal něco účinějšího než odvar z mrkve nebo rýže.

msunny

my taky bydlíme s přítelovou mamkou. Co já bych dala za to,abychom bydleli SAMI,to by bylo něco.
Někdo tady psal,že má v bytě čtyři pokoje,tak to upřímně závidím,ale já bych ani tak velký byt mít nemusela,to ne,ale vlastní byt bych brala hned.
A úplně největší hrůza je,že "tchýně" kouří,sice v obýváku,ale stejnak.Já jsem toho názoru,že jakmile je v bytě mimčo nebo prostě dítě tak kouřit tam je bezohlednost,ale raději to nebudu komentovat,akorát se rozčiluju 😠 😠 😠

dashak
6. únor 2007

Macejko, chudáček Filípek ☹ Doufejme, že nemá gastroenteritidu nebo nedejbože salmonelu 😝

Na tu pěnu pomůže sab simplex, když ho tam nakapeš a zamícháš tak on tu pěnu zruší.

Jinak my bydlíme sami ve třipokojáči a dneska nám soused zvrchu (asi v noci) pozvracel okno u Ivanky v pokoji. Byl asi ožralý a taky se pokadil, nejspíš ve svém pokoji, tak zabalil hovna do papíru a chtěl je hodit z balkonu ven. Samozřejmě že část nám toho přistálo na zábradlí. Měla jsem dneska z toho celý den depku, navíc si budou myslet lidi z baráku, že jsme to byli my. Sousedka prý o ničem nevěděla, byl za ní manžel s domovníkem. Ale domovník zrovna včera s mladým (17) mluvil před vchodem a zaregistroval jeho stav 😝 Já jsem to projistotu ještě přes okno fotila, kdyby to náhodou spadlo. No, když tam šel manžel podruhé, tak paní řekla, že syn sice není ještě doma, ale že to příjde zítra uklidit. Já nebudu přece odstraňovat cizí výtrusy a grcky 😝 😝 😝 Ale celou noc budu spát s hovnem na balkoně a s grckou na okně. Fuuuuuuuuj a zrovna zítra jdu do práce, babička z toho moc odvázaná nebyla, že u toho bude.

macejka
autor
6. únor 2007

dashak

tak to je nechutný,soused je pěkný prase 😝 😝 😝
,jak ho to vůbec mohlo napadnout.To bych mu nedarovala a až by vystřízlivěl,tak bych mu to dala "sežrat" 😵

isacek
6. únor 2007

macejka
Taky mě na tomto Nutrilonu štve jak je to napěněný tak tam přidávám pár kapek sam simlex a ta pěna zmizí, zkus to uvidíš 🙂 !Ale dneska jsem koupila baby calm tak nevím jestli ten to umí taky!!
To Filípkovi asi opravdu ještě není dobře,když nechce moc papat.Ale až mu bude líp tak si řekne a vše dožene!S tou smectou to nevím ☹ !
Ten čtyř pokojový byt máme my, ale někdy mám pocit, že by jsme těch pokojů potřebovali aspoň šest 😀 , hlavně když přijede návšteva i s dětma!

Holky psala mi teď kamarádka která má rok a půl starou holčičku, že se jí popálila o čaj.Je v nemocnici na popáleninách, má to na tělíčku, krku a ručičkách.Je mi z toho uplně špatně, ty děti se vážně nesmí zpustit ani na minutu z očí!

dashak
6. únor 2007

Pane bože, takových úrazů se nejvíc bojím ☹ Ty jsou totiž hned, ani člověk nemrkne, a jsou strašně vážné.
Tak snad bude OK ☹

isacek
6. únor 2007

Taky se toho strašně bojím a doufám, že se nám vše vyhne !
To si pak člověk všechno vyčítá!!!! ☹ Nebudu z toho spát!!! 😢

dashak
6. únor 2007

Macejko, já ani nevím jak vypadají, bydlí tu chvíli. No mladej to chtěl asi utajit, aby si mamina nevšimla, že je ožralý, tak to všechno hodil z okna. Ale přijde mi to těžký maras, to že někdo blije z okna ještě jsem schopná pochopit, že by to prostě nestihl na záchod, ale hovno zabalené v novinách hodit před barák, kde si mj. hraje i jeho malý bráška??? 😝 😝 Když už bych někomu pozvracela okno, tak bych se asi přišla omluvit s hlavou až na podlaze a okno bych umyla. Zítra už to bude fajnově zaschlé. Nejdřív jsem objevila ten balkon, pak jsme jeli na neurolu a když jsme se vrátili, tak mě napadlo se podívat do dětského, protože je na stejné straně. A už přes záclonu jsem viděla, že je to okno zachlustané a pak už se mi jenom zatočila hlava 😝 Ale s tím grcancem mi nahráli, protože bylo jasné, že pokud nebudou mít poblité okno ti nad náma, tak to museli být oni. Dívala jsem se a ještě 2 patra pod náma to trochu lízlo, ale my jsme to teda schytali fest 😠 Takže kdyby byl jen ten hovňous na balkoně, tak bych se s něma mohla hádat do nekonečna, protože to mohl hodit kdokoli, nad náma jsou ještě 3 patra.

dashak
6. únor 2007

Holky omlouvám se za celkem nechutné téma 😝 , ale musela jsem si někomu postěžovat, tak se na mě nezlobte 😉

mapris
7. únor 2007

dashak,
a co to samý udělat jemu .. Zabalit hovýnko do papíru a hodit mu to na balkon a to zvracení taky :o))) Neomlouvej se, jen se vykecej, ale je fajn, žes to vyfotila a normálně bych to nechala tomu malýmu, ať si to špachtlí seškrabe a hovno umyje ..

macejka,
tak to mě s tou tchýní mrzí, náš taťka doma u našich taky kouří, ale má na to vyhrazenej obývák a tam nikdo nechodí, takže mi to nevadí, ale doma by mi to asi vadilo :o(( Chudák malej, tak držím palce, ať se z toho dostane. Jinak ty Baby Calm jsou dobrý, tu pěnu shodí, ale Terka po nich "víc" kadí a když to "spustí" tak je to cítit jak u nás dospělejch. Zrovna dneska ráno, tatínek se na ní šel podívat, než šel do práce, a přišel s tím, že jí jen trošku odkryl - "Matýsek se posral" :o))))))", takže asi tak :o)))

isacek,
jo jo, děti se fakt nesmí spustit z očí a hlavně nedávat v jejich blízkosti něco horkého ..

mapris
7. únor 2007

dashak,
chtěla jsem napsat "mladýmu" ne "malýmu" 😀

ijetka
7. únor 2007

Ahoj holky, vy jste se včera rozjely 🙂

macejka
chudínek Filda, nejdřív pupínky a teď něco horšího, držím palečky ať to brzo přejde

dashak
to je hnus, zašla bych sse jim asi vy....před dveře, no sousedy si nevybereš ale je to ekl!!!! 😝

isacek
naběhla mi husí kůže....br.....i já z toho mám strach, mamka říká, že kdo má děti aby měl oči i na prdeli, a je to fakt (omluva za to slůvko) 🙂

A to kouření by se mi taky nelíbilo 😠

mapris
7. únor 2007

koukám ... tu dlouho nebyla helik co?? 😒 Je ještě mezi živejma.

Holky, vy co ještě dáváte mlíko - asi isacek,
kolik ti mala vypije přes den a jak často ti pije?

msunny
7. únor 2007

Ahojky holky.
dashak:No to je fakt síla! Nevim,co bych dělala na tvým místě.
mapris: My dáváme 120 tak 5-6xdenně. Dřív mi Honzík vypil i 150 ale nevím,najednou jsem ráda,když vypije těch 120,ale zato chce častěji.

Jinak co se týče kouření. Naši kouří v kuchyni,která je permanentně větraná tudíž se tam chodí pomalu v zimních bundách. Já teda taky občas kouřím,ale jen,když jdu se psem ven(samozřejmě že když jsem byla těhu,tak jsem nekouřila) No doufám,že mě za to neodsoudíte ☹