Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

krizulka003
6. srp 2007

macku 13.
my jsme zlepšení po přechodu na nutrilon comfort zaznamenali do tří dnů.a dáváš do lahvičky SAb-Simplex? my jsme dávali do každé patnáct kapiček a malý prděl ostošest 🙂 těch deset minut jsme nedodržovali,malý by se uřval.my ale kvůli blinkání dávali do toho ještě NUTRITON a to stačilo nechat tři minutky,zhoustlo to a mohlo se podávat 🙂 😉

monik111
6. srp 2007

macanet: koukám,že prožíváš neco obdobného co já s Verčou.A skončilo to tím,že mlíko prostě zmizelo.Ale je pravda,že se mi spíš verča nechtěla přísávat a tahat,ale mliko ještě docela bylo.Vytahla jsem z obou tak 60ml.Taky nic moc ale snažila jsem se to udržet co nejdýl ale přikrmovala jsem.Zkus co nejčastěji odsávat a třeba se to ještě rozjede.Držím pěsti 😉

macanet
6. srp 2007

Moni, tak to vypadá, že se nám mlíčko snad vrací, odsávám jak ďábel a konečně jsem teď odpoledne vysála 125, ale z toho pravýho nic moc, levý je l,epší.Dneska se mi Adélka rvala od prsa a nechtěla pít, tak to vypadá na ten růstový spurt, docela by to tom u odpovídalo.No Adélka je právě hodně spavá a kojení, aby byla najedená nám trvá 2h s tím jejím chrupáním, což se nedá 😠 I tu půl hodinu, co říkaj kojit, tak prochrupe tak deset munut, ne li víc a po odříhnutí usne, pak se probere, když jí dávám do postýlky a chce zas. Tak nevím vlastně kolik vypije z toho prsa, odsávám a zatím dávám stříkajdou, pokud nebudou problémy, tak kolem 22. jdem na kontrolu k dětskýmu, tak se zeptám, jak dál.Díky moc, snad se rozkojíme normálně a Adél přestane bejt líná 🙂

myval
9. srp 2007

my jsme začali krmit asi 14 dní po porodu Nutrilonem comfort, a bolení bříška měla tak do 2 měsíců a něco. Ale Sab simplex nám moc nezabral, spíše Baby Calm, u něj to bylo lepší.

kristi
9. srp 2007

a proc nezkusite uplne jine mlicko??

myval
9. srp 2007

je to asi podle přístupu lékaře co doporučí, mě Nutrilon doporučili v porodnici, a dětská lékařka se k němu taky přikláněla, nevím proč. Nechtěla jsem jí v tom dělat zmatek když přibírala, spala, vypadala v poho, až na to zatracené bříško, které muselo porůst, zesílit, a teď je to v klidu.

monik111
16. srp 2007

Ahoj mamči,
mám takovej dotázek.Dnes jsme byly s malou u mudry a jelikož nijak moc nepřibírá tak nam řekla at přejdem z Nutrilonu 1 na tu 2.Je to asi logický pač už mame 4měsíce a mala už je má týden za sebou.Ale chci se optat jak jste ten přechod zvládaly.Něměly jste nějaké problémy 😲 .Jsem z toho taková nesvá aby Verča nějak nabyla zmatená nebo co 😕 .
Moc diky,díky 🙂

monik111
16. srp 2007

macanet:tak to je super,že se mlíčko vrací 🙂 🙂 🙂 😉

macanet
16. srp 2007

Ahoj moni, tak jsme byli u doktora dřív, Adélka nám plakala celý dny a mě připadalo, že má hlad, nikdo mi nevěřil, protože Adélka sice pila přes půl hodiny, usínala a tak, ale za chvíli chtěla zas a pořád brečela. Tak jsme jeli na lačno k Dr. tam jsem kojila 20 minut, bylo mi sděleno, že za tu dobu musí bejt najedená, že nejde kojit 1,5-2 což jsem dělala a stejně řvala a ona za tu dobu vypila 50ml!!! Takže brečela hlady.Mlíčko trochu mám , ale dokrmujem Nutrilonem HA máme v rodině alergie. Konečně máme nejhodnější miminko(to má každá máma 😀 ) ale hlavně jsme obě v pohodě. Uvidíme, jestli se mlíčko vrátí, nebo ne, v levým ´prsu mlíčko je, ale v pravým moc ne ☹

monik111
16. srp 2007

macanet.Je tak to je škoda.Ale neboj třeba se to zpraví.Já když mi toto oznamily tak jsem to ořvala a nemohla se s tím nějak smířit,že nemůžu jen kojit.Ale důležitý je aby mimča byly v pohodě a neměly hladík.Takže hlavu vzhůru 😉

monik111
16. srp 2007

mrkla jsem na Adélku,je krásňoučká 🙂

macanet
16. srp 2007

Nevzdáváme se, máme to dělat tak, že 10 minut z jednoho, deset z druhýho, podle toho jestli pije, nebo ne a když ne, tak pak dokrmit Nutrilonem, netrápit sebe, ani malou a čas ukáže 😉 Díky moc za podporu, taky jsem bulela jak debil, manža sháněl informace na Netu a opravdu to není žádná katastrofa, když se dokrmuje, nebo přejde na UM.Hlavně že Adélka nebrečí, směje se a konečně i spinká.

myval
20. srp 2007

macanet: zkoušej dál, ale UM není katastrofa, paradoxně malá se mi při UM uklidnila, a mrkni na fotky, myslím že to je spokojené dítě. Taky jsem si to obrečela, a hlavně ty kecy lidí okolo - i v rodině "TY NEKOJÍŠ?" jako bych to dítě vraždila. Prostě pocit co mi už nikdo nevezme. Teď když je malá v pohodě, vysmátá, tak všichni drží pusu - slušně řečeno. Takže zkoušej, ale pokud to nepůjde, tak se netrap, protože musíš být v pohodě, pak bude i malá v poho. Já jsem kojila 14 dnů, pak 2x mastitida...a konec....

adua
20. srp 2007

Ahoj holky, omlouvám se, že sem tak vpadávám a narušuju diskusi, ale mám problém. Začali jsme přikrmovat a kojím teď míň, tvoří se mi i méně mléka. Horší je, že miminko nechce umělou výživu místo mléka ode mě. Ale pořád se budí, vypadá, že má hlad. Když jí tu Bebu dám do kašičky, tak to sní, ale samotné z lahve nechce.
Další problém je, že se naučila usínat s prsem v puse při jídle. A nevim jak jí to odnaučit.
Poradíte mi někdo?

ikuska26
21. srp 2007

ahoj adua, tak to robil aj moj maly, kojila som a myslela ze ma hlad, ale umele nehccel,...teraz sme uz od skoro 6 mesiaca na UM a poviem ti ze ked bol naozaj hladny ze uz mlieko nebolo tak si zobral, tz skor si navykla byt prisata... sebik tiez zaspaval iba pri prse, ale to nie je dobre, musis ju vtedy zobudit a jedine tak sa nauci zaspinkat sama,.. mam v pc velmi dobru knizku o spani, ak chces poslem,iba ak mi do IP napises mejlovu adresu... je sice v cestine ale nam velmi pomohla, sebik spinka sam, uz aj vecer...nie je to ziadne sado maso, ale logicke potreby spania a papania...drzim palcoky... UM by som este nedevala ked ho nepije, nie je hladna...

adua
21. srp 2007

Diky Ikusko, uz jsem ti odpovedela do IP. Jsi zlato a za knizku budu moc vdecna. Kazda rada je pro me dulezita. 🙂

klarit
21. srp 2007

Ahojky maminky,
tak jsem sem jukla jelikoz patrim take mezi ty,ktere nemaji mlicko. Okoli se obcas podivi a kouka,ze nekojim. Ale nic s tim neudelame..Mela jsem mlicko tak 14dni a tim jsem skoncila. Doktorka mne uklidnovala at se tim netrapim 🙂
Ale chci se zeptat. Uzivam Beba 1 a ridila jsem se podle tabulek,ale jak jsem cetla tak se podle toho asi moc ridit neda. Malej by ted uz od ctvrtka mel vypit 150ml s peti odmerkama. Ale abych pravdu rekla,tak ji jak se mu chce. Nekdy vypije vic a nekdy vic. Hlavni je,ze pribira. Jen posledni dobou mi dost ublinkava,tak se chci zeptat jestli s tim mate nejaky zkusenosti???? Chtela jsem si koupit tu Bebu na ublinkavani,ale v lekarne mi rekli at to zkusim jinak,ze v tom zase takovy rozdil neni v tom slozeni. At ho nechame delsi dobu odkrknout,delat prestavky kdyz krmim. Nebo nechat rihnout a zkusit mu dat lahev znova. Nebo to muze byt i pocasim. Ublinkava mi docela hodne,tak posledni dva dny. Nechce se mi moc prechazet na neco jineho...To jsem se rozepsala 🙂 Ale dekuji za kazdy nazor.

lendy1
21. srp 2007

Ahoj klarit,
my máme BEBU 1HA od narození a nikdy jsem se neřídila podle tabulek na obalu. Konzultovala jsem to s doktorkou a ta mi řekla, ať mu dávám tolik a tak často, jak bude chtít. Davídkovy jsou teď 2 měsíce, pije 120ml-přez den někdy po 2-3hod. v noci vydrží i 4hod. Je fakt, že je předčasně narozený a bere delší dobou železo (po kterém prý má větší hlad), takže celkově dost přibýrá (tak 500g za týden), ale doktorka mi řekla, že to je vše v pořádku, že ho mám krmit podle něj a né podle tabulek. Jinak ze začátku jsem ho v půlce krmení nechala odříhnout, teď v pohodě vypije lahvičku a za pár minut si bezproblémů odříhne (ještě před pár týdny jsem s ním chodila třeba i 1/2hod. než si krknul-hrůza-hlavně v noci ☹ ). Ještě zkus v postýlce mu zvednout do kopce matračku-nám to hodně pomohlo, když ze začátku malej hodně ublinkával v postýlce. A s tím okolím, jak na to blbě kouká-hoď to za hlavu, hlavně že mimčo i ty jste v pohodě a ostatní ať se jdou bodnout, když neznají okolnosti. Mě je taky blbý, jak se mě pořád všude doktoři ptají-Kojíte? A já: NE. Ale nemůžeš za to a tak to je. Spousta dětí vyrostla na umělý výživě a ještě jich spousta bude...Držím palce. L.

majka07
21. srp 2007

Ahojky holky, mám takový dotaz na zkušené maminy, které mají mimčo na UM a už přikrmují např. banánkem. Mudr, řekla, že jí mám zkusit babánek dát tak 2-3 lžičky, ale Maju dneska zdlábla asi čtvrtku, chtěla jsem se zeptat jestli to stačí na vynechání jedné dávky mléka, jak máme problémy s pitím beby, takže ona si neřekne kdy má hlad, to by vydržela i celý den snad bez jídla, jaké máte zkušenosti???

klarit
21. srp 2007

Lendy moc dekuji 😉 Je pravda,ze je blbost asi se ridit podle tabulek. Tam je prave 3. a 4.tyden 120 a od 2.mesice 150. Ted bude Jakoubkovi ve ctvrtek jeden mesic a tech 120 mi nevypije. Jak kdy. Nekdy jen 80 pak zase 110. Doktorka mi rekla,ze ne pokazdy maji hlad. Stejne jako dospely. A ze tech 110 je hodne. Tak jsem koukala. To pry papa pekne. Taky krmime vetsinou po tech 3hod. a v noci mi vydrzi ty 4hod. Pribirame tak 200g tydne. Doktorka rekla,ze je to moc pekny v poradku. Takze je to asi individualni a kazdy miminko je jine. Hlavne,ze pribira a roste 🙂 Stejne tak u tebe. Hlavne,ze Davidek roste a pribira. Jinak jsem ted pred chvilkou mu dala poprve jinou hlavicku. Uz s tema dvema dirkama a nechala ho behem jidla odrihnout a vazne neblinkal. Jen si pri jednom rihnuti ublinkul. To mi rekla doktorka,ze je jen prebytek mlika co musi ven. Takze to necham na Jakoubkovi. On si hned od zacatku rihnul hned po krmeni,ale asi potrebuje vickrat a delsi dobu cekat nez ho polozime.
Jo jo mas pravdu at si okoli trhne 🙂 Taky vzdycky kdyz reknu,ze nekojim tak se na mne tak podivaj...Ale ja byla taky odkrmena na umele vyzive. Mamka nekojila. A nejak se to na mne neprojevilo 🙂
Tak jeste jednou moc dekuji.

maddla
23. srp 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeotat, mám dvouměsíční holčičku,je na UM od narození a stále jí tak po třech hodinách, máte to taky tak nebo se vám intervaly prodlužují a dávky zvětšují?

vetrovka
24. srp 2007

maddla: my jsme byli dlouho na stejných intervalech a dávkách, ale poslední dobou byl malý takový nevrlý, takže jsem dávky o něco zvedla a tím jsem mu protáhla i interval...asi to chce vypozorovat 😉

myval
24. srp 2007

Maddla: máme 3 měs. holčičku,a taky baští co 3hodiny, někdy 2,5 hod. většinou těch 100 - 120 ml. Už nám Mudra doporučila ve vedrech šťávy, ale dvakrát z toho nejsem nadšená. Dávám jí je, jen pokud je opravdu hodně horko. Příkrmy budeme prý řešit, a to polívky až ve 4. měs.

monik111
24. srp 2007

klarit:je to vážně různý u každýho mimča. My máme 4měsíce a dva týdny a verča jí tak 100-130ml po tech 3hodkách nekdy i po čtyřech. Takže buď v klidu. Oni si mimča řeknou když budou chtít víc. ale já taky stresovala,bála jsem se že to je málo když by měla tu 150ml zdlabnout raz dva.A už by měla najíždět na 180ml. Ale mudra mě ujistila,že pokud jí to stačí,tak at jí nechám a nenutím víc.

klarit
26. srp 2007

Monik111,tak moc dekuji. Mas pravdu v tom,ze je kazdy mimco individualni a take ma pokazde jinak hlad. Takze hlavne,ze papka a pribira. Taky jsem se bala,ze ji malo ale prave me taky kazdy ujistuje,ze pokud mu to staci tak at ho vic nenutim 😉 Tak at mimca pekne rostou.

akcul
26. srp 2007

klarit:
Opravdu buď úplně v klidu a dej malýmu kolik si řekne a co spapá. Nás ze začátku doktorka strašila, že malá jí dost, ale ona se asi ve dvou měsících zasekla a od té doby jí 120 ml a víc ani ránu. A to už mám půl roku. Takže každý mimčo je jiný. Některý potřebuje víc některý míň. 😉

lendy1
27. srp 2007

Ahoj holky,
píšete, že si nejste jistý, jestli to mimčům stačí, co vypijí. My máme opačný problém a už nevím, co s tím. Psala jsem něco málo výše, takže náš Davídek se narodil předčasně, bere železo, po kterém má větší chuť k jídlu a teď jedl 120ml, ale 8-9x denně!!!, což je strašný, podle mě toho vypije až moc a teď začal řvát tak 3x denně po jídle hlady, takže jsem mu ještě musela dát min. 20ml. Doktorka je z něj nadčená, jak pěkně jí a přibýrá (500g týdně) a že prý dohání to, že se narodil dřív. Ale on už teď ve 2 měsících má váhu jako normálně narozený děti. Mám s ním problém, že co mu dám do lahvičky, to prostě vypije (kdybych mu ji naplnila celou, tak to snad taky zbaští), neumí si říct, kdy má dost a když se přepije, tak to pak zase vyblinká. Fakt nevím co s ním, aby tolik nejedl. Nejí vůbec pravidelně-jeho intervali jsou 2-4,5hod. podle toho jestli spí nebo ne, takže s ním nemůžu přez den na vějaké delší procházky...Ach jo, máme doma prostě Otesánka.

klarit
28. srp 2007

Akcul dekuji mas pravdu. A uz jsem se i uklidnila. Kazdy mimco je proste jine. Nekdo papa vic nekdo min. Taky se kazdy narodil s jinou vahou a urcite jsou v tom i rodinne dispozice. Ja ted delam podle tabulky tech 150ml pro druhy mesic. Malej mi to nekdy sni nekdy ne. Nekdy vypije jen 90ml a neblinka nebo blinka a stejne tak tech 150ml. Nekdy to vyblinka nekdy ne. Kdyz je vedro,tak ji min. Ted mi zase ji vic. Cely den si jen vzdycky po jidle ublinknul a ted pri poslednim papani mi to vyhodil skoro cely. Takze tahle zprava je i pro Lendy. Je dobre,ze papa. Pokud by to bylo spatne,tak ti doktorka rekne. Taky nejime pravidelne. Tak vetsinou po 3 a 4,5hod. V noci mi dokonce uz i nekolikrat spal sest hodin. Doktorka rekla,ze je vse v poradku. Malej mi proste taky ji jak se vzbudi. Podle mne jeste muze mit obdobi. Preci jenom chce dohnat ostatni deti 🙂 Hlavne,ze ji.

schnek
29. srp 2007

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli máte některá nagativní zkušenost s BBEBOU 1 HA, tedy jestli vám po ní mimi třeba kakalo zeleně nebo nějaký podobný problém?

lendy1
29. srp 2007

Ahoj,
my máme BEBU 1HA od narození a žádný problém s ní nemáme. Akorát teď ve 2 měsících se malému změnil režim se stolicí. Dřív to bylo 4x denně a teď 1-2x denně a má jí hodně tmavě zelenou, ale je to prý tím, že ji má dlouho ve střevech. Ale zřejmě mu to nijak nevadí. Na prdíky netrpí, kadí bez problémů.
Jinak BEBU pěkně papá, až moc, ale každé mimčo je jiné a každému dělá dobře něco jiného. Nám ji začali dávat v nemocnici a nevím, jak přišli na to, že zrovna toto je pro něj dobrý, ale vše je O.K., tak po tom nepátrám.