Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

helik
13. led 2007

mapris

prosím, s kolika dírkami máš savičku od aventu? s jednou? Od tří měsíců doporučují 3 dírky a mě se to zdá moc....

No a pozor na ovesné vločky - obsahují totiž něco velmi podobného lepku, takže se nemají do 1 roku dávat - řekla mi to kamarádka, která má holčičku, která nesmí lepek. Takže pozor pozor, prý je to i v odvaru z vloček. No, nechci dělat chytrou, jen si to prosím raději ověř, dřív než to malé dáš. 😕

msunny
Dr. mi řekl, že v tom UM jsou všechny vitamíny, takže netřeba dávat nic jinýho....no ale taky jsem něco podobného jako ty někde četla. Nemyslím si, že by to mělo uškodit. Malýmu dávám šťávu z rozvařených vypeckovaných švestek a nic převratnýho se neděje 😉

helik
13. led 2007

hurá hurá, mám fotku 🙂 🙂 🙂

dashak
13. led 2007

Holky, Sab simplex jsem dávala ze začátku do každého mlíka tak 10 kapek. Po pár dnech jsem to vzdala a říkala jsem si, co to je za blbé kapky. Pak jsem si řekla, že je doberu a po čase zabraly. Ale jak dlouho to bylo to nevím. Ale 3 týdny asi ne. A nemá mimi třeba kýlu? Malá měla tříselnou a chuderu to dost bolelo, protože ty střeva se vlastně dostanou do toho otvoru a pak můžou prdíky bolet ještě víc, natož kakání. Taky nám hodně pomáhalo, když jsem si ji dala bříškem na hrudník a plácala po zadku. To pak většinou usla. A masírovala jsem jí bříško olejíčkem a přitom jsem ji foukala lehce teplý vzduch z kulmofenu na bříško. Ona si u toho pěkně lebedila a někdy dokonce vytuhla. A jestli nesedí BEBA 2, tak zkuste Sunar plus, ten je taky dobrý, akorát když si malá ublinkla, tak to smrdělo, že jsem pak málem ublinkla taky 😉 Po Hami 2 je to paráda, neublinkává vůbec a kaká tak, že dneska to měla i na zádech 😀

mapris
13. led 2007

helik,
no mám se dvěma dirkama, protože jí byli dva měsíce, možná u nich ještě nějakou dobu zůstanu, zatím s toho pije nejlíp ze všech dudlíků co máme. Holt se prostě učíme. Díky za upozornění, taky si myslím, že ty vločky můžou ucpávat, ale já jí je zatím dávat nebudu. Dávám jí na noc silnější mlíko a spala dneska až do 6ti, což je krásný, takže to zatím nechám tak.

Dneska byla s manželem , jedla v 10.15, ven šli v 11 a přišli zvenku ve 3 a jedla ve 3.15, tak jsem zvědavá, co večer. Budem jí muset vykoupat už před sedmou, ale ona mi dřív jak v půl 10tý neusne. Taky se vám stalo, že vám dítka rozhodili takhle úplně režim? Nevím, jak jí mám nakrmit, jestli už teď po koupání dát silnější mlíko (což by bylo tak v 7) a nebo dát normální a pak v půl 11tý ještě jídlo, tohle se mi fakt ještě nestalo. Naposledy jsem nejpozdějí krmila v 10. 😠

mapris
13. led 2007

helik,
no supeeer, se ti to konečně povedlo viď? Ještě nějakou tu do albumu 😀

helik
13. led 2007

mapris
dík za info, mě jsou sympatický taky ty 2 dírky - doposud měl vždy jen jednu. Mám savičku od Chicca, ale ta teče moc rychle. (za 10 minut je sice po krmení, ale brkáme ještě půl hodiny) 😠

dík za gratulaci, no jo no jo, album taky bude 😝

Jinak režim máme rozhozenej každej den - prostě vždy je to jinak. Musím jít, už se mi budí ☹

helik
13. led 2007

dashak

a myslíš, že nevadí, když změním značku mlíka? Vždy jsme pili jen Bebu. ☹
Chuděrka malá, to asi byla hrůza s tou kýlou!

mapris

já si taky říkám, jestli mám krmit v určitou hodinu, i za cenu toho, že pil třeba před 2 hodinami (podle toho kdy se ráno vzbudí) anebo, jestli mám vždy dělat pauzy 3 hodiny. (krmím po třech hodinách) Vždycky mi to ale naruší jeho spánek, kdy mi ve dne třeba jedno krmení klidně přespí o dvě hodiny! Večer se nám ale daří chodit spát mezi osmou a devátou - vidím prostě, že je ospalej...pokud pil třeba před dvěma hodinama, ještě mu nabídnu pití a jdeme do hajan....tak asi.

mapris
13. led 2007

helik, no já zatím zůstanu u dvou, a my pijeme půl hodiny, vyjímečně to máme vypitý za 15-20 minut.

no, my ho máme zatím jakžtakž pravidelnej, ale dneska je extra rozhozenej, to vždycky tatínek jde na procházku a jemu spí vzorně celou dobu :o))

isacek
13. led 2007

Holky,já ať se snažím jak chci tak pravidelnej režim prostě nemáme.Akorát koupání a jídlo a pak si chvilku schrupne.Ale na tvrdo usína až kolem dvanácté tak buďte rády i desátou hodinu 🙂 !
Přes den mi spí jak kdy,někdy po půl hodinách a někdy dvě hodky odpol a to pak až zas večer.Jsem ráda za každou minutu,když spinká!Kdybych ji nenutila spát tak by snad ani nespala 😵 !hodně mi spinkala v kočárku,ale teď už taky ne.Všechno sleduje,aby ji něco neušlo!

Helík, to projímadlo vám napsal doktor?To jsou kapky?
To bych taky mohla zkusit,malá mi kaká hodně špatně.Já ji nedávám ani čajík,protože pak špatně papá.A sabíka dávám minimálně.

mapris,
mě máma zase říká ať ji dávám do mlíčka odvar z rýže,že ji to víc zasití!
ale zatím si myslím,že to nepotřebuje.

Halík,
zkoušela jsi malýmu přimíchat rozm.mrkvičku do mlíčka?
Já možná začnu tím,aby si zvykla na tu chuť.Myslím,že jsem to četla v nějaké knížce tak nevím jestli to není blbost 😒 !

mapris
13. led 2007

mapris,
no mně si to holka dneska kupodivu srovnala sama. Jedla ve 3.15, pak jsem jí dala malou dávku v 6 a pak jsme jí v 8 vykoupali a to mi vypila 210, jsem se divila, že se to do ní vešlo, byla v limbu do půl hodiny, tak čekám, kdyse vzbudí.

isacek,
a co s ní do tech 12ti děláte? Kdy naposledy krmíš? Uspáváte jí v postýlce?
Jinak moje kamarádka, co dělala au-pair ve Švýcarsku, tak říkala, že večer dávali dětem do mléka sušenku (máslovou, třeba jako be-be), se tam rozpustila a to mlíko bylo sytější. Zatím mi spí po sytějším mlíku, tak uvidíme, jak dlouho jí to vydrží, jinak bych spíš zkusila tu sušenku než vločky. Zkusím to napřed na sobě :o)) Rozpustím si sušenku do Capucina
😀

msunny
13. led 2007

mapris: To Ti docela závidím,že Ti malá takhle krásně pije. To HOnzík má tak v půl osmí a vypije tak 20 čaje a 120 mlíčka je te tuhej,ale vzbudí se mezi půl čtvrtou a půl pátou ☹

helik
14. led 2007

isacek

Dr. nám předepsal sirupek Lactulosa Biomedica - ale nejsou to kapky. Mám malýmu dávat 2 kávové lžičky denně. (ředím mu to s troškou vody a dostanu to do něj, i když někdy mi to odmítá) Musím říct, že to zabírá, rozhodně to pomáhá. Na letáku je ale napsaný, že pro děti do půl roku musí být vážný důvod pro podávání. Dr. mi řekl, že to ale klidně dávat můžu, i dlouhodobě.

Jinak jsem zkoušela vařenou mrkev, smíchanou s vývarem z té mrkve a s trochou mlíčka. Pár lžiček mi spapal. Ale přestala jsem, protože POZOR vařená mrkev staví! A rýže taky staví! (těžko říct, jestli i odvar...asi taky) Jinak malýmu chutná švestková šťáva, dneska bychom měli kakat, tak se těším, že mu to půjde...chci zkusit i dušené jablíčko, to by ho snad taky mohlo trochu prohnat.

Na to zvykání úplně stačí, když místo vody, připravíš mlíko z mrkvovýho vývaru 🙂

mapris, sušenku? To snad ne? No jo, zápaďáci mají zlepšováky. Normální sušenku bych malýmu nedala ani za nic - podívej se na složení, kolik je tam éček, konzervantů atd...Jo ke Capucinu si ji ráda dám 😵 Já začnu pohankovou nebo jáhlovou kašičkou do večerního mlíka - ale asi až za týden.

msunny
já myslím, že ti Honzík taky pkně papá, to není tak málo těch 120. My jsme starší, vypijeme večer 200 a někdy se vzbudíme ráno ve 4, někdy o půl sedmé, tak jsem z toho jelen 😕

msunny
14. led 2007

helik:Já jsem z dnešní noci,taky jelen.Jedl v sedum a vzbudil se až v šest. Mi příjde,že čim dýl ho krmim,tím dřív se vzbudí

helik
14. led 2007

msunny
jo, něco takovýho mám taky vypozorovaný. Usne mi ve 20. a vzbudí se v 6. (probírá se v noci víckrát, ale ududlíkuju ho).Usne mi ve 21 a vzbudí se ještě ve 4 na krmení ☹

msunny
14. led 2007

Já hlkavně pozoruju,jak umí bejt Honzík už "vyčuranej

dashak
14. led 2007

Tak já přijdu s paradoxem. Malá spávala 12 hodin v kuse když jsem ji dělala řídké mlíčko- třeba místo 6 odměrek jen 3. Nebudila ji žízeň a kojenci od 3-4 měsíce by měli už zvládnout noc bez nakrmení. Dokud ji nezačly růst zuby tak to tak fungovalo. Teď ji vždycky akorát dám pár hltů čaje a ona zase usne. Výjimečně ji musím někdy nakrmit. A teď špatná zkušenost ze včerejška, která mě utvrdila v tom, že rady mojí mamky už poslouchat nebudu. Vychovávala nás před 30 lety, kdy byly jiné poměry a nebylo k dostání to co dneska. Malá má 9 měsíců a něco, tak jsem ji večer udělala normální klasickou krupici, akorát ne z kravského, ale kojeneckého mléka. Sice krásně usla, ale za hodin slyším kuckání a pak hysterický řev. Byla kompletně poblitá, teklo ji to i z nosu, postýlka, hračky prostě všechno blé. Tak jsem ji převlíkla a za 5 minut znova. Pokračovala až do 1.00 v noci, kdy usla únavou v sedačce - tam se jí líp zvracelo, protože se nedusila. No stihla se vyzvracet asi6x. Spala teda s náma v posteli kdyby něco. Ráno už měla hlad, tak jsem ji dala mlíčko, ale za chvíli bylo zase venku. Tak jsem ji pak dávala rohlík a čaj a už je to dobré. Piškoty prý raději zatím ne, protože je v nich bílek a to je silný alergen.

Helik, klidně zkus Hami, uvidíš jak budete kakat. A hlavně malá přestala ublinkávat, já ji musela i několikrát za den převlíkat. Když nebude sedět, tak se vrátíte k Bebě. Ale myslím, že malému bude i víc chutnat. Zkoušela jsi pít tu bebu 2? To je hnus a smrdí to jak bolavá noha. To hami je pěkně slaďoučké.

helik
14. led 2007

dashak

díky za tip 🙂 , asi to Hami zkusím, protože dnes byl zas teploměr a mám strach, abych malýmu něco neprovedla, když ho tak trápím...ale není to taková hrůza, udělá kakjdu a je hned veselej...no ale to víš, že bych radši, aby kakal úplně sám. Jo, ta dvojka je fakt divná.

Jaký čaj dáváte v noci, fenykl?

mapris
14. led 2007

msunny,
no to je podle nálady. Většinou mi vypije tak kolem 180ti, dělám jí ale silnější mlíko, jinak by se mi kolem půl 4 vzbudila taky. Jinak jsem včera udělala to, že jsem jí po mlíku dala i trošku čajíčku a kupodivu mi v postýlce zabrala za půl hodiny, ale asi tím, že byla unavená a hodně toho vypila.

no holky, docela mně s tou bebou 2 děsíte, ale ještě tam nejsme, tak uvidíme.

Nám dneska odpo nějak slzí oči, tak doufám, že to nebude nic vážnýho ...

isacek
14. led 2007

mapris,
no buď si s ní hrajem nebo ji necháme jen v postýlce a když má náladu tak se tam zabaví sama.Ale to bývá málo max.tak dvakrát do týdne 😨 !
S tou sušenkou to bych asi taky nezkoušela.

msunny,
já si taky nemyslím,že těch 120ml je málo.Mě malá vypije 150ml. a to jsme téměř o dva měsíce starší než vy 😉 !

dashak,
a teď už je malá v pořádku?Koukala jsem do albumu,je to takový drobeček 🙂 !
Je miloučká! 😵 Taky mi už někdo doporučoval ať zkusím hami, protože mi malá špatně papá.Ale teď se to o dost zlepšilo!

dashak
15. led 2007

Jo malá je furt prďousek, má 6,20 kg. Doufám, že je v pořádku, dneska ti nikdo nic neřekne, že se to zjistí tak ve dvou letech. Má akorát zvýšené svalové napětí, tak musíme cvičit a dojíždět na rehabky do kojeňáku a na kontroly k neuroložce, která je děsná kráva.
Jinak malá taky usíná po čaji, je to závislák. Vypije skoro litr denně. Pijeme většinou Spokojené bříško od Hippu. Včera třeba usla po krmení, ani to nedojedla, manžel ji doslova umořil ve vaně, takže vytuhla jak límec. Ale jinak taky ještě před spaním musí mít čajík, pak chytne Oskara (její hračka) a přimáčkne si ho na pusu a chrní. Oskar dostal dost zabrat, protože při té její zvracecí akci dostal pěkně na prdel 😀 Tak se musel taky vykoupat a 2 dny schnul.
Co se týče Hami, tak mě jedna známá odrazovala, že prý už je moc kravské. Ale po zkušenosti s Bebou2 jsem si říkala, že to koupím, kdyžtak ji to pak dávat nebudu. Ale byla jsem mile překvapená už když jsem ho připravovala - jak se nasype do vody, hned se rozpouští. To beba je samá hrudka a malá jak dopíjela flašku, tak měla stejně na dně plno nerozpuštěného prášku.

helik
15. led 2007

dashak
moje mamča taky jen kroutí hlavou, když jí řeknu, co všechno by malej neměl jíst - kravský mlíko, krupici, nesladit, nesolit, žádný med 😎 Vždy mi řekne, že nám to dávala od třetího měsíce a nic se nám nestalo.

holky,
konečně jsem si založila album a mám v něm pár vánočních fotek, tak jestli chcete, mrkněte.

mapris
Terezka je pěknej smíšek 🙂 Jinak nám slzí oči dost často. Prostě nás to ofoukne v kočáře a můžu ho balit, jak chci. Pak mu do očí kapu Ophtal a většinou máme do druhýho dne pokoj.

mapris
15. led 2007

helik,
tak to se určo juknu. No, už je to lepší.

Tááák holky, my jsme byli dneska na kožním. Máve všechny dispozice na atop. Doktorka měla i podezření, že to ještě není ale může být. Kolem očí se jídělají zase strupy 😒 tak jsme dostali mastičku opthalmo-hydrocortison, a td po 4tý musím nějak skočit do lékárny pro dělanou mastičku na celý tělo, taky je to hydrocortison, tak jsem zvědavá. Jinak nám bylo doporučeno, abych jí dávala H.A. mléko, příští týden jdem na kontrolu. Pokud se to nezlepší, tak se budou muset udělat odběry na alergii na kravské mléko ... Holky, teď jsem koupila bebu H.A., mám jí nasadit rovnou, nebo to mám chvíli míchat s obyč? (i když mi to nedává smysl), jinak jsme koupili v sobotu osmistovkový balení a vybrala jsem asi jenom 200 g, tak mi tu celý balení zůstalo, tak co s tím? :o))

isacek
15. led 2007

mapris,
to asi určitě nemíchej!Přítel je taky atopik a jedině mastičky s hydrocortisonem mu pomáhají.Tak držíme palečky ať vám taky zaberou!

mapris
15. led 2007

isacek,
pro jistotu jsem zavolala svojí pediatričce, má i mobil. Tak řekla, že ho mám nasadit rovnou. No, my právě dostali s hydrocortisonem, tak se modlim, aby zabrala ... Týýý jooo, furt něco :o(. Hlavně že je zdravá, ne? 😀 . Začínám uvažovat o tom polohovacím lehátku, už mi nechce moc být v kolíbce a líbí se jí hrazdička :o)

helík,
davídek je pěknej chlapík a macík :o)) u stromečku vám to tam sluší :o))

msunny
15. led 2007

helik: Gratuluju k albumu. A souhlasím s mapris,že ta fotka u stromečku je nádherná. Mamina mi taky říkala,že jsme už normálně dostávali všechno možný. Už od 2.měsíce nám dávala šťávičku z jablka a mrkve a nic se nám nestalo. A teď všude píšou,že až od 4.měsíce a tak.
mapris: Uvidíš,že se to určitě zlepší! Držíme pěstičky.

Jinak máme tu kílu snad čím dál tim horší ☹ Honzík mi celý ráno probrečel,chudinka můj malinkej. Tak doufám,že až půjdeme ve středu do poradny,tak mi dětská napíše ten kílní pás,protože chirurg mi ho teda nepředepsal,že to možná zmizí nebo že pude malej za 2 roky na operaci. Normálně začínám mít asi alergii na to naše zdravotnictví

dashak
15. led 2007

Msunny, jakou má malý kýlu? Malá měla tříselnou a šla na operaci ve 4 měsících, ale měla tříselnou. A to jsme čekali dva a půl měsíce na termín.

Helik, Davídek je šikula a je větší než moje 9,5 měsíční Ivanka 😀 Ale to skoro každé mimi. Jinak co se týče našich mamin a toho čím nás krmili - prý, že se nám nic nestalo, to jo tehdy možná ne, ale trávící soustava dostala zabrat a na mě se to celkem podepisuje. Z hodně věcí mi bývá těžko a ve středu jsem dokonce zvracela, protože mi něco nesedlo. A moje máti mi vždycky říká, to máš z těch tvojich tatarek. Ale někdo mi tu tatarku asi nejdřív musel dát ne? Pochybuju, že jsem přišla do obchodu a řekla, jé tatarka, tu chci. A to samé se zubama. Mamina malé furt do něčeho močila cumel, i když jsem ji zdrbala, ona se na mě ušklíbla a zas ji ho namočila do kompotu. Že jí bude víc chutnat, chudera musí tahat prázdný cumel, říkala. Tak jsme se pohádali, protože cumel není na to aby chutnal, ale v případě nutnosti utišil pláč. Nepotřebuju mít pak tříleté dítě permanentně s cumlem v puse. A když jsem jí řekla, že se ji budou kazit zuby, tak mi řekla, že nám taky dávala cumel do medu nebo do cukru. Za což už jsem ji extra sprdla, protože já mám pusu samou plombu a víte co mi na to řekla??? Že jsem si měla pravidelně čistit zuby! A stejné je to s posazováním a se vším ostatním. Škoda mluvit

mapris
15. led 2007

dashak,
joo, tak z toho si nic nedělej, já teda naštěstí takovou mamku nemám, ale náš taťka se strejdama vymýšleli, jak "ochutit" mým synovcům dudlík a taky ho párkrát namočili do medu. Naštěstí Terce to nikdo nedělá, bych je hnala ... Já mám taky zuby samou plombu, ale to tím, že jsem si potají na základce kupovala lízátka. Jinak u nás se nikdy sušenka ani lízátko doma nenašlo, jsme odchovaný na pečenym, radši jsme upekli bábovku - i když to je taky cukr, ale pečený je pečený :o))) Jinak se šťávičkama radši počkám do toho 4tého měsíce. Myslím, že tím nic nezkazím. Ono se není čemu divit, tenkrát existoval jen sunar nebo feminar a my jako malý jsme snesly všechno, ale teď je doba jiná, jsou samý alergie, a nehledě na to, že těch UM je takový výběr, že se tam snaží dát všechno, aby to bylo podobný tomu mateřskýmu, tak není divu, že se bojí, aby se dítěti nekazil žaludek ...

msunny,
tak si o ten pás řekni. Já mám alergii na zdravotnictví co jsem na světě, teda ne, tak od 13ti let, mám za sebou 7 operací a protože přežít pět dní v porodnici bylo pro mně trauma. Nesnáším nemocnice, protože jsem v nich prožila dětství, ale to je vedlejší. Mojí sestrky kluk (narodil se v květnu) byl v červnu na tříselný kýle na operaci .. Tu pupeční vidím vlastně poprvé, takže se ti nedivím, že je ti malého líto když pláče.

Jo holky, tak jsem malej před chvíli dala tu bebu h.a. a je to pěkně hnusný mlíko, jsem se divila, že mi ho malá vypila, jsem myslela, že mi ho pít nebude, ale jelikož měla hlad .. tak jí to bylo jedno. Dělám po koupání sytější mlíčko, ale dneska udělám normální, předse jen není na tuhle formuli zvyklá. Jinak včera měla opět jen 4 dávky,a vzbudila se v půl 3, tak jsem jí dala čajík, pak zkoušela dudlíka, ale málem ho utrhla, tak jsem jí musela dát najíst, sice mi vypila jen 90 ml, ale zato spala až do devíti ...

ijetka
15. led 2007

Ahoj holky mám problém a doufám, že mi ho pomůžete vyřešit, jelikož jste šikulky, jen doufám, že jste tady a né u mimísků.
Dnes nám u dr. řekli že máme začít s příkrmy a já v tom lítám. Dneska malej zbaštil skleničku mrkvičky od hami a já už přemýšlela jestli nebude mít žízeň.
Pak nevím jak mám udělat nějaký režim rpotože se bojím abych ho nepřekrmovala, chci ho pořád přikojovat.
Dál jsme se s dr. bavili na noc dávat kaši po které se moc nepřibívá na váze, ale v lékárně na mě koukali jak na ítýho. Neznáte něco? Prosím pomóóóóc 🙂

jita2
15. led 2007

Ahoj Ijetka,
určitě bude mít po příkrmech větší žízeň, než po mléku, my dáváme hodně čajíček, mezi jídly, ale ty kojíš, a přední mléko je na žízeň a já nekojila, tak nevím, jestli ji dát na žízeň čaj nebo to tvé mlíčko. Já měla taky strach z překrmování, ze začátku se k příkrmům dává ještě mlíčko na dojezení, ale asi po 3 týdnech už se mlíčko na poledne k jídlu nedává, malá, jakmile nechce, už zavře pusu a vím, že má dost.

Kojit můžeš přece i nadále v ostatních hdinách, kdy nedáváš příkrm, takže mléko neztratíš..

isacek
15. led 2007

ijetka,
my ješte nepřikrmujeme tak bohužel neporadím ☹ !Nás to teprve čeká a už se na to moc těším, taky se musím u doktorky pořádně informovat.