Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

msunny
27. únor 2007

Což do rzikový poradny jezdíme,ale o očním mi nic nikdo neříkal ☹ Asi na ně při příští návštěvě vyrukuju

markibie
27. únor 2007

ahojt holky chci se zeptat z jake vody pripravujete mlicko pro vase ratolesti ja zatim kojim jenomze na noc budu muset zacit prikrmovat jelikos mu moje mlicko nestaci a nevim jakou vodu bych mela pouzivat prosim poradte

mapris
27. únor 2007

ahojte holky,

ijetka,
nečetla, protože kdyby četla všechny příspěvky, tak mi nepošle takový arogantní a povýšený meily jaký mi poslala .. Takže buď v klidu .. Ona na takovéto debaty nechodí a myslím, že chodit ani nebude, na to je moc "chytrá" (samozřejmně v opačném slova smyslu).

dashak,
no právě, překvapilo mně, že přečetla všechny ... Má zřejmně asi dost času a pak, kdo se tady nevěnuje dítěti :o))) No, v podstatě se chlubíme všechny, ale všeho s mírou .. Nehodlám mít dítě podle příručky .. Až bude chtít umět to co má, tak to bude prostě umět ..

vilca,
tak to je mi líto, že občas potkáváme takové sobce, ale máš recht, vykašlem se na to obě. Byla jsem dneska u svojí obvodní a ta mi řekla, že její syn byl taky bucloun a že jakmile začal lézt, tak to všechno vyběhal. Prý jí mám naslouchat,ona si řekne i okrem jídla i okrem všeho. A že to určitě vyběhá, tak mně potěšila ..

ladunka,
taky časem bude, neboj :o))

ivet,
hele, nesmutni :o)) Já jsem byla do své druhé svatby nesnesitelnej hajzl a černá ovce rodiny, co jsem se podruhé vdala, tak mamka řekla, že jsem konečně skoro ve 30ti dostala rozum :o)) Třeba bude Kristýnka hodnější "dřív" :o))) Teď si to vybere a pak bude hodné dítě :o))

esteraa,
tak pak určitě dej vědět, zajímá mně to :o)

Jinak ta "meilová" akce s onou maminkou (mimochodem učitelkou), měla dohru. Včera si manžel přečetl ten meil a dost ho to taky naštvalo, tak jí napsal. Ona odpověděla do půl hodiny, stejným arogantním a povýšeným stylem něco ve smyslu, že ona má nastudovanou literaturu, spolupracuje s pediatrem - kterého pečlivě vybírala a kdyby jí nevyhovoval, tak ho vymění - a já nevím co všechno. Prostě byla jsem v tom meilu nepřímo označena za krávu, která se o svém dítěti dokáže vyjádřit "že řve jako tur", což ona by určitě neřekla a že si nepřeje další korespondenci mezi námi. Přičemž manžel prohlásil, že s ní skončil a díky bohu, že jí neznáme osobně. Pani učitelka je totiž stejně arogantní jako její otec, takže asi po něm hodně podědila. Přeju jí jen, aby měla dítě vychované podle knížky 😀 😀

12.3. jdem na očkování, tak se "poradím" se svojí pediatričkou, jestli má pocit, že své dítě trápím a tak :o)) Takže tak. No nic, jdu něco dělat, přijde mi kamarádka, která má o měsíc a půl mladší holčičku a váhově je na tom úplně stejně jak Terka, tak se aspoň pokochám :o))) Sice jsem měla ještě chuť si ty svoje příspěvky přečíst, ale na to opravdu - narozdíl od pani učitelky Kláry - nemám čas.

helabella,
tak to jsi mně uklidnila, jsem ráda, že nejsem jediná, která "nutí" dítě spát celou noc :o)))

markibie,
tak určitě musíš koupit kojeneckou vodu, mám vyzkoušenej i Framin - který se údajně nemusí převařovat, ale převařuji vše. No a pak uděláš mléčko podle návodu. Ohřeješ vodu, dáš počet odměrek dle tabulky a nakrmíš :o))

markibie
27. únor 2007

mapris a muzes mi jeste poradit jestli tu vodu dostanu koupit v supermarketu nebo v lekarne

msunny
27. únor 2007

markibie: Normálně by se měla nechat koupit snad v každém supermarketu

dashak
27. únor 2007

markibie, ani to nemusí být speciální voda. Některé neperlivé vody jsou taky vhodné k přípravě koj. stravy, třeba toma natura nebo dobrá voda.

vilca
27. únor 2007

dashak, Dobrá voda a Toma Natura jsou vhodné k přípravě koj. stravy? To jsem netušila. 😲
Já jsem Fromin používala, ale přišlo mi, že je po převaření úplně bílá... Asi to není nic špatného, plno lidí ji používá, ale já jsem přešla na Horský pramen. Ta mi připadá taková nejčistší... Teda aspoň na pohled 😉

ijetka
27. únor 2007

Aquila ja taky vhodná 😉

dashak
27. únor 2007

Jo mi to u frominu taky vadilo, tak já to vždycky ještě cedila přes plátýnko.
Ale pak jsme začli kupovat Makro quality, jednak je výborná a nedělá ty vápencové usazeniny a 5l stojí jen 18kč

ijetka
27. únor 2007

A to se vyplatí 😀 😀 😀

isacek
27. únor 2007

Já taky používám horský pramen, ale zazačátku jsem používala dobrou vodu modrou, protože jsem tady kojeneckou nemohla sehnat.Aquila vyšla z testů na vody pro mimča nejhůř, že má moc minerálů!

mapris,
ještě jsi se ptala na to přetáčení.Malá se přetáčí zhruba 14dní třineděle.

vilca
27. únor 2007

Dashak, kde se to dá koupit? V Makru? Tam my kupujeme ten Horský pramen 😕

dashak
27. únor 2007

jj v makru, je to vlastní značka makra. A píšou, že má nízký obsah minerálních látek a sodíku. Ale čoveče, není tam napsané, že je kojenecká, ale že je vhodná k přípravě stravy s nízkým obsahem sodíku. Já ji používám už několik měsíců.

vilca
27. únor 2007

Aha... no zkusím se třeba někde zeptat... Já jsem asi spíš pro ty osvědčené... Ale pokud vám vyhovuje, tak to asi nebude nic špatnýho... 😉

dashak
27. únor 2007

Tak jsem se sekla, stojí 14kč. Je to pramenitá voda z nějaké chráněné oblasti

ijetka
27. únor 2007

Ty jo iscek to jsem navěděla, včera jsme byli ve městě a tatka jí koupil pro nás do auta, já četla obal a tam právě psali že je vhodá, že je doporučena , nebo schávela nějakou pediatrickou komorou 😠

isacek
27. únor 2007

ijetka,
já ji taky párkrát použila i pro malou a pak jsem viděla testoviny a tam byly testy na koj.vody!Ale jinak my pijeme zelenou aquilu jedině, mám ji nejradši ze všech vod.

ijetka
27. únor 2007

Já pořád nemůžu pochopit jak můžou prodávat, nebo doporučovat co je závadný, to je jídlo pití, kočáry kousátka, všechno značkový a přitom je to horší než Made in china z tržnice 😠

isacek
27. únor 2007

To asi závadná není, ale jen není moc vhodná pro kojence.Ale jinak máš pravdu dneska už nemůže sázet ani na značku.Jak se říká, že značka je kvalita tak to opravdu někdy není!Já dělala pět let v hračkách a když přišla čojka tak i u lepších značek se někdy něco našlo!

mapris
27. únor 2007

markibie,
kupujeme taky ten horský pramen, nebo většinou co mají tady v delvitě. Ale spíš ten horský pramen, buď balení po 6ti 1,5l lahvích a nebo myslím tu 3l (ale teď si nejsem jistá).

isacek,
díky, tak to má Terka ještě čas :o))
Zajimavej odkaz, diky :o))

ijetka
27. únor 2007

Taky si to přečtu, možná objevím něco novýho 😀

semi
27. únor 2007

mapris,prosim tě jak to vypadá s tou vyrážkou co jste měli na obličeji?je nam 7.týdnů a moc nás to trápí,ze začatku to vypadalo jako potničky,ted uz jak exzem nebo vyrážka,máme to už skoro měsíc,za týden jdeme na vitani občánků,doufala jsem,že to bude už pryč a nic.Zitra jdu k doktroce zeptam se ji na tu holtovu mast-pomohla vám,že jo?Minule mi poradila lih a calciovku,trochu to pmáha,ale ne na dlouho.Připadá mi,že ji vadí deky a bundičky s kožichem atd.alae nemůžu nějak vysledovat,co by to ještě mohlo být.Prosím i ostaní holky o radu,Jinak jsme taky začali přikrmovat,zatim Nutrilonem,ale ještě i kojim.Nějak to střídáme jak se dá.

vilca
28. únor 2007

semi: nechceš vyzkoušet Nutrilon HA (hypoalergenní)? Možná je to nějaká alergie. Neobjevila se ta vyrážka až po tom, co jste začali používat ten Nutrilon? 😕

hana
28. únor 2007

Ahoj holky!jakou teplotu ma mit ovocny prikrm a zeleni. a ty stavy co davate. Ma nekdo na prikrm sunarku kasi a jaka je?A JAK JI DELATE JE TAM 3-5 LZICEK A 120ml vody.

isacek
28. únor 2007

Tak jsme byly dneska na očkování.Doktorka nám na to kakání napsala Lacidofil a že zatím nemám začínat s masem.Ale hodně ovoce a probiotické kaše od hippu a štávičky!Ty jsem ji zrovna moc dávat nechtěla,ale uvidím jestli ji to pomůže. 😒
A malá má strašně suché ručičky tak nám napsala excipial,ale tim já ji už mažu dlouho 🙂 !

Hana,

zeleninový příkrm ohřívám v mikrovlnce asi na 30sek. a ovoce jsem zatím nedávala, ale nemám je v lednici tak to ani nijak ohřívat nebudu.
A se Sunarkou zatím zkušenost nemám!

macejka,
jak jsme se bavily o těch cenách těch kaší, tak Nutrilon není nejdražší.Dneska jsem kupovala od Hippu a ta stojí 90,-, to je fakt už síla!
Ale je to jediná probiotická kterou my už můžeme ☹ !

vilca
28. únor 2007

hana: já ovocný ohřívám v mikrovlnce taky zhruba 30 vteřin, protože je mám v ledničce... Není to teplý, jen takový vlažný. 😉

isacek
28. únor 2007

Teď jsem si všimla, že ta Nutrilon Rýžová má taky prebiotickou vlákninu!
Takže paní doktorka ví asi to co já 😠 !Tvrdila mi, že můžem jen tuhle od hippu!!!

mapris
28. únor 2007

ahoj semi,
no, my už ten problém nemáme, ale jednou za čas se nám to objeví - jako třeba teď na hlavičce. Jinak se to zlepšilo, co jsem vyměnila prací prášek (prala jsem v Lovele, teď peru v Alfě) a také od té doby, co pijeme hypoalergenní mlíko. Možná bych se zkusila zeptat doktorky. Máte někdo doma alergii nebo tak něco? Manžel má slabé astma a pylovou alergii, u nás v rodině zase atopický ekzém. Možná to může být i přikrmováním - může být alergická na nějakou potravinu, co jí teď dáváš, chtělo by to odkoukat jakou .. Jinak ta holtovka nám zabírala, ale jen chvíli .. Pak nám zabral hydrocortison od kožní ..

isacek,
zkus obycejnou modrou indulonu - to mi rekla kozni, kdyz budu chtit, aby se mi pokozka promastila .. Teda ne mně, ale Terce ... No, já zas koukám, Terka má zas červenou tvářičku a zase se nám začínají dělat ty stroupky na hlavě, ouvej .. a to jdem příští pondělí ke kožní .. Já se zbláznim :o(

isacek
28. únor 2007

mapris,
modrou indulonu taky používám.Ten excipial je něco podobnýho, akorát se to lépe roztírá a lépe to voní.Přítel ho taky používá, protože je atopik.Minulý týden mi kamarádka přinesla roztok Polytar AF, je to speciálně na strupy na hlavě a na seboru.Malá má, ale hlavičku krásnou tak jestli chceš tak mi písni adresu do IP a ráda Ti ho pošlu.Je použitelný do 07.07. a já už ho neupotřebým tak Ti ho rádi věnujem 🙂 !