Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

matlahon
23. čer 2007

Holky tak už jsme na 12O ml 5-6x denně☹ podle tabulek by to mělao bát 9O ml, ale to prostě pořád řve hlady. Máme 43OOg, takže od porodu za 6 týdnu + 1kg, je to moc?? Měl jste někdo taky takovýho jedlíka???

akcul
23. čer 2007

matlahon:
Já myslím, že je to v pohodě. Na ty tabulky opravdu nedej. Kilo za 6 týdnů je krásný. My jsme ze začátku přibírali tak kilo za měsíc, teď už je to o něco míň. Naše Natálka ze začátku taky hodně baštila, ale zasekla se a těch 120 ml nám pije pořád. Teda spíš i míň, těch 120 zbaští tak 1-2x denně, jinak jí stačí 90 ml. Ono se to třeba časem ještě upraví. 😉

mori
25. čer 2007

Dávám furt Káje Nutrilon Premium. Myslíte, že má smysl dávat na noc 2, ale jinak přes den furt 1? Ona dřív totiž usnula do pěti minut jak jsme ji položili do postýlky. Ale teď má večer elánu na rozdávání. No ale naštěstí tak do 20 min usne. Nebo mám dávat větší dávku Nut. Premium?

irisp
25. čer 2007

ahoj mori!!
Ja davam Zuzance taky nutrilon premium 150ml a na noc 180ml jelikoz podle navodu ma jist uz 180!!! ale poslednu dobu cca 1 tyden nevyderzuje odstup 4 hodiny po 3 nam zacina bet protivna a breci hlady !!tak ze uvazuji ze az dojedeme poslednu krabicu 1 tak najedeme na 2.jo a v noci nam se zacala tak tez brobouzet na jidlo 😠 😠 1x a pak brzo rano tak uz nevim 😕

kristi
25. čer 2007

irisp, mam stejny problem...nekdy ji 120,nekdy 150 ale vic ne.....pred chvili mi vypila tak 70ml...uz jsem kupila Hami 2 a dam ji to aspon na noc...jsou holky nejaky nenazrany,co? 😉

isacek
25. čer 2007

macku,
já být tebou tak zůstanu u jedničky nadále.Ta se může dávat do roka.
My jak jsme přešli na dvojku tak jsme měli jen problémy.Bolelo ji bříško a nemohla se vykakat.Doktorka mi říkala, že pokračovací mlíčko neni sytější jen tam je více vitamínů.
Tak zkus dát na noc kaši, ale u nás zrovna moc nepomáhá.
Prostě ti malá roste a spánek ubývá 🙂 .

kristi
25. čer 2007

jo,taky jsem slysela, ze pokracovaci neni sytejsi...jen ma trosku jine slozeni, nejvic vyzivne jsou pry 1..

irisp
25. čer 2007

kristi to jsou 😀 jen ze ty se nemusis bat ze Miuska prebere o nejaky 0,5 na vic ,ale ja ano!!! Sice ji davam tolik kolik sni ale uz tet mam hruzu az pujdu 20.7 na 2 ockovani a doktorka bude chtit Zuzu zvazit 😀 😝 😀 😀 .Jo a jinak skousala sem ji davat predsnedavku( jablecnou a bananovou) ale nebyla nejak 2x nadcena!!!tvarilas jakoby jsem ji do pusinky narvala limetku 😀 😀

kristi
25. čer 2007

ja taky jeste nic jinyho nezkousela...je pravda,ze Mia je mensi..ale pribira dost a pekne, tak se taky krotim....hlady nerve, ale byva nekdy nevrla treba po 3 hodinach..

Jo mudra mi rikala, ze kdyz vynechame v noci,tak ji to mam dat ve dne..takze jakoby jednu davku navic...

irisp
25. čer 2007

kristi-prave proto skousim predsnedavky treba ji njaka zachutna a pak by sem ji davala pres den a treba by v noci pak lip spinkala 😒 pred tim jsem myslila ze to je tim vedrem ale vypada ze neee 😕

majka07
25. čer 2007

matlahon na tabulky nedej, my zase pijeme naopak málo a dle tabulek bychom měli hodně, ale to nejde, jsem z toho hotová, páč vypije třeba 70 a to na noc a pak se vzbudí až před 6 ráno a vypije 90 , že vydrží dlouho, přes den tomu taky moc nedá, jak kdy a to pije 4x - 5x denně jak kdy

kristi
26. čer 2007

vsak taky Majuška je malinka...vic by pit asi ani nemela...

jsem se chtela zeptat, uz jsem ji dala teda Hami 2 a ma jinou stolici, jakoby tuzsi...to je asi ok??

majka07
26. čer 2007

kristi díky, to já jen pro uklidnění páč doktorce v porodnici se to nelíbilo, byly jsme tam přes měsíc, já měla komplikace a ona pila skoro stejně a furt jí nutili chuděru 😒

kristi
26. čer 2007

tusim,ze na obalu od UM je vek 6-8 tydnu 90ml 6x denne

majka07
26. čer 2007

Kristi jj, 700 ml za den, to prostě nedá ani omylem 😀 nejvít tuším že tak 600, ale jsme z poradny doma a přibrala za 14 dní 20 dkg, no mám si to zapisovat 😉

mori
27. čer 2007

isacek - zůstala jsem prozatím u 1 - zase baští a spí normálně. Asi měla prostě více elánu, nebo co. Předevčírem vypila 2x 180 ml (přes den, večer ne), jinak pořád 150 ml.

matlahon
29. čer 2007

AHOJ HOLKY, včera jsem byla na KO po 6tu nedělí a od sestřičky jsem dostala nadáno, že nedodržuji dávky jak jsou na krabici, že zadělávám na obezitu a to je nemoc... prostě ji to prý musí stačit a mám ji nechat brečet. No nevím... nevíte prosím jak je to s ml na kg? V knize píšou 1OOml na kg, ale na netu dr. píše 15O-18Oml na kg. Denně to píšu a sleduji, jsem praštěná☹ Mj nemáte někdo ještě radu jak ji naučit kakat? Pomáhala jsem rec. rourkkou, ale to jsem taky dostala nadáno, tak nevím jak dlouho max. ji mužu nechat jen tak- týden???? Díky za radu

dashak
29. čer 2007

matlahon, kašli na sestru. Ty tabulky jsou opravdu orientační. Vždyť každé dítě jinak přibírá, má jiné kalorické požadavky. Někdo potřebuje více energie a tudiž i víc sní. Pokud ti to malá nezvrací, nebo pak moc nepláče, tak je to O.K.

My ze začátku brali železo a to strašně zatvrzuje, kakali jsme tak co 4 dny. Pak jsme přešli na mléko Hami a to se rapidně zlepšilo a teď když už železo nejí, tak kakáme někdy i 4x za den

kristi
29. čer 2007

mathalon, ja myslim ze je to okolo 130 ml na 1 kg...aspon tak mi to rikali na info lince od Hami, zkus si nekam zavolat..

maddla
30. čer 2007

Holky chtěla jsem se zeptat, jsem týden po porodu a jsme na umělé výživě, snažímse pořád rozkojit, ale nevypadá to moc nadějně:( Chtěla jsem se zeptat, mám pořád hodně zvětšená prsa, když nebudu kojit nevíte za jak dlouho se mi vrátí do původní velikosti?

akcul
30. čer 2007

Ahoj holky,
zdravím po týdenní báječné dovolené!!! 🙂

K tomu papání: nám se teď Natálka "rozjela" a začala konečně baštit 120ml po 4 hodinách, 5x denně. Tak snad jí to tak vydrží. 😉 I když vždycky to taky ještě nevypije, teď třeba snědla jen 80ml. 😒 Takže tabulky na krabicích mlíček se na nás opravdu nevztahují. 😠 Ale rosteme krásně, tak jí to asi stačí.

mori:
Nám dřív malá taky usnula za chvíli po jídle, ale teď třeba ještě i hoďku nebo dvě řádí a hraje si a pak až se unaví, tak teprve usne. Asi už toho spánku opravdu začínají potřebovat míň a míň. Bavila jsem se dokonce s kámoškou a má několik známých, kteří mají děti ve věku rok a půl a dva roky a ty už nechodí spát ani po obědě. Prostě už nechtějí a nepotřebují. Ale po večerníčku jsou prý hned tuhý. 😀

irisp:
S těma přesnídávkama nevím, měla by jsi začít raději se zeleninkou nebo ti ji pak nebude chtít papat. Ovoce je sladký to většinou zachutná brzo a zeleninu pak nemusí chtít. 😒

matlahon:
Já jsem taky četla, že by mimča měly vypít těch 150-180 ml/kg. A s tím zapisováním určitě praštěná nejsi, já si to taky všechno píšu, od té doby co jsme přešli plně na UM. Abych měla přehled. A jak píše dashak, vyprdni se na sestru. Jak jsem psala, naše Natálka taky ze začátku pila dost (už v 6 týdnech dokázala sníst 120ml), a později se to upravilo a pije tak i teď - ve čtyřech a půl měsících. 😉 Ale chápu, že máš z toho nervy, i mě to tenkrát trápilo. ☹

maddla:
Týden je ještě brzo, to rozhodně nevzdávej, znám případy, kdy se mlíčko začalo pořádně tvořit až 10-14 dnů po porodu. My jsme to zkoušeli 6 týdnů. Bohužel neúspěšně. ☹ Prsa jsem měla jen ze začátku zatvrdlá a to jsem rozehnala studenýma obkladama. Jinak ti v tomto bohužel neporadím. Ale zkus ještě vydržet. 😉

maddla
30. čer 2007

akcul:Jo jo zkusím odsávám jako blázen🙂 Takže se ti pak hned vrátila na velikost před porodem?

maddla
30. čer 2007

Teda myslím pře těhotenstvím🙂)

akcul
30. čer 2007

maddla:
No, spíš velikost jako před těhotenstvím, protože v těhotenství se mi dost zvětšily. Ale teď už mám tu svou klasiku, i když už je to takovej jinačí "materiál". 😀 😀 😀 Prostě i těch 6 týdnů částečnýho kojení se na nich podepsalo. 😖

maddla
30. čer 2007

Mě právě taky, je to docela nepříjemný, jen mě zajímalo za jak dlouho od přestání kojení se vrátí na svou původní velikost. Ale takže asi docela rychle, viď?

akcul
30. čer 2007

Už si to úplně přesně nepamatuju, ale řekla bych, že tak během 14 dní až měsíce se to upravilo. Samozřejmě pokud bys měla mlíčko a prsa nalitý a přesto nechtěla kojit, tak to asi bude trvat dýl. Ale já jsem tam nic neměla, tak to bylo raz dva. 😉

maddla
30. čer 2007

Já tam taky nic nemám🙂)) Vůbec mě nenpadlo v těhoeství že nebudu mít mlíčko, byla jsem z toho docela zaskočená, je pravda trochu nanervy, ale teď už jsem v pohodě a stejně nic,ani necítím žádný pnutí nebo nějakej náznak že by se mlíčko tvořilo, no uvidíme jak to bude pokračovat🙂

akcul
30. čer 2007

Já jsem si v těhotenství taky říkala, že jestli nebudu s takovejma "kozama" kojit, tak mě snad klepne pepka. No a nezadařilo se. ☹ Tak vám držím moc palečky, ať to ještě rozkojíte. Určitě dej vědět, jak to s váma vypadá. 😀
My jsme teď byli na dovolené ještě se známýma, kteří mají o 3 dny starší holčičku a ta je kojená. A moc jsem jim záviděla. Kamkoliv jsme jeli na výlet, všechno měli pořád s sebou. My jsme pořád tahali lahvičky, prášek na mlíko, vodu v termosce.... Já měla akorát nervy, kde to vymyjeme a aby nám neschládla voda. Takže opravdu zlatý kojení. 🙂 Ale i tak jsme to zvládli a bylo to fajn. 😉

kristi
30. čer 2007

jo,to teda ja mam prsa jeste mensi nez pred tehu....ach jooooooo

teda Akcul, mne pripada s lahvi cestovani docela super, hlavne vim, kdy priblizne bude jist a podle toho se zaridim. Mam termosku na lahve a nebo s sebou vozim suchy mliko a vodu si koupim i treba v restauraci nebo kdedoliv jinde...

maddla
30. čer 2007

Mě na tom zase docela vyhovuje, že vím kolik toho vypila a pak je to dobrý asi taky když člověk potřebuje pohlídat,ale zase mateřský mlíko je mateřský mlíko. Jo a kdyby jsem měla prsa ještě enší než před těhu tak se vůbec zlobit nebudu🙂