Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

msunny
7. led 2007

mapris: My děláme taky pořád čajíčkomlíko a taky se nám zhoršilo kakání. Jinak co se týče dudlíku,tak jsme měli Avnet,ale nevím,nějak mi nevyhovoval. Od kámošky jsme dostali NUK,tak jsme ho zkusili a dobrý! Maj přímo rozlišený dudlíky od narození-na mlíko a další na čaj.
Jak Ti malá spí,jestli se můžu zeptat. Já dávám vždycyk malýmu flašku po koupání-okolo sedmý,to mi vypije tak 120-140,potom se budí kolem jedný to zase vypije tak těch 120-140 a vzbudí se kolem šestý a už moc nezabere. Občas usne aspoň na hoďku,když si ho vezmu k sobě do postele,ale v postýlce prostě po tý šestý spinkat nechce. A já ho zase nechci učit,že bude spát se mnou v posteli. Navíc je dneska od rána strašně podrážděnej-pořád pláče,občas se uklidní při chování,ale jakmile ho chci jen dát do postýlky,tak začne nanovo. Je mi ho líto bobíka,když vidím jak mu tečou slzy ☹

isacek
7. led 2007

jess, my sice pod tři kila neměly,ale aktivní je taky 🙂 !
Taky si myslím,že nám už v pěti měsících bude sedět sama.Už teď si pořád sedá a udržet ji v leže je zázrak 🙂 !

mapris,
my taky ještě moc pravidelnost nemáme a ani asi mít nikdy nebudem 🙂 !
S tím mlíčkem já bych taky raději nedávala a odměrku víc.Já naopak dávám o něco míň,protože ten A.R. je hustý a dělá ji problém se vykakat.
Tak se zkus poradit s doktorkou určitě najdete nějakou alternativu!
A nedáváš ji moc čajíku?Mě tohle malá taky dělala a od doby co ji dávám jen převařenou vodu mi papá lépe.Má kamarádka má holčičku s atopickým ekzémem a používá olej z konopí!

jess
7. led 2007

Ale asi neměla 4kg a výše,ne 😀 . To jsou ti malí moderní hyperaktivisti 😉 . Ale musím uznat,že s takovýma šidlala je obrovská zábava.

isacek
7. led 2007

jess,
měla skoro čtyři kila,přeně 3.900g

jess
7. led 2007

Fíha,to je šikulka 😉

helik
7. led 2007

mapris
dík za poznámku o příkrmech, já si říkám, že když mu dám lžičenku mrkvičky o týden dřív, tak nic přece nepokazím! 😕

macejka

no, on se mi do sedu zvedl z postýlky jen párkrát a to jsem ho za ručičky musela dost tahat, takže už to rači nedělám. Na bříško se mi ještě neotočil, no ale nemyslím, že bychom byli pozadu. Hlavičku z lehu taky nic moc, jen jak ho vezmu za ručičky, jak jsem psala, tak se dokáže zvednout - ale to začal minulý týden. 😉

mapris
7. led 2007

msunny,
já jsem teď musela vyměnit flašku, za skleněnou. Měla jsem totiž umělý, který koupil manžel se sterilizátorem asi za 500,- a ty - jak je furt sterilizuju a používám, mají už ochozený to šroubování a už mi to teče - musím to nechat totiž Terce povolený, aby pila a nemusela hodně tahat a pak se neunavila. Tak máme už jen tu skleněnou a dudlíků hodně, a zatím se to trošku zlepšilo. Ale teď odpo mi vypila jen 60ml a už nechtěla. Tak nevím co s tím ... To čajíčkomlíčko jsem jí dělala ze 100 ml čaje, ale teď jsem jí ho dala snad jen 20 ml a zkusím jí ho dávat i normálně přes den ...
Malá mi spí celkem dobře, ťuky, ťuk. Teda na dnešek spala od 22 do 5ti hodin, jinak se mi poslední dobou budila tak kolem 7-8. Podle nálady a podle dostatku mlíčka v bříšku :o) My koupeme tak kolem 8m protože ona dřív jak kolem půl 10 - 10 neusne. To mi vypije tak 130 ml, vyjímečně i těch 150 ml. No, mně se dneska vzbudila v 5, dostala najíst a ještě jsem jí dala do postýlky, (když vstane po 6tý, tak jde rovnou do kolíbky v obýváku), a dneska mi v tý postýlce spala do půl 7 a pak už taky nechtěla usnout, a taky ráno brečela. Dneska jsem jí vzala ráno do postele, ale nelíbilo se jí to. Není na to naučená a učit to ani nebudu ..

isacek,
já už jí teď nemůžu dát míň, protože jakmile změnim poměr prášku, tak kakáme obden a navíc, kdybych to neudělala, tak mezi jídlem bude brečet. Ještě to vydržím do středy a počkám co mi poradí doktorka. Jinak čajíku jí moc nedávám. Do toho mlíčka jí dám občas 100 ml, občas jen 50, jinak jsem jí ho nedávala, ale asi jí do toho podvečerního mlíka budu dávat čajíčku míň a zkusím jí ho dávat zase přes den. Kolik vypije čaje Natálka?
S tou vyrážkou je to jak kdy, jednou nahoře, jednou dole. Od včera zase na to dávám ten třezalkový olej a zas to má lepší ... Tak nevim ...

Tak se musim pochlubit s pokroky Terky :o)) Už si žvatlá, občas z ní vypadne nenápadné "g" a už mi reaguje na hrazdičku. Počítám, že tak během měsíce se zbavíme kolébky, moc mi v ní nechce být, tak hledám jinou alternativu ... Přemýšlela jsem o tom lehátku, ale je docela drahý :o(

isacek
7. led 2007

mapris,
já jí čajík nedávám,dávám ji jen převařenou vodu.Jak začnu s čajíkem tak nechce mlíčko!Akorát dnes měla,aby se vykakala a jinak ji dávám do mlíčka Sab Simplex.Dávala jsem jí ho občas na dudlík to ji vždy uklidnilo,ale teď když už má zoubky tak ho na dudlík nedávám!
A nemáš někoho kdo by Ti lehátko půjčil,já ho mám taky půjčené od kamarádky.Já ho nechtěla,protože mám houpačku a teď jsem štastná,že ho mám!
A nebo jsem ji dávala do autosedačky a tam mi občas i papala 🙂 !

mapris
7. led 2007

isacek,
no, mně vodu pít nechtěla, ale zkusím se jí to zas nabídnout. SS taky dáváme. No, právě že s tím lehátkem nikoho nemám, ale zkusím se někde poptat, přinejhorším koupím bazarový. Autosedačku máme, ale nechtěla jsem jí na ní nějak učit. Zatím jí zvládám krmit normálně, ale za chvíli budu vymyslet něco jinýho, protože se začíná vrtět a vždycky mi z ruky sjede .. Tak já jdu na kutě ...

macejka
autor
7. led 2007

isacek

na jednu stranu máš dobrý,že nekojíš,s těma zoubkama by sis užila 😀
Je zvláštní,že ti malá nechce čajík,ale vodu jo,ale je to lepší,protože jí aspoň nedáváš sladký.Prý je nejlepší naučit mimčo na koj.vodu,ale já taky dávám čaj,vodu jen občas.Pije obojí.

helik

určitě pozadu nejsou,postupně se k tomu dostanou,klučíci.Ale taky jsem slyšela,že holčičky bývají šikovnější 🙂
Teď ti napíšu něco,co jsem vyčetla z časopisu maminka:
"Dětem od ukončeného 4.měsíce až do konce 3.roku věku jsou určena pokračovací mléka.NEJSOU VHODNÁ PRO DĚTi,KTERÉ JSOU VÝLUČNĚ KRMENY MLÉČNOU VÝŽIVOU,PROTOŽE JEJICH SLOŽENÍ ÚPLNĚ NEKRYJE POTŘEBY DÍTĚTE.Proto jejich použití zahajujeme v době,kdy dítě začíná dostávat i kašovité příkrmy."

Psala to tam nějaká dětská doktorka.No tak chápeš to?To si úplně protiřečí s mojim doktorem.Jsem z toho docela zmatená,takže sice počkám do úterka než půjdem na očkování,ale pak už asi začnu pomalu dávat tu mrkvičku.
Jinak včera jsem k malýmu vstávala "jen" třikrát tak uvidim jak dneska.

mapris

já používám savičky od aventu,koupila jsem i lahvičku Mam,ale zdá se mi,že je tam v dudlíku velký otvor(dvojka),malej mlíčko vypil nějak rychle.Přitom Avenťácký dudlíky dávám taky dvojky,na to hustší mlíčko.

isacek
7. led 2007

macejka,
ona mi ho právě chce,ale protože je sladší tak pak nechce mlíčko. 🙂
Taky jsem teď i ráda,že nekojím.S těma zoubkama by mi asi dávala 😅 !

mapris,
já mám flaštičky od aventu a od chicca,ale ty širší.Ale na mlíčko používám ty avent a tam mám i savičky od chicca,je to kompatibilní!A jinak savičky mám regulovatelný.

helik
8. led 2007

macejka

no, něco podobnýho je dokonce na té pokračovací Bebě napsaný - našla jsem to přesně: BEBA 2 PREMIUM BY MĚLA TVOŘIT POUZE ČÁST SMÍŠENÉ STRAVY !!! Oni sami si ale odporují, když v tabulce pro 5.měsíc mají počet dávek Beby 5 a počet příkrmů žádný. U 6. měsíce mají už počet příkrmů jeden a počet Beby 4 😕

Moc nechápu, jak to, že pro 5. měsíc mají pouze Bebu, když v upozornění jasně píší, že Beba 2 by neměla být podávána jako jediné jídlo!? S Dr. jsem to ještě neřešila, posledně jen poznamenal - jasně, dávej dvojku. 😖 (Já ale pořád míchám s jedničkou). Jo, taky je na té dvojce napsaný, že je určená pro období zavádění příkrmů. 😨

Asi je ten 5. měsíc začarovaný a nějak se to musí překonat. Včera jsem mu dala trošku mrkvičky, ale musíme se ještě naučit na lžičku, papal jen symbolicky. Dneska to zase zkusím. Jinak vývar z mrkvičky mu dávám do mlíka místo vody jednou denně a dobrý, baští. 🙂

helik
8. led 2007

macejka

dneska v noci jsem vstávala asi jen dvakrát, paráda 🙂
Ale minulou noc to bylo šílený a vůbec nevím proč. Běžela jsem k němu ve 23.30 , 0.30, 2.00, 3.30, 6.00. ☹ hrůza. Možná proto, že nebyla přes den kakajda. Dudlík ho sice vždy zklidnil, ale ne na dlouho. Že by měl žízeň? Snažím se ho v noci už nekrmit, ale jasně,že když se probudí úplně a mlaská si 🙂 pak mu mlíko dám.

mapris
8. led 2007

helik,
ty jo, to je zajímavý, tak tohle jsem zatím nezkoumala, ale znáš to, co doktor to názor ...
Držím palce, ať vám jde dobře papání...
Ty jo, ty běháš fakt k malýmu nějak často? A opravdu je to dudlíkem? 😀 . Nemá třeba žízeň nebo něco??? Mně se takhle Terka vzbouzela kolem 2-3 hodiny, tak jsem jí párkrát zkusila čajíček, někdy zabral, ale někdy fakt měla hlad, tak jsem jí taky musela dát mlíko. Zatím se mi nejdřív vzbudila kolem 4 a dneska mi od včera od desíti spala až dneska do rána do 9ti :o))

My zas nechceme spát venku v kočárku. Manžel s ní byl včera hodinu a půl a spala mu prý po čtvr hodinách, no a dneska jsem s ní byla já venku hodinu a většinou když krmíme po 9tý, tak vydrží do půl 2 spát a dnesk se vzbudila už před jednou a řvala jak tur hlady ... Nevím, jestli jí zlobí bříško, protože úplně dává nožičky nahoru, jako kdyby měla křeče. Nebo jestli se jí zdá něco divokýho, fakt nevim ☹

isacek
8. led 2007

helík,
poslední týden jsem k malý taky takhle vstávala a pořád vstávám.
A je to těma zoubkama,tak aby Vám taky nerostly už zoubky 🙂 !

mapris,
kdyby nám tak dokázali říct co je trápí,co? 🙂 Aby jsme jim mohly pomoct a netrápili se!!!

mapris
8. led 2007

isacek,
no právě, ale to by jsme měli jednoduchý, ještě si budeme muset tak rok, dva počkat, než začnou mluvit, to nám toho pak napovídají 😀

isacek
8. led 2007

Holky,
já mám knížku o matce a dítěti a tam píšou,že předčasné zavádění nemléčných příkrmů,dříve než v pátem měsíci,nepřináší dítěti užitek.Zatěžuje trávení,ledviny a může ho ohrozit rozvojem alergií!
Hranicí k zavádění nemléčných příkrmů je hmotnost nad 6000g nebo nutnost pít více než 1l mléka denně.A to mě malá teda nevypije 😒 !

msunny
8. led 2007

Ahojky holky,tak mi jsme dneska spinkali úplně nádherně. V půl devátý si sice Honzík "řekl o mlíčko,ale spinkal až do pěti. Jinak jsem zvyklá,že se budí kolem jedný a pak spí tak do šesti. Ale už jsem si na to docšela zvykla,takže mi třeba i těch 6 hodin sstačí.
mapris:To mě malej jakmile ho obleču a zabalim do zavinovačky,tak je "tuhej" a většinou se vzbudí až když ho rozbaluju. Přinejhoršim si občas jen tak fňukne.
Holky nevíte od kdy se dávají šťávičky? Mamina říkala,že nám je dávala tak od 2,5 měsíce

mapris
8. led 2007

isacek,
no, já mám tady jednu americkou knížku a ta je prímová, zkusím se ti tam na to podívat. A mám tu i dost betynek, tak se tam taky juknu, co o tom píšou, ju? Ale určo bych počkala na doktora a zeptala se ho, tím nic nezkazíš ... Ale Natálce ještě nejsou ani 4 měsíce, tak třeba je to brzo, a v té knížce to psali vyloženě - pokud je dítě krmené uměle???

msunny,
tak Terka byla tuhá sotva jsme vylezli z bytu, ale nevím, jestli jí nezlobí bříško, dospává mi vždycky na balkoně a musela jsem sundat ten vrček z vaničky u kočárku, byla ve spacím fusaku a nožičky úplně zvedala do výšky, tak nevím. A teď jsem jí krmila po 3 hodinách a většinou mi jedla po 3,5 a když byla venku tak po 4, tak mám pocit, že jí zas nestačí mlíko, počkáme do středy na doktorku, jsem zvědavá, co mi řekne. Kamarádka dává malej od 2,5 měsíce na noc do mléka mixované ovesné vločky ...

holky, tady jsem našla jeden článek, tak se na to jukněte :o) je tam i o příkrmech i o šťávách, celé jsem to nečetla, přečtu si to večer.

mapris
8. led 2007

jaj sorry, nedala jsem tam odkaz, to je teda goool 😀
Tad. je: http://www.weleda.cz/Bulletin/prikrmovani-napoj...

mapris
8. led 2007
helik
8. led 2007

mapris, isacek

takto časté vstávání byla zatím vyjímka - ťuk ťuk ťuk. Nebo že by ty zuby? 😅 Jindy usneme mezi 20. - 21. hod, a pak mu dám dudel o půlnoci, ve tři a v 7 ráno se mi budí. (někdy i v 6)

Isacek
jak se ty zuby na Natálce projevovaly, teda kromě toho buzení? Strká si ručičku do pusinky? Ten můj rampelník by ji nejraděj spolkl 😝

mapris
dík za odkazy, zajímavé - no, ten Hamánek trošku s rezervou, přece jen výrobci příkrmů by příkrmy zaváděli nejraději ve třetím měsíci 😉 Já jsem mu teď začala zkoušet dávat k obědu vařenou mrkev, naředěnou troškou mlíka a zdá se mi, že to půjde....zatím toho ale moc nesněd.

isacek
8. led 2007

helík,
strká si je hodně do pusinky a hlavně mi tam strká i moje.Už když jsem byla před 14dny u doktorky tak jsem jí říkala jestli jí nerostou zuby.Doktorka mi řekla,že určitě ještě ne,že si to myslí každá maminka.
A ejhle my už máme dva zuby,to bude zítra pani doktorka koukat 🙂 !
a hrozně slintal a pořád slintá!Uplně se těma ručičkama dávila jak si je tam rvala! 😅

mapris
8. led 2007

helik,
to víš, že je ten hamánek s rezervou ... jako všechny, tohle jsem myslela jen tak orientačně. Mně kamarádka poradila ty rozvařené ovesné vločky do večerního mlíka (prý to malý dává od 2,5 měsíce, prej jí po tom spí celou noc 😀 ), tak to na konci týdne zkusím, to jí bude 10týdnů, a musím koupit dudlík s větší dírkou.

isacek,
no, nám budou 3 měsíce v únoru, ale do tý doby se toho může stát ještě hodně, tak jsem zvědavá :o))

Já čekám na středu - co mi doktorka poradí s tím jídlem pro Terku ... a taky se chcí s ní domluvit na nástřel náušnic. Ona to prý nedělá, ale jiná doktorka tam u nich na poliklinice jo. Jinak kámoška volala na polikliniku Budějovická, tam to dělá dětská orl lékařka, dělají to v půl roce a nástřel celkovej stojí 350,- ale v půl roce mi to přijde moc dlouho ...

mapris
8. led 2007

ještě se chci holky zeptat ohledně koupání. Jak koupete, nebo v čem koupete? My koupeme ještě v malé vaničce v dětským pokoji, ale už je na lehátku. Jenže má asi málo vody, ale já se bojím, že jí nateče do ouška, vadí to nebo ne???

isacek
8. led 2007

mapris,
já malou už měsíc koupu ve vaně,je dlouhá a do vaničky se špatně vejde!
A ouška ji hlídám a pak je vždy pořádně vysušim!Nebo ji ouška můžeš zacpat,když se bojíš,aby jí tam nenateklo.

msunny
8. led 2007

Já jsem začínala koupat na lehátku ve vaně,ale to se Honzíkovi nelíbilo. Od kamarádky jsme dostali vaničku,tak mu jí vždycky napustím skoro plnou,kápnu do toho něco na mytí a před tím mu jen otřu vlásky a obličejík mokrou žínkou a namydlím zadeček. Musím říct,že se mylýmu líbí víc,když s ním "brouzdám" v tý vaničce,než když byl na tom lehátku. I porodní bába říkala,že lahátka už se dnes moc nepoužívají,že je lepší mimča zvykat na větší množství vody hned od mala.

helik
9. led 2007

Já jsem menší vaničku vyměnila za větší. Ušiska hlídám, aby nic nenateklo.

isacek
Když malýho držím, tak mě ručkama obejme ruku a cpe ji do pusiny - strašně zuřivě. No tak to jsem zvědavá, to asi fakt budou zuby 😲 Jinak gratukuju k zoubkům 🙂 V noci už je to lepší?

isacek
9. led 2007

helik,
tak tohle přesně mi dělá taky 🙂 !
Včera se mi zas budila co hodinu a pul a dneska v pohodě.Usla ve dvanact a vzbudila se v šest na jídlo a to spinká ještě teď!Dávám ji na noc panadol baby a ten jí pomáhá.
Jinak k tomu koupání,malá koupání uplně zbožňuje a ve vaničce se jí líbilo,ale od té doby co ji už koupu ve vaně si to užívá ještě víc 😵 !
Přišla na to,že když kope tak to cáká a to se jí moc líbí!

helik
9. led 2007

My na celým koupání máme asi nejraděj když se vyslečeme a jsme nahulatí, to kopeme, křičíme a jsme v dobrým rozmaru. 🙂 Samotný koupání nic moc - asi je to kvůli tomu, že v porodnici ho strašně surově (aspoň mi to tak připadalo) strčili za křiku do vody 😠 Od té doby si je ve vodě takovej nejistej, vyjeveně kouká, co se to s ním děje.