Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

isacek
8. bře 2007

Teda já osobně taky přesnídávky miluju, takže se jim nedivím 😎 !
Dávám ji od nestlé jablíčko s hruškou a s koj.mlíkem a ta je fakt výborná a pak ještě frutapura.

mapris
9. bře 2007

jita2,
já teď nějak koníka nestíhám, byli jsme na návštěvách, včera jsem pulírovala byt a dneska čekám zase návštěvu, o víkendu jedem k našim, tak snad příští týden.

Jinak já jsem nasadila BEBU 2, tak jsem zvědavá. Sice tam píšou, že 7 odměrek, 210 ml vody a 4 dávky denně. Vidím to bledě, malá mi vypije 180 a čekám dneska, jestli teda vydrží ty 4 hodiny ..

ijetka,
mrkvovat nevím kdy začnu. V pondělí jdem do poradny, tak se hodlám doktorky zeptat ..

isacek,
ty jsi měla taky hypoalergenní mlíčko? Já budu muset pak kaši hypoalergenní a mluvila jsem v pondělí s kožní, už nemusíme na kontrolu 😀 , ťuky, ťuk. Jinak mi říkala, až začnu s příkrmama - tak potom, až bude Terka starší a začnou se dávat mléčné výrobky, tak se mám vyhnout mlíku ... Dávat spíš jogurty a tvarohy a tak .. To je dobrý .. Já jsem holka z vesnice ze statku, kde se denně dojí 30 l mlíka a holka ho nebude moc pít 🙄

ijetka
10. bře 2007

mapris
tak ať to vydrží (ten ekzém)ať se už neobjeví 😠 já jsem ráda, že i když jsme byli u dr. tak jsem "zázračnou" mast nemusela použít, tak jsem zvědavá jak to bude dál 😅

isacek
10. bře 2007

mapris,
dávala jsem na začátku chvilku Bebu H.A.A.R., ale ta neměla uspěch a pak sunar A.R., ale to byl smrad už z dálky takže to taky ne 😝 .
Jsou kaše které se dělají do mlíčka, tak možná bude stačit, abys to dělala do toho mlíčkaA.R., ne??
Já osobně mlíko taky nemusím, možná tak kakao a nebo do kafe 😎 .

macejka
autor
10. bře 2007

ahojky

tak jsem dneska večer zase vařila malýmu papkání tak doufám,že mu to bude chutnat.Zkoušela jsem květák,cuketu a telecí maso,no podle toho jak to "vonělo"tak já bych to teda nesnědla 😀 😀 😀 Jsem zvědavá,chtěla jsem zkusit něco bez mrkve tak jsem uvařila tohle a pak ještě zeleninu i s mrkví a s krůtim masem.Něco podobného už jsem mu vařila a to papal.Dneska měl kupovaný k obědu a taky to snědl tak snad mu do budoucna bude šmakovat i vařený i kupovaný,to bych byla nejradši.
Dneska jsem dala malýmu k sváče borůvkovou přesnídávku,mňam,mňam 🙂 no ale fleky měl nejen na puse jako vždy.Už se pomalu začínám smiřovat s tím,že nebudeme mít snad jedinou plenu a triko bez fleku.Někdy nepomůže ani gumovej bryndáček 🙂 😠 😖 No ale hlavně,že mu chutná.

isacek

kolik ml mlíka ti malá vypije?(za 1 den).Filípkovi naštěstí mlíčko pořád chutná i ovoce a zelenina(zatim)

mapris

určitě bys až začneš dávat příkrmy mohla dělat kaši do H.A.mlíka,abys nemusela kupovat H.A.kaši i když cenově to možná vyjde na stejno 😉

jita2
11. bře 2007

macejka,
to je dobře, že vám chutná..my teď máme krůtu s rýží a mrkví, a už se zas těším na změnu, až vytáhnu maso z mrazáku, páč máme teď nadělanou zásobu z té krůty a rýže 😉

Jinak asi taky budu muset koupit na ochutnání tu borůvkovou, páč ji holky v příkrmech taky moc chválí 😉

ijetka
11. bře 2007

Já jsem borůvkovou taky nezkoušela, ale mám ji koupenou 😉

macejko
už jsem někde psala, že Kubík má jídelní oblečení, musím ho převlíct jinak by měl taky všechno zničení 😠 jsi holka šikovná takhle vyvářet, já taky plotnila do kolika hodin a malej to nechce 😠

Myslím, že HA kaše není když chcete HAkaši musíte obyčejnou rozmíchat v HA mlíčku 😨

isacku
co vy baštění? 😎

isacek
11. bře 2007

macejka,
no vypije mi tak tři dávky po 180ml, ale to počítám i noc.Malá se mi pořád budí v noci na jídlo.Někdy nám to vyjde i na čtyři, ale to teď málokdy.Za měsíc a půl mi teď přibrala jen 350g, protože je zmlsaná 🙂 .

ijetka,
maso nám ještě doktorka zakázala tak ji vařím vždy jen mrkvičku, květák a brambor a nebo ji dělám mrkvičku s jablíčkem.A přesnídávky kupuju od nestlé s tim kojeneckým mlíčkem.Teď mám ještě navaříno, ale příští týden ji už taky udělám něco z rýže a přidám jinou zeleninu.Jo a ještě jsem zkoušela brambor se špenátem od Hippu a to se jí zvednul kufr chudince 😝 !

mapris,
teď jsem si všimla, že jsem to napsala špatně.Myslela jsem do H.A. mlíčka 😎 !

mapris
11. bře 2007

ahojte holky,
já jsem koukala na nestle - a je to i na té krabici Beba H.A. 2 - oni mají kaši Sinlac - ta je právě taky hypoalergenní, zítra jdem k doktorce, tak jsem zvědavá. No, včera jsem mluvila s mojí nejstarší sestrou - malého ještě furt kojí a od půl roku dává příkrmy a říkala, že měla výčitky svědomí - protože si koupila jednu knížku, kde psali, že maso se má dávat 2x týdně, no a pak si koupila nějakou kuchařku právě pro nejmenší a tam zas nějaká doktorka píše, že maso v žádném případě do 1 roku - tak nevím .. Asi fakt co doktor to názor. Jinak my máme veselo ☹ , malá chytla asi u sestřenice chřipajznu, dneska dopo měla 39,3 tak jsem jí dala nurofen sirup, to nám teplota spadla na 37,8 - byli jsme u našich, tak jsme museli do Prahy vyrazit hned po obědě .. No a ještě se k tomu přidal takový divný kašel .. Malá mi místo 210 vypila včera večer 120 (už od včerejška je nějaká špatná) a dneska už jen dopo a odpo 150 ... Uvažovali jsme nad pohotovostí, ale zítra jdem k dětský do poradny - a když se nám podařilo srazit horečku .. Tak čekám, až se malá vzbudí, protože tu chudinka pospává a poplakává celý odpoledne, otřu jí jen tak žinkou a dostane najíst, panadol a spát .. To zas bude mít chudinka noc .... Ach jo ...

kristi
11. bře 2007

Ahoj holky, vy jako zkuseny matky urcite budete vedet. Maly davam tyden Nutrilon, obcas...nejdriv nakojim, pak lehce dokrmim - nicmene jsem chtela zkusit Sunar ( je o doooost levnejsi a myslim,ze srovnatelny), ale v lekarne mi rekla, ze kdyz uz je mala navykla na jedno mlicko,tak ji nemam preucovat na jiny...a ted babo rad!!! Mala je bezproblemovy jedlik, brisko ji neboli - je v pohode. Vite o tom nekdo neco?

mapris
11. bře 2007

kristi,
bohuzel ti neporadim .. Ale podle meho nazoru, kdyz male nutrilon nedela zadne problemy, tak bych u nej zustala :o)) ale mozna ti poradi tady holky. Ja jsem teda porad u beby ..

kristi
11. bře 2007

Mapris, jsem rada,ze ji to chutna, nechci ji nejak sidit, to jako neeee. Ale Sunar je o pulku levnejsi, tak me zajima, jestli v tech mlikach je takovej rozdil nebo jako proc??

isacek
11. bře 2007

mapris,
tak to nám je moc líto, že je Terezka nemocná.Snad bude brzo fit a zas ji bude chutnat a bude veselá.

kristi,
já na začátku taky dost mlíčka střídala, protože malá mi je odmítala a tak mi doktorka řekla ať zkusím jaký ji sedne.A asi po třech nedělích jsme s malou museli v noci na pohotovost, protože hrozně plakala celý den.Tam nám řekli, že jsou to koliky a když jsem doktorce řekla, že zkoušíme mlíčko které mi malá bude papat, tak doktorka málem zkolabovala.Že prý mám zůstat jen u jednoho druhu a v žádném případě to nestřídat, ale moje doktorka mi tvrdí něco jiného.
Po této zkušenosti bych už mlíčka nestřídala, tak když malý ten Nutrilon svědčí a papá ho tak ji ho nech.Je fakt, že je drahý my ho máme taky, ale hlavně že jsou prcci v pohodě 🙂 !

verunnecka
12. bře 2007

ahoj,já taky dávala nutrilon,ale prcek pak chtěl papat často a fakt neni zrovna levný,tak sem to změnila na Hami a zvykl si,to jí normálně
a naštěstí problémy nemáme.

jita2
12. bře 2007

kristi,
tak toho střídání mlíčka se vůbec neboj, já dávám sunar, od narození jsem dávala nutrilon, pak přešla kvůli ceně na Hami, pak ho v lékárně neměla, tak jsem musela koupit sunar a od té doby ho dávám 😉 , to je jen názor doktorky, naše dr. říkala,že úplně v pohodě, určitě to tak dělá víc maminek, že přeba přejde na jiný mlíčko, u nás to bylo absolutně bez problémů, vůbec si ničeho nevšimla 😉 , některým miminkům to nedělá dobře, jak holky píšou, ale u nás nebyl vůbec žádný problém, myslím si, že to určitě můžeš zkusit, a pokud by náhodou sunar nedělal dobrotu, tak to zkrátka hned vyměň za nutrilon 😉 , ale neměj strach to zkusit 😉 , páč je fakt levnější a třeba si na něj zvykne 😉

dashak
12. bře 2007

Kristi, my jsme jeli v mlíkách následovně 😀 :
nutrilon nenatal
beba1
beba1 plus, ale zpátky na beba1 obyč, protože byla strašná
beba2, taky strašná tak jsme přešli na sunar plus, taky strašný, tak jsme skončili u Hami 2 a to už bych neměnila za nic. A dělá to kupodivu taky Nutricia stejně jako nutrilon. Ale Hami se mi daří kupovat u nás v lékárně 600g za 117kč. A v tescu ho mají dokonce za 189 😲 To je celkem rozdíl. Nutrilon je nejdražší, ale malá se po něm chuděra ani vykadit nemohla.

kristi
12. bře 2007

Holky, moc dekuju...jste zlaticka. Ja bych se bala to menit, kdyby mela nejaky prblemy, ale ona je fakt takovej drzak,takze asi zitra skocim do lekarny a zkusime to...jeste jednou dekuju. 😉

mapris
12. bře 2007

ahojte holky,
tak jsme se dneska od doktorky dozvěděli, že možná máme dětskou šestou nemoc - která začíná vysokýma horečkama, dítě může mít rýmu nebo kašel a tak za 3 dny horečky ustanou a dítě se osype - pokud se prý do středy osypeme, tak to byla výše zmíněná nemoc. My měli dneska dostatk lžičku na obrnu - ale kvůli horečce nám to nedala, takže máme volat ve středu a půjdem asi příští pondělí. Hrůza, venku je krásně a my nesmíme asi ani zítra ven 😠 . Jinak Terka včera večer měla 40, tak jsme jeli na Bulovku - opět jsme se přesvědčili, že lékaři nic moc :o( No, tak jsme pak malou budili každé 4 hodiny a střídavě jí dávali nurofen a panadol, nechce pít ani moc čajík, takže to bylo docela zajímavý, ale teď jsem jí měřila a má 37 a zase začíná dobře jíst, tak doufejme, že je to zažehnaný.

Kristi,
no my jsme na Bebě, ale kvůli alergii máme H.A. mlíčko a teď máme od pátku dvojku a musím říct, že je to v pohodě, asi to H.A. je lepší než ta obyč. Má úplně stejnou chuť jako tak Beba 1. Je pravda, že stojí 319, ale co bychom neudělali pro dítě, dobře po ní kaká a i jí dobře jí, takže zůstaneme u níc.

Mám pocit, že co jsme na tý Bebě 2 tak mi pije opravdu 4 dávky denně a vydrží 4 hodiny. Jen teď, jak má ty horečky, tak jsme byli rádi, že nám v sobotu večer vypila 120 a včera přes den tak 60, ráno měla 150 a teď v poledne 180 (a to pila 120), takže jí zatím těch 180 hodlám nechat .. Sestřička si zase dneska u pediatričky neodpustila poznámku - "no hubený ale nejsme" - tak jsem odvětila "že překrmovaný taky ne". Terka je prostě hladoš .. Jinak příkrmy až od konce pátého měsíce .. Což je rychle, za necelej měsíc .. Jdu si dát papu ..

jita2
13. bře 2007

mapris,
doufám, že budete brzo zdrávy!
No s tou hloupou poznámkou od sestřičky bych si nic nedělala, to naše dr. se jen usmívá nad faldíčkama naší malé, taky to není žádné pírko...ale v tomhle věku se to ta¨k fakt nebere, vždyť to mají jen z mlíčka a všechno vyběhají...no takový řeči nesnáším..tak si z toho nic nedělej 😉 , hlavně jak pěkně prospíváte 🙂

mapris
13. bře 2007

ahojte holky,
tak nastesti mame uz horecky pryc a na dnesek spala cely den bez horecky a dneska taky, ale jeste jsem si netroufla jit ven, pockam do zitrka. Taky cekam, jestli se osype, aby se kdyztak potvrdila ta sesta nemoc - tak jsem zvedava .. sice ma jeste trosku kasel, ale uvidime zitra .. No prospíváme. Ted, jak ji nebylo dobre, tak pije jen 150, a asi u toho zustane .. Pije dost nepravidelne, tak cekam, az se srovna ..

ijetka
13. bře 2007

To je dobře, že je malý líp 😉

macejka
autor
13. bře 2007

Ahojky

tak malej květák s masem naštěstí papá to jsem ráda,zítra mu zkusim dát do jídla žloutek.Ale pro změnu jsme na tom podobně jako mapris,malej měl včera v noci horečku 38,9(po odečtení)naštěstí mu pomohl paralen suspenze už má jen mírnou teplotu a rýmu ☹ Asi na něj něco prsknul přítel,on je totiž taky nemocnej.Doufám,že zítra už to bude s teplotou dobrý,abychom mohli jít ven v tom "horku".Dneska jsme taky byli cestou k dr a zpět.To je nepříjemný když jsou nemocný malý dětičky.

A k tomu střídání mlíček,my měli Nutrilon,nedávno jsme zloušeli Bebu a jelikož malej stále trochu ublinkává tak jsme se zase vrátili k Nutr.A.R.A moje kamarádka u svého synka vyzkoušela všechny možné mlíčka.

dashak
13. bře 2007

Holky, ty naše miminka jsou teď všecky nějaké nachrchlané že 😒
Naše taky, teplotu měla minulý týden, ale bez ničeho, a teď zas strašně kašle a má hroznou rýmu, ale teplota ok.

dashak
13. bře 2007

http://www.tci-investment.cz/produkty/Termosky/...

něco je tady, nestojí ani kilčo, ale vím, že jsem viděla i jinou

dashak
13. bře 2007

je holky, já se spletla, chtěla jsem to vložit jinam 😀

Ale třeba se vám to nakonec taky bude hodit 😀

ijetka
14. bře 2007

macejko
co ta vaše vyrážka? Bylo t po jídle? Jak jste na tom? 😉

mapris
14. bře 2007

ahojte holky,
tak Terka je už o.k., už na včerejšek a včera celý den a na dnešek bez teplot, ale asi ta 6tá nemoc to nebyla, protože nemá vyrážku, jen pár teček na tváři a občas trošku zakašle. Na to očkování - obrnu - jdem v pátek, tak jsem zvědavá. Dneska vyrazíme ven, mrzelo mně, že jsme nemohli, ale Terka si aspoň pospala. Teď jak začínáme to druhý mlíčko, tak se po těch teplotách začíná nějak srovnávat, vypije mi zatím 150 ml, takže to tak hodlám nechat, a vzbudila se mi v noci, chudák měla asi bolení bříška, protože když jí manžel vzal z postýlky a položil na postel - přitiskl jí nožičky k bříšku, tak chudnika prděla jak nevím co a ráno měla pěkný nadělení, ale snad to nebude dlouhodobý, přišlo mi to jako průjem, ale taky si říkám, že ta beba 2 je ve složení jiná, tak bude mít asi i jinou stolici .. Ale už je oki, a odpoledne asi dojdem pro pas :o))

dashak,
no, jsou nějaký virozy, tohle co měla Terka - nevím co to bylo, ale příteli nebylo minulý týden nějak dobře, tak si říkal, jestli to nakonec nechytla od něj, ale to neva, hlavně, že už je v pohodě ...

Byli jsme v poradně, přibrala za víc jak měsíc "Jen" 800 g, ale teď tři dny málo jedla, tak se docela spadla, tak uvidíme dál, co tou Bebou 2, ale je fakt, že mi po ní vydrží dýl než po 1, tak uvidíme, jestli na tom něco bude ..

macejka
autor
14. bře 2007

Ahojky tak malýmu už je také lépe,ráno měl 36,2 takže normal to jsem ráda.Akorát má rýmu takže párkrát za den musíme odsát a dát do nosu kapičky,což je mu dost nepříjemný,už na sebe nenechá pomalu sáhnout,užívá si ještě s tim okem jak slzí tak už toho má dost brouček.

ijetka

vyrážka je už dávno pryč,prý to mohla být reakce na jinou stravu,teď nedávno měl zase potničky,já ho docela navlíkla a ono bylo dost teplo.Nesmim ho tak moc balit,když chodíme na to plavčo což ho má trochu otužovat.Ale já si vždycky řikám,aby mu nebyla zima...... 🙂 Ale je fakt,že dětičky mají být oblečený podobně jako dospělý a většinou jsou ještě v kočárech přikrytý dekou nebo ve fusaku takže by jim mělo být teplo néli vedro 😀

Asi zase řáděj nějaký "jarní" virózy.Já jen doufám,že už tady to teplo zůstane a nepřijde zima,brrr,já zimu nemusim 😖

mapris
14. bře 2007

macejka,
tak to je dobře, malá je už taky v pohodě a těšim se s ní ven, mně ty procházky nějak nabíjí, včera jsem byla úplně nějaká hotová .. No, nám se akorát zase zhoršila hlava - ale to tím, že malá jak měla ty horečky, tak se potila a dva dny jsme jí jen omývaly žinkou. Dle rady lékařky na pohotovosti jsme předse jen vzali kartáček v koupelně - takový malý na ruce a manžel jí to trošku "odrbal" a má zas hlavičku čistou jak novorozeně :o)) No, dnesak teda počasí nic moc, lepší bylo včera, ale tepla ještě přijdou. Já taky zimu nemusim ..

macejka, isacek
holky, ta prochazka vyjde asi az pristi tyden, nejak uz toho mam moc :o))

ikuska26
15. bře 2007

ahojte maminy, poradte prosim. Moj malicky vobec nechce pit z flasky MM ani po lyzickach, ani dudel ale to je o inom. Predvcerom som mala uz menej mliecka, dufam ze ho este nestracam, ale ak hej bude to boj, skusam mu davat to odstriekane ale reve pri tom ako divy.Neviem co si pocnem ak dojde mlieko...