Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

mapris
23. bře 2007

ijetka,
tě praštim, co mi odvádíš holky do příkrmů??? 😠 😀
Já tam ještě nejsem, béééé ...

macejka,
vim co myslíš, není to náhodou Smecta? Tu jsem Terce dala a nezabrala jí. Týýý jo, chudák malej ... To je furt něco jako u nás, viď? :o(

Dneska jsme byli zase u doktorky, malá má pro změnu zase hnusnej kašel, tak jsme dostali sirup. A "postěžovala" jsem si na ten průjem, a řekla mi, ať dělám mrkvový odvar doma a dávám jí ho před jídlem, a nebo ať koupím lactobacillus a jednu tabletu jí rozpustím ve vodě denně, tak jsem to dneska dala, tak uvidíme, jestli to zabere ... Ale asi se nám to rozhodilo tím mlíkem ...

markibie,
podle tabulky se neřiď. Já sice dávám dceři Bebu 1, ale řídila jsem se tabulkou a pak jsem malou překrmovala. Já dávám Terce přes den 150 - to má tak 4 dávky a večer jí dávám 210 ml a to mi vydrží spát celou noc. Asi bych začala na 120 (teda jestli to tam je ...). Pokud si kojila, tak těch 180 je na něj asi opravdu moc, nejsou zvyklí na takový dávky jako naše na UM. Tak zkus zatím na malých a když to půjde, tak mu přinejhorším přiděláš a pak sama uvidíš, kolik ti asi tak vypije :o))

macejka
autor
23. bře 2007

mapris

já jsem ti to včera psala do toho nového tématu od tebe,ale koukala jsem,že příspěvek taqm je,ale na úvodní stránce je nula.Nemyslim Smectu mě popradili v lékárně Biopron junior,je to deset pytlíků,stojí to cca 180,- a je to taky na obnovení střev.mikrofl. atd.Dává se myslim jeden sáček denně do mlíka nebo třžeba i čaje,nám to na průjem a zvracení zabralo hned a dávala jsem to pak malýmu ještě dva dny takže celkem tři pytlíky 😉 Zkus se zeptat v lékárně.

markibie

já jsem se podle tabulky nejdřív řídila právě abych věděla,kolik má malej za den asi vypít,ale u každého mlíka je ta tabulka jiná,my máme Nutrilon a ve čtvrtém měsíci je tam 150ml a myslim,že pět dávek denně,ale ty dávky nevim jistě,my už máme dvojku.Ale myslim,že Sunar vyrábí Hero tak se zkus mrknout na herobaby.cz nebo sunar nevim pod čím bys to mohla najít.

mapris
23. bře 2007

macekja,
jo, všimla jsem si toho po tom, co jsem dopsala sem do výživy .. No, počkám, co ten lactobacillus a pak uvidim .. Tohle vypadá, že by zabralo.

Tak děvčata, pokud máte chuť pokecat o něčem jiném než tady o výživě, tak jsem založila nový téma, tka přijďte :o)))

akcul
23. bře 2007

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat: dcerka Natálka bude mít zítra 5 týdnů a 14 dní už jsme pouze na UM. Začaly jsme na Nutrilonu Premium 1, ale jelikož nás trápilo bolení bříška a prdíky, tak jsme dle rady doktorky přešly na Nutrilon Comfort. Ten nám teď ale taky začal dělat zle,malá má zácpu,takže nám doktorka poradila zkusit Bebu Premium.Takže ode dneška jsme na ní. Ale problém máme s tím, že máme pořád hlad. Malá mi vypije třeba 120 ml, za hodinu dalších 30 ml a pak třeba za hodinu zase 30 ml. Doktorka mi řekla, že někdy miminka po přechodu na UM mají prostě potřebu se dojídat. Že jí mám nechat a dávat jí kolik chce. Bojím se ale abych ji nepřejídala. Máte s tím některá zkušenosti????
Předem děkuju za radu!

mapris
24. bře 2007

akcul,
ahojky, já dávám svojí dceři Bebu Premium 1 H.A. - kvůli alergii. Problémy se stolicí jsme měli taky. Doplňovala jsem to s kapkami Sab simplex a nebo s Baby calm. Teď co jsme na tý formuli s h.a., tak se zácpou problém nemáme, teď spíše řešíme průjem (ale neboj, to není z mlíka). Tohle mi Terka dělala jeden čas taky .. Doktorka mi říkala, že ať jí dám co vypíje a pak jí za hodinku dám zbytek .. Ale pokud bys jí měla dávat každou hodinku 30 ml, tak to si myslím, že je špatný, protože bude asi problém v trávení. Bohužel Beba nemá žádné další sycené mléko... Zkus jí dávat v mezidobí čajíček .. Aby se nějak naučila, že další jídlo dostane max. za 2 hodinky :o)

akcul
24. bře 2007

Ahoj mapris,
díky moc za radu. Dnes už to bylo zase lepší a malá papala pěkně, jsou to takový výkyvy. Jen nás pořád trápí ta zácpa. Ale četla jsem, že to může být i tím přechodem na jiný mlíko, tak snad se to běhěm pár dní upraví. 😒 Jinak Baby Calm dáváme taky a prdí po tom krásně, ale na to kakání to žádnej vliv nemá. Dnes sice kakala, ale byly to tvrdý bobečky a měly zelenou barvu. To mě trochu vyděsilo, ale snad je to taky změnou toho mlíka, uvidíme, jak to půjde dál. Jinak mi po té Bebě občas taky malinko ublinkne, což mi teda po Nutrilonu nedělala. Snad na tom teď s Bebou nebudeme hůř než s Nutrilonem. Doktora mi říkala, že není moc dobrý ty mlíčka často měnit, ale pokud by jí to dělalo zle, tak nám asi nic jinýho nezbyde. ☹
Čajíček jsme dnes začaly dávat - fenyklovej, tak uvidíme, jakej to bude mít výsledek. Jinak jsem se dočetla i tvou radu míchat čaj s mlíkem, tak to chci dnes na noc vyzkoušet, třeba po tom půjde líp kakat a nebude se v noci tak kroutit.
Chtěla jsem se ještě zeptat: za jak dlouho jste najeli s Terezkou na nějakej pravidelnější režim? My to máme ještě pokaždý jinak. Říká se, že by se to mělo upravit během toho šestinedělí, tak doufám, že nás to brzo taky potká.

mapris
24. bře 2007

akcul,
ten čajíček do mlíčka nám zatím zabíral nejvíc. Hele, kdyby ti malá po tom mlíčku ublinkávala, tak určitě kup Bebu s A.R., je to proti ublinkávání. Víš režim, ten nemáme ani teď 😀 , je fakt, že mi Terka spí celou noc, ale někdy vstane v 8, někdy vstane v 7 a podle toho taky jí. Někdy jí to vyjde na 4 dávky denně, a někdy na 5. Ještě nedávno jsem jí dávala 210, ale pak jsme se bavili v tématu Překrmování a říkala jsem si, jestli jí fakt nedávám moc. Mně strašně přibírala. Tak jsem jí to stáhla na 150 a večer na 210 a je spokojená. My jsme měli tak před měsícem strašný výkyvy, hlavně jsem chtěla zkoušte 2 - a to se nám asi pokazilo. Je fakt, že přes den mi jedla po 4 hodinách, ale v noci se mi budila i v 1 hodinu. Za to po tý 1ce mi jí přes den tak zhruba po 3 - 3,5 hodinách a v noci spí .. Tak jsem ráda. Ona ale spí takhle už od druhého měsíce. To záleží od dítek. Tady holčinám děti nespí celou noc ještě teď, že jo holky? Mně se občas Terka budila ve 2 a měla to vždycky tak týden a pak zase klid ... Uvidíš sama. S tou stolicí si nedělej hlavu, Terka taky měla hustou, a měla problémy i s tlačením a bylo mi jí líto, dělala jsem jí tzv. klubíčko, ale jak se pak začala trošku hýbat, tak to bylo fajn. Teď má průjem, takže jí žádné kapky nedávám, ale někdy jí taky bolí bříško ..

isacek
24. bře 2007

akcul,
naše malá má taky problémy se zácpou.Tak nám doktorka napsala lacidofil a dávám jí ho jednou denně do jídla.Sice to není žádná sláva, ale kaká někdy i třikrát denně a už tak moc tuhý to nemá a u kakání neplače.
Taky jsme na začátku dost střídaly mlíčka, ale zůstaly jsme u Nutrilonu A.R. po tom jediném neblinká.Tak ji zkus dávat ten čajík a nebo jen převařenou koj.vodu.Tu jsem malý dávala taky, ale na ty zácp 😒 y nám doktorka doporučila štávičky a malá mi už vodu teď odmítá.

akcul
24. bře 2007

Holky díky za rady! 🙂
Co my bysme za to daly, kdybysme kakali třikrát denně. Nejhorší na tom je, že se pořád kroutí, tlačí a vrčí. Hlavně i ze spaní a nakonec ji to vzbudí. Skoro vůbec nespí takovým tím klidným spánkem. Pořád ji chuděrku něco ruší. Přitom prdíky jdou ven pěkně.
Myslíte, že když se přechází na jiný mlíko stejné značky (myslím tím, kdyby jsme museli přejít na tu Bebu A.R.), tak to taky není dobrý? Stejně by nám ale asi nic jinýho nezbylo, kdyby jí to nedělalo dobře. Uvidíme, počkáme pár dní, jak se to bude vyvíjet, ještě je asi brzo soudit, přešli jsme na Bebu teprve včera.

macejka
autor
24. bře 2007

akcul

s tím přecházením z jednoho mlíka na druhé-já to dělám taky teda nepřecházim ze značky na jinou,ale takhle:dávám malýmu nutrilon A.R.,protože ublinkává,ale občas se stane,že se třeba v noci vzbudí a dost pláče no tak mám pro jistotu doma i normal.nutrilon a udělám mu ten normální,když dost brečí tak nechci čekat než to zhoustne,aby zbytečně neplakal(u toho A.R.mlíčka se totiž musí čekat 10min.než zhoustne,alespoň u nutrilonu 😒 ) a to klasický mlíčko dávám i když malýmu občas dělám kaši -nemléčnou,která se dělá do mlíka.Možná to nedělám dobře,ale já myslim,že když je to stejná značka tak to neva,protože ty mlíka mají stejné složení jenom v tom A.R.je nějaká vláknina ze svatojánského chleba nebo tak něco,aby to zhoustlo.

akcul
24. bře 2007

Aha, tak uvidíme. Třeba to A.R. nakonec ani potřebovat nebudeme. Ona ta doktorka možná zbytečně straší, ale když člověk neví, tak si bere všechno k srdci. Chceme přece pro ty naše prcky to nejlepší, tak se snažíme vyvarovat všeho špatnýho. 😉

akcul
25. bře 2007

Holky, chtěla bych se zeptat: přešli jsme před 2 dny na tu Bebu a zdá se mi, že je řidší než Nutrilon, který jsme papali předtím, protože to malé teče koutkama. Ze začátku teda ne, když hodně saje, tak je to v pohodě, ale když trošku zvolní, tak jí to vytíká. ☹ Používáme lahvičky od Aventu a doteď jsme s nimi byli spokojeni. Čím krmíte mimča vy, kdo dáváte Bebu?

kristi
25. bře 2007

macejka: no ja taky presla z Nutrilonu na Hami..dela to taky Nutricia, takze to je hooodne podobne

pavlis
26. bře 2007

akcul: Ahoj, já jsem měla s mojí Viktorkou ty samý problémy co popisujěš! Skoro žádný klidný spánek, pořád se kroutila a tlačila.. přesně vím, o čem mluvíš. Měly jsme Nutrilon 1 Premium, z toho byly ty problémy. Dr. nám doporučila přejít na Nutrilon Comfort a je to lepší o hodně. Vika strašně brečela, celý dny, hrůza... Od té doby, co máme Comfort je Vika o 100% lepší!! Má dva měsíce a můžu říct, že jsme skoro celý dva měsíce takhle vyváděly! S tím kakáním, začala teda taky kakat ob den, ale neřekla bych,, že má zácpu. Když se vykadí, tak je to zelený (to je to jiné mlíko!) a řídký. Včera nekakala, tak doufám, že dneska bude, taky se bojím, aby zase nebyla ucpaná, už jsme těch problémů taky měly dost.. ☹
Na prdíky pomáhá hodně taky chování do klubíčka a na "tygříka".. podle Kiedroňové. Zkus najít kdyžtak na netu.
Držím ti palce, aby jste se usadili, nám teda režim a takový ty věci trvaly moooc dlouho, tak se držte!

mapris
27. bře 2007

akcul,
já dávam dceři Bebu 1 Premium H.A., zkoušela jsem dávat bebu 2, ale malé se rozhodila střevní mikroflora nebo co, tak jsme se vrátil k 1 a nějak se toho průjmu nemůžeme zbavit. My co máme H.A., tak kaká dobře. Jinak jsem jí dávala kapky Baby Calm a po těch prděla i kakala dobře. A co se týče těch dudlíku od Aventu - to my máme taky, a pokud jí to teče, tak dej dudlík s míň dirkama - teda nevím, kolik máš teď, s jednou dirkou??? Jinak neporadím ..

akcul
27. bře 2007

pavlis:
Nutrilon Comfort jsme už taky zkoušeli, ale po tom měla tu zácpu, tak nám doktorka řekla, ať zkusíme Bebu. Po té už je kakání o malinko lepší, ale myslím si, že spíš to bude tím, že jsme začali přidávat i čajíky, takže se jí to v těch střevech trochu zředilo. Paradoxně mi ale přijde, že pořád tlačí a zatíná víc a víc. Tak nevím, jestli ten Nutrilon Comfort znovu nezkusit s těma čajíkama, protože u toho se mi zdálo, že tolik netlačila, jen špatně kakala. ☹ Vím ,že by se to moc střídat nemělo, ale přece ji nenechám trápit.
Jinak začínáme pomalu najíždět na čtyřhodinový režim, tak uvidíme jak dlouho nám to vydrží. 😉

mapris:
A můžu se zeptat, proč jste začali dávat hypoalergenní mlíčko? Máte na něco alergii? Známá už mi ho taky radila, že se jim po tom kakání zlepšilo, ale myslela jsem, že je jen pro alergiky.
Baby Calm dáváme taky a malá prdí o stošest, ale na kakání se mi zdá, že to žádnej význam nemá. ☹
Dudlík máme jen s jednou dírkou, tak nevím, proč nás to tak zlobí. Ale díky za rady! 🙂

mapris
27. bře 2007

akcul,
no, tak na kakání už pak pomůže jedině fenyklovej čajíček. My jsme začali dávat hypoalergenní mlíko na radu kožní - Terka má všechny dispozice k atopickému ekzému, protože manžel má slabé astma a pylovou alergii a u mně jsou v rodině atopické ekzémy, takže proto. Jinak pokud nemá tvůj pediatr podezření na alergii, tak nevím, jestli bych dávala to h.a. mléko .. Terce to občas z pusinky teče také, je možný, že jí bude chvilku trvat, než se to naučí pít pořádně :o)

akcul
27. bře 2007

mapris:
Fenyklovej čajík jsme začali dávat, tak uvidíme, snad to pomůže. My žádný alergie nemáme, takže to h.a. asi nepřipadá v úvahu. Tak budeme bojovat dál, snad se to zlepší. 🙂

pavlis
29. bře 2007

Akcul: My jsme začaly bumbat převařenou vodu a je kakání vyřešeno!! Dávala jsem malé čajík Větrníček a měla z toho právě problémy, takže jsem s čajíkama skončila, mírně oslazená převařená voda, a je vše OK!!! 🙂
Kolik máte měsíců, že už máte 4 hod. režim??? Jste dobrý, naše Viktorka si v tom dělá pořád co chce.. Ale v noci vydrží spinkat 6 hodin, tak už aspoň něco. 😉

verunnecka
29. bře 2007

ahoj,mám skoro 3.měsíčního chlapečka a má režim- po 3 hodinách na jídlo a večer usne zhruba v 8 a vzbudí se kolem 5 ráno.dávam hami 1 po 140ml a 4/5 odmerek.

pavlis
29. bře 2007

verunnecka: jo to máte šikovný, my máme režim taky 3 hodini min., někdy dýl, a večer když je vykoupaná a usne, tak vydrží těch 6 hodin, ale vydržela i osm. 🙂 My teda pijeme 120ml, v noci stačí 90ml.

nonaci1
29. bře 2007

Dobrý den, již několik dní tady pokukuji po Vašich příspěvcích a odhodlávám se napsat....Moc Vás prosím, pokud by jste některá mohla poradit, tak to udělejte. Jsem již úplně zoufalá, je to vše nějaké složité a já brečím nad dcerkou a při tom mám téměř devítiletého syna a připadám si jako bych se stala maminkou poprvé. Moničce budou v pátek 2 měsíce, již z porodnice jsme šli s nutrilonem h.a. a po 14ti dnech nám dr. stopla kojení úplně, protože jsem mlíčko neměla, strašně jsem si to vyčítala, syna jsem také kojila horko těžko 14 dní...Dcerka před týdnem začala odmítat papání a občas blinkala, což jinak neblinká, hodně plakal a byl to takový ten bolestivý pláč. Dávali jsme Nutrilon H.A.. Oni s ní byli problémy již džív při papání, vždy když vypila tak 50 - 60 ml, tak se již začala kroutit a když jsem ji dala odříhnout tak pak už nechtěla. Voala jsem dr. a prý máme čekat, že to může být normální, že nemá svůj den, no, jenže to pokračovalo a o víkendu jsme jeli do Motola, kde nám řekli, že je úplně zdravá a že má jen silný prdíky a že jí nejdou ven a popřípadě abychom změnili mléko. Měla i zelený kakání. Dali nám na kapání hylak aby kdyby náhodou se jí srovnala mikroflora v bříšku? Tak jsme bojovali dál, nelepšilo se to, když jsem do ní dostala 90 tak jsem byla ráda, jinak spinká dobře a v noci spí tak od 23 hod. - 7 rána. V pondělí jsme jeli k naší dr. a ta nám řekla ať tedy zkusíme Bebu h.a. a přidávat do toho nemléčnou rýžovou kaši (jako rýžový odvar) a po lžičkách jí dávat od Hippu ORS mrkvovou šťávu s rýžovým odvarem. A poslala nás na krev a museli jsme nachytat moč přímo do dvou zkumavek, což je teda u dvouměsíční holčičky fakt docela "nářez" to Vám řeknu ☹ , ale zadařilo se po hodinovém přemlouvání a posléze ponoření nožiček do teplé vody 🙂 . Krev dopadla výborně, moč také, takže prý měla nejspíš nějakou střevní virozu, zítra mám dr,. jen zavolat jak to vypadá, no a v tom je problém. Moc o to jídlo nestojí, když má náladu tak mi spapá ze lžičky tak třeba 10 lžiček tý šťávy a u mlíčka mi při 60ml už dělá problémy a myslím, že bez polohovacího lehátka bych ji nenakrmila vůbec!! Jinak stále kapeme Sab Simplex do každého pití 10 kapek a zkoušela jsem granulovaný fenyklový čajík a nestojí o něj ☹ . Papá tak 5 x za den a už to ze zoufalství počítám a zapisuju a dohromady vypije v průměru tak 500ml. Používáme NUK a zdá se mi, že jí to i blbě teče tak jsme propichovali jehlou a nic moc zlepšení...dnes jsem koupila Avent se třemi dírkami, jenže zase má jinej tvar tak netuším zda to vůbec bude chtít. Když se narodila měla 3900kg a nyní má asi 5050kg a dr. se zdá, že přibívá málo os posl. vážení 14 dní přibrala jen 140g. ☹ . Jinak spinká, směje se...Každé krmení obrečím, jsem už opravdu zoufalá, totálně na nervy a myslím, že to tady doma odnáší všichni a mě to moc mrzí, jenže jak už při krmení začne blbnout tak se mi derou slzy do očí a je to šílený. Prosím Vás moc pokud by jste některá z Vás byly ochotné poradit, sem s tím, připadám si fakt už úplně k.o. a dala bych nevím co za to aby mi už konečně někdo poradil, nebo alespoň zda někdo něco takové třeba také zažil. Moc děkuju Monča.

isacek
29. bře 2007

monaci,
když jsem si četla Tvůj příspěvek tak jsem se viděla před pár měsíci.Malá dělala to samé, asi po měsíci začala zlobit s mlíčkem a nechtěla vůbec mlíčko.Plakala, protože byla hladová ale mlíko prostě nechtěla.Vždy jsem už taky u krmení brečela, a byla z toho už naprosto vyčerpaná.Taky jsem zkončily v Motole kde nám řekly, že je zdravá a že má své období a že náme vydržet, takže jako u vás.Zkoušely jsme snad všechny mlíka, ale nechtěla žádné jen vodu nebo čaj.Taky se narodila s váhou 3.900g a když přestala přibírat tak jsme musely chodit pořád na kontroly a na váhu.Dávala jsem ji mlíčko lžičkou nebo stříkačkou, aby aspoň něco snědla.A ve třech měsících se jí vyklubal první zub, takže tomu jsme daly tu příčinu.Bojovala jsem s ní takhle skoro 4měs. než jsme začly se zel.příkrmy.Sice mlíko pořád nechce, ale aspoň už může i něco jiného.Uplně s tebOu cítím, prožívala jsem to taky.Byla jsem vynervovaná a každý to odnášel.Asi nemám radu, ale jen přeju, aby se to brzy srovnalo A PEVNÉ NERVY.

waldemara
29. bře 2007

Ahoj,protože mám problémy s kojením z prsu, tak bych chtěla zkusit nakrmit malýho třeba stříkačkou.Můžete mi prosím poradit, jak to udělat?Má jí sát nebo mu to mám pomalu vstříknout do pusinky?Někde jsem taky četla, že se může dokrmovat z hrníčku,prý je to lepší než z flašky.Máte některá zkušenosti, jaký hrníček by byl nejlepší pro tříměsíční miminko?Myslím jaká značka?Mlíčka mám dost,tak bych to chtěla zkusit ještě jinak a třeba si časem zase dá říct.Pokud ne,tak budeme muset na umělý ☹ To by mě tak zajímalo, jestli je nutný mezi tím dát miminku taky občas čaj,protože když se kojí, tak žízeň zažene předním mlíčkem.A ještě poslední věc 🙂 Musí se uvařit vždycky nová dávka nebo to můžu mít v lednici a během noci jen ohřát?Děkuju moc za odpovědi na moje asi hloupé otázky 😒

mapris
29. bře 2007

nonaci1,
četla jsem tvůj příspěvěk a bohužel neznám radu. Mě Terka málo jedla před 14ti dny, když měla horečky. Jinak jako malá spíš měla problémy v tom, že nevěděla, kolik vypít. Párkrát mi to i vyblinkala. Vystřídala jsem taky x dudlíků, až jsem přišla na avent, ale ty máš měsíční holčičku, a to bych jí dávala dudlíček jen s jednou dírkou. Se třema dírkama byli moc i na mojí Terku - tak před měsícem .. Jinak, pokud dáváš H.A. mléko, tak stolice po tom je špenátově zelená - my pijeme Bebu H.A. Proti ublinkávání je ještě mléčko s A.R. Těžko říct, třeba jí nechutná chuťově. Fakt bych ráda poradila, ale nevím jak. Jinak co se týče těch kapek, tak jsem vyzkoušela ještě Baby Calm a to jí šli prdíky skvěle .. Asi nezbývá nic než vydržet,taky jsem si párkrát pobrečela, když Terka v noci nechtěla spát a plakala a já nevěděla, co jí je .. Jinak mně čaj vůbec nepije, to už musí být, když si dá pár loků.

waldemara,
hrníček nevím, já jsem malou krmila už z porodnice a ze začátku jsem jí to tou stříkačkou pomalu stříkala do pusinky a ona to jakoby sála .. Mlíko si můžeš předdělat do studené vody a dát ho do lednice a potom ohřát. Po použití bys ho už skladovat neměla a měla vylejt .. Snažila jsem se spíš radši udělat míň a pak přidělat, než abych většinu vylila ... A nebo si ho udělej do studené vody víc a ohřej jenom málo a pak kdyžtak přihřeješ to udělané :o)) Doufám, že je to k pochopení :o))

akcul
29. bře 2007

pavlis:
Tak to určitě taky vyzkoušíme. A kolik jí té vody tak dáváš? Natálce bude v sobotu 6 týdnů. Myslím, že ten 4 hodinovej režim, ještě nebude napořád, ale zatím nám to pár dnů vydrželo, tak uvidíme, třeba přece.

nonaci1:
Je mi líto, že máte takové problémy. Já s ničím takovým zkušenosti nemám, spíš opačný. Podle doktorky nám malá papá spíš víc, takže se to teď snažíme omezovat a taky to žádná sranda není, když pláče hlady...
Přeju hodně síly a budu vám držet palce, aby se to brzo zlepšilo. Určitě dej vědět, jak to s váma vypadá.

akcul
29. bře 2007

waldemara:
My jsme malou přikrmovali ze stříkačky už od porodnice, protože jsem měla málo mlíka. Nejlepší je to tak, že jí strčíte prst do pusinky a k němu přiložíte tu stříkačku, abyste ji netlačili do dásní. No a podle toho jak saje ten prst, tak jí tam vstřikujete mlíčko ze stříkačky. Kdybys jí ho tam stříkačkou stříkala jen tak, tak by mohla ztratit sací reflex, což pokud chceš dál kojit by bylo blbý. Vyzkoušej a uvidíš, nám se to osvědčilo. 🙂

isacek
29. bře 2007

Waldemara,
nás to taky učili v porodnici přes malíček.Už kvůli tomu sacímu reflexu a abys mu tou stříkačkou třeba neporanila dásničky.Takže tak jak píše akcul 🙂 .Taky jsem tak malou krmila a nebo po lžičkách, ale to trvá strašně dlouho a trvá než si mimčo na lžičku zvykne.A když malý není zvyklý na čajík tak mu zkus dát jen koj.vodu, a mlíko si taky dělá dopředu, ale jen na noc.Udělám ho do studené vody a pak přes to buď alobal, nebo takové ty víčka.Ne dulík!!!V teplém mlíčku se rychle tvoří bakterie, takže nedopitou dávku už nedávám.

nonaci1
29. bře 2007

Isacek:
Moc Ti děkuji za Tvoji reakci na mé psaní!!!!! Ani netušíš jak moc jsi mě povzbudila a pomohla!! Mrzí mě samozřejmě, že jste si také prošly tímto trápením, ale tak nějak mě povzbudilo, že něco takového prožil také ještě někdo jiný, určitě víš jak to myslím...No doufám jen, že to snad nebude trvat tak moc dlouho.... ☹ . Dnes jsem Mondě dala poprvé ten Avent a světe div se _ vypila mi poprvé po dlouhě době naprosto v klidu a bez problémů 120ml, 120ml a na konec před hodinkou 140ml!!! Mám radost jako malá holka z každých 10 ml co vypije navíc!!! 🙂 Vůbec jsem netušila, že nám Avent pomůže!!! Koupila jsem jí savičku se třema dírkama, zítra budou Mondě 2 měsíce a myslím, že jsem velikost savičky trefila na 100%, nikde jí to bokem neteče ani naštěstí neublinkává 🙂 . A vzhledem k tomu, že jí do mlíčka přidávám lžíci nemléčné rýžové kaše a tudíž je to hustší tak, že jí to teče akorát 🙂 . To bude asi dr. koukat až jí budu zítra volat!!!! No jen doufám, že to takto vydrží!!! Ještě jednou Ti moc moc děkuji a přeji Vám aby jste již problémy s papáním neměly a byly obě zdravé. Monča.

nonaci1
29. bře 2007

Mapris:
Předem Ti také moc děkuji za reakci na mé psaní 🙂 . Jak se zdá tak koupě Aventu byla perfektní volba!!! Jsem strašně šťastná a stále doufám, že to není jen náhoda a že jsme naše trápení ukončili. Dnes mi Monďa poprvé po spoustě dní vypila 120,120,140 ml bez jakýchkoliv problémů. Savička s těma třema dírkama jí nejspíš maximálně vyhovuje, zítra budou Mondě 2 měsíce a kupodivu se jí z ní pije krásně, nikde jí to neteče bokem, neublinkává a po dlouhé době nemusí tak strašně tahat, což je pro ni asi příjemná změna a pro mě ostatně také 🙂 a tím spíš, že jí přidávám do mlíčka nemléčnou rýžovou kaši tak jí to teče krásně. S tím kakáním jsi mě uklidnila, děkuju!!! 🙂 Opravdu to má takové do špenátova 😀 , jen poslední 2 dny sem tam něco do oranžova, ale to je nejspíš tou mrkvovou šťávičkou co jsem jí na lžičky dávala, ale myslím, že pokud začne papat tak jak má, tak, že ji již dávat nebudu, až teprve kolem toho 4.měsíce. Máme také Bebu h.a. a myslím, že jí chutná víc než nutrilon ha., A.R. jsem nekupovala jelikož, "alespoň" naštěstí s blinkáním problémy zatím nemáme. Dávám jí do každého papání 10 kapiček Sab Simplexu a myslím, že jí moc nepomáhají. ☹ Shodou okolností jsem se dnes ptala v lékárně zda je na prdíky ještě něco jiného a prý není?? Čajík mi pít nechce. Co je to ten Baby Calm? Monča.