Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

nonaci1
29. bře 2007

akcul:
Děkuji moc za přání, snad se to již zlepšilo 🙂 , díky Aventu viz.má odpověď isacek a mapris. Víš jak já Ti závidím? Opravdu závidím, že tak krásně papáte 🙂 a moc Vám přeju aby to vydrželo!!Vím, že si také asi jistě "zkusíš" když malá pláče hlady, to si člověk připadá jak krkavčí matka, viď? No říkám si zda ty doktory doktorky občas neposloucháme až příliš...mamka mi stále říká řiď se instinktem a miminkem!!! Myslím, že na tom něco pravdy asi je, jenže když je člověk zoufalej a problém ne a ne vyřešit tak si můžu 100x opakovat že se budu řídit miminkem, že si samo řekne jenže to je stejně na nic a plácám se v tom víc a víc. Jsem moc ráda, že jsem úplnou náhodou objevila tyto stránky. Monča. 🙂

isacek
30. bře 2007

nonaci,
tak je super, že se malá tak krásně napapala 🙂 .Taky jsem vždycky měla strašnou radost, když se to povedlo bez problémů.My taky máme dudlíky od Aventu, ale máme ty regulovatelné.Ty jsou spíš už na kaši, ale malá pije Nutrilon A.R. a ten je hustý.Takže už od začátku ji tyhle vyhovují, u jíných se vztekala.Sice ji to ze začátku trochu teklo kolem, ale když se s ním seznámila tak už to bylo v pohodě.
Tak snad to u vás bylo dudlíkem a malá už bude baštit lépe 🙂 ...
U nás to bohužel dudlíkem nebylo 😢 , ale i tak jsme to zvládly.
Moje mamka mi říká to samé ať doktorku tolik neposlouchám a řídím se instinktem, že sama musím vědět co malý vyhovuje a co ne.A je fakt, že názory doktorů se často dosti liší a až se protiřečí 😒
A vzheledm, že máma vychovala pět dětí tak asi ví o čem mluví i když jsem z jejích názorů taky někdy dost na nervy. 😎
Takže moc, moc držíme palečky a ať už malá nezlobí 🙂

marie_m
30. bře 2007

nonaci, baby calm jsou kapicky na prdiky, neco jako sab simplex, ale mely by byt setrnejsi, ja je davam kubovi uz asi 2-3 mesice a je uplne v pohodce, ted mu je teda prestavam davat a ani neporizuju zmenu 🙂
jinak my porad pouzívame savicky 1 od aventu a to bylo kubovi uz pul roku, a to jen pro to, ze hrozne hlta a dost zvraci, takze mu tou savickou aspon znesnadnim, ale neni to nic platny
preju vam, at jste obe v pohodce 🙂

mapris
30. bře 2007

akcul,
muzu se zeptat, kolik natalka vazi? Mne taky doktorka rikala, ze neni "hubena", ze hodne papa. Sama jsem ji to pred nedavnem omezila na 150, ale plakala hlady a pak byla dost protivna, tak jsem ji to dala na 180 a to je zatim v pohode .. My mame uz 8 kg ..

nonaci1,
jo holka, sem je nejlepsi se vypovidat - ze jo holky? :o))
Neboj, vsechny mame trapeni. Ja zrovna Terku uz 14ty den zbavuju prujmu a taky uz jsem vyzkousela vsechno. Nakonec mi na jednom webu poradila doktorka mleko al 1100 (nutrilon ma low lactose, a Sunar ma snad alidiar - jsou to mlika bez laktozy a neobsahuji tolik sacharozy a musim rict, ze po dvou dnech podavani je videt vysledek - tak doufejme, ze jsem to nezakrikla. Furt je neco. Terka uz prodelala horecky a tak ... Jinak nezavid - vsude je neco :o) Ty Baby Calm jsem koupila v lekarne sama, stoji kolem 120 kc, ale libili se mi vic nez s.s., ale to zase zalezi na ditku, jak co snasi ..

isacek,
tvoje maminka ma sice pravdu - jenze moje nas vsechny 4 odkojila, takze v tomhle mi nedokaze poradit. A sama si taky netroufám spoustu věcí udělat sama, abych Terce nějak neublížila, ale třeba teď s tím průjmem jsem se zařídila podle jiné doktorky .. Ta naše furt mi říká mrkvový odvary - furt mi je cpala,a přitom nezabírali, ani ty tablety lacidofilus. No, pak mi sestra poradila rýžový odvar - ten Terce trošku pomohl, ale jen v tom, že to neměla tak častý. A po tomhle mlíku je to něco jiného, akorát mám pocit, že je po něm víc hladová, tak ho nebudu dávat moc dlouho a příští týden se vrátím zas k Bebě. Leccos se ale dá najít na internetu, takže jak říká moje kamarádka - trošku experimentovat a riskovat musíš ..

akcul
30. bře 2007

nonaci1:
Jsem moc ráda, že už jste na tom líp. To je perfektní! Tak jen tak dál. 😉
My to celkem zvládáme. Snažíme se dávat míň a častěji. Někdy pak ještě pobrekává, takže se jí člověk musí víc věnovat, ale celkem to jde. Doktory už taky začínám brát s rezervou. Včera jsme totiž byli na ultrazvuku, jestli má v bříšku všechno v pořádku (naštěstí ano) a tam mě doktor vyloženě seřval, že kdybych kojila, tak problémy nemáme, že si za to za všechno můžu sama, že malé vlastně ubližuju já. To mě dostalo. I tak jsem si vyčítala, že jsem matka na nic, že nemám mlíko a ten doktor mě ještě dorazil. ☹ Tak jsem to včera obrečela, dnes už je to ale lepší a dívám se na to trochu s nadhledem. I když někde uvnitř to má člověk v sobě pořád... 😢

mapris:
Natálka má 4,15 kg. Za poslední týden přibrala 300 g, což je prý dost. Ale každej mi taky říká něco jinýho. Dětská doktorka mi řekla, že by měla přibrat týdně 250 g (což podle mě není zase tak velikej skok) a ten pitomej doktor na ultrazvuku mi řekl, že má přibrat jen 150 g za týden. Tak nevím, co si z toho mám vybrat. Když se malá narodila, tak měla 3,05 kg a když nás pouštěli z porodnice, tak shodila na 2,80 kg. Zítra bude mít 6 týdnů, tak si říkám že to kilo a něco co přibrala, snad zase není až tak moc.

nonaci1
30. bře 2007

Isacek:
Tak to máš pravdu s těma maminkama 🙂 , i když musím přiznat, že jsem se snažila zpočátku mamku tak nějak odhánět jako, že "já všechno sama" a tak, no a v posledních dnech jsem vděčná když třeba přijede a uklidní mě, takže mám vůči ní trošku výčitky, že jsem ji zprvu chtěla tak trošku "vyšachovat". Je pravda, že jejich zkušenosti jsou prostě důležité a pro nás užitečné ať se nám to asi líbí nebo ne 😅 , jsem zvědavá jaká budu jednou já....i když "jednou" no ono to zase tak daleko není, za pár let mi Miška přivede nevěstu a já se budu zuby nehty držet abych nebyla ta mravokárná tchyně 😀 .
Dnes Monďa vypila 80, 100, 120, 135 ml, zatím ji tu Bebu stále zahušťuju tou rýžovou kaší tak doufám, že jí to stačí!!! No stejně když prostě víc nechce tak to do ní nenatlačím ani kdybych se na hlavu stavěla ☹ . Jen nám tedy dala pekelně zabrat když měla kolem 17.30 baštit a plakala a plakala, lahev odmítala a přitom dudlíka sála jak divá a takhle to trvalo do 20 hodin a pak tedy již téměř v polospánku vychrupla 135 ml. Tak nevím zda ji mám ještě třeba kolem 23 hodiny zkusit dát? Jinak přeji pěkný a klidný večer 🙂

nonaci1
30. bře 2007

marie_m
Ahoj 🙂 , moc děkujeme snad se to již zlepší, střídám jí 2 dírky a 3 dírky zatím to vychytáváme, ale každopádně ten Aven je prostě dokonalej 🙂 .
Na kapičky se tedy přeptám a popřípadě bychom je zkusili, třeba nám budou víc "sedět" 🙂

mapris:
Ano to máš naprostou pravdu Mapris!! Tenhle web je moc fajn, jsem opravdu za něj moc ráda, že jsem ho objevila....moc to pomůže, trošku už jen tím když to momentální trápení vyťukáš na klávesnici.....
Na kapičky se poptám a uvidíme,popřípadě bychom je zkusili, třeba nám budou víc "sedět".
Moc mě mrzí to "vaše" trápení, určitě se to zlepší, uvidíš...a stoprocentně jsi to nezakřikla, určitě je to na dobré cestě!!! Ty průjmy jsou pro ty naše šmudlinky úmorný, pamatuji si, že kolem nějakých Miškových dvou let měl průjmy stále a pořád dokola, bylo to strašný, měl nějakého "citrobacila" či co, no prý se drží třeba v prkénku na maso a když potom na něm krájíš něco co se třeba dostatečně tepelně neupraví tak je problém na světě, no jenže ty rizika a bacily a viry číhají všude, raději nad tím moc nepřemýšlet. Kolikrát nemůžu v noci usnout a až se mi opravdu svírá a stahuje hrdlo, žaludek, tlačí na prsou jaký mám o ty miláčky strach!!! Je to strašný.

nonaci1
30. bře 2007

Akcul:
Ahojky 🙂 , děkujeme snad jsme již na dobré cestě no uvidíme, uvidíme...dnešní podvečer byl opět náročnější, ale snad to bude už vážně lepší.
Tedy musím Ti napsat, že tím co píšeš jsi mě úplně "dostala"!!! Prosím Tě hlavně si z toho opravdu nic nedělej!!! Proboha kde jste na tom UV byly??? Víš co by ten doktor - nedoktor zasloužil?? Dostat pořádně na tu svoji nevymáchanou pusu. 😠 . Je neskutečný co si někteří lékaři dovolí, to jsou přesně takový lidé, kteří mají evidentně nějaký obrovský problém se sebou a kompenzují si to na lidech u kterých vycítí jakoukoliv slabinu a on tu Tvoji slabinu poznal velice rychle, že jo? Prevít jeden. Předem se omlouvám, že jsem se tak rozohnila, ale já tento přístup nejen ve zdravotnictví úplně nenávidím a při tom obzvlášť ve zdravotnictví by takoví lidé neměli dělat, jenže bohužel je jich tam vážně spousta!!! Takže snaž se na to úplně zapomenout, jsi dobrá a milující maminka a tak to prostě je a ani to, že nekojíš to nezmění 🙂 🙂 .

akcul
31. bře 2007

nonaci1:
Děkuju za podporu. Člověk to potřebuje občas slyšet. I já si myslím, že by takoví lidi neměli ve zdravotnictví co dělat. Člověk se na ně obrací, když je zoufalej a potřebuje pomoct a oni tě ještě takhle dorazí. 😖
Jsme z Vyškova, takže jsme byli na ultrazvuku ve vyškovské nemocnici. Celkově nemá vůbec dobrou pověst, proto jsme raději rodili v Brně. Po všech příhodách, co jsem slyšela od známých jsme nechtěli riskovat.
Už jsem si říkala, že se domluvím s dětskou doktorkou, že pokud bychom ještě někdy museli na nějaký vyšetření, tak si raději zajedeme do Brna. S takovým přístupem už se opravdu nemám chuť znova setkat. 😒

nonaci1
31. bře 2007

akcul:
Vůbec nemáš za co Akcul. Určitě s tou lékařkou domluv a pokud by jste na nějaké to vyšetření museli tak na 100% k jinému "lékaři", tohle chování si určitě nezasloužíš.
Právě, že mi přijde, že někteří lidé opravdu využijí momentální slabosti u druhého a ještě víc toho člověka chtějí v jeho trápení vykoupat. ☹

nonaci1
31. bře 2007

Holky prosím Vás je možné aby se nám klubal první zoubek??? Malá dost sliní a když jsem jí přejížděla prstem po dásničce tak jsem vpravo dole narazila na celkem "ostrý" hrbolek a když se mi podaří se jí tam podívat tak tam prosvítá bílý kousek 🙂 . Tak si říkám aby náhodou všechno to trápění s papáním nemělo příčinu tady.?

nonaci1
31. bře 2007

Tak jsme dnes sehnali ty kapičky BabyCalm, řeknu Vám byla to tedy, ale docela "fuška", sehnali jsme je až ve čtrvé lekárně!!! Nikde je neměli a to mám ještě radost, protože po půl roce začala firma Scholl zase doávat do lékáren vodičku proti zarůstání nehtů, tak jsem ji hned koupila, Miška s tím má strašné problémy, několikrát jsme zkončili i na chirurgii a neradi bychom si to vůbec někdy zopakovali, chudinka malej ☹ . Holky jak ty kapičky dáváte? Zředila jsem je dle návodu převařenou kojeneckou vodou adala jsem Mondě 10 kapiček před papáním. No jinak jsme se ustálili na 100ml asi 5x denně a dělám to hustší tou rýžovou kašičkou, tak doufám, že ve středu na vážení bude mít dr. radost a my snad ostatně také 🙂 .

isacek
31. bře 2007

nonaci,
nám už se první zoubek taky vyklubal ve třacg měsících.Tak tam zacinkej kovovou lžičkou 🙂 🙂 .
A když bude cinkat tak to je zaručeně zoubek 🙂

pavlis
31. bře 2007

akcul: vody jí dávám kolik vypije, mělo by to být podle dr. tak 100 ml za den, ale nevypije to. Postě jí to tak 2 hodiny po jídle nabídnu, budˇ se napije, nebo ne. Tak 30ml denně mi vypije. Musíš zkoušet a nabízet jí to.

nonaci1: 😉 Taky známe, asi se to stává hodně maminkám. Já můžu poradit Nutrilon Comfort, je speciálně složený na prdíky a střevní problémy. Malá mi asi 3 týdny takhle prořvala (doslova!!) a te'd co máme Comfort, je vše OK. Předtím jsme měly Nutrilon Premium 1. Takže já můžu poradit zkuste tohle, ale to co jsem tu četla, že vám řekla doktorka, že "nemá svůj den", to je síla podle mně. Vím jak Vám je, já jsem taky brečela, byla jsem vytřepaná ... ☹
Zkuste to, třeba to pomůže, my máme opravdu pokoj. A hodně chovat do klubíčka, miminko se dobře vyprdí!!
Ale vidím, že je nás tady takových zoufalek víc. Opravdu taky vím, o co jde. Tak se držte!!!

mapris
31. bře 2007

nonaci1,
ty jsi se nejak rozepsala :o))

akcul,
tak to je mi lito, ze se k tobe takhle zachoval, to bych mu hned vpalila neco jako: skoda ze vy chlapi nemuzete kojit, hned by jste mluvili jinak... Ale tem je to jedno. Prosimte, nemysli na to. Kdyz narazis na "debila" tak s tim nic neudelas. Ja na ne narazim celej zivot, jeden mi dokonce zivot znicil, tak mam na ne averzi a taky je beru s rezervou. Dneska jsem byla za sestrou v nemocnici a zase jsem se rozcilila na zdravotnictvi. Nemysli na to, ze nekojis. Ja jsem to zkousela do devatyho dne od porodu a taky jsem nerozkojila. Ber to z te lepsi stranky, budes trosku svobodnejsi a dite taky. Urcite nebude ochuzeno o to, ze nekojis :o)) hlavu vzhuru, hlavne at je Natalka zdrava, to je dulezity. A vis co ti povim? Srazka s blbcem je nejhorsi, takze kdyz se kazde rano pripravis na to, ze behem jednoho dne potkas v prumeru jednoho blbce - tak te nic neprekvapi a nebude ti to komplikovat zivot - ver mi, vim o cem mluvim :o))) Hele, Terka ma skoro pet mesicu a pocitam, ze bude mit tak pres 8 kg. Pribirala mi 1kg za mesic. Je fakt, ze jednu dobu jsem ji to delala ja sama vlastni chybou, taky jsem ji to nedavno snizila na 150, ale vzhledem k tomu, ze uz je vetsi, tak jsem ji to dala na 180 a vecer dam na 240, protoze jinak strasne place a neusnula by, a v pohode. Je fakt, ze ted trosku zhubla a vytahla se, tak jsem spokojena :o)) Moje pediatricka - teda jeji zdravotni sestra rika, ze Terka neni zadnej hubenour, tak jsem na to rekla, ze neni ani prekrmovana - az budou mit prikrmy a budou lezt, tak to vybehaji, nevoj, uvidis :o))) Mysli na to, ze je Natalka zdravy a krasny dite a na doktory se vykasli :o))) Mne taky jedna znama - na zaklade diskuzi tady na umele vyzive tak odsoudila a udelala si o mne nazor: Ze jsem mamina, ktera tyra sve dite a takovy to bla bla bla ... Takze uz jisty lidi taky neresim ..

nonaci1,
s maminkou to neres, urcite to pochopi, proste nekdy nechceme, aby nam v tom nejak nekdo "radil". To vis, Terka je nasich osmy vnouce, ale v leccems mi mamka taky nedokaze poradit, protoze vsechny nas i vnoucata jsou odkojeny .. Takze zkusenosti sbiram tady na konikovi a na netu .. Jinak Monde dej najist, az se vzbudi, taky jsem to davala, az kdyz si Terka rekla - neboj ... Miminka jsou chytry vic, nez si myslime :o)) My uz ten problem s prujem mame "nastesti" (tuky, tuk) zazehnanej, nasadila jsem to specialni mliko, a kdyz ji manzel prebaloval, tak rikal, ze uz je to o necem jinem a ma to jednou denne a uz pry to ma tu spravnou "vuni" :o)) Tyyy jo, prvni zoubek??? My teda slintame uz mesic o 106, ale zatim tad ma zoubky jen Natalka od isacka :o))

holky, ja uz vubec lekare neresim. Dvakrat jsem byla na pohotovosti tady na Bulovce a zaprisahla jsem si, ze pokud nebudu muset, tak to vydrzim dalsi den ke svoji lekarce a bude klid. Moje sestra bydli v jine casti cech a potvrdila mi to same .. Ze pokud na pohotovost vylozene nemusi, tak tam nejede.

nonaci1
1. dub 2007

mapris:
🙂 no máš pravddu...nějak jsem se rozkecala 🙂 , je to docela úleva, hodit sem to různý trápeníčko. S těma blbcema co jsi psala Akcul máš naprostou pravdu!!! Člověk se proti obrňuje celej život a stejně Tě někdy totálně zaskočí a překvapí a hlavně rozhodí. Jsem moc ráda, že se dostáváte z toho průjmu mapris.

Momentálně se cítím zase úplně "na dně", Monďa teď ráno v 6 hodin vypila jen 70ml a má rýmu!!!!! Mám pocit, že se snad zblázním ☹ , už nějak nemůžu ☹ .
Usnula, čekám co bude až se probudí, změřím jí teplotku no a nevím co dál...? Zda jet opět do motola, nebo začít jen odsávat? Vůbec netuším zda existuje něco na rýmu u takhle malých miminek? Odsávačku jsem si naštěstí prozíravě koupila asi před 14ti dny, ale moc dobře si pamatuji jak jsem vždy odávala Mišku a brečeli jsme u toho oba. Hlavně když byl byl tak nějak poprvé nemocný tak to bylo asi tak nějak koloem 4 měsíce a Mondě jsou teprve 2 měsíce!! Jsem vážně zoufalá. ☹

akcul
1. dub 2007

mapris:
Už začínám brát doktory s rezervou. Obracíš se na ně, když potřebuješ radu a oni na tebe vyrukujou s tímhle. Budu prostě dávat víc na svůj instinkt a hotovo. Každý miminko je opravdu jiný, takže si pak každá maminka stejně musí najít to "svoje".
Jsem moc ráda, že se tady můžu vykecat a dostat to ze sebe. Člověku se hned uleví. 🙂
To je bezva, že už přestáváte "průjmovat". Snad už to bude jen lepší. 🙂

nonaci1:
Teeeda, vy už máte zoubek? No to jste teda rychlovky. 😉 Možná ty problémy s papáním jsou všechny opravdu od toho.
Jinak pokud nebude mít teplotu, tak bych ji jen odsávala tu rýmičku a nikam bych zatím nejezdila. Myslím, že pro tak malý mimísky se na rýmu nic nedává. Neboj, určitě to spolu s Moničkou zvládnete, jste přece obě šikulky. 😅 Budu na vás moc myslet a držet palce. Co vím, tak teď ty bacily lítají hodně ve vzduchu, ale jsou to jen takový ty 2-denní virózy. Tak uvidíte, třeba už to bude zítra lepší.....určitě! Tak se držte, holky! 😉

verunnecka
2. dub 2007

ahoj,malej měl taky rýmu ve 2.měsíci a navíc bral antibiotika stříkačkou do pusinky přes prst a na rýmu vážně nic nedávaj,já jsem malýho měla furt v teple jednou se vypotil a bylo po rýmě a odsávačku jsme taky používali,trápila jsem se spolu s ním.

nonaci1
2. dub 2007

verunnecka:
Ahojky 🙂 ,
téda prdelka malej....no my naštěstí atb nemáme, dostali jsme ten Nasivin a 3 x denně vytíráme nosánek a odsáváme a odsáváme..... ☹ . Je to šílený, ach jo. Doufám, že to také budeme mít rychle pryč, chodím s malou hodně ven když je hezky a myslím, že jí to pomáhá, vzhledem k tomu, že nemá teplotku (ťuky, ťuk) tak ven můžeme. 🙂

isacek
2. dub 2007

malá má teď taky rýmu a kašel, tak dáváme nasivin a na kašel silomat.A ven chodíme, jelikož teplotu taky nemá 🙂 ...

pavlis
3. dub 2007

Akcul: Vy jste z Vyškova? My z Němčan (Slavkov u Brna)! To máme kousek 😉 Já jsem teda rodila ve Vyškově a strašlivým způsobem, ale v Brně taky prý nic moc! Tak asi jak má kdo zkušenosti...
😒

verunnecka
4. dub 2007

ahojky,prej je dobrý vytírat nosánek když je rýma mat.mlékem ale mě to teda nezdabralo ani kámošce,tak nevím.já už taky beru doktory s rezervou.jeden říka to druhej ono,kdo se v tom má vyznat že?

nonaci1
4. dub 2007

isacek:
Ahojky, tak už jě Vám lépe? Doufám, že ano.... 😉 . My jsme dnes byli na kontrolním vážení a za 3 týdny jsme přibrali 300g a 3 cm, takže máme 5240g a 56 cm 🙂 . S rýmou tedy bojujeme stále, ach jo, je to strašný.... ☹ . Vytíráme frkolku Nasivinem a na kašlík nic nemáme, dr. říkala, že je Monďa na poslech "čistá" a že u takhle malého mimča je velmi úzký okruh léků, které by mohla. Bumbáme statečně 5x děnně 70 - 135 ml, jak kdy 🙂. Dnes dr. musela vyčistit ranku po očkování z porodnice, jelikož jí to začalo hnisat, tak si chuděrka plákla a máme to mazat od zítra framykoynem, dnes na tom "černou" mastičku.

dgm
4. dub 2007

Ahojky, tuhle diskusi si čtu už delší dobu, je to smutné, že nemůžete svým dětem dopřát co nejdýl to nejlepší - svoje mlíčko, ale pokud to jde, tak kojte co nejdýl a nepřikrmujte ničím jiným, než kašičkami ze syrového ovoce a zeleniny a šťávičkami. Když některá maminka ztratí mléko, je z toho upřímně neš%tastná, tak to chápu, ale schválně přestat s kojením u dítěte, které prospívá, jen z pohodlnosti, aby líp v noci spalo, je neomluvitelné. Rýma a zahlenění pochází z kravského mléka a i když maminka kojí a přesto má děťátko rýmu, tak by měla vynechat mléčné výrobky i u sebe a přidat syrové ovoce a zelenunu, amozřejmě nejlíp domácí a nepráškované. Za čtrnáctidenní pokus to stojí, to se určitě projeví. Pokud máte strach ze ztráty bílkovin a vápníku u sebe, zařaďte semínka, sezam a oříšky, asi hrst denně a nejlíp namočené. Vyzkoušejte to a za 14 dní nashle.

isacek
5. dub 2007

nonaci,
už je to dobrý, akorát si občas kýchne 🙂 .
Tak to je dobře, že už je to s tím mlíčkem lepší, hlavně ať to vydrží.
To asi myslíš po očkování proti TBC, viď?To malá měla taky ošklivé a má málo těch obraných látek takže musíme na přeočkování.
Tak ať jste brzo fit 😉

mapris
6. dub 2007

dgm,
neříkej, ty jsi četla celou diskuzi? Takovou "chytrou pani" jsem už jednou měla. Ty máš medicínské vzdělání?

isacek,
jak se máte s Natálkou? Hezké fotky. No, my jsme byli na kontrole toho znamínka a naštěstí to máme dobrý. Teď už nemá ani ten průjem, po tom mlíku al 110, ale bojím se, až nasadím obyčejný .. Přemýšlím, jestli nebudu muset úplně změnit mlíko, ale 18.4. jdem na očkování, tak snad mi už mudra konečně dovolí i přikrmovat.

peta.cz
6. dub 2007

Ahojky, teď tedy vůbec nemám příspěvek k výživě, ale spíš k té rýmě - můžu doporučit Nosní olej Baby od Karl Hadek,jsou to jen bylinky, takže preventivně vytírám každý den po odsávání. A doporučuji odsávačku na vysavač, Míša měl ošklivou rýmu v 6 týdnech a odsávačka nám rychle pomohla - jeli jsme tedy vednevnoci, pak jsem se omlouvala sousedům, že mě o půlnoci nepřepadla uklízecí mánie, ale že jsme vysávali prckovi hleníky z nosu 😉

dgm
6. dub 2007

Ahojky, celou diskuzi jsem nepřečetla, to jsem ani netvrdila a medicínské vzdělání nemám, jenom vlastní zkušenosti. Kdybych měla medicínské vzdělání, tak bych tohle nikomu neradila, ikdyž i tady se ledy zažaly trošku hýbat a stane se postupem času, že i tohle se dozvíte od osvícených doktorů. Mám --pouze-- svoje zkušenosti se svýma třema dětma. Jakub - 19 a půl, Terezka 16 a Barunka 13 a půl, ne měsíců, ale let. Když jsem tenkrát svýho syna kojila , na tehdejší dobu nevídaně dlouhou dobu . 13 měsíců, byla jsem v celém okolí jediná a považovaná za exota. Škoda, že už je mě tolik let a netroufám si mít další děti, to, co vím teď, je několikanásobně víc informaci, než jsem si zjišťovala tenkrát a většinou stylem pokus-omyl. Jojo, moje děti byly pokusní králíci, u obou holek jsem už taková výjimka nebyla, to už se o kojení vědělo víc. Nechci nikomu vnucovat svoje rady, jenom je mi líto těch dětí, že se nemůžou ozvat, a až budou umět mluvit, tak už jim to bude prd platný. Je rozdíl odsávat soplíky kvůli nachlazení, nebo proto, že maminka špatně krmí. Ahoj.

mapris
6. dub 2007

dgm,
tak určitě máš hodně zkušeností, když máš tolik dětí a děkujeme za tvoje rady, ale ani já si tady neodvážim nikoho "kritizovat", co dělá dobře nebo špatně. Já jsem mlíko neměla - nerozkojila jsem ani v porodnici, zkoušela jsem to do 9tého dne od porodu, nechala jsem toho, když mi dcera začala plakat hlady - přikrmovali mi jí od narození. Moje nejstarší setra - je jí 35 let, má čtvrté dítě, kterému bude rok - a ona tvrdí, že NEEXISTUJE aby mamina neměla, nebo přišla o mlíko a nekojila, že ona odkojila všechny děti ... Ale dnešní doba je jiná a to co si každá mamina tady dělá, je naprosto její věc. Já jsem se totiž setkala s maminkou, která byla známá mého tchána, v životě mně neviděla, ale na základě příspěvku tady v koníku mně "odsoudila" nehorázným způsobem a v posledním meilu mně i mému muži napsala, nebo spíše naznačila, že jsem hloupá husa, která nejede výchovu dítěte podle knížek, ale podle internetu a Betynky a "litovala" moje dítě. Tak se nediv, že se tak ozývám. Prostě každá máma ví, co je pro její dítě dobré a když chce přestat kojit, tak ať přestane, má pro to své důvody.

kristi
6. dub 2007

Mapris, mne taky nejaka holcina sprdla do IP, ze teda jsem hrozna, kdyz jsem prestala kojit....a o sobe vim, ze jsem byla kojena tak 2 tydny a nikdy jsem to moji mamce nevycetla.