Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

mapris
5. led 2007

macejka,
no jo, jenže Terce je už 9 týdnů a nemůžu jí přece dávat jíst pomalu po hodinách ne? Jinak jak kdy, teď mi pije jídlo tak přes půl hodiny a nebo na dvě etapy. Mezitím jí nechávám odříhnout, když pak nechce, tak jí položím do kolýbky a když začne hned kňourat, tak jí musím dát ještě .. Tak snad se to zlepší.
Na ty prdíky - zkuste kapky Sab simplex. Já jsem je dávala do každého druhého mlíka, a teď je dávám do dvou jídel před spaním a malá spí jako dřevo. Zrovna včera usnula kolem 23hodiny a vstávala dneska v 9. Ty kapky se dají koupit prý v lékárně a stojí 79 korun - já je ještě nekupovala. A jsou zcela nezávadné, nejde na ně navyknout a můžou se podávat až do dvou let věku dítěte. Takhle mi to přetlumočila jedna kamarádka, která má známou pediatričku ... Takže tak ..
Jinak mně malá vydrží v kolíbce sama delší dobu i si stíhám umýt nádobí, ale taky k ní občas musím jít, promluvit na ní a tak. Já jsem jí totiž ze žlutého a červeného papíru udělala takový dvě sluníčka s úsměvem a na ty se dokáže dívat i hodinu a kolikrát mi u toho i usne. Zrovna včera mi začala na to sluníčko vejskat, tak se vždycky nasměju. A manžel jí jednou 15 minut pozoroval a byl z ní úplně hotovej, co prej na to sluníčko dělá :o)) (Někde jsem to vyčetla, že reagují na žlutou a červenou barvu).

isacek,
no psala jsi, že máš doma dva chlapy, tak proto se ptám :o)
Cooo??? Vy už máte první zoubek??? Docela rychle že? :o)))))))))) Ti trošku závidim :o))

holky,
musím vám popsat zážitek z dnešní návštěvě mojí práce.
Terka je v metru a v dopravních prostředcích úplně vzorná, spí jak dudek. V práci jsem jí tam ukázala všem, šla s náruče do náruče. U jedný kolegyně se začala šklebit, protože jí dělala co se jí nelíbí - foukala do tvářičky a šimrala prstem pod krkem. (My totiž máme problém umejt Terku pod krkem, když tam mám šáhnout žinkou, tak dá bradičku na hruď a neee, tak jsme s manželem vymysleli fígl, zvedne jí za ruce nahoru a já jí umeju :o)) To jsou ale podrazy na ty naše prcky co? :o)))) No a pak se rozbrečela. Tak jsem si říkala, že bude asi počuraná. No nebyla, byla suchá. Tak jsem si říkala, že bude mít hlad, tak jsem jí udělala mlíčko. Ale to nee, pak spustila takovej hysterák, až jsem se před vedoucí styděla, když jsem jí dávala čepičku (tu nesnášíme, hlavně, když pak zavazujeme) a rukavičky, tak spustila ještě větší, a v momentě, kdy jsem jí položila do kočárku, tak tuhoň. Je to možný? Prostě byla utahaná (my dopoledne chodíme ven a to spí 4 hodiny), tak dávala najevo, že chce spát. Pak jsem jela do Oriflame (jsem kosmetická poradkyně, kdyby jste někdo něco chtěli, stačí říct :o)), vyzvedla zboží a v půl 1 se mi tam vzbudila, tak jsem si tam našla jeden takovej salonek, kde jsem se mohla zavřít, tak jsem jí nakrmila, odříhli jsme si a pak jsme jeli domů. Cesta metrem zase úplně v pohodě, to mi celý prospala a jak jsme se ocitli na balkoně, tak mi nechtěla spát. Je možný, že byla rozrušená z tý návštěvy??? Tak jsem pustila cd Koláře :o) a tancovala s ní po pokoji, a pak dostala najíst, no a teď je se mnou tady u počítače, spí jako dřevo a vůbec jí nevadí, že tady mlátim do klávesnice všema deseti :o))

Někdy si říkám, že tomu dítěti ani nerozumim. Zatím co moje kámoška má vypozorováno, že když např. škytá, tak je počuraná, nebo pozná, když se jí malá pokaká. To my nemáme, my tlačíme kolikrát od 7 od rána a nadělení jsme dneska měli až tak po 4tý (po krmení). Myslím, že to s ní budu mít krapet těžší. Už je naučená na nějakej režim, a jak jí ho narušim, třeba návštěvou, tak je hotovo a večer mi nemůže usnout. Odpoledne je pak ukňouraná a ničím jí nezabavím. Říkala jsem manželovi, že vždycky, když jsme někde, nebo je u nás návštěva, tak nám malá večer pak nechce spát a kňourá třeba hodinu. Manžel mi to vyvrací. Myslíte, že mám pravdu? Může to tak být???

Jinak na to kakání se mi fakt osvědčilo to podvečerní jídlo jí udělat z čajíčku ...

macejka, isacek,
už dáváte nějaké příkrmy a nebo jedete na pokračovací výživu??? Já se musím ve středu zeptat doktorky, jestli neexistuje něco, co bych jí mohla přidávat do mlíka, protože jsem zjistila, že malý objemově stačí i 125ml, ale co se týče sytosti, tak je to problém, má hlad, proto jí musím dělat sytější mlíko. Možná proto máme ten problém, že mi vypije půlku, pak nechce, a pak by za hodinu jedla znova. Nikde na netu jsem nenašla, po kolika hodinách max. se může dávat další dávka. Mně doktorka řekla, že můžu dát malý jídlo o po 2 hodinách, jak si řekne, ale zatím nám to pořád vychází po 3,5. Tak nevím co s tím. Stalo se vám tohle někdy??? Jinak dneska nám vychází jen 4 dávky a má jich mít 5, ale říkám si, že když jí do každýho dávám o odměrku víc a do večerního mlíka dvě, tak má to jedno jídlo rozložený na celý den? Co myslíte?? Ještě že tady ta diskuze je, aspoň se mám koho zeptat :o))

Jsem se trošku rozepsala, ale nestihla jsem od včera číst příspěvky, tak to tady tak shrnuju :o)))
Malá se mi tu kroutí, asi se za chvíli vzbudí, tak si půjdem zapnout telku a klubíčkovat. Koukáme každej večer na Ulici, než přijde taťka z práce. Odchází rano v 7 (teď vyjímečně šel dvakrát v 8 z bytu) a vrací se v půl 8 večer (někdy v 10 - podle naléhavosti práce).

helik
5. led 2007

mapris,

ses trošku rozepsala, co bude až se rozepíšeš pořádně 😀 😀 😀

dneska jsem byla s malym na návštěvě u tety a začal mi tam natahovat, což obvykle nedělá...myslím, že to bylo proto, že měl kolem sebe jiný prostředí, spoustu podnětů a teta na něj mluvila jak kulomet 😖 Pak se ale uklidnil, když jsem ho vzala do náruče.

Taky mám pocit, že nám ty návštěvy narušujou režim. Obvykle večer už nespíme někdy od 17.hod někdy od 18.hod, ale dneska mi spí jako dřevo a přitom máme ještě krmení před sebou. Jinak mi to taky občas vychází jen na 4 krmení denně. Odpoledne mívá spací, kdy jí i po 4 nebo 5 hodinách. Já mu ale přesto vždycky mlíko před spaním nabídnu, ať už předtím jedl kdykoli.

mapris
5. led 2007

helik,
no to víš, to je ta práce zapisovatelky 😀.
No, mně si vždycky malá zdřímne tak hodinku po jídle. Já jsem jí teď dala 4tý jídlo, musela jsem jí vykoupat, jinak bych jí měla krmit v půl 12, tak uvidím, přinejhorším se vzbudí ve 4 a tak jí pak nakrmím, ale vzhledem k tomu, že jí to mlíko dělám sytější, tak uvidíme. No, to je tím, že jsou zvyklí na svůj klid doma, a poznají, když jsou někde jinde a ještě k tomu cizí hlasy. Dneska jí obklopili najednou tři kolegyně, tak se nedivim, že začala natahovat 😀.

Jinak jak jste se tu holky ptaly na to krmeni,
já jí od mala krmím v náručí, ale nevím, jak dlouho, protože bude mít už přes 5 kg. No, jednou jsem jí zkoušela krmit na tom polštáři "rohlíku", ale nějak mi to nesedlo, jednak jsem u ní musela klečet a jednak mi přišlo, že pije nějak "jinak" než u mně. Já sedim na křesle s opěradlama a mám podloženou ruku polštářem, takže mi to nějak nevadí :o))

msunny
5. led 2007

Já si při krmení vždycky sednu,tak,abych měla jednu nohu vejš, dám si na ní polštářek a malýho na ten polštářek položím a papáme.
Co se týče těch návštěv,tak normálně nám nevadí,akorát mám strach,protože máme za 14 dní jet za taťkou a druhou babičkou a dědou až do Plzně a být tam přes noc. Tak mám strach,jak se na to malej bude tvářit 😒

mapris
5. led 2007

msunny,
no, já si dám jednu nohu nahoru a tou si podpírám ruku na který mám malou, ale takhle krmím jen, když jsme na návštěvě, ale dlouho to nevydržím, protože malá je těžká :o))

No, já to ještě nezkoušela, ale ze začátku jsem byla u našich a pak jsem přijela sem do Prahy, tak je pravda, že malá si taky pár dnů zvykala, ale když budeš poblíž, tak si myslím, že to tak hrozný nebude. Uvidíš. Pak dej určo vědět :o)) Nás to čeká na jaře, kdy pojedem na pár dní na slovensko, protože na víkend to nemá význam ..

msunny
5. led 2007

mapris:No já ho mám právě položenýho na tý noze a když už je moc těžkej,tak pod něj dám ruku a mám ho chvíli na ruce,ale většinou to tu půl hoďku vydržím. Ta Tvoje Beba je nějaká sitější? My máme Nutrilon Forte,ale ten má jen na noc,jinak musíme dávat ten Comfort.

No sestřenky malýmu je teda 5 měsíců,zatím sice kojí,ale na noc mu dává flašku s kaší a dává mu jí normálně vleže-položí ho na deku a je to.

mapris
5. led 2007

msunny,
no, pět měsíců už je něco jinýho :o)) to už je větší a asi těžší :o)
No, sytější jak pro koho, já teď místo 5 doměrek musím dávat 6, protože to Terce nestačí, a práve si myslím, že by potřebovala ještě něco sytějšího, a to už beba nemá. Ta už má jen sérii 2 a ty jsou od 4 měsíců ..

bibinka
5. led 2007

mapris-nechcem sa ti starať do výživy, ale ak maličkej nestačí Beba pre jej vek, skús jej dať Bebu od 4 mes. Ona má asi rastový špurt a proste jej to nestačí. Ono na tých krabiciach je síce písané od 4mes, ale každé dieťa je iné a treba to brať orientačne. Keď jej dávaš o odmerku niekedy o dve odmerky viac, môžeš jej spôsobiť ťažkosti- zápchu, prdíky, kŕče alebo nechutenstvo a hnačky. Aj ja som to skúsila a dr. mi povedala, že to nesmiem, že radšej mám dať mlieko pre staršie dojčatá.A bolo po probléme. 🙂

mapris
5. led 2007

bibnka,
díky za radu. To mně nenapadlo. Takhle to dělám už od štědrého dne a zatím bez problémů, kaká mi dobře. Příští středu jdu k doktorce, tak se jí na to zeptám. A pokud mi řekne to, co ty píšeš, tak tím líp. Díky moc :o))

isacek
5. led 2007

mapris,
není co závidět ☹ ,zoubky jsou náročný 😢 !
Před chvílí běžel přítel do lékárny pro panadol baby a kapičky,
hodně ji to bolí a hodně pláče!Je mi ji líto je ještě malinká na zoubky!
Jinak toho druhého chlapa mám 70ti letého tatínka 🙂 !
Já ješte nedávám ani příkrmy ani pokračovací mléko,ale už se na to těšim.
Škoda,že nejste na Nutrilonu ten má jenom přece více možností.
Malá konečně usla a né na dlouho tak jdu rychle taky 😵 !

helik
6. led 2007

Já malýho krmím v náručí. Máme teď skoro 4 a půl měsíce, vážíme zhruba 6,5 kg. On už se pomal zvedá do sedu, takže já ho vlastně jen tak podpírám a on mi vlastně sedí na klíně. Je to tak fajn, zatím neuvažuju o jiné poloze.

isacek
tak pevný nervíky na ty zoubky 😉 My ještě nic, i když už si někdy strká ručku do pusy tak zuřivě, že mi to taky připadá, že mu lezou zuby.

macejka
autor
6. led 2007

isacek

vy už máte zoubek? To je fakt bomba,já koukám.Gratulujeme,ale je fakt,že asi víc pláče kvůli bolesti,ale stejnak je to fajn.Měla by sis vybrat něco na sebe jako myslim oblečení,to se říká,že kdo najde u mimča první zoubek tak partner mu má koupit něco na sebe,co si vybereš 😀

helik,floowy

já jsem zkoušela i Nutrilon Comfort,ale kvůli tomu ublinkávání jsem se vrátila k A.R. Oni tam sice píšou,že je hustší,ale né tak jako a.r.Potřebovala bych,aby začali nyrábět nějaký Nutrilon,který je proti ublinkávání,na to aby nebolelo bříško a celkově se dobře tráví.ale kdyby chtěl každej svojí kombinaci tak by asi byly desítky nutrilonů 🙂

mapris

já zatím příkrmy nedávám,doktor řekl ať ještě počkám,ale v úterý tam půjdeme tak já se ho ještě zeptám,protože už bych pomalu chtěla začít.Ale prý je lepší dávat až do konce 5.měsíce jen mlíčko,u uměle krmenejch.Ale co doktor to názor.Máma mi říká,že zase doktora nemám ve všem poslouchat a mám začít přikrmovat.Já počkám ještě do toho úterka a uvidim a kdyžtak po trochách začnu.Už jsem koupila aspoň lžičky 😀

marie_m
6. led 2007

macejko, nechci se vam plest do diskuze 🙂
ale k tomu ublinkavani, nas malej ma reflux, tak to resim tak, ze kdyz mu davam UM (asi 1 - 2 jidla denne), tak mu delam nutrilon comfort a zahustuju to mutritonem a je fakt, ze se nam po tom ublinke jen obcas, spis skoro vubec, jen kdyz se preji, takze urcite zkus, treba to pomuze, nam to pomohlo fakt hodne, ja musim mlicko odstríkavat a zahustovat porad, jinak by vsechno, co zdlabe, vyblinkal ☹

helik
6. led 2007

macejka, mapris

no přesně tak1! Mě už taky svrbí obě ruce, jak bych se chtěla dát do vaření mrkvičky 😀 Asi se vyprdnu na nějakej ten týden sem týden tam a po neděli to zkusím 😝 Malej se na mě tak hladově dívá, když něco pořádám....No jo mamka taky říká, ať mu už něco dám,...bude to tím, že dřív se přikrmovalo pomalu už ve čtvrtým měsíci,ale těžko říct, jestli to bylo správně. Prý se zatěžují ledviny.

macejka
jinak třeba ubude problémů s UM, až se začne s příkrmama. (my ublinkáváme normálně, to asi není náš problém) Zato doufám, že se nám spraví kakajda, není to žádná hrůza, ale přece. Kamarádka mi potvrdila, že po zavedení příkrmů se to zlepšilo. 😎

macejka
autor
6. led 2007

msunny

já tu rourku taky dávám až v nejkrajnějšim případě a nechávám mu jí dokud slyšim,že odcházej prdíky což je jen chvilku a když jí zavedu a prdíky nejdou tak toho nechám.

mapris

Sab simplex taky máme,dávala jsem pár kapek téměř do každého mlíčka potom jen na noc a teď dávám na noc ten fenykl.čajíček jak jsi radila.On prdí statečně,ale asi ho bolí bříško,že si pořádně neuleví.

holky, to byla fakt sranda,já jsem jedla jogurt a malýho jsem měla na klíně a on asi myslel,že bude papat on,protože když jsem si nabrala lžičku tak on otevíral pusinku,byl fakt roztomilej tak i kvůli tomu bych mu chtěla začít dávat příkrmy 🙂

macejka
autor
6. led 2007

marie-m

děkuju za radu,já měla za to,že ten nutriton je zahušťovadlo jen na mateřské mléko,tak dáváme A.R.,ale mohla bych to zkusit,mrknu na to v lékárně 😉

helik
6. led 2007

Když si malej hraje, taky by ty hračky nejraděj spapal 🙂 Zuřivě si je cpe do pusinky a vzteká se, že to nejde sníst.

helik
6. led 2007

macejka

jen se divím, že ti o tom Nutritonu neřekla Dr. 😲

marie_m
6. led 2007

macejko, ja mu nutriton davam jak do materskyho, tak do umelyho, a je fakt, ze dkyz to dam do umelyho, je to husty fakt dost, na 150 ml davam naberacku a pul a fakt neblinka, zkus a drzim pesti!

msunny
6. led 2007

marie-m:Jak dáváš Nutrilon do umělýho? Vždyť je to samo umělý???

Jinak mě napadlo,ještě k tomu krmení-kámoška malýho krmila v autosedačce a nemohla si to vynachválit.

marie_m
6. led 2007

msunny, nedavam Nutrilon, ale Nutriton....

mapris
6. led 2007

macejka,
no, já mám ještě na příkrmy čas, počkám, co mi řekne pak doktorka. Jinak když jí dávám každej večer vigantol s mlíčkem lžičkou, tak mi to hezky spolkne a ven nejde nic, tak doufejme, že mi pak ty příkrmy nebude plivat :o)) Jinak my teď máme taky bolení bříška, tak jsem dneska koupila zase SS a budu jí ho dávát do posledních dvou večerních mlík, a dneska jsme ještě nekakali a to jí to čajíčkomlíčko dělám každej den ... Jo a s těma příkrmama, mám kamarádku, kterej bude pět měsíců příští týden a už snad 14dní jí dává něco mimo mlíko, tak nevim ... Ale bez doktora bych asi sama nezačínala ..

mapris
6. led 2007

macejka,
teda kamarádky dcera bude mít 5 měsíců :o)) to nějak pak po sobě nečtu a píšu blbosti 😀 .

macejka
autor
6. led 2007

helik

já jsem se s doktorem domluvila na Nutrilonu,když už jsem nekojila a při další návštěvě jsem mu řikala,že Nutr.premium ublinkává tak on řekl ať mu dávám A.R. o tom Nutritonu neřikal nic,ale já jsem to znala od kamarádky,jen jsem netušila,že je to i do umělky,protože kamarádka to dávala do mateř.mléka.

Prosimtě helik,tobě už se malej posazuje,Nám zatim ne,jenom když si ho vezmeme do náruče tak v žádnym případě nechce ležet a hned se zvedá do sedu a když si ho dám na klín tak taky.Ale když leží na dece tak se nezvedá,ani hlavičku zatim nezvedá,když leží na zádech. A už se ti otáčí?Filípek se občas otočí ze zad na bříško,ale né každý den,jak se mu chce a párkrát se otočil z bříška na záda,ale taky mu to nejde pořád.Jsem zvědavá,kdy se začne posazovat.

isacek
6. led 2007

Holky, tak já teď už nějak nestíhám 🙂 !
Už se ji prořezal i druhý zoubek tak je hodně uplakaná a unavená.
Dneska jsem byli u babiček a jakože má návštěvy ráda tak jak u jedný tak u i druhý babičky to proplakala.Chce se jen mazlit a nosit a ani nemá náladu na blbosti ☹ !
Macejka,
já ji dala taky už ten comfort a vypadalo to,že bude klid,ale ten mi zvrací.
Teď mi teda zvrací i A.R.,ale je to asi těma zoubkama.
Máma mi dnes taky říkala,že si musím něco vybrat a přítel mi to má koupit 🙂 !
Holky kde jste tu rektální rourku koupily?Já se tady u nás ptala ve dvou lékárnách a řekli mi,že už je nedostáváj.Doktorka mi to nedoporučovala,prý si na to zvyknou a pak si sami neuleví.Ale falt každý doktor Ti řekne něco jiného.

macejka
autor
6. led 2007

isacek

teda já se fakt nestačim divit,to je fakt super s těma zoubkama.Ale to,že ti teď zvrací je určitě těma zoubkama i to,že si nechce hrát a jenom mazlit,bolí jí to tak chce maminku,prdelka malá 🙂
já jsem rekt.rourku kupovala v lékárně,stála 2.-,ale seženeš jí spíš ve zdravotnických potřebách.

isacek
6. led 2007

Tak děkuju zkusím se zeptat,taky mi říkali ať zkusím zdr.potřeby!
Teta mi dnes říkala,že její malej měl ve třech měsících už čtyři zuby,taky rychlík 😀 !
Jak jsi se ptala helíka na to jestli se jí malej posazuje,tak malá se nám hrozně zvedá.Když leží chytá se za nohy a tím si pomáhá.A v lehátku už ji musím připoutávat,když jdu pryč protože se bojím,že mi vypadne.
Ono se ale říká,že jsou holky šikovnější.Všichni si z naší malý dělají srandu,že příští měsíc bude mluvit,další chodit a příští rok půjde do školy 😀 !

msunny
6. led 2007

Tak to já jsem za JEDNU raktální rourku dala 21 a nakonec jsem doma zjistila,že jich tam má být pět ☹
S tím návykem,říkala mi to i porodní bába,že jí mám používat,když už nic nepomůže. Takže nejdřív dávám malýho na bříško,pak příjde na řadu masáž Pupíkem a cvičení,a kdyžtak gelovej pytlík nebo nahřívací méďa. Zatím jsem malýmu dávala rourku jenom 2x. Asi to vždycky chuděra vycejtí a než si stihnu všechno připravit,tak je klid 🙂
isacek: Vy jste se teda s těma zoubkama rozjeli! Je jasný,že se malá chce jen mazlit,vem si,co ty,když tě něco bolí,taky nemáš náladu na návštěvy,natož když by tě měli všichni okukovat 🙂

mapris
7. led 2007

isacek,
chudinka malá, tak držím palce, aby to všechno bylo v pohodě.

Mně teď nějak zlobí zas z jídlem, vypije půlku a pak za hodku chce zbytek. Už jsem jí i vyměnila dudlíky (naštěstí se nepoblinkala), ale jeden nechce, z druhýho pije tak, že hltá a že jí to teče ven ... Jaký dudlíky máte?? Já už nevím co s ní. Dneska se vzbudila v 5, tak jsem jí dala napít. Nechala mi 60 ml. Pak jsem jí dala ještě spát do postýlky a před sedmou se vzbudila se strašným pláčem, zkoušela jsem přebalit, ale pak jsem jí musela dát ten zbytek a pak spala (střídavě) až tak do 10ti. Teď kakáme obden, přitom jsme to díky čajíčkomlíku měli tak krásně pravidelný. Asi budu zase muset udělat kmínovej, a nebo je to tím, jak tu psala jedna mamina - že potřebuju už sytější mlíko a ty odměrky navíc jí fakt nedělají dobře. Už fakt nevím co s ní, myslela jsem si, že děti ve 3 měsíci už by měli nějakou pravidelnost, ale nám se to nějak nedaří. ☹ No, ve středu jdem k doktorce, tak nevím co s tím. Navíc se nám pořád drží na hlavně ty zbytky po těch strupech, ještě to není ono, a zas má vyrážku. Už nevím co s tím, holtovka nezabírá, pudr na tělo taky ne ... Doktorka nám před vánoci říkala, že když se to do 10.1. nezlepší, tak že nás pošle do nějakého kožního centra v Čimicích, tam, že by jí dali dopořádku. Tak si říkám, že nás to asi nemine, ale na druhou stranu budu ráda, protože mám pocit, teda spíš manžel, že jí furt něčím patláme a ono to nezabírá. Navíc máme suchou pokožku na těle a to používám dětské mýdlo sebamed, ale tím to není, to už má delší dobu. ☹
No nic, jdu vyžehlit a uklidit kuchyň, manžel šel s malou ven, tak toho musím využít, zas je tu bordel jak kdybychom tu měsíc neuklízeli ☹, ale já přes týden kromně uvaření nějaký rychlovky a umytí nádobí moc nestíhám, to se radši budu věnovat malý. Navíc začínáme chodit občas po návštěvách, chci, aby si zvykala na lidi, i když nevím, jeslti není pozdě ☹, protože jak nemá svůj spánkovej režim během dopoledne, tak je dost okňouraná.

Holky, co se týče tý rektální rourky, tak já se tomu zatím vyhýbám. Je fakt, že malá už ani nechce dělat to klubíčko, ale hrozně mi kolikrát vystřeluje nožičky nahoru, tak si myslím, že má křeče, no a nechci, aby si zvykala na nějakou mojí pomoc. I když chudák tlačí, až je rudá a je mi jí někdy líto ...
Jo jo, s našima dítkama bude furt něco ...

jess
7. led 2007

Isaček: to máš pravdu,že holky prý jsou aktivnější,zvlášt' prý ty co se narodí pod tři kila.Moje sice zoubek měla první až v roku,ale seděla mi sama v 5měsících,a v sedmi už s přidržením o něco chodila,a v devíti už lítala jak dáblík,takže jestli bude ta tvá rychlík ve všem,máš se naco těšit 😀 ,já to mám doma 😉