Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

isacek
24. led 2007

helik,
no vidis to, co doktorka to nazor! 🙂
My taky byly venku a byl to fakt mazec.Zápasila jsem s kočárem, cesty nikde schrabaný nebyly a tak to jelo hodně špatně!V tomto počasí je to hrůza, ani nemůžem jít na dlouho ven ☹ !

dashak
24. led 2007

Ahoj holky, já teda dělám malé jídlo doma, ale rozhodně teda z toho nejsem nějak odvázaná. Zabere to dost času (aspoň v porovnání s přípravou mlíka), binec v kuchyni... a malá to pak kolikrát ani nechce jíst. Hlavně s rýží jsem měla problém. Když se pomixuje, tak se to celé dost lepí a navíc to nejde úplně pomixovat, tak máte pocit, jakoby v tom buly šutry. Tak už rýži nemixuju. Jinak my už jíme všechno - zeleninu, maso, jogurty, ostraváčky...

A taky jsem si říkala, doma vím co do toho dávám 😉 Ale hepry hepry, já nemám svoji zahrádku, kde si pěstuju mrkvičku a ostatní zeleninku ... a ostatní vymoženosti, maso taky musím kupovat, takže ve finále jsem se zamýšlela nad tím, že to kojenecké jídlo ve skleničkách podléhá nějaké kontrole (mělo by) a přísným normám a tudiž je vhodné pro děti. Ale mrkev z obchodu není určena přímo dětem, takže nepodléhá takovým normám a může obsahovat třeba hodně dusičnanů a jiného sajrajtu stejně jako ostatní potraviny. No zatím to dělám doma na páře, ony ty příkrmy se totiž docela prodraží. Ale na dovču taky určitě budu brát skleničky.

Macejko, ty budeš chodit i na normální bazén? A jak to máte v plavání, musíte mít plínku do vody? My na tom našem musíme, ale někde se prý nemusí. Třeba paradoxně v hotelu Atom, kam má přístup každý se plave bez plínek. Tak nevím, jestli tam budu ještě chodit. Když se tam sejde takových 10 dětí, tak toho docela dost vyprodukujou za tu půl hoďku.
A na kolik vás to vyšlo? Tady v Ostravě je těch plaveckých školiček hodně, ale každá ma jiné ceny i podmínky. My máme 10 lekcí za 1000 a můžou být ve vodě s 1 dítětem 2 dospělí. Jinde může být jen 1.

mapris
24. led 2007

isacek,
a proč až za měsíc?? Zdůvodnil ti to?? Já bych chtěla co nejdřív, ale kvůli tý naší alergii se obávám, že asi taky až od pátého.

JInak na ty příkrmy - mrkev, jsme se bavili s manželem. Mně to říkala i mamka, že kupovaná mrkev obsahuje hodně dusičnanů, a manžel mi říká, že by ho zajímalo, co teda dělají všechno pro to, aby ty dusičnany v tý "konzervě" nebyly? He??? 😉

ijetka,
hezký fotky v albu :o)))

isacek
24. led 2007

mapris,
jen mi řekla, že nemám kam spěchat a oni zastavají to, že až od ukončeného pátého měsíce,že to mlíčko taky obsahuje vše co malá potřebuje a to ji zatím stačí! ☹ To je právě to, že co doktor to jiný názor.A ty si pak vyber.
Každopádně měsíc počkám, nebudu to lámat přes koleno 🙂 !

Jinak máme za sebou první očkování a malá ani nezabrečela a já se tak bála.
Akorát je celý den pěkně protivná a to máme tu šetrnou vakcínu 😒 !

macejka
autor
24. led 2007

helik

včera jsem ti zapomněla napsat o tom otáčení na bříško.Filip už se otáčí a poslední dobou čím dál častěji,musím ho hlídat,když je na posteli,protože se to nezdá,ale je docela mrštnej.Ale neboj se,že to Davídek nenaučí,prý by to měli umět do půl roku a obráceně z bříška na záda snad až do 8 měsíců nebo tak nějak.

dashak

v těch vaničkách plínkový plavky mít nemusíme,ale pak do bazénku jo.Koukám,že Ostrava je cenový ráj,vaničky deset lekcí stálo 2700.- a bazén kam začneme chodit koncem února bude stát 2900.- taky deset lekcí.No docela pálka.Do toho bazénku budeme chodit do slané vody,bylo mi řečeno,že je to nejzdravější voda pro děti.Je jen mírně slaná a dětičky se v ní můžou i potápět jako v normální vodě.A taky mi řikali,že tím jak je slaná tak je zdravá i pro ALERGIKY,ASTMATIKY i děti s ekzémem.Tak to snad bude fajn 😀

mapris
24. led 2007

isacek,
jo, setrnyho neni nic, je to proste maly mimino a jeji prvni injekce, vedlejsi ucinky se objevi vzdycky. My jdem na ockovani 9.2. a rozhodli jsme se s manzelem pro tu normalni, tak jsem zvedava.
Hele, fakt neni kam chvatat, pak se budes patlat s jidlem a jeste si na mliko radi vzpomeneme. Je fakt, ze to mliko je dneska o necem jinym. Mne mala uz asi duhy den vynechala jedno jidlo, takze jsme na čtyřech dávkách. Když jdeme ven, tak mi vydrží 4,5 hodiny, ale to musí spát. Už dvakrát nám to vyšlo, že jedla po třetí hodině a spala až do půl 7, dneska do půl 8, jinak mi ráno vstává v 9. Tak jsem zvědavá, jak dlouho to vydrží, fakt to nemáme pravidelný. Byli jste dneska venku? Já jo, i když jen hodku, ten sníh je nádhernej :o))

dashak
24. led 2007

Tý brďo, tak to jsou pálky. Ale u nás jsou taky i dražší, ale nechápu co na tom stojí tolik peněz. A u jaké jste pojišťovny, některé to proplácejí nebo přispívají. My jsme začli kurz v prosinci, takže jsem si za rok 06 uplatnila u HZP slevu 500,- takže nás to stálo taky 500. A ještě škoda, že manžel není taky u HZP jinak přispívají až 1500 ročně. A pokud schválí příspěvky i na letošní rok, tak si tu lekci ještě zopakujeme.
Jinak ve vaničce to je bez plínky v pohodě, ale v bazénu mi to přijde docela samozřejmost. Říkali, že kdyby se tam mimi pokakalo, tak musí vypustit bazén a napuštění stojí 25 tis. A slaná voda, to bude asi super, bude je to pěkně nadnášet 🙂

Mapris, Isacek s příkrmama fakt není dobré spěchat, čím později tím líp. Pokud mimi nemá vyloženě po mlíku hlad, tak je lepší počkat. V mlíčku jsou fakt všechny vitamíny co potřebuje a naopak příkrmy zbytečně zatěžují ledviny. Ještě budete vzpomínat na mlíko 😉 Jak budete furt prát zapatlané bryndáky a úplně nejlepší je, když si mimi s plnou pusou kýchne a je to všude v okruhu 1m.

macejka
autor
24. led 2007

dashak

nám pojišťovna taky dala 1200,ale já už to vybrala na první dávku té hexavakcíny.Bylo tam více možností a já si vybrala tohle,protože jsem to musela uplatnit do konce roku 2006 a ve vaničkách skončíme až v únoru 2007.
Taky si myslim,že je ta plínka v bazénu lepší z hygienických důvodů.

mapris

venku jsme byli,jela jsem s malim ke kamarádce,ale brodit se tim sněhem,to bylo hrozný.Myslela jsem si,že to vyřešim,když si zaaretuju kolečka,ale pěkný prd,šlo to stejně těžce.

isacek
24. led 2007

macejka,
ješte pořád nedáváš malýmu to pokračovací mlíčko?Mě totiž zaráží, že mi doktorka řekla, že na něj můžu přejít i bez příkrmů.Fakt všude píšou, že se má dávat s nemléčnými příkrmy.A na krabici je napsáno, že se má dávat 3až 4 dávky denně.No do toho se absolutně nevejdu. 😒
Radši ještě taky zůstanu i tý jedničky, ale říkala jsem doktorce, že už jí to mlíčko asi nestačí.Přes den to ještě jde, ale v noci se mi budi co hodinu a po třech hodinách chce jíst.A tohle mi dřív nedělala ☹ !
No nezbyde mi nic jiného než ještě měsíc vydržet!

isacek
24. led 2007

mapris,
my taky byly venku a byla to fuška 🙂 !Miluju sníh, ale dneska jsem zuřila 😎 !Zítra se ven asi ani nedostanem, ale to nevim jak to malá vydrží ☹ !

ijetka
24. led 2007

isacek
vydrž to uteče a budeš taky patlat příkrmy a vymýšlet jídeláky 😀

dashak
co se týče příkrmů, mě dr řekl ať začneme páč je dobrý aby si prcek pomalu zvykal na jiný jídlo. Nezačali jsme kvůli hladu 😉

mapris
díky za pochvalu, hrozně mi někoho připomínáš. Furt přemýšlím koho...

helik
neboj, malej se to naučí. Kubík to udělal prvně asi před 3mi týdny, teď to dělá pořád a furt kňučí páč se neotočí zpátky 😀

Téma plavání: jak jsem psala ko na kožním v pá tak jsem zvědavá co mi dr řekne. Budeme jezdit do Litoměřic tak uvidíme jak to tam praktikujou

A na konec sníh: dneska jsme byli venku asi 5min jenom kvůli fotkám (jsou v albumu) a jinak ne malej byl protivnej, páč to venku miluje. Já sned konečně obuju lyžáky co mi nadělil Ježíšek 😀

macejka
autor
24. led 2007

isacek

mně taky doktor řekl,že mlíčko dvojku dávat můžu,ale pak jsem si to přečetla na té pixle,tak jsem se vrátila k jedničce.Teď dávám jedničku a dvakrát denně dvojku a až dodělám rozdělané balení jedničky tak už budu kupovat jenom dvojku.A dávám to normálně pětkrát denně.

mapris
24. led 2007

isacek,
no, to my budeme zítra muset jít ven, nebo malá umře :o)) a nevydržela bych s ní . S tím mlíkem máš dvě možnosti: 1) buď dělat aspoň jednou denně a na noc silnější mlíko - tu jednu odměrku navíc a nebo přejít na tu dvojku úplně. Já jsem teda přestávala dávat silnější mlíko i na noc. Protože tu byla jedna kámoška, a zase jsem si vyslechla, že bych to neměla dělat vůbec 😠 , tak jsem to neudělala, dělám jí na noc těch 210 a ona mi stejně spí do rána. Tak jsem ráda.

isacek,
jooo, tak to nevim. Třeba na to přijdeš, svět je malej. Já mám pamatováka na lidi ale pak si nemůžu vzpomenout, odkud je znám 😀 , ale tebe bohužel neznám :o))

dashak
24. led 2007

My jsme začli pít dvojku a žádné příkrmy jsme ze začátku nedávali. Tabulkama na krabici se nikdy neřídím, protože každé mimi má jiné potřeby, řeším jenom počet odměrek - nikdy ne víc, aby nebylo mimi dehydratované, míň může být, když chcete, aby se vykakalo nebo aby nemělo žízeň. A co se týče příkrmů, tak ty se zavádějí opravdu až když mlíko nepokryje energetickou potřebu - většinou kolem pátého měsíce.

Helik, otáčení na bříško můžeš stimulovat - polož malého na záda a pak mu jednu nožku přelož přes druhou - to ho donutí na bok a na ten bok mu tlač dlaní do podložky a jakoby směrem k sobě - toho zase bude nutit vzepřít se o ručku nebo o ramínko a přetočit se- nejdřív ho nepouštěj-zkus ho udržet v té poloze, aby se posílilo svalstvo. Zpátky na záda se naučí potom tak za 3-4 týdny. Ivanka se poprvé přetočila když měla 6měs. a 3dny a to má korektní věk o 2 měs. míň.

marie_m
25. led 2007

holky, dobre ranko, prosim o radu
po vcerejsi navsteve mudry jsme presli na Nutrilon AR 2, pac malej hdone ublinkava, ale tady si nejsem uplne jista s pripravou...
..drive jsme pouzivali Nutrilon Omneo a ja si vdzycky udelala 3 jidla najednou, dala je do lednicky a pak je vzdycky ohrala..
..ale u AR si nejsem jista?...jestli to obsahuje zahustovadlo, muzu si nadelat papu dopredu?
Pouzivate tady maminky nektera AR?...v navodu pisou pripravit jidlo, pockat 10 minut a pak podavat...??...je to nutny?..
diky moc moc a hezky den 🙂

dashak
25. led 2007

Ahoj Marie_m, já sice s AR neporadím. Malá sice taky ublinkávala, my jsme měli Nutrilon nenatal pro nedonošené a pak Bebu 1 a stále ublinkávala a hlavně špatně kakala. A když jsme přešli na Bebu 2, tak to bylo ještě horší, tak jsem vyzkoušela jiná mlíka, až jsem skončila u Hami. Už neublinkává a krásně kaká.
Taky si dělám mlíka do zásoby a oni na každé krabici píšou, že se nesmí dělat dopředu. Ale v nemocnici to přece taky dělají a k čemu by pak vlastně byly ohřívačky?
Co kdybys zkusila udělat 1 dávku a dát ji do lednice a třeba za 3 hodiny zkusit, jestli to je husté. Podle mě, to tam píšou jen aby nedala mamina to mlíko hned, dokud ještě nezhoustlo, ale pak už to asi konzistenci nemění.
Jinak já to někdy i dělám tak, že mám v konvici převařenou vodu 1,5l, vydrží dlouho teplá, takže ji pak naliju do flašky, přidám mlíko a zamíchám. A když už teplá není, tak jenom cvaknu po vypínači a nechám to chvilku zaplé, podle toho, kolik tam mám vody. Někdy stačí jen 10 vteřin, aby se to zas ohřálo.
Ale když jsi zvyklá nadělat si mlíka do zásoby, tak prostě udělej 1 a uvidíš co se s ním stane. Když to bude maras, tak to vyhodíš a budeš vědět, že to fakt nejde.
A pak třeba napiš, co to udělalo, ať jsme chytřejší 😉

isacek
25. led 2007

marie-m
my máme taky A.R. a tak už mám dávat dvojku 🙂 !Já si taky dělám mlíčko dopředu, ale jen v noci.Jinak, přes den těch 10min.teď zas dodržuju.
A to budeš dávat dvojku taky bez příkrmů?Tak si to klidně dopředu udělej, myslím že v lednici.Akorát na flašku nedávám dudlík, ale víčka!

marie_m
25. led 2007

isacku, ja uplne prave prestala kojit, tak jsme presli na AR 2,navic nam dala mudra nejaky prasky (helicid) na to ublinkavani a taky, protze malej celekm sipe, ale musi se to davat na lacno, 15 minut pred jidlem jednou denne...kubik je fakt zravej,takze dneska celej 15 minut, nez jsem mu dala dlabanec, rval ☹
meli nas vcera ockovat, ale odlozili to na 5. mesic
Jinak diky za rady, budu to delat dal tak, jak jsem zvykla, mlicko bylo dost husty, i kdyz bylo pres noc v ledice

isacek
25. led 2007

marie-m,
nás taky včera poprvé očkovaly 🙂 , my máme vlastně stejně staré prcky, vid?
Ten A.R. je docela dobrý a fakt pomáhá.Tak držim palečky ať zabere i u vás 😵 !

helik
25. led 2007

dashak

díky za návod pro to otáčení, zkusím to, i dr. mi řekl, že ho mám stimulovat, ale neřekl mi jak 😠

Jak to má Ivanka s tím věkem, proč o 2 míň?

dashak
25. led 2007

Helik, malá je narozená o 2 měsíce dřív, takže defakto mozek není zralý jako u 10 měs. miminka a tudiž se na to bere i ohled u těch dovedností co má umět. Ale naše rehabilitační sestra to tak nebere a chce, aby Ivanka uměla všechno to co 10. měs. dítě. V úterý jsme byli na rehabkách a moc nás chválila, tak jsem ráda, protože když jdeme na neurolu, tam je taková pipina, neumí s dětma vůbec zacházet, za celou dobu se neusměje a nepromluví a ty děcka jsou z toho pak hotové a nic se jim nechce dělat. 6. února jdeme zase na kontrolu, tak už teď mám z toho neurozu a pak zas budu týden vytočená z toho, co napíše do zprávy.

helik
25. led 2007

dashak

ach jo, ty protivný sestry jsou snad všude - my zas máme takovou slečínku na kyčlích 😠

Jinak držím palce ať malá vše zvládá, to je fajn, že ta rehabilitační má vysoký nároky.

mapris
25. led 2007

no, jak si vzpomenu z porodnice na to komando 😠 , setra a dětská doktorka, brrr. Naštěstí máme i u pediatričky i u kožní prima lidi :o)), tak ťuky, ťuk. JInak jsme zase letěli na kožní, malý mokvá kůžička za okem, takže další mastička a další roztok, já se z toho už zbláznim 😢 , dozvěděli jsme se, že má Dětskou seborheu ☹ 😠

ijetka
25. led 2007

maprisku
nic si z toho nedělej 😉 my jdeme na KO zítra. Jinak nám když to Kubík začínal mít, řekli že to je soboroická dermatitida, asi něco podobnýho. Doufám že jsem to napsala správně.

mapris
25. led 2007

ijetka,
napsala, akorát to seboroická má dvě r 😀 . No, já už jsem z toho zoufalá, už máme x mastiček a nic :o(. Dneska jsme dostali další. Jen kdyby to malý na hlavičce tak nezapáchalo :o(((

helik
25. led 2007

mapris
to má ale asi skoro každý dítě tu seborreu. My taky máme šupinky ☹ Řekli mi jen, ať to malýmu odírám nehtem a ať mu to mažu třeba olivovým olejíčkem. Tak to dělám, ještě pár šupinek máme - hlavně na fontanele se bojím to škrabat, ačkoli dr. řek, že se bát nemám, no a víc to neřeším. To to má maá tak hrozný???

ijetka
25. led 2007

Nám pomáhá polít hlavičku klasickým aviril olejíčkem, masírovat a potom vyčesávat, měl to docela dlouho asi 2 měsíce. Nezoufej bude líp 😀

macejka
autor
25. led 2007

marie-m

nám malej taky dost ublinkával tak dávám Nutrilon A.R.a těch deset min.dodržuju.Teda je fakt,že párkrát jsem to malýmu dala o něco dřív,ale zhoustne to až za těch 10min.Já teď to mlíko dělám tak,že místo180ml dám o trošku víc,aby to neměl úplně hustý a dobře kakal nebo mu nedám do těch 180 plný odměrky.A naštěstí neublinkává,ťukám 😉
Ale čajdu občas ublinkne,to jo.
Začínáš už dávat příkrmy? Jinak ten Nutrilon ještě míchám 1a2(dvojku dávám dvakrát denně a jedničku třikrát),ale už budu dávat jen dvojku.

mapris

my taky měli šupinky,sice naštěstí málo a malinké,ale měli.Myslim,že se tomu nevyhne téměř nikdo.
Můžu se zeptat kde jsi rodila,že máš tak negativní zkušenosti? Já si na porodnici nemůžu stěžovat a naštěstí dr.i sestra v poradně jsou super.

isacek
25. led 2007

Holky,
už jste některá zkusila kaši od Nutrilonu?
Kamarádka mi včera říkala, že ji zkusila dát malýmu a prý je vinikající, že by mu ji i snědla 🙂 !

macejka
autor
25. led 2007

isacek

tak kaši jsem ještě nezkoušela,zatim zkoušim jen tu zeleninku,ale až si na to malej více zvykne tak zkusim i kašičku 😉