Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

helik
14. pro 2006

mapris,

díky, už jsen to našla 😉 Akorát tam nemají rozměry, dlouhý jako naše dospělá ruka? 😨

Davídka přivádí snad všechny hračky k zuřivosti ☹ chvilku u nich vydrží a pak se mu nelíbí, že je asi nemůže dát celý do pusinky jako dudlík.

Hrazdičku nemáme, taky o ní uvažuju, teď už by ji asi užil.

macejka
autor
14. pro 2006

helik

ten špendlík je velkej cca 10cm.

Holky ještě dotaz.Vyváříte lahvičky každý den?Já to totiž nedělám,po každém použití vymyju lahv.kartáčem a jarem a pak opláchnu horkou vodou.Pořídili jsme obyč.sterilizátor do mikrovlnky,snažim se sterilizovat denně,ale někdy to nevyjde.Čas od času ještě udělám steril.roztok a ponořim tam lahvičky i savičky atd,ale nevim zda je to účinné jako vyvaření.

msunny
14. pro 2006

macejka: Já mám taky sterilizátor do mikrovlnky a vždycky tam hodím lahvičky tak jednou za den občas ani to ne.Jinak je taky jen myju a oplachuju horkou vodou. I mamina mi říkala,ať to nepřeháním, že ona vyvařila všechno snad jen poprvé 😉

mapris: Normálně mu vzít hlavičku(u jednoho spánku palec,u druhého zbytek prstů) a oblíčej přejíždět až k bradě-podporuje to prý sací a polykací reflex nebo co, a hlavně,když jsi zrovna u pusinky,tak tím pohybem jí jakoby našpulí,takže flaškou jít v protisměru-tlačit na horní dáseň. No snad jsem to vysvětlila aspoň trošku "logicky"

isacek
14. pro 2006

Ahoj macejka,jestli nevadí zapojím se k vám 🙂 !
Já lahvičky sterilizuju po každém jídle,mám parní sterilizátor i do
mikrovlnky,ale ten skoro nepoužívám!Ten parní je mnohem pohodlnější,mám šest lahviček a tak mi to akorát vychází,že sterilizuji jednou denně.

helik
15. pro 2006

Ahoj holky,

když tady čtu o tom vyváření, připadám si jako šmudla, protože vyvářím tak jednou za měsíc!!! 😀 V porodnici mi říkali, že stačí vyplachovat horkou vodou, vždyť nežijeme ve sterilním prostředí a s bakteriemi mimčo stejně přichází do styku, když si strká ručičku do pusy, nemluvě o jiných věcech. Já teda vymývám jen horkou vodou a kartáčem....

mapris

jen mě zarazilo, že lahvičky umýváš Jarem. Bála bych se, že tam z toho jaru něco zůstává. Jednu dobu se tvrdilo, že je na to třeba dát pozor i u dospělých, aby se nádobí dobře opláchlo. Nevím.

Ještě dotaz: nevíte od kdy se může začít používat nepřevařená kojenecká voda? V úterý jdu na očkování tak se zeptám Dr.

Isacek

Jakou výživu dáváte? Bebu nebo Nutrilon?

Macejka

díky za rozměry 🙂

helik
15. pro 2006

Mapris, omlouvám se, to o tom Jaru, to bylo pro Macejku 😝

isacek
15. pro 2006

Helik,ted dávám Nutrilon A.R.Bebu jsme zkoušely hned na začátku,ale nechtěla ji.Zkoušely jsme i sunar a ten tady nechce.
Máme problémy s papáním,protože mi poslední dobou mléko odmítá.
Chce jen čajík,zkoušela jsem i Nutrilon forte,protože ten je sladší a ten
taky nechce.Ten je zase moc řídkej a ten mi zvrací!
Nemáte někdo podobnej problém,nebo vám krásně baští ☹ ?

kristi
15. pro 2006

jeste ohledne toho mlika z DM - Babylove...vcera jsem tam byla a porovnavala nutricni hodnoty s Bebou, Hami, Sunarem atd...vcetne vitaminu a mineralu...a ma to stejny hodnoty, tak nevim, jeslti to je jako koser nebo ne...

macejka
autor
15. pro 2006

helik

já myju jarem,prý se to může,potom to několikrát opláchnu horkou vodou,pustim si jí na nejvíc horkou a oplachuju,tak snad tam pro boha nic nezůstává 😲 Když to neumyju jarem tak ta savička zůstane trochu mastná tak to beru jarem.Ty sterilizační tablety se rozpouštěj ve vodě a pak se věci z toho roztoku nemusej oplachovat,to udává výrobce,ale já to oplachuju horkou vodou,protože to smrdí chkorem a to se mi zdá divný,aby od toho nenačichlo to mlíko 😝

isacek

jsem ráda,že je zde spřízněná duše co se týká ublinkávání.Malej pspá sice hezky,ale Nutrilon premium ublinkává tak jsem mu začala dávat AR po celý den,ne jen na noc.Občas mu dám napít čajdy a buď si ublinkne nebo ne,jak kdy.

kristi

ta výživa s DM jistě musí být košer,předpokládám,že by si výrobci nelajsli udělat to nutričně špatný nebo tam nedat to co má každá výživa obsahovat.I když já bych nejvíc věřila osvědčenému Nutrilonu,Bebě a Sunaru.Alespoň co se mlíka týká.Ale schválně na to mrknu až tam půjdu 😉

isacek
15. pro 2006

Macejka,a taky Ti malej po tom A.R.špatně kaká?
Jak je to hustý tak mi přijde,že jí to dělá problém a kaká
jednou za dva dny!
Jinak já taky používám na flašky jar,protože ten A.R.dělá na flašce mastné
skvrny a třeba forte vůbec.
Tak abych to dobře umyla používám jar!

msunny
15. pro 2006

Holky mě malej taky občas ublinkne,ale je to spíš tím, že mi málo krká. Ještě to ani pořádně neumí troubíček můj malej ☹

mapris
15. pro 2006

macejka,
ahoj, já je zatím sterilizuju každej den, mám 6 lahví a 5 dudlíků a tak má docela zásoby, Terka je ještě malá, takže zatím to zvládám tak. Jinak kamarádka má taky měsíční dceru a už to jenom prý umyje jarem a vypláchne kojeneckou vodou, ale myslím, že stačí to asi pak párkrát vypláchnout vodou ...

helik,
ale já je taky vymývam s troškou jaru, jak ty?

isacek,
ahojky, vítej :o) my jsme kakali taky obden, ale co dávám fenyklový čajík od hippu, tak kakáme denně. Máme to hustší, ale prý je to normální.

msunny,
na říhání je dobrý, když ho máš na rameni, tak troška rukou poklepávat na zádíčka, mezi lopatky. Ale jemně. My to tak děláme furt a říháme jak chlap :o) Teda díky taky kapkám Sab Simplex, ale už je budu pomalu ubírat. My jsme spíš měli problém s tlačením..

mapris
15. pro 2006

holky, nevíte od jakého týdne by mělo dítko reagovat na hlas a dívat se na dotycneho? My na ni s msnzelem kolikrat mluvime a ona kouka mimo, je to normální?

ladunka
15. pro 2006

Promiňte že se vám sem pletu...
mapris, jestli na vás Terezka občas reaguje a občas ne, může být jednoduše unavená. Pro mímo Terezčina věku je množství podnětů vyčerpávající, takže když se unaví, podněty odmítá. Kája taky často kouká "doblba", ačkoli s ní zrovna hovoříme 😀

isacek
15. pro 2006

mapris,
taky dávám fenyklový čajík a i ji odvařuju jen semínka fenyklu a pak ji to dávám po lžičkách.Ale to pomáha spíš na prdíky.
Jinak naše malá v jednom týdnu na hlas taky moc nereagovala,ale pozorovala
nás už pěkně 😵 !

msunny,
nám doktorka poradila,aby jsme po jídle opatrně dali malou na jeden bok a
pak na druhý a pak si vždy krásně krkla!

msunny
15. pro 2006

mapris: vždycky ho právě takhle nechávám(skoro pul hodiny s nim takhle "blbnu") a jednou dvakrát mi krkne a usne ☹
No mě se taky zdá, že malej kouká skrz mě 🙂

mapris
16. pro 2006

ladunka
:o) díky :o)) taky jsem se mohla zeptat rovnou tebe, máš stejně starou holčičku :o))

no, my s krkáním problém nemáme :o)) my teď nechceme vůbec hajat v kolíbce ani jidne, a chceme se furt jen chovat :o)) zatím reaguje na sloníka v postýlce :o))

helik
16. pro 2006

mapris

jen Tě chci uklidnit, malej v tom věku taky moc nereagoval až jsem začala mít obavy. Teď je ale čiperka....takže žádný strach malá se rozkouká. 😉

Já lahvičky vymývám horkou až vařící vodou a čistím kartáčem. Nepřipadá mi, že by to nestačilo.

jita2
16. pro 2006

Na potničky nám doktorka předepsala Pevaryl (nevím, zda to lze koupit bez předpisu) a vždycky zmizely, je to i na opruzeniny.

macejka
autor
16. pro 2006

isacek

do té doby co jsem malému dávala Nutrilon premium kakal dobře,většinou dvakrát denně.A.R.dávám dva dny,včera trochu kakal,ale bylo to hustší než dřív a bylo toho méně,no a dneska nekadil vůbec.To je poprvé co se nevykakal za den ani jednou ☹ ,tak doufám,že se to změní nebo budu asi muset dávat fenikl.čajík častěji a nebo se vrátím k premium s tím,že holt bude ublinkávat.Tak nevim.

mapris

s tím reagováním je to asi u všech dětiček v tomto věku stejný.Filda taky ze začátku na hlasy nereagoval,maximálně na hlasité zvuky a to se lekal.Ale te´d bych řekla,že je čiperka a reaguje i na hlasy a když si s ním povídám tak mi "odpovídá" úžasnym žvatláním 😉

mapris
17. pro 2006

helik,
tak tos mně uklidnila :o)) ale děláme s ní už kraviny a to se jí líbí :o)) Už moc nechce být v kolíbce, protože odtamtud nic nevidí :o)
No, já to s tím jarem taky nepřeháním, občas tam trošku kapnu a zas to víckrát vypláchnu a mám sterilizátor do mikrovlnky, a zatím to bylo v pohodě.

jita2,
díky za radu, ale zítra jdem k doktorce, tak uvidíme, co nám na to řekne ..

macejka,
no uvidíme, ona za chvilku reagovat bude :o)) já se jen chtěla ujistit, že není nějak zaostalá.

Holky, nemáte zkušenosti se změnou formulí? Mám teď Bebu Premium 1 a chtěla bych přejít na to samé, ale s H.A., prý je to lepší a doporučila mi to jedna doktorka na nějakém webu. Malá mi teď skoro pokaždé vypije celou dávku, větší jí zatím dělat nechci ... a je to prý sytější. Že bych to ze začátku míchala a pak přešla na to H.A. Máme pořád vyrážku na obličeji a strupy na hlavě. Doufejme, že to není atopický ekzém 😠

isacek,
já dávám každý dopoledne fenyklový čajíček od hippu, Terka ho má ráda a kaká mi i někdy 2x denně, a před koupáním dávám občas dětský heřmánkový a po tom je klidnější a dobře spí.

No, zrovna včera, vstávali jsme všichni tři v 7.40, dneska jsem dala budíka na půl 7, aby mi vyšlo krmení. Mamka mi trošku vynadala, že prý jí budit nemám, že až se vzbudí, tak se vzbudí, že aspoň vytráví a že až bude mít hlad, tak si řekne, jenže pak mi vychází krmení po 3 hodinách. Jak to máte s krmením vy?

msunny
17. pro 2006

mapris:A jak často že krmíš? Honzík už si navykl vstávat po 3-4hodinách. No a dneska v noci vypil o půlnoci 110 a vzbudil se až v pět.

helik
17. pro 2006

Ahoj Mapris a Msunny,

připojím se k vám, co se týče intervalu krmení, i když vaše zlatíčka jsou o něco menší. Davídek mi teď papá po 3 hodinách a někdy ani to ne!!! Zdá se mi, že ho to už tolik nezasití, protože krmíme někdy i po 2 a půl hod. 😒

Dřív jsem držela těch 5 krmení denně, ale včera jsme byli už na šesti...., v noci je to jak kdy. Většinou spíme dobře, včera od 21.15 do rána do 7 hod. Akorát ve 3.30 jsem musela běžet k postýlce s dudlíkem, aby malej ještě zabral. Ale někdy nezabere a musím ho nakrmit i v noci. Nejraději bych už začala s příkrmama, ale příští týden najedem na Bebu 2, tak jsem zvědavá, co to s náma udělá.

Mapris, já bych teda nebudila podle budíku ani za nic, i když to pak nebude vycházet podle rozvrhu. No nevím, budila jsem akorát párkrát odpoledne, když mi spal 3 hodiny v kuse a nejevil známky toho, že by se chtěl budit 😎

Macejka,

chystáš se taky na pokračovací mléko? A co Filípek, v jakých intervalech krmíte?

helik
17. pro 2006

Holky,
a co šupinky na hlavě, máte? My dost, dávám oliv. olej, ale na fontanele mám strach je dřít. 😖

jita2
17. pro 2006

Šupinky máme taky, od doktorky jsme dostali mastičku, nevím jak se jmenuje, je to nějaká míchaná, sice má malá mastnou hlavu, ale vždy to večer umyjeme šamponkem, časem stejně zmizí...

mapris
17. pro 2006

msunny,
přes den krmím, jak si řekne, většinou po 3 - 3,5 hodinách. Poslední jídlo máme v 8, usínáme v 10 a spíme celou noc. Mamka mi říkala, že když sestry kojili děti a nechtěly, aby se jim budili v noci, tak jim daly čajíček, a oni se přestali budit, tak jsem to taky jednou udělala (mimochodem, malá v noci pak už vypila jen 50 a neměla hlad, a takhle aspoň vytráví) - a teď mi spí celou noc 😀 .

helik, jita,
no, my jsme měli vyrážku jako blázen a hlavně strupy ☹ Hlavně na spáncích a teď je máme už jen na temeni, na to nám doktorka dala jednu mast - v lékárně jí dělali. Po té se jí ta pokožka promastila a strupy sloupaly. Ale ještě je máme :o(. No a na tu vyrážku jsme dávali holtovu mast a to už jí taky slezlo, ale má to zase pod bradou a trošku na hrudníčku. Zítra jdem k doktorce, tak čekám, co mi řekne. Bojím se, aby to nebyl atopický ekzém, má to všechny příznaky. Malá se zatím neškrabe - asi ještě nedošla na to, že by se mohla, ale je mi jí líto. Ty strupy docela zapáchají. Na dnešek jsem to nemazala, protože tu dopoledne byla návštěva a taky na to nechci furt něco patlat, aby to "dejchalo", ale je mi chudinky malý líto 😠 . Jinak někde jsem četla, že se to na hlavičce má olejem potřít před koupáním a vyčesat kartáčkem. My jsme měli slunečnicový olej, ale nějak nám to nezabírá? Vám ten olivový zabírá??

isacek
17. pro 2006

Macejka,
je to asi tím,že ten A.R.je hustší tak se jim po něm hůř kaká!
A fenyklový čajík pije taky a a myslím si že dost,
ale moc to nepomáhá!

Mapris,
a vy máte taky A.R.?Možná máte řidší mléka a tak se jí kaká lépe.

Helík,
na ty šupinky je dobrý šampon Polytar AF,ale myslím,že
je jen na předpis!Tal se zkus zeptat své doktorky.
Jinak já malé dávám po čtyřech hodinách a někdy i po pěti 150ml,a
někdy to vypije a někdy ne!

msunny
17. pro 2006

mapris: Můžu se zeptat kolik Ti malá přes den pije?
Co bych dala za to,kdyby jsme spali celou noc,aspoň trď před Vánocema,když nemám čas se ani přes den natáhnout ☹

mapris
17. pro 2006

msunny,
no, většinou mi vypije tak 125, někdy jen 100, ale na noc mi vypije 150. Zkus dát v noci čajíček - teda, jestli ho dáváš. Když mu nebude stačit, tak mu dej najíst.

holky,
nemáte zkušenosti s tou změnu formule, jak jsem se už jednou ptala??

macejka
autor
17. pro 2006

Ahoj holky,my jsme stroupky na hlavičce měli taky,doktor řikal,že je to zánět mazových žlázek a je to normální,má to téměř každé miminko.My na to měli Salicylový olej(mast),to je možná to co myslíte,dělají to v lékárně na předpis,ale nám to udělali i bez něj.Mazala jsem to malýmu asi půl hodinky-hodinku před koupáním a pak jsem to ve vaně vyčesávala hustým hřebínkem a šupinky se sloupávaly.Ale asi to není nutné vyčesávat,stačí to setřít žínkou.

helik

Filípek papá po třech až čtyřech hod.,vychází nám to na těch pět dávek.Chtěla jsem od ledna začít dávat dvojku,ale já někde četla,že s pokračovací výživou se má začínat až s příkrmama tak nevim.