Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

akcul
2. črc 2007

vetrovka:
Natálka byla malá, když se narodila, měla 49 cm, takže vy jste byli už o dost větší, když jste se narodili. Ale mám i kámošku a její chlapeček vyrostl za prvních 5 týdnů o 11cm!!! To je mazec. 😀 Ale co, jestli má být Tomášek po kom velkej, tak prostě roste. My jsme s manželem oba skoro stejní, já mám 168 cm a on 172 cm. Jen dědu máme dlouhýho, ale že by byla malá po něm, to opravdu zatím nevypadá. 😀 😀 😀

kristi:
No jo, s příkrmama už to taková pohodička nebude. 😉 Ale já už se na to celkem těším. 🙂 Zase to bude něco novýho, pro nás i pro malou.

akcul
2. črc 2007

vetrovka:
Jo a jinak jsem kdysi chodila s borcem, co měl vel. nohy č. 16. To bylo něco! Sháněl těžko, ale sehnal. 😀

kristi
2. črc 2007

akcul, no to nebude..prave proto si to jeste uzivam..moc se netesim, to bude doma bordel 🙂

akcul
3. črc 2007

kristi:
Hlavně z nás asi budou pradlenky madlenky. Když vidím, jak mi malá rukou buší do flašky s mlíkem nebo čajem a představím si, že pak budu mít v ruce lžičku s jídlem, tak budeme asi jako čuňátka obě dvě. 😀 😀 😀

kristi
3. črc 2007

rikam, nejlip ji dat do vany, nahatou a rovnou sprchovat... 😎

akcul
3. črc 2007

😀 No to je nápad! 😅

macek13
20. črc 2007

ahoj, tak se hlásím mezi maminy s příkrmem a brzy asi úplně na umělé. přikládám, odsávám, ale je tam necelých 5ml. Zbytek dokrmuji.
Chtěla jsem se zeptat, jak to děláte s umělou, když jdete ven? jestli Vám mimčo taky cpe ručičky do pusy, když tam má flašku?jak připravujete mlíko? ptám se, protože jsme týden z porodnice a nemám s tím zkušenosti. Většina mamin okolo totiž kojí.
Já si převařím kojeneckou vodu, nechám ji vychladit, namíchám s nutrilonem a dám do ledničky. Pak vždy odleju dávku a tu ohřeju v hrnu s horkou vodou. Nevím, ale jak se nachystat na ven? A taky, jak se na vás dívalo okolí, že nekojíte?
Díky moc za Vaše rady.
🙂

akcul
20. črc 2007

macku:
Ahoj! Vítej v UM! 😵
Doma to s mlíčkem dělám stejně. Jen si toho nechystám víc, ale vždycky jen jednu dávku. Ale je to jedno. 🙂
Když jdeme ven, tak si dám horkou vodu do termosky a do lahvičky prášek. Pak jen přileju vodu, promíchám a papu je hotovo. Už delší dobu ale máme dávkovač na prášek od Aventu, takže pokud někam cestujeme, tak používáme ten. Vejdou se tam 3 dávky prášku, takže je to praktický. 😉
Jinak okolí se na mě kvůli nekojení dívalo úplně normálně. Prostě mlíčko nebylo, tak co se dá dělat... 😉

macek13
20. črc 2007

akcul, dáváš i čajík při UM? Nevíš kolik by mělo 10 denní mimčo vypít. Náš zvládne na jednu dávko 60-80ml UM. vstává tak po 3-4hod. Není to málo?

akcul
20. črc 2007

macku:
Vůbec se neříď žádnýma tabulkama, prostě ničím. Kolik ti Ivánek vypije, tolik vypije. On si sám řekne. Já myslím, že bumbá krásně. A vydrží mezi pitím dlouho. To my tak pijeme teďka po 3-4 hodinách. U tak malýho miminka je to pěkný, ale ono se to asi ještě změní. Na nějakej pravidelnej rytmus je to ještě brzo. Třeba ale taky ne, sama uvidíš. 😉
Jinak čajík dáváme. Obzvlášť teď v těch vedrech. My kupujeme čaje od Čajánku. Jsou slazený pouze laktózou, což je mléčný cukr, který je i v mateřským mlíčku. Ostatní čaje (Hipp, Sunárek...) se mi zdály dost sladký. Kdyžtak klidně zkus nejdřív i čistou převařenou kojeneckou vodu. Pokud ti ji bude pít, tak bych dávala tu. 🙂

macek13
20. črc 2007

akcul a tu jednu dávkz doma chystáš jak? mě se to zdá dlouhý převařovat vodu, když malý brečí.

akcul
20. črc 2007

Jako ty. Vodu mám převařenou dopředu. Naleju si potřebné množství do flašky, přidám prášek, promíchám a dám do lednice. Až má malá hlad, tak jen vytáhnu, ohřeju, znovu promíchám a může se podávat. 😀

macek13
20. črc 2007

a máte nějaké problémy s prdíky při UM. my dneska děsně bojujem, ale to je možná tim vedrem a jak si cpe ručičky do pusy,když tam má flašku.

jinak moc a moc děkuji za pomoc

macek13
20. črc 2007

a ještě jeden dotaz. když mu ohřeju flašku a on vypije třeba jenom 1/4, tak se to musí vylít nebo se to může ještě jednou ohřát?

akcul
20. črc 2007

Prdíky nás ze začátku taky trápily. Ale zkus malýmu kdyžtak dávat fenyklovej čajíček. Ten by měl pomoct. Pokud ne, tak se pak dávají kapičky - buď Baby Calm (ty jsou čistě přírodní), ale ty nám moc nepomáhaly, a nebo Sab Simplex. Ten nám teda pomohl moc, po tom malá prděla o stošest. 😀 Ale nejdřív bych fakt zkusila ten čajík a uvidíš.
Mě dneska malá taky moc špatně papá. ☹ Jsou chudáčci malí z toho tepla hotoví.
Ručičku si teda malá do pusiny při krmení nikdy necpala. To nevím, čím může být. Možná si jen zvyká na flašku a časem to třeba přejde. 😒
A k těm zbytkům mlíčka: pokud malá víc nechá, tak počkám, až to schládne a dám to znovu do ledničky (ale jen jednou, pokud nechá i napodruhé, tak už to vyliju). Ale začala jsem to dělat, až byla větší. Radši bych to u tak maličkýho miminka ještě nedělala. V tom teplým mlíčku se totiž prý rychleji tvoří bakterie, proto by se mělo co nejrychleji spotřebovat.
A děkovat vůbec nemusíš, ráda pomůžu, pokud vím. 🙂 🙂 🙂

erunka
21. črc 2007

ahojky, kdy jste zacaly davat stavicky a kdy polivcicky nebo zeleninku?

macek13
21. črc 2007

jak jste vybírali druh UM?dostali jste od doktorky nebo jste různě zkoušeli? a je mezi nimi nějaký rozdíl?
my jsme dostali z porodnice Nutrilon a jsme na něm, tak nevím, jestli zkoušet něco jiného?

erunka
21. črc 2007

macku13 - pokud Ivanek papa, pribyva, kaka a nadmerne neublinkava, zustan u Nutrilonu

majka07
21. črc 2007

Macek pokud mu Nutrilon sedí, tak u něj zůstaň, my ho měli taky, ale Maju nechutnal a papala velice málo a za den vypila přes 400,no a málo přibývala tak jsme musely zkusit něco nového, teď jsme přes týden na bebě a jíme víc a jídlo už nejsou pro nás takové boje jako před tím 😀 ale jak napsala erunka, jestli tam nejsou potíže, tak nezkoušej nic nového.

macek13
21. črc 2007

Nejhorší je, že nevím, jak na tom jsme s váhou a dneska bojuje i s flaškou, až na 3 pokus se chytne. Ale přikládám to těm vedrům i hůř spí. Mají děti na UM jinou stolici? takovo tužší? po každém probuzení bojujeme s prdíky.

majka07
21. črc 2007

My na nutrilonu měli stolici spíš těkutou, teď u beby máme tužší, s prdíkama jsme na začátku bojovali dlouho, je to hrozný, museli jsme aj rourkovat aby si ulevila, ale teď už je to lepší, masíruji bříško dáváme sabíčka a když vím, že je nadmutější, namažeme pupíkem.

majka07
21. črc 2007

Jinak než se chytneme, tak to taky dlouho trvá, ono se to určo srovná. To my bojujeme stále, musím se řídit dle Maju. Teď to v pusince přežvejkává, přehazuje ze strany na stranu a přemýšlí zda bude pít nebo ne, to je někdy na zabití, jindy se chytne a jede. Ale mudr říkala, ve vedrech můžou pít míň

macek13
21. črc 2007

tak v pondělí vyrazíme pro rourku. do te to bylo v poho. Člověk se pořád učí. Někdy už fakt nevím co vyzkoušet, ale to nepatří do téhle diskuse, tak se omlouvám 😉

majka07
21. črc 2007

Jěště někdy pomůže jen změřit teplotu, jakmile jsme Maju dali teploměr, tak pak prdíkovala aj kakynkala 😀

terra
21. črc 2007

Macku nám mudra doporučila Baby Lactum,je to prý jednička na trhu,ale také se to odráží na ceně.
800g stojí přes 300,- ale je to bomba,malá to okamžitě bez problémů vzala,neblinká z toho a také začala okamžitě přibývat na váze :o)
Takže jsme u něj zůstaly - vyhovuje nám a pro mne je směrodatné,že je malá v poho :o)

Jinak na prdíky rektální rourku - bezva věcička. Použití teploměru ber jako nouzovku - i mudra mě před tím varovala,že se to nemá takto dělat. Ale je to řešení,jak píše Maju :o)Funguje to.

jednou jsme chtěli malé změřit teplotku a z měření nebylo nic,ale kaďanec byl teda řádnej za doprovodu prdění :o)
Po očistě následoval druhej pokus a dopadly jsme stejně :o)

akcul
22. črc 2007

erunka:
Ahojky, děti na UM by měly začít s příkrmama od ukončeného 5. měsíce a kojené děti od ukončeného 6. měsíce.
My už týden vesele baštíme zeleninku a malé moc chutná. 🙂 Jinak na pití dávám pořád spíš čajík, ale sem tam jí dám i nějakou zředěnou ovocnou šťávičku.

macku:
Pokud vám Nutrilon sedí, tak neměnte. Nám třeba zrovna nevyhovoval, takže jsme na Bebě a ta je OK. 😉 Mlíčko se moc měnit nemá, jen pokud miminku opravdu nedělá dobře.

akcul
22. črc 2007

macku:
Ještě k té stoličce: že je tužší je normální, když jste na UM, naše malá taky bobečkuje a má ji nazelenalou . 😀
A to, že teď hůř papáte bych určitě přičítala těm vedrům, u nás je to taky tak. Máme problém do ní přes den vůbec něco dostat. Jen oběd vždycky zbaští, ale to je tím, že už jí dáváme zeleninku.¨
Na tu rektální rourku pozor, používala bych ji jen jako nouzovku, protože některé dětičky si na ni zvyknou a potom už se sami bez pomoci nevykakají. 😠

erunka
22. črc 2007

Akcul - ja si take rikam, ze ma Natalka jeste dost casu na zeleninku, ale zase tchyne do mne porad vandruje, ze uz ji mam delat stavy a zeleninu. Jaky tedy mate ted jidelnicek?

akcul
22. črc 2007

erunko:
Nenech si do toho vůbec kecat. Ono se to před x-lety dělalo úplně jinak. S příkrmama se musí začít pomalu, protože se potom dětem zbytečně zatěžují ledviny. Mě do toho všichni taky kecají, ale já se nedám. 😉 Tchýně dokonce před měsícem malé cpala POMERANČ!!! 😠 No, katastrofa!
My teď pořád papáme mlíčko, jen na oběd jsme začali dávat zeleninku. Dává se postupně vždy jeden druh zeleniny a měl by se dávat min. 3 dny, aby se poznalo, jestli na to mimčo není alergický. Takže my jsme dávali první 3 dny mrkvičku, potom 3 dny brokolici a dnes jsme dávali podruhé mrkev s bramborem. Naše Natálka je dobrej jedlík a zeleninka jí moc chutná. Dokonce bych řekla, že víc než mlíčko. 🙂

erunka
22. črc 2007

akcul . takze uvaris zeleninku, rozmixujes a davas to male po lzickach?