Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

schnek
29. srp 2007

Já jsem kojila, ale před koncem druhýho měsíce se mi mlíko během dvou týdnů ztratilo a teď dva týdny dáváme BEBU.Nutrilon mu neseděl. Taky mi dřív kakal víckrát, teď tak jednou denně a má to takový hustý a tmavě zelený, nekdy půl napůl žlutozelený, tak nevím. Doktorka mu dělala výtěry a říkala, že by to možná chtělo Nutrilon pepti, ale ten prý hnusně chutná a my jsme měli dost problém zvyhnout si, že je ta BEBA hořká. Teď už papá pěkně a já bych znovu nechtěla ty nervy, že má mít porci ze 120 vody a vypije 60 a ani chlup navíc.jinak kromě toho kakání je ok, pěkné přibírá a je ohromě spokojený.

loudalka
29. srp 2007

schnek, ja mam doma 2 mes. chlapecka.Meli jsme taky BEBU jeste do minule nedele,ale bojovali jsme s kakanim - zelenozlute tuhe.Zkusila jsem tedy najet na Nutrilon.Zatim vse OK.Tomasek papa,spinka,koliky moc nema,ale ta hovinka.Myslela jsem si,ze je problem vyresen.Prvni kakani super,druhe uz prvni cast tuzsi a dneska zase zac. tuzsi zelene a konec krasna michanice.Dneska byl trochu oknourany,tak doufam,ze to neni tim mlickem.Jak tvemu mimiskovi nesedel Nutrilon?

schnek
29. srp 2007

Nedřív ho bolelo bříško, pak se nemohl vykakat - viděla jsem, jak tlačí a nic, tak jsem mu pomohla rourkou a kakal takový tuhý zelený nebo zelenozlutý váleček a úplně nakonec, když jsem myslela, ze už je to všechno, tak vytřelil takovou tu pěknou stoličku žlutou řídkou s kousíčkama.Ale jinak mu to ani moc nechatnulo.Meli jsme ten N 1 HA, ale nedobrali jsme plechovku ani do púlky.

loudalka
29. srp 2007

schnek,no z toho mam prave strach,ze dva dny to byla pohoda a ode dneska bude s Nutrilonem problem.My ty tuhe valecky prave meli az dokonce u BEBY a zadna michanice ani na konec neprijela.Tlacil taky vzdycky jak blazen,byl rudy jak indian.Ja mu vetsinou pomaham pritlacenim nozicek,to pak jde lip.Uz jsem byla Bebu vymenit v lekarne za Nutrilon,doufam,ze se nebudu zpatky vracet k BEBE a vymyslet co zase s Nutrilonem 😀

schnek
29. srp 2007

My jsme s tou BEBOU vpodstatě spokojený. Zezačátku kakal krásně, ale potom dostal trochu takovou rýmu, neustále všechno okusuje a slintá jak blázen a ještě to kakání, tak myslím, jestli už to nebudou zuby. ale prý je to ještě moc brzy

schnek
29. srp 2007

lendy1: když se ti pokaká, jak to vypadá? tedy kromě barvy

lendy1
30. srp 2007

Schnek: no kromě té tmavě zlené až černé barvy ta stoklice hrozně smrdí a rozhodně nepřipomíná ty "míchaný vajíčka". Spíš hladká bez kousků neztráveného mléka a o malinko tužší (ale fakt jen nepatrně-spíš prostě jen hustčí)než normální stolice. Dneska ráno když jsme šli na procházku, tak jsem se pro jistotu stavila ještě u mudr. a ta mi řekla, ať to nechám být, že je to tak jak jsem si myslela. Bereme železo a malý si začíná upravovat režim krmení (jí méně častěji) a proto, že už jí a kadí míň, tak ta stolice mu zůstává déle ve střevech, je zoxidovaná-proto ta barva, konzistence...Mám to nechat být, prý se to časem upraví zase do normálu. Zatím to trvá 4 dny, tak uvidíme...
A jak píšeš o těch válečkách zelenožlutých, to jsme měli pár dnů taky nejdřív vykadil válečky a pak normální stolici.
Ale já bych to moc neřešila, pokud nemá žádné jiné potíže (teplota, krev nebo hleny ve stolici, apatie, průjem), tak to nechávám být.

schnek
30. srp 2007

Tak dík za odpověď, docela se mi ulevilo 🙂 .Přesně takhle to máme s kakáním i my. Ondra je konečně ok a já bych fakt nerada měnila mlíko a zase to měla znovu dokola.

sylvar
30. srp 2007

My používáme Sunar od 4 týdne a docela nám sedí, kakáme v poho,žádné velké talčení...

davi
5. zář 2007

🙂Ahojky jsem tu nová a tímto všechny zdravím.Budu moc ráda když mi některá z vás občas poradíte.Mam 5-měsiční dceru Zuzanku a bohužel nekojím.Dávám nutrilon ar ale má po ní zácpu,máte někdo radu?Moc děkuji Eva

schnek
5. zář 2007

Tohle téma je tady o něco níž, tak tam zkus mrknout 🙂

davi
5. zář 2007

🙂Moc díky už jsem tam něco našla.Můžu se zeptat co používáte vy?Malá mi od narození blinkala,proto to AR-ko.CHci zkusit sunar ale mám strach že to zase začne.Diky moc

schnek
5. zář 2007

My máme Bebu 1 HA. Právě tady o kousek výš jsme řešili kakání po ní. Co já vím, tak ta se děla HA/AR.

schnek
5. zář 2007

Taky jsme měli HA Nutrilon a přišlo mi, že se po něm malýmu špatně kaká - takový tuhý "válečky". Teď mu to jde líp, jenom to má dozelena, ale očividně mu to nevadí 🙂

davi
5. zář 2007

Akolik stojí ta Beba?

schnek
5. zář 2007

Jedna krabice tý naší má 750g a stojí okolo 320kč. Když jsem to počítala, tak z těch HA mlík vyjde nejlíp.

schnek
5. zář 2007
davi
5. zář 2007

Děkuji za radu asi ji vyzkouším.Přeji dobrou noc.

lenulkaozzy
3. říj 2007

NUTRILON
ahoj, my měli hrozný koliky, až 3hodinový plakání a ted´ dávám Nutrilon ale ten zahuštěnej v plechovce, je to pomalu lepší, sab taky nezabral....

schnek
6. říj 2007

Ahojky,
nemáte některá zkušenost s Hero Baby lactum?

vetrovka
15. říj 2007

ahoj holky,chtěla bych se vás zeptat, kolik vám vaše mimiša vypijou čaje nebo vody, když krmíte UM. My máme Nutrilon 2 a dokrmujeme kašičkou, od té doby má Tomášek větší žízeň... samozřejmě mu kojenecká voda už nejede, takže jsme začali s čajem... a nevím teda kolik max. může vypít za den... Díky moc za odpovědi 😉 udělám si statistiku 😀

akcul
16. říj 2007

Ahoj vetrovka,
nám malá vypije denně tak těch 200ml čajíku (v průměru). Ale my už jsme o něco větší. 😉 🙂

matlahon
16. říj 2007

Ahoj holky chtěla bych se zeptat. Je nám 5 měsícu tak nám dr. doporučil přejít na Nutrilon 2 a pomlau začít s příkmrama. No takže papáme tento tak 150ml jedna dávka ( ale většinou trochu nechá ), během dne ji dám zeleninu místo jednoho přikrmu / docela dost toho sní/ ale za 1,5hod -2 má zase hlad. Taky bych řekla že pijeme častěji tak 6x denně a někdy se vzbudí i v noci /ale ne každý den/. Mj máme opět zácpu / u prvního mlíka jsem to měli po BEBE.. myslíte že ten Nutrilon 2 je silnější o tolik že pusobí zácpu. Máte někdo zkuešsnot s Nutrilonem 2 good night??? S čajem to u nas moc slavný není tak 50ml za den a to ani někdy ne☹ Co dáváte za přírkmy aby byli třeba sytější??? Poradíte nekdo??

vetrovka
16. říj 2007

ahoj, matlahon: já teda bojuju s tím nutrilonem 2 taky.. MUDr. nám teda ještě neřekla ať začneme se zeleninkou, ale s rýžovou mléčnou kaší...prý před spaním.. já ji dávala jako odpolední svačinu a na večeři nutrilon 2.. Dneska po kaši vypil ještě 90ml mléka, víc už nechtěl a po třech hoďkách na noc 70ml 😖 takže to vypadá, že ta kaše na noc + mléko je sytá dost, tak snad vyzkoušet asi tohle 😉 taky to musím pozkoušet 😉

dorothea
22. říj 2007

Ahojte baby.
Viem, ze sa to tu dokola stale opakuje ... trapite sa s tym kolko vase male vypije? My skusame treti den Nutrilon Comfort kvoli kolikam, poradila lekarka, nech skusime toto. Doteraz bola mala (nekojena) na Nutrilone 1 HA, pritom alergie v rodine nemame zistene. Volala som aj na Nutrilon linku, vraj efekt by sa mal dostavit do 2 tyzdnov, tak uvidime. Podla "tabuliek" by mala od tretieho mesiaca vypit 150ml 5x za den. Mala bude mat 3 mesiace tento tyzden. Ma problem vypit 6x za den 120ml, tak neviem ako do nej nalejem 150ml. Mala od narodenia krasne cez noc spinka, od desiatej (niekedy aj skor) do 6.00-7.30 cize jednu davku minimalne ako keby vynechava. Pri papani byva aj dost nepokojna, hlavicku toci z jednej strany na druhu a ja ju nahanam s flaskou. Je to boj jednym slovom 🙂 ved to poznate urcite aspon niektore. a to potom nevypije ani celu davku, ked ju potom este trosku ohrejem po odgrgnuti, uz ju vacsinou nechce dopit ... ako kedy.
Skor ma trapi otazka toho, ako ju naucit papat s vacsimi prestavkami. Mala papa stale kazde tri hodiny a aj to uz ku koncu niekedy neviem co s nou a ked jej skusim dat skor, tak papa aj skor. Od 3M tych 150ml vychadza kazdych 5 hodin ... ak dobre pocitam, 120ml bolo kazde 4 hodiny, to sme zatial nedokazali.
Mam problem sa aj niekde von vytrepat nadlhsie a nie vzdy sa mi chce balit cely arzenal na spravenie mliecka atd ... ved kym spapa danu davku, odgrgne si, oblecie sa atd a to svelenou rychlostou vsetko, prejde skoro aj hodina a to aby papala uz za 2hodiny znova tak to je sialene dost.

Ako ste naucili deticky vydrzat????

zero
22. říj 2007

Ahoj dorothea,
nelámala bych si hlavu s tím že ještě nevyoije 150ml.Nám už byli 4měsíce a tu 150ku začíná pít až teď a to ještě jenom na noc.Přez den mi někdy vypije i jenom 100ml.Dr. mi říkal že pokud přibíráme tak je to v pohodě.Taky jsem si s tím lámala hlavu.Děcko si vezme samo kolik potřebuje.Taky krmíme po 3 hodinách a v noci se mi na jídlo budí dokonce dvakrát.Jsme na Sunaru.A u jídla se taky někdy pěkně vzteká.Mám co dělat abych to do ní dostala.
Přeju pevné nervy.

ilonap
22. říj 2007

Ahoj holky, taky jsme na tom podobně, jak zero, a to už nám bylo 5 měsíců! Malá vypije kolem 150ml jen na noc, jinak přes den kolem 120. Více do ní nedostanu, ani kdybych se na hlavu postavila 😠 .Váží jen něco málo přes 6 kilo, ale dost se protáhla. Dlouho jsem chytala depky z toho, jak její vrstevníci už mají o 2 kila víc... Začla jsem jí aspoň dělat vývar z ovesných vloček, ať něco nabere, když už pije tak málo. Ale hlavní je, že je zdravá, podvýživená není, doktorka je spokojená. 😉

dorothea
22. říj 2007

Som rada, ze sme na tom viacere rovnako. 🙂 Clovek chce vzdy vsetko idealne. Moja mala tiez prosperuje, pribera pekne, tak by som si s tym asi nemala lamat hlavu. Skor keby aspon dlhsie vydrzala nepapat. Lebo fakt niekam vyjst von je nemozne bez toho aby sa vsetko robilo viac menej v behu 🙂 a nie s kludom.
Ale zase na druhej strane si vzdy poviem, ze maminky co koja ani nevedia co male vypije a ani neriesia kedy, daju prsnik a je to.
Ale kazda si isto najdeme opat nieco nove atd. Ako napr u nas je momentalne totalny problem hlavicka, to ze ju ma zlezanu som uz oplakala, ale nezmenim to ale aj koniky ci ake zviera to je pasie opat len na pravu stranu, ju tyram, ze jej davam vsetko mozne na tu druhu stranu, nech sa prinuti halvicku otocit, ked ju necham na boku spat, tak to je nemozne a urobi vsetko preto aby sa prehodila na pravu stranu. Moja pediatricka pedantna mi povedala, ze ked chcem nech idem do rehabilitacneho centra a ze ma naucia nejake cviky na to. NO to ste mali vidiet, dva cviky ma cvicit (preventivne) ale to je priserne krici pri tom ako keby ju z koze drali, cize je to skor o tom ci sa vydrzi rodic na to pozerat ... no kazdy mame svoje trapenie, ale dolezite je aby boli nase ratolesti zdrave, snad nejake zlezanie hlavicky zakryjeme vlaskami. Dufajme...

zero
22. říj 2007

ahojda,
s těmi koníky jsme na tom zase stejně.Ne že by upřednostňovala jen jednu stranu ale pást se jí vůbec nechce.Je zvyklá na bříšku usínat.Taky jsem z toho měla strach.Na 4měsíční prohlídce jsem to říkala dr. a on jí všelijak polohoval a řekl mi že pevná je dost.Jinak na všechny polohy hlavičku krásně udrží,jen pást se jí prostě nechce.Prý je šikovná a na žádnou rehabilitaci nás neposlal.Jo a můj synovec měl taky pěkně sleželou hlavičku.Taky byl pořád jen ne jedný straně a na rehabilitace taky nechodili.Teď je mu 6,na hlavě nosí ježoura a že by měl křivou hlavu není vůbec vidět.Neboj všechno se srovná.Jak říkáš-hlavně že jsou dětičky zdraví.

dorothea
22. říj 2007

Ahoj Zero. U nas tiez pediatricka len skonstatovala, ze ano ide viac doprava a ze preventivne ked chcem nech idem na rehabilitaciu. Tak ma tam naucili tie dva cviky priserne co som skoro odpadla, ze vie takto plakat, skoro som plakala aj ja. Ale vraj treba vydrzat. Je to narocne viac pre rodicov sa na to pozerat a cvicit. Ved plakat prestane a cvicit sa to ma 5-10 minut ... A zase doktor na rehabilitacii si uz nedovoli povedat, ze nic tam nema, ked ma "akoze" pediatricka tam poslala, tak povedal "mierny naznak" ... a ukazali mi cviky.