Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

mapris
20. pro 2006

ahojte holky,
dneska jsem si byla vyřídit doktora, taťka se vzorně postaral o malou, vzal jí ke kamarádovi. Vypadli z bytu o 9té a přišli před chvílí a malá dospává na balkoně... Tak jsem si stihla vyžehlit a i uvařit oběd 😀 . Jinak jsem vyzkoušela termosku na kojeneckou výživu a jsem s ní spokojená, tak jí budu vždycky používat, když někam půjdeme ...

Holky, chci se zeptat. Dodržujete přesně dávky podle tabulky na krabici?? Malá by totiž celý druhý měsíc měla pít 120. Jenže včera měla málo a vypila mi skoro 200 a dneska když byla s manželem u kamaráda, tak jsem jí do termosky udělala už tu větší dávku - 180, kterou by měla mít až od třetího měsíce a ona to vypila všechno. Si zrovna říkáme s mužem, že se nám už dvakrát vzbudila po 4, jestli nemá málo ... Co vy??

isacek,
myslíš nastřelení nebo klasický píchnutí?

mapris
20. pro 2006

blbost, opravuju se, malá by podle tabulky měla pít od 2.měsíce 150, což máme teď, ale to má málo, tak přemýšlím, jestli jí aspoň na noc nebudu zatím dávat těch 180, co je od 3.měsíce. Jak to řešíte vy?

isacek
20. pro 2006

mapris,
myslím to nastřelení bych volila u staršího dítěte!
Jinak mě malá vypije tak 150ml a někdy ani to ne.
Ted dva dny ji dávám forte a to vypije max 120ml,a chce tak po čtyřech hodinách!Tak když to srovnám s váma tak je to asi málo 🙂 !
Ale každopádně když Ti tak krásně papá tak bych ji taky dávala na noc těch 180ml.

mapris
20. pro 2006

isacek,
no, ona jak kdy, těch 150 mi nevypije pokaždý, ale včera na noc jsem jí udělala 150 a ještě jsem jí musela přidělávat a ztoho mi vypila tak 30, protože jinak řvala jak tur :o) Takže na noc asi budu dávat tu větší dávku. Máme 4,80, tak doufám, že naše Terka není nějaký moc velký cvalík oproti jinejm miminům, ona když se narodila, tak měla 3690 g. No, a mně chce Terka většinou po 3-3,5 hodinách ... Tak uvidím dneska v noci, zkusím tu větší dávku. Ty naušnice dělá jiná doktorka na stejný poliklinice, ta naše dělá je píchání. Tak zkusím, jestli by mi to nastřelení u té druhé nedomluvila ..

jita2
20. pro 2006

Naše malá má pět měsíců, a pořád pije jen 120 ml/dávka, a to má přitom 8 kg, takže je to macíček, ale tu 120 si drží od 3 měsíců a stačí jí to, i v noci spí až do rána s tím, že se budí o půl páté na jídlo.

mapris
20. pro 2006

jita2,
týý jo, tak to aby jsme tu nepůsobili jako nějací žrouti :o)) My máme zatím 4,8 kg, tak snad to není moc :o)) No, ona jak kdy, teď mi třeba vypila jen 100, ale to je známka toho, že večer vypije hodně :o))
Už máte nachystáno všechno na vánoce?

isacek
20. pro 2006

Tak to naše malá váží 5,6kg a má 67cm,tak ted nevím jestli to je málo nebo hodně 😵 !Ale důležité je,že se ty naše malé radosti mají čile k světu!

msunny
21. pro 2006

Tak jak tak koukám,tak vám s těma váhama můžu jen závidět! ☹ Honzík má 3 kilča. Většinou mi pije tak 100,ale taky občas není ve formě a stačí mu 60.Jinak je to pěknej pacholek-přes den vydrží spát i 4 hodiny bez krmení a v noci jako by měl v sobě budíka a budí se skoro přesně po třech hodinách.

Jinak co se týče Vánoc,tak u nás panuje opravdu "předvánoční nálada" mamina jen co příjde z práce,tak zpustí,že ona Vánoce slavit nemusí a že je všude bordel a vidí ho jen ona a tak. Dneska jsme byly v Hypernově nakoupit všechno potřebný na vaření o svátcích. Zítra mě ještě čeká udělat kokosový kuličky a skočit někam pro termoobal na flašku,protože odpoledne vyrážíme dokoupit ještě dárky,tak chci být připravená,kdyby nás přepad hlad.

helabella
21. pro 2006

Ahoj msunny,
koukám, že jsme na tom podobně. Naše Kačenka se narodila 34+5 a vážila 2,14. Nic si nedělej z toho, že Honzík je droubný, hlavně že přibírá rovnoměrně. Kačence budou zítra 4 měsíce a má zatím jen 4,20 kg. Taky ze začátku vůbec nechtěla jíst, pak byla 3 měsíce na odstříkaným mlíku a teď už konečně kojíme. Ale trochu se bojím, že jí to nakonec nebude stačit. Přeci jen by měla přibírat víc 😒

mapris
21. pro 2006

msunny,
nebuď smutná, Terka když se narodila měla 3,69 a kvůli žloutence se spadla na 3,40. Tak jsem rádá že takhle dobře přibírá. Jak jsem koukala, tak tvůj Honzík má tvářičku hlaďoučkou jak platýnko, my máme tvář jak struhadlo, teda měli jsme, a na hlavě strupy. Zbavujeme se obojího už 2 týden, takže nezoufej, každé mimi má něco 😉 .

macejka
autor
22. pro 2006

helik

nechci nijak strašit,ale moje kamarádka má chlapečka,je mu rok a půl a stále se v noci budí jednou nebo i dvakrát na mlíčko.Ale jinak taky doufám,že se brzo vyspim a skončí noční dudlíkování.Normálně vstáváme tak kolem sedmé půl osmé,ale včera se mi rošťák vzbudil v šest a už jsme neusnuli a i když to bylo jen o hoďku dřív,byla jsem odpoledne jako praštěná 🙂

jita2

to máš docela dobrý,že ti malá bumbá doteď 120ml,náš malej pije 150 a mám někdy pocit,že kdybych mu dala litr tak to zblajzne.

isacek

vaše malá je roztomilá,je asi dlouhán ,co?koukala jsem,že má téměř tři měsíce a měří 67 cm.To my máme skoro ve čtyřech 62 cm.Buď je vaše malá větší nebo náš prďola malej.Ale každý dítko je jiný,hlavně že jsou zdraví a čilý jak píšeš 🙂

mapris

co váš ekzém,už je to na ústupu?

macejka
autor
22. pro 2006

Holky,ještě jsem se chtěla zeptat.Kolik dáváte ml čaje dětičkám?Myslim celkem za den.

msunny
22. pro 2006

Ahojky holky. Tak jsme dneska byly na poporodní pěči u porodní báby a máme přesně 3,15 🙂 To je tak jediný dobrý-máme maličko kílu,takže si budem muset nechat napsat kílní pás a máme papat Nutrilon Omneo. navíc se nám nějak zalepuje očíčko,takže hrůza ☹
No ale jinak,kdybych se sem už náhodou nedostala tak přeju krásný Vánoce s těma našima dárečkama

macejka
autor
22. pro 2006

msunny

tak to už máte velkého chlapáka,jen tak dál!
Se zalepením očička si zatim nezoufej,snad si to dr.ohlídá.My byli minulý týden na propláchnutí slz.kanálků(lepily se mu obě očička fakt dost a už téměř od narození),tak kapeme antibiot.,ale že by to nějak pomáhalo se mi zatím nezdá ☹

isacek
23. pro 2006

macejka,
děkuju i vaš malej je roztomilej 🙂!Ona bude dlouhá po tatkovi,narodila se už velká,taky jsem ji 8dní přenášela.
Já vždyt ráno udělám 100 čajíku a na večer ji dělám čerstvý a zase 100,ale
nikdy mi to nevypije celý.Možná za den tak 60 někdy více!

msunny
malý se taky hodně zalepovalo očíčko,tak jsem kapali ophthalmo-septonex
jednu kapku do toho nemocného očíčka a druhý den to bylo v pořádku.
A ted když se jí to kdykoliv udělá tak ji to kápnu a je to zas dobrý!

mapris
23. pro 2006

macejka,
ahojky, ekzém už se úspěšně strácí díky holtový masti, jen ty strupy jdou dolů pomalu, ale přeci jen jdou. Malá je už v obličeji pěkná, manžel zase udělal hezký fotky tak je sem zkusim během svátků dát, každou chvíli se totiž s bratrem přiřítí i s rodičema, kteří přijedou každou chvíli vlakem, tak nebudu mít moc času .. Jinak čajíček dávám dopo a před koupáním a to, kolik mi vypije. Když má dopo žízeň, tak toho fenyklovýho mi vypije i 60 ml, a k večeru toho heřmánkovýho tak 20 ml.

koukám holky, u těch našich dítek je furt něco co? Ale kdyby to bylo ideální spavý dítě, tak by nás to nebavilo, ne?? Když to nejsou žádné vážné problémy, tak to člověku ani nevadí, hlavně, že hezky papají, jsou v suchu a přibývají, tak jsou to naše zlatíčka. Jsem zvědavá na zítřejší sváteční den, jsem poprvé mimo domov, tak snad to neobulim. Páčko.

mapris
24. pro 2006

Přeji všem příjemné a klidné svátky, hodně dárků pod stromečkem a hlavně hodně zdraví, štěstí a spokojenost v roce 2007 přeje mapris a Terezka 😀.

isacek
24. pro 2006

My se taky připojíme a přejeme všem hezké svátky a hodně dárečků pod stromečkem!Nejlepší dárečky jsou stejně ty naše broučkové 🙂 !
Isa a Natálka

macejka
autor
24. pro 2006

Také se připojuji a všem přejeme krásné svátky,klid a hlavně zdravíčko v Novém roce 🙂
macejka a Filípek

mapris
24. pro 2006

ahojte holky,

doufám, že ježíšek byl bohatej, že jste byli hodní. My jo, a mooc :o))
Jsem hotová. Malá má úplně rozhozenej režim. Už asi týden mi vstává ve 4, dneska ve tři a teď jí nemůžeme uspat, protože řve jak tur. Dali jsme jí najíst a vypila jen 25 ml a řičí v postýlce ... Jsem hotová, nevím co s ní? S manželem si myslíme, že jí nestačí mléko, že by potřebovala nějaké sytejší. Vypije mi 150ml, na noc jí dávám už 200, a teď jsme jí dali zas, a vypila 25ml. Když jí udělám větší dávku, tak mi to nevypije. Podle tabulek by měla ve 2. měsíci mít 150ml vody a 5 odměrek prášku. Nevím co s tím. Hezký večer.

helik
25. pro 2006

Ahoj,
taky Vám i našim ratolestem přeju ty nejkrásnější svátky a štěstí, zdraví v Novém roce 🙂

jita2
25. pro 2006

Macejko,
mé malé dávám mezi každým jídlem asi 50 ml čaje, není však kojená, je na umělém mlíčku a už papá maso, zeleninu a ovoce (má 6 měsíců), takže čaj určitě potřebuje a pěkně po fenyklovym prdí...

macejka
autor
25. pro 2006

Ahojky holky,tak my byli taky hodní,ježíšek nás hojně obdaroval,hlavně Filípka.Sice ho nejvíc zajímali světýlka na stromečku,ale na dárečky taky koukal 🙂

jita2

já malýmu mezi jídlem dávám taky tak 40-50ml čajíku,teda pokud nejsme venku nebo nespí.Trochu ho ublinkává,teda jak kdy,ale většinou jo,máme s tím stále problém ☹ Dávám buď feniklový nebo bylinkový.

mapris

jestli je malá větší jedlík a nechce vám usínat tak jí zkus na noc dávat sytější mlíčko.Vim,že Nutrilon má určitě formuli FORTE,víc zasytí,ale přibírá se po tom normálně,né víc.Možná by vám to pomohlo a malá by i déle spinkala.Ale nevim jestli to existuje i u Beby,ale myslim,že jo 😉

isacek
25. pro 2006

macejka,můžu se zeptat od kdy začneš dávat malému normální příkrmy?
Myslím zeleninu a podobně?Malá mi totiž špatně papá,mléko ji prostě nechutná
tak bych chtěla začít co nejdřív,ale nevím jestli nám to doktorka už povolí a ani nevím čím se tak začíná!

Jita2
a vy jste začly kdy s příkmem?

macejka
autor
25. pro 2006

isacek

normálně se začíná od pátého měsíce(ukončeného čtvrtého),ale jak kterej dr.s tim souhlasí.Moje kamarádka začala přikrmovat od ukonč.třetího měsíce tedy o měsíc dřív.Taky nekojila a doktorka jí to řekla,že už může přikrmovat.Já bych chtěla začít od ledna což by bylo normálně od ukonč.čtvrtého měs.,ale co jsem se ptala dr.tak řikal ať ještě počkám a začnu až o měsíc později,ale to říkal hlavně proto,že měl malej dost suchou kůži a on říkal,aby nebyl náhodou alergickej.Ale v lednu jdeme na další očkování tak se s ním ještě domluvim,suchou kůži už naštěstí nemáme,tak uvidim co mi řekne.Já už bych docela ráda zkusila dát první příkrm.
Většinou se nejdřív začíná první zeleninovou lžičkou a jako první mrkvičkou(jen třeba 2 lžičky)
Ale poraď se s dr.a uvidíš jak se k tomu staví 🙂

mapris
25. pro 2006

ahojte holky,
tak nás ježíšek taky bohatě obdaroval, hlavně malou :o)) Babička ze slovenska nás zase oblíkla, nádhernýma růžovýma věcičkama - já kupovala všechno bílý, protože jsem nevěděla, co to bude 😀 . Jak jste s vašima mimískama zvládli štědrovečerní večeři a dárky. My jsme večeři zvládli o půl 7, ale pak jsme museli koupat, protože malá měla včera svůj "špatnej" den, a k dárkům jsme se dostali až tak v půl 9. Ale jinak pohoda. Byli to moje první vánoce v našem bytě, s naší rodinou a v Praze, takže "nic moc", ale příští budou určo lepší.

Macejka,
dík za radu. Kamarádka mi poradila, ať dávám o jednu odměrku víc, že prej se bojim experimentovat 😠 , jenže s tímhle není žádná sranda. Tak jsem dneska dala o jednu odměrku víc a holka je zase úplně hodňoučká, a usnula v půl 10tý, tak čekám, kdy se vzbudí. Za posledních pár dnů si to posunula na 4tou hodinu. Takže asi tak. Jinak čajíček dávám mezi jídlem dopoledne a pak mezi jídlem před koupáním, a to mi dvakrát vypije tak po 20ti ml., podle toho, jakou má žízeň. Včera asi měla hlad a i žízeň, tak mi vypila skoro 100ml fenyklovýho čajíčku za den .. Dneska jsme se 2x vykakali, což byl zázrak, a teď když jsem jí dneska dávala jednu odměrku navíc, tak čekám, jestli jí to půjde zítra. Jinak Beba nic takového nemá. Dáváme teď Beba Premium 1 a to je už konečná fáze 1. Pak od ukončeného 4tého měsíce se dává 2, takže musím ještě dva měsíce počkat ...

msunny
25. pro 2006

holky chtěla jsem se zeptat. Malej mi moc čajík pít nechce a známá mi říkala,že můžu ten granulovaný od Hippu přidávaat do mlíčka. Tak jsem se chtěla zeptat,jestli jste o tom neslyšeli nebo nemáte nějaký zkušenosti.
Jinak Ježíšek celkem ušel, malýmu se nejvíc libil stromeček a teď studoval kolotoč,co dostal od babičky

helik
26. pro 2006

isacek

my jsme taky na UM a máme už ukončený čtvrtý měsíc. Doktor ale o příkrmech ještě nechce nic slyšet, prý mi příště řeknou....a to příště bude až za měsíc, takže to vidím s příkrmem až po ukončeném 5. měsíci. 😉

mapris
ty jsi dala o odměrku víc a bylo to OK? Myslím jako, jestli jste kakali v pohodě? (Ono to vlastně ředíš tím čajem...tak se to vyrovná)

mapris
26. pro 2006

msunny,

zkušenost nemám. Ale teď mi manželova maminka vykládala, když byl můj muž malý, že byl také na UM a že čajík vůbec nechtěl pít, tak jí sestřička poradila, aby každé druhé mléko dělala z čaje. Tzn. že si uvaříš třeba 100 ml čaje a z toho uděláš tu výživu. A že to pomohlo.

mapris,
no, bylo to o.k. protože malá je spokojená, poradila mi to kamarádka, že to malé dává taky. Dneska jsme ještě nekakali, malá tlačí od rána, tak jí dělám klubíčko a teď mi na chvíli usnula, tak čekám, až se vzbudí a dám jí čajíček, tak snad to bude v pohodě. Ale ona mi vždycky kaká hůř, když se přechází na větší dávku, takže vždycky musím tak dva nebo tři dny počkat, než jí to zase půjde samo ... Tak jsem zvědavá. Ale zatím jí to zasytilo, zase mi spala dneska do tří do rána a pak do 9ti. A dopo jsme byli venku a vydržela mi 4 hodiny. Ale přemýšlím, jestli nezkusím to, co jsem teď psala msunny.

mapris
27. pro 2006

helik,
to pro mapris bylo určené tobě 😀 . Malá včera nekakala, ale udělala jsem to, že jsem do jednoho mléka přidala asi 20 ml fenyklového čaje a dneska se pokakala tak, že se manžel lekl, protože to prý lezlo z plínek :o)) Takže je to zas o.k.