Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

ijetka
3. únor 2007

macejka
no to je síla, já bych teda měla strach, uvědomil si to ten dr. vůbec? Nechci tě lekat, ale je to děs 😒

isacek
3. únor 2007

dashak,
nemyslím si, že ji ho dávám moc.Dávám ji třikrát denně 150ml a to mi ani nevypije a dvakrát 180ml.Ona mi jídlo nedopapá, takže asi ví kdy má dost někdy mi nechá i 60ml a pak zas papá až za čtyři hodiny.Doktorka mi taky říkala, že když tahá neznamená, že má hlad, ale že je to sací reflex!

dashak
4. únor 2007

Isacek, tak to se dá, já jsem tu četla, že některé mimi vypije i přes 200, tak jsem myslela, jestli to není Natálka. Už se přestávám orientovat 😎

isacek
4. únor 2007

Ne, ne to by mi malá nevypila 🙂 !Včera jsem četla, že mimčo nemusí kakat až dva týdny, ale nesmí být neklidné.

macejka
autor
4. únor 2007

isacek

my byli včera večer na pohotovosti,malej odpoledne vyzvracel všechno co vypil,ale úplný gejzíry,vyloženě šavle jak se říká.A navíc má ještě průjem.Dneska už naštěstí neblinká,musim zaklepat,ale průjem má ☹
Doktorka řikala,že je to viróza.Naštěstí se malej směje a hraje si takže ho nic nebolí,doktorka mu prohmátla bříško a dobrý.
Napsala nám Hilac a máme dávat slabý černý čaj a vývar z mrkve místo vody s mlíčkem.Taková lehká dietka.Snad se to spraví teď ty virózy řáděj 😠

isacek
4. únor 2007

macejka,
Fakt???Tak hlavně, že je v pořádku a je spokojenej.Malá mi takhle zvracela ve čtvrtek, ale nemá průjem, ale naopak.Už patý den nekakala 😢 !Když netlačí tak je v pohodě, ale jakmile začne tlačit tak ji to nejde a strašně pláče.Nevím jak ji mám pomoct, na pohotovost zatím nechci.Byly jsme s ní když jí bylo 14dní v Motole a byly jsme tam tři hodiny.Chci to vydržet do zítra a jít ke své doktorce.
Jéjé černý čajík dávala kamarádka taky malýmu na průjem a pak ji v noci vůbec nespal 🙂 !A má malej i teplotu?

mapris
4. únor 2007

isacek,
tak to je mi líto, a není to dudlíkem? Mně malá ublinkávala, když měla moc větší dírku, to se nahltala, nestihla to strávit a pak to vyhodila .. A nebo když mi Terka přestane pít, tak jí nechám odkrknout a pak si řekne ještě. Dneska nás viděla mamka, jak jí krmíme, prý má velký bříško a říkala, že jí dávám moc, přitom ona to má těch 180 ml vypitý za 10 minut, ale po 100 přestane pít, pak si krkne a pak dopije zbytek. Myslím si, že jí ten vzduch zahltí a proto si potřebuje krknout .. Jinak mi pije po 3 hodinách a když jsme venku, tak po 4. No a dneska jsme jí zkoušeli dát na váhu co si pořídila sestra (čeká na konci února mimi) a malá měla skoro 7kg, ale je fakt, že byla najedená a nevykakaná. Jinak to bříško má větší, když se nevykaká .. Teď je zas v pohodě. V pátek jdem do poradny a na očkování, tak jsem zvědavá, jestli mi zas doktorka neřekne, že jí zadělávám na obezitu :o( Hele, pokud ti malá už pátej den nekakala, tak to je špatný. Mně jako malá kakala každej 3tí den, tak jí zas udělej to čajíčkomlíčko :o)) to určo zabere :o))

macejka,
my jsme dostali oční hydrocortison nad očíčka a pak oční framykoin za ouško, a to jí mažu občas, doktoři ví co dělají, a když se to nedává nějak moc, tak by to ublížit nemělo. Je fakt, že to "dost" pomáhá a stačí jenom trošku ..

isacek
4. únor 2007

mapris,
taky už jsem říkala, že ji ty dudlíky vyměním.Mám regulovatelný a ty si sama reguluje, mají větší dírku, ale zase je používáme dlouho a předtim to bylo v pořádku!Udělala jsem ji teď odpoledne to čajíčkomlíčko a vykonečně se vykakala, ale takhle neplakala ani u píchání oušek ☹ .
A teď už je to zase spokojené miminko 🙂 !Zrovna jsem říkala přítelovi, že se obléknem a pojedem na pohotovost a ona začala pořádně tlačit.
Jak kdyby mi rozuměla a chtěla nám ušetřit cestu 😀 !
To už Ti papá dost, ale co hlavně že je spokojená, viď?Až se začne pohybovat a začne chodit tak to vyběhá 🙂 !!!

mapris
4. únor 2007

isacek,
no, tak to je fajn. Terka když má problémy s kakání (což teď nehrozí), tak to čajíčkomlíčko zabere vždycky. No, doufejme že jo. Zase ale má mít 5 dávek a má 4 denně, takže pokud doktorka bude mít problémy, tak jí to jednoduše vysvětlim 😀

macejka
autor
4. únor 2007

Tak dneska odpoledne nám malej zase papal,ani to nestačil vypít a vyletěl z něj gejzír takže zítra půjdeme k doktorovi a uvidíme co řekne a co nám napíše.Ale teplotu malej naštěstí nemá jenom průjem.Bojim se dehydratace,ale teď večer naštěstí neblinkaal,ale pokakal se,dneska už asi po desátý.Isacek řešila zácpu,my teď máme opačný problém ☹

dashak
4. únor 2007

Macejko a nedávala jsi mu nějaký příkrm?
Dostala jsi na mail ty dva odkazy ohledně philipsu?

isacek
4. únor 2007

macejka,
to jsou starosti s těma prckama, co?Vidíš máme to stejný akorát to kakání mají prckové jinak!Já nevím, ale malá mi takhle zvrací a špatně kaká co máme to pokračovací mlíčko.Dnaska jsem četla, že i když je na krabici na těch prvních mlíčkách 0 až 4měs.tak se může používat až do jednoho roku.Takže se k němu asi vrátíme!

dashak,
zjišťovala jsem z čeho může být zácpa a může to být naopak, že málo papá nebo dehydratace.A malá mi čaj ani vodu teď moc nechce a s papáním je to jakbysme!

macejka ten hilac jste dostali na to blinkání nebo na ten průjem?

marie_m
5. únor 2007

iascku, presne tyhle problemy jsme meli s malym, nemohl se zaboha vykakat, tlacil chudak 3 dny, uplne u toho fialovel, volala jsem mudre a rikala mi, ze pry mam dat hermankovej cas pred papanim a taky, ze muzu zkusit koupit glycerinovy cipky, ale dat mu tak 1/3 a drzet pekne dlouho v zadecku, at se tam pekne rozpusti, no, my si rikali, ze to zkusime nasledujici den, sli jsme s manzelem spat, ale v noci nas probudil hroznej rev, malej tlacil jako ¨blazen, takze se manzel nastval a toho bobecka, co ho tam tlacil a keryho nemohl zaboha vytlacit, jsme mu proste vydloubalil teplomerem, jakmile byl tenhle spuntik venku, slo to samo, kaka nam ted krasne, do kazdyho jidla davam baby calm, sab simplex uz vubec nepouzivam, kdyz mi prijde, ze se nemuze vytlacit, dam mu pred jidlem tak 30 hermankovyho caje a je celkem pohodka...tak to taky zkuste! hodne stesti

marie_m
5. únor 2007

holky, prosimvas, je normalni, aby 4 a pul mesicni mimco vstavalo kolem 3 nebo 4 a pak uz nespalo?...pres den (do 12) naspi cca 1,5 hodky, rozkouskovane, odpo max 2 hodky v kocarku...vecer ukladame kolem 19:30, to uz je uplne hotovej, ale rano se proste budi porad mezi 3 az 4 a smeje se na me jako blazen a uz proste nechce spat....vzdyt musi bejt hrozne unavenej, ne?

nemate nejakej trik, jak prodlouzut nocni spani? diky diky, fakt sem celkem ko ☹

dashak
5. únor 2007

Isacek, to jo, tak nejlépe do ní dostaneš vodu, když uděláš hodně řídké mléko, když dáváš 180ml tak dej jen 3 odměrky.

Nám na tu zácpu taky pomohly glycerinové čípky, ukrála jsem nožem jen maličký kousínek a pak se vykakala.

Marie, koukám, že jsi pěkný nespavec. V chytré knížce jsem vyštudovala, že se má dát dítě spát později, když se brzo budí. Postupně dávat každý den o 10 minut později a výsledek se časem možná dostaví.

msunny
5. únor 2007

marie: úplně tě chápu,mám to samý.I když u těbe je to trošku jiný,vy už jste starší. Ale asi bych byla pro,zkusit co psala dashak. Já to sice zkoušet "nemůžu",protože bydlíme ještě s maminou a ta mě "nutí" udržovat HOnzíkovi přísný večerní režim. Ale jakmile budem samy,tak to chci taky zkusit.

marie_m
5. únor 2007

dashak, kdyz to je tezky, pac on jak celej den moc nenapsi, tak zacina bejt uz kolem 6 fakt mrzutej a ja musim delat opicky, aby nerval a drzet ho vzhuru, vetsinou v 7 krmime a v pul 8 uz chrni...takze si nedovedu predstavit, ze bych ho davala spat az o ohodinu pozdeji...navic se nam uz stalo, ze sme meli navstevu a malej sel spat kolem 9 az a stejne vstaval stejne :(
chjop, je to sila

dashak
5. únor 2007

Jo, naše malá je taky kolem 6 unavená. Normálně ji dám spát, ona nabere dech a pak vesele pokračuje. Zdřímne totiž třeba jen půl hoďky. Jo a samozřejmě že to nebude hned. A vzbudí se tak, že je úplně probraný nebo jen tak zamrčí?
Naše malá se probudí tak 5xza noc, ale ji zlobí zuby, takže ji dám trošku napít čaje a zase usne. A už jsem tu párkrát psala, že už nedávám na večer kaši, ale naopak ještě řidší mlíko, aby neměla žízeň. Když dostávala kaši, budila se kolem půl druhé a měla normálně hlad! Je to jednak těžší na žaludek, který ale pracuje rychleji, když dítě spí, takže i rychleji vyhladoví. Já vím, že je to paradox, ale mám to osvědčené.

marie_m
5. únor 2007

kdyz se vzbudi kolem ty 3 - 4 rano, tak je uplne vyspinkanej, plnej elanu, hrozne se na me smeje...hm..a ja bych tak spala 🙂)

dashak
5. únor 2007

to ti věřím 😅 Ale jak si začne třít očička a je mrzutý, tak ho uměle neudržuj v bdělosti, ale zkus ho fakt radši dát spát. Malá má už trošku problém usnout sama, když je unavená. Jak si tře oči a je protivná, tak si lehnu, dám si ji na sebe a dám ji pít čajík a taky nás přikryju, aby ji bylo teplo. Hlavičku má položenou na levém prsu, slyší srdíčko a za chvíli vytuhne.

Jinak už nevím, co poradit 😒

isacek
5. únor 2007

marie-m,
chtěla jsem dát glycerinový čípek, ale bála jsem se.Taky jsme ji to zkoušeli vyndat, ale nešlo to a ona pořádně netlačila, začala hned plakat.A ty taky dáváš malýnu A.R.2 a bez příkrmu?
Jinak s tím spaním Ti neporadím taky máme problémy s usínáním.Ale trochu jinak.Mě zase malá usíná až hodně pozdě, ale ráno hajá tak do devíti tak to jsem na tom asi lépe.Ve čtyři bych asi nevstala 😎 !Asi bylo opravdu dobré ho udržet o něco déle, ale sama vím, že to nejde.Mě malá taky kolem sedmé osmé odpadá, ale max tak na hoďku a to je pak vzhůru až do té půlnoci.
Taky Ti malej sebral všechnu energii a elán, co?To mě malá taky 😀 !!!

mapris
5. únor 2007

holky, potřebuji poradit. Malá už nějakou dobu pije Beba 1 Premium H.A. - kvůli alergii. Jenže to dneska v lékárně neměli a prodala mi Beba 1 Premium H.A./A.R., můžu jí to dát? Nerozhodím jí tím nějak žaludek??

isacek
5. únor 2007

mapris,
já myslím, že to nevadí ten A.R. bude akorát hustší, protože je antirefluxní na ublinkávání!Tak ji to víc nařeď vodou, když je zvyklá na ridší mlíčko nebo ji dej míň odměrek, aby pak neměla problémy s kakáním!

jakubvybiral
5. únor 2007

Dobrý den,
Jsem na invalidním vozíku je mi 21 let a jsem z Mělníka.Mám diagnozu DMO spastická kvadruparéza.Před 8 lety jsem podstoupil operaci šlach a pravého kyčle z důvodu jeho vykloubení udělali mi náhradní řešení odklon kyčelní kosti.Od těchto operací se mi radikálně zhoršil zdravotní stav.Pravou končetinu mám kratší o 10 cm.Také mi poškodili pravé chodidlo chladne otýká nemohu s ním vůbec pohybovat.Před těmito opracemi jsem byl schopen s dopomocí maminky postavit u žebřin po těch operacích je všecno pryč.Poslední rok mám hrozné bolesti zad nemůžu ani v noci spát.Bylo mi doporučeno cvičit Vojtovu metodu 2 krát až 3 krát v týdnu.Maminka má ale zdravotní problémy a nemůže se mnou cvičit.Proto se na vás obracím s dotazem zda nevíte o někom kdo má smlouvu s pojišťovnou a byl by ochoten docházet k nám domů a cvičit se mnou Vojtovu metodu?Doma máme rebiltační stůl na vojtovu metodu.Děkuji Jakub Vybíral z Mělníka. 🙂

mapris
5. únor 2007

isacek,
díky, zkusím ještě jednu lékárnu, třeba ho tam budou mít a tenhle vrátím.

jakube,
je mi líto, jaké máš problémy, ale bohužel sis vybral asi špatné místo. My ti moc neporadíme. Zkus se podívat na tenhe odkaz: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Je to přímo téma tady na koníkovi o Vojtově metodě, a nebo to zkus najít ve vyhledávači třeba na seznamu. A nebo by nebylo špatné napsat přímo na VZP v Mělníku, jestli nemají takové zkušenosti a něco o tom neví, určitě ti poradí 😉 Držím palce. Pa

marie_m
5. únor 2007

isacku, davam jen AR 2, bez prikrmu zatim, mudra nic nerikala, tak pockam, az pujdeme koncem mesice na ockovani a poptam se..
..s tim vstavanim je to sila, ale nastesti mam bajecnyho chlapa a ten vetsinou vstava a nechava me spat a budi me, az kdyz jde do prace 🙂

mapris
5. únor 2007

marie_m,
jednou mi malá taky vstala ve 4 a chtěla si povídat, tak jsem jí dala malou dávku jídla a pak jí nechala v postýlce, no a ona ještě usnula. Jedině ho zkusit dát do postýlky a nevšímat si ho, pokud neplače, a nechat, jestli usne, nebo mu zkusit dát mléko a nebo čaj, mně po něm malá jednou v noci usnula. Jinak asi neporadím. Mně malá vstává kolem půl 9, a chodí spát tak večer taky tak. My koupeme kolem 8, když manžel přijde z práce a ona dřív jak v půl 10tý neusne. No a dneska ráno jsem viděla, že byla v půl 8 vzhůru, ale když neplače, tak se jí prostě nevšímám a ona usne .. Třeba si to o jedno jídlo otočilo. To jsme měli přes vánoce taky tak, trvalo to asi 6 dní a pak zase spala celou noc ... Nedávala jsi nové mlíčko, nebo kaši nebo něco?? Mně tohle malá dělala, když jsem změnila mlíko a nebo dávku ..

isacek,
tak jsem tu bebu naštěstí vyměnila. Zkusila jsem to tam ukecat, naštěstí jim ta h.a. přišla, tak mi to ochotně vyměnili...

msunny
5. únor 2007

marie_m:Tak to máš štěstí,že máš takovýho chlapa. To přítel když přijede,tak se sice vzbudí a jde k Honzíkovi,ale jakmile zjistí,že má hlad,tak mě stejně vzbudí,i když já stejně nespím,nedá mi to.

isacek
5. únor 2007

marie-m
tak to máš fakt fajn chlapa 🙂 !To ten můj ani neví, že vstáváme 😀 !
Třeba až bude malej větší a začne se víc pohybovat tak se víc unaví a vydrží spinkat déle!

mapris
tak to je fajn, že Ti to vyměnili.Já takhle taky chtěla jednou tady u nás vyměnit mlíčko, ale ta magistra mi řekla, že tyhle mléčné výrobky vyměnovat nesmějí!Ale možná spíš záleží na ochotě 😒 !

msunny
5. únor 2007

Holky prosím vás,chci se zeptat,od jaký teploty se to u mimča bere jako teplota?