Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

helik
12. pro 2006

macejko,
já teprve půjdu vážit, ale máme tak nějak jako vy, možná k 6 kg (malej se narodil měl 3100). Do 210 ml dávám 7 odměrek Beby. (ale nevím, jestli jsou ty odměrky stejný????, já Nutrilon nikdy neviděla). A kolik toho teda Filipek vypije za těch 15. minut? Ublinkávání je asi normální věc, reflux by byl, pokud by ti to vyhazoval obloukem ve velkym množství. Mně taky odbrká a pak stejně musím ještě dávat pozor, když je vodorovně, protože někdy ještě taky ublinkává...zvednu ho, znovu brkne a je klid...

macejka
autor
12. pro 2006

Odměrky určitě nejsou stejný,u Beby je větší.Za těch 15min. i za 10min. vypije 150ml.Tak reflux to asi nebude,obloukem to naštěstí nezvrací a když tak jen málokdy.On ublinkne třeba i dvě hodiny po jídle,jak kdy.Tak právě přemýšlím o změně stravy.Doktor řekl,že když dávám Nutr.tak ať v tom pokračuju,ale mám kámošky,které dětem mlíčka střídali.Se Sunarem nemám zkušenost a Bebu jsem dávala jeden den asi před měsícem a malej se vůbec nemohl vykadit tak jsem zas dala Nutr. Asi jsem to ale vzdala brzo,protože při přechodu na jinou um.je asi normální,že se dětičky hned nevykakaj.
Filípek teď asi poslední týden ublinkává víc tak mě ještě napadá,jestli to neni z koj.vody.Koupila jsem totiž jinou než jsem dávala doposavaď.Fakt nevim,ale snad to ublinkávání brzy zmizí 🙂
Helik a ty nemáš s Bebou žádný problém? A ty mapris? Mně totiž kamarádka řekla,že se hůř rozpouští,musí jí rozmělňovat lžičkou přes sítko.

helik
12. pro 2006

Že by se Beba špatně rozpouštěla, to není pravda. S tím vůbec problém nemám. Ohřeju vodu, zamíchám protřepáním v lahvi, nebo lžící ve sklenici, když připravuju větší dávku a je to. Nikdy jsem si žádných hrudek nevšimla - možná měla kamarádka nějaké staré balení, ne? 😎
Jinak na to kakání bacha, vzdávat to hned nemusíš, ale já bych doporučila občas malýmu dát trochu feniklovýho čaje, protože my když to neuděláme, hůř kakáme 🙄

mapris
12. pro 2006

macejka,

s tou bebou to není pravda, já jsem s ní velice spokojená, kupuju velký balení, protože to vyjde líp. Já dám prášek do lahvičky, zaleju vodou a míchám takovou umělou dlouhou lžičkou a je to hned rozspuštěný ... Jinak s helikem musím souhlasit, nasadila jsem fenyklový čajík a teď jsme kakali dva dny za sebou každý den něco, ale pořád to máme takový hustší. Jinak mně doktorka řekla, že u tý umělý výživy je to normální, že kaká obden. Ale zase lékárnice mi potvrdila, že BEBA Premium je šetrná na střeva a tak .. Takže to kakání už neřešim. Hlavně že je malá napapaná, spokojená. Pokud ti ublinkává, tak BEBA má speciální sadu BEBA R.A., která je proti ublinkávání, Nutrilon to bude mít určitě taky. Nevim, mně mamka říkala, že sestra krmila Nutrilonem a že jí děti po tom ublinkávali ... Takže to je asi co mamina to názor... Holky, dodržujete vždycky stejně dobu krmení. Myslím, jestli když dítě spí, tak ho budíte, aby bylo dítko krmené každý 3,5 hodiny? Já asi začnu budit, malá mi spala včera dýl a pak nám to nějak nevycházelo. Vždycky mi vypije půlku, pak usne a za hodku se probudí a začne plakat hlady, tak jsem jí dneska trošku vytrestala ... Udělala mi to samé dneska ráno, tak jsem jí pak dala čajíček a nechala trošku vyplakat, a v 10 mi vypila celou dávku, těch 125 ml. My už jsme byli na 150, ale pak mi začala pít míň, tak dělám těch 120, akorát na noc 150. A vypije vám vždycky úplně všechno, nebo tam něco nechá??? Jinak Terezka už spí celou noc, od 10ti do 6ti, tak jsem ráda :o))

mapris
12. pro 2006

macejka,

zkus na tenhle odkaz, tady má kamarádka tu fotku klubíčka:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

helik
12. pro 2006

holky,

na to buzení jsem se vás taky chtěla zeptat. Do teď jsem se držela zásady nebudit za žádnou cenu. Dokonce se mi stávalo, že jsme prospali večerní krmení a spali až do rána. Ale třeba včera mi spal od 15.hod do 18. a nevypadal, že by se chtěl budit a tak jsem mu trošičku pomohla, protože posledně, jak jsem ho nechala, probudil se mi ve 3 v noci a musela jsem ho krmit, což obvykle nedělám, stačí mu dudlík.

Ale jinak nějakou půlhodinu neřeším. Včera večer to špatně vycházelo, tak jsem večerní krmení uspíšila a nakrmila ho v těch 18. a pak ve 20. hod. (prostě aby měl těch 5 krmení za den). Docela se to osvědčilo, spal od 21. až do 6.30. V noci k němu ale většinou jednou nebo i dvakrát vstávám a dám mu dudlík, pak se zamele a zase usne. Vám to spí bez přerušení?

Já dávám do lahvičky kolem 200 ml a nenutím ho aby vypil vše. Jakmile se odtahuje a kroutí, už mu nedávám....stejně by nechtěl. Takže mu často v lahvičce zbyde klidně i 50 - 100 ml. Neřeším to, akorát když se u pití kroutí a pije málo, je to známka, že budem brzo kakat. 😖

mapris
12. pro 2006

No, já jsem jí doteď nebudila. Tu půl hodku taky neřešim, ale snažím se, aby mi to nějak vycházelo na 8, kdy s mužem koupeme. Jinak mně už dvě noci za sebou usnula kolem 9 a vzbudila se kolem 6.Máme dudlíka, ale snažíme se, aby když usne ho neměla v puse, aby jsme nemuseli k ní v nocimstávat, ona ho ale stejně po usnutí vyplivne sama. A usíná sama. Jinak já dělám 150 a většinou mi nechá tak pod 50. Dneska mi ale vyžahla celejch 150, tak jsem se lekla, co s ní je, jestli to není tím, že mi vypila 60ml toho fenyklovýho čaje.

helik,
Tak to máš dobrý :o)) T to já jsem neodhadla, kdy bude kakat a tak. Dneska kakala už dvakrát, asi díky tomu fenyklovýmu čajíčku .. Tak se divim, co se děje ... Jinak se mi občas kroutí a nemůže usnout, přitom dostává kapky na prdění i říhání a občas dám heřmánek na uklidnění, tak nevím, co s ní je.
Holky, jaké hračky jste kupovali pro 6ti nedělní dítě??

helik
12. pro 2006

mapris

já si ten fenykl zatím taky pochvaluju, pro jistotu do něj dávám i sirupek od Dr. ale možná už to zkusím i bez něj. 🙂

A ten zbytek vyliješ? Já se musím přiznat, že ho pak ještě jednou použiju. Víckrát ale ne.

Hračky....co si pamatuju, tak v 6 ti týdnech ještě o moc věcí zájem neměl. To se tak rozkoukával. Měla jsem z Ikey takový rybičky na pověšení nad postýlku, takovej jako kolotoč, občas to sledoval. Pak nějaký plyšáky, ale o ty má zájem vlastně pořádně až teď. Myslím kup jí něco, co užije i v dalších měsících, ne ??? Třeba nějaký ten kolotoč nebo pěkný štěrchátko....

Jinak nám už asi třetí den slzí očičko, ach jo ☹ přitom se snažím vyhýbat průvanu. No, snad to přejde.

mapris
12. pro 2006

helik,

jak použiješ? No, já bych se právě neodvážila to znova použít, všude píšou, jak se v tom dělají bakterie. Počkej, ten zbytek použiješ na další krmení nebo jak??? Tak kolotoč nějakej jsme dostali od manželovo kolegů z práce, dneska mi volal, že mu poslali z ameriky kolegové něco takového, tak jsem zvědavá. My jsme jí zatím do postýlky dali mýho plyšovýho sloníka a plyšovou rybičku, jen aby nekoukala na to dřevo u postýlky .. Ale když je napapaná a suchá, tak usne hned :o))
No, já obča ještě dám ten dětskej s heřmánkem a sladím ho glukopurem, ono jí to uklidní a pak je v klidu, i když taky asi třikrát zaplače, než usne. No to nám slzí jen, když pláčeme 😉.

helik
12. pro 2006

Jo, přesně tak, když mi tam 100 ml nechá, dám to do lednice a pak to doleju čerstvou dávkou. Nezdá se mi, že by to mělo nějak vadit. Jen je to dvakrát ohřáté, nic víc....bakterie? A kde to píšou? Ono to přece není staré, když jsem to mléko udělala v 7 ráno a dám mu ho i v 10 hod. No, rozhodně musím říct, že problémy nemáme...ale na druhou stranu je mi jasné, že je potřeba nějaká míra.

To usínání ti moc závidím. A v noci přebaluješ nebo to pobere papírová plínka?

My máme v postýlce plyšáky - medvěda a klokana a nad postýlkou ty rybičky. Teď se mu líbí i chrastítka, natáhnu mu je na gumu přes postýlku a on do nich bouchá 🙂

mapris
12. pro 2006

helik,
tak to nevadí, pokud to dáš do lednice, tak se to má spotřebovat do 24hodin, já jsem měla jen obavy, aby to malé nějak neublížilo, ale je fakt, že teď mi taky nechala 100 a je mi líto to vylejt, takže jsem se inspirovala :o)) Předse jen ta strava je drahá a docela rychle to mizí, i když kupuju velký balení :o))

Ne, nepřebaluju vůbec. Ona "zatím" v noci nekakala, ale ta plena je pěkně pročůraná, ale když je dobře přykritá a není ji zima, tak spí jako dudek :o)) tak ono se to střídá, zatím dvě noci spala, jinak se vzbudila jednou ve 12 a jednou v půl 2. V těch půl 2 mi vypila jen 50 a v těch 12 jsem dala jednou čajíček a spala do půl 8. Takže jsem si řekla, že jí budu v noci - pokud se vzbudí - dávat čajíček, protože tím se uspí (teda tím dětským s heřmánkem), no a aspoň přes noc vytráví a pak ráno vypije všechno, takže tak 😀

My jí hračky nějaké koupíme pod stromeček a určitě něco dotáhne babička s dědou a strejdou ze slovenska 😀

mapris
12. pro 2006

helik, jo a ještě, jak děláš to mléko, v nějakém hrnečku a nebo to děláš rovnou do flašky?

macejka
autor
12. pro 2006

tak právě jsem vám napsala asi milion vět a vůbec se to nepřidalo do fóra,no to jsem naštvaná 😠 Tak znova!

mapris díky za odkaz,koukla jsem tam a dnes jsme byli poprvé na plavání tak jsme to zkusili i v praxi.Prý je to klubíčko zdravé a děti se tak mají nosit 🙂 K těm hračkám,Filípka začali zajímat až kolem osmého týdne,osvědčil se nám kolotoč nad postýlkou,hrací deka s hrazdičkou s plyšákama a chrastítko špendlík.Máme jich víc,ale špendlík je lehkej a tenkej a udrží ho v ručkách.V postýlce má plyš.medvěda,ale moc ho neužije,v postýlce je jen v noci nebo chvilku dopoledne když usne.Jinak já si s nim hraju tak,že mu povídám,směju se,čtu,zpívám nebo ukazuju obrázky v knížce nebo tak....

macejka
autor
12. pro 2006

helik,mapris,kamarádka neměla staré balení,ptala se v lékárně a prý se na to ptalo více maminek,ale ona už dává dvojku tak potom uvidíte.Ale Bebu si jinak pochvaluje.Já jsem se rozhodla dávat Nutrilon AR po celý den a ne jen na noc,protože to blindění mě štve a pro malýho to taky jistě neni nic moc.Bála jsem se,abych ho tim nezabetonovala jak je to hustší,ale feniklovej čajík máme a dáváme ho občas tak by snad pomohl.Zatím pomohl téměř vždy.
Teď malýho na krmení nebudim,většinou je vzhůru nebo se vzbudí sám,jen když přijdeme z venku tak pokud se nevzbudí tak ho budim.Takhle to dělám asi tři týdny,dřív jsem budila pravidelně na doporučení dr.,ale proto,že malej po narození neprospíval,byli jsme kvůli tomu i v nemocnici a právě proto jsem po šestinedělí přestala kojit.Tak pokud vám spinkaj a dobře přibíraj tak asi nebuďte.Oni dětičky při spánku sílí.Ale je fakt,že malýho taky koupeme kolem osmé a taky bych byla nerada,kdyby se to rozhodilo.

macejka
autor
12. pro 2006

musim to takhle rozkouskovat,aby mi to zase nezmizelo.Slyšela jsem,že pokud se dá nedopitá dávka do lednice tak se pak ještě může jednou použít,ale jen tak za tři- čtyři hoďky,jinak to prý může kysnout.Já to nedělám,malej vypije vždy všechno.

Ještě mám takovej dotaz,krmili jste někdy mimča třeba venku?(nemyslim na návštěvách) Moje známá bere mlíčko s sebou a když jde po nákupech třeba do nějakého obchod.centra tak tam mimčo nakrmí(má stejně starého chlapečka jako já) Já jsem si zatím netroufla a vřdy se vracím na krmení domů už jen kvůli přebalování a oblíkání.

mapris
13. pro 2006

macejka,
já jsem si zatím taky netroufla, ale měla jsem jídlo už párkrát sebou, vždycky jsem se ale stihla vrátit, zítra chci ale zajít do práce, tak to asi budu muset, vozím sebou i preventivně věci na převlečení .. Takže tak. Jinak dík za radu, je fakt škoda to furt vylejvat, tak jsem se nechala inspirovat :o)) Já jí nebudim, zatím se mi budila sama. Jen včera jsem jí trošku pomohla, vyndala jsem jí s fusakem ven a 15 minut se mi protahovala na stole, takhle jsem se ještě nenasmála :o))) Já už jsem udělala fotku, tak jí dám do alba, ale je fakt, že teď ho chce každý podvečer, vždycky si u mně takhle zdřímne a je jí tak fajn :o))

helik
13. pro 2006

mapris,macejka

já mlíko připravuju tak, že si třeba rovnou udělám 2 dávky do sklenice s víčkem (obyč vyvařená zavařovačka)a pak si z toho odleju do flašky, až potřebuju. Co mi nedopije, tak strčím do lednice a použiju ještě na jedno krmení. Když mi pak ve flašce zas něco nechá, už to vyleju 😉

Já jsem taky dost úzkostlivá a malýho krmím doma. Zatím se necítím ve své kůži ani když ho krmím v jiným pokoji, kde nemám postýlku, přebalovací stůl a tak....ale chci to zkusit, přece už je potřeba občas někam vyrazit, jinak z toho monotóního koloběhu člověk zešílí 😎

helik
13. pro 2006

Možná si časem pořídím ohřívací lahev na mléko, dá se to zapojit do auta a papu je ohřátý.

msunny
13. pro 2006

Ahoj holky. Vidím,že vy už máte zkušeností na rozdávání. Chtěla bych se zeptat,je nějaká "norma" kolik by podle věku mělo mimčo vypít?

mapris
13. pro 2006

helik,
no, já krmím v obýváku na křesle, mám tam lampu a polštář, malá je docela těžká a už jí nemůžu kolikrát ani chovat. No, o tomhle tvým postupu jsem četla v jedný knížce, co mám doma. (Akorát jí nemůžu sehnat - koupit 😒.) No, ale netroufla jsem si to dělat, ale teď už jí bude zítra 6 neděl, tak to taky začnu dělat, a ohříváš to v kastrůlku s vodou? No, já byla maximálně tady u kamarádky ladunky, a na úřade tramvají, docela to ušlo. Jo, a asi dvakrát jsem byla na proseku nakoupit v Bille, ale to mám 10 minut tady od baráku busem, a navíc jezdí nízkopodlažní, takže je to prima .. Zítra chci vzít malou do práce a udělám si jednu dávku do termosky - koupila jsem speciálně kojeneckou na mlíko. Tak uvidím. Metrem jsem ještě nejela. No a v pátek chcem s mužem k tetě, tak jsem taky zvědavá. Ale nechci být furt doma, musíme taky někam ven, když jsme celý den bez manželů ...
Nad tou ohřívací láhví jsem taky přemýšlela a i jsem jí včera viděla, stojí 500. My na jaře chcem koupit auto, a manžel je ze slovenska, to bude 5 hodin cesta autem, ale to říkal, že nebudem tu lahev asi kupovat, jen si do termosky vezmeme teplou převařenou kojeneckou vodu a prášek a klidně to udělám pak někde v autě....

msunny,
není. Já co mám tu BEBU, tak tam je tabulka - věk a počet odměrek, jenže se podle toho nemůžu řídit. Je tam třeba 2.měsíc - 150 ml vody a 5 odměrek, jenže Terka mi to málokdy vypije celý a myslím, že je jedno, kolik dítě vypije, hlavně, že je zdravý a že přibírá, ne? 😀. Takže bych se nad tím netrápila.

Jdu dát fotky do alba, dokud mi tu malá chvilku chrupe :o)

helik
13. pro 2006

mapris,

malej mi ted taky chrupe, tak honem něco vyžehlit a na net. 😝

Jo, já myslím, že to ničemu nevadí, když se to mléko ještě jednou ohřeje. Ty máš malou takovýho cvalíka? Dívala jsem se do alba, hezká holčička, gratuluju. Třeba si taky album zavedu.

To mi jsme byli spíš mini mini, ale jsme jedlíčci, tak je to fajn. ☹

Já mám v Praze práci, ale jinak jsem z Moravy, ale slíbila jsem kolegynim, že jim malýho přivezu ukázat, no ale zatím jsem z cestování vystrašená. Prostě musím mít prostor, abych mohla dát malýho odbrknout, mít kam ho položit, v sedačce taky nemůže pořád být. Ale jo, cestovat určitě budem, už proto, že máme tatu a jeho příbuzenstvo v Itálii ☹

msunny
Já bych se taky tabulkama neřídila, když je mimi spokojený a přibírá, je dobrý dát mu tolik, kolok chce, já se tím řídím a malej je v pohodě. 😉

macejka
autor
13. pro 2006

Tak já jezdim za kamarádkama co mají taky děti a to vždy beru termosku s ohřátou vodou,prášek a lahvičky.A když jedeme k příbuznejm,tak zo samé,plus věci na přebalování,na převlečení(náhradní) a pro jistotu i čajíček 🙂

msunny,já se podle té tabulky ze začátku řídila,ale malej vyžadoval víc tak jsem mu dělala víc.Ta tabulka je jen orientační,záleží na mimču,asi bych to neřešila,dávej tolik,kolik malá chce.Teď už to tak taky dělám 😉

helik,my máme slzavá očička téměř od narození asi je to chronické,zítra jdeme na vyš.na oční tak uvidim co mi řeknou.Já když jsem byla malá tak jsem měla stenozu slzného kanálku a ve třech měsících mim to museli čistit.Možná to má malej po mně,akorát jemu slzí obě očka.

taky bych si přidala fotky do alba,ale nevim jak na to.Musim to tady prozkoumat a pak tam kdyžtak nějaký dám,počítač totiž není můj nejlepší kamarád 😀

mapris
13. pro 2006

macejka,
když budeš chtít poradit s tím albumem, tak dej vědět, ráda ti poradím, je to jednoduché. Jdu koupat, páčko

jita2
13. pro 2006

Ahoj macejko,
zhruba bych se těmi tabulkami řídila, já jsem dávala malé ve třech měsících 120 nebo 150 a pořád pila, neuměla si říct dost a hodně přibírala, tak jsem jí to stáhla na míň a krásně si na to zvykla. Teď má skoro půl roku a pořád jí stačí těch 120 ml, i když má už 8 kg.

raculka
13. pro 2006

Mapris-k těm hračkám,u nás nejvíc zajímal špendlík,dlouho na něj vydržel koukat,držet a teď si zase cpe všechno do pusy 😀
Myslím,že kupovat hodně hraček je zbytečné,stejně je to omrzí a najdou si jednu oblíbenou.Musím říct,že tomu našemu se nejvíc líbí ty,které já bych třeba nekoupila.Takové nic moc hezké,trochu nemoderní ( třeba ten špendlík...),ale přitom jsou lehké a tak se jim dobře drží.Ty modernější a hrací jsou spíše už pro starší děti.Ale kolotoč nad postýlku nebo chrastítka na šňůrce jsou fajn. 😉

macejka
autor
13. pro 2006

jita2
mně malej neprospíval tak měl asi větší hlad a chtěl to dohnat 🙂 Teď mu dávám 150 a snad to zatim stačí.

mapris,když se mi to s tím albem nepodaří tak se ozvu,děkuju moc.

Teď už jdu spát,dobrou

helik
14. pro 2006

Holky mám dotaz,

co to je ten "špendlík", byla by někde fotka? Dík moc.

msunny
14. pro 2006

Jita děkuju. U nás je to s tím krmením horší v tom,že jak je Honzík o měsíc dřív a maličkatej,tak se hned unavý,ale já do něj mlíčko musím "nacpat"(podle toho,jak mi to ukázali v nemocnici) Proto jsem chtěla vědět,jestli se má dodržovaat nějaká norma. Malej mi teď každý hodiny vypije 60 a občas zvládne i 90 🙂
Jinak co se týče hraček,tak už v nemocnici jsme dostali od babičky s dědou krtečka,tak jsem ho dala Honzíkovi do postýlky a i sestra mě pochválila! Zjistila jsem,že když mu ho dám tak,aby na něj přímo kokukal,tak občas když se vzbudí,tak ani nebrečí,jen se upřeně dívá a "povídá" s krtkem 😉

helik
14. pro 2006

msunny
my máme taky krtka, akorát je moc velikej, tak se na něj dívá zdálky, když malýho přebaluju 😀

mapris
14. pro 2006

raculka,
ještě uvidíme, zatím má kolotoč nad postýlkou, v týdnu dostala hrazdičku, v postýlce má plyšáky, tak jí tam chcem nějaké dokoupit, myslím jen kvůli usínání, a jinak koupíme asi také jen ten špendlík a možná pak ty klíče, ale ty až pozdějí. Nějak extra hraček nehodláme kupovat, neměli by jsme to kam dávat :o))

helík,
ten špendlík si dej ve vyhledávači třeba na seznamu, určo tam fotka bude, jinak je to dlouhý asi jako naše ruka.

msunny,
no, tak teď jsi mně uklidnila, Terka má dneska 6 neděl, a jsem ráda, když mi vypije 100, někdy i 140, ale to už musí mít opravdu hlad. Jinak před 14ti dny jsem byla vděčná za 90. Když bych jí dala málo, tak by zas plakala hlady, takže poznám, kdy má dost. No, mně taky malá někdy vypije 75, pak usne, za hodku se vzbudí a řve hlady. Takže někdy krmíme 20 minut, a někdy 45 minut. A to tak, že když mi usne a nechce, tak jí položím do kolíbky, jakmile začne brečet, tak má málo, a pak to zkusím ještě jednou, mně by to pak vyblinkala. A jak ti to ukázali v nemocnici, si nechám poradit 😀.
No to my jsme jí do postýlky dali modrýho sloníka, ještě mýho :o) a usíná tak, že necháme rozsvícenou lampičku, a ona na něj kouká a taky u něj usne. Občas zabírá při přebalování nebo u koupání, když se oblíká a tak. Teď jí musíme mazat tu hnusnou vyrážku na obličeji a to se jí silně nelíbí ...