Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

mapris
25. led 2007

helik,
no, už takj hrozný to nemá, měla to horší, jen na hlavičce má ještě zbytek, tak máme takovou promašťovací mastičku, ale ono to jde strašně pomalu a trošku to smrdí, hlavně máme další mast, kterou mažeme pod krkem a v podpaží, kvůli plísním no a dneska jsme dostali roztok, na to mokvající ouško. Tý fontanely se neboj. Já jsem se bála taky, ale když jsem jí ty stroupky "loupala" - vyčesat to toiž moc nešlo, protože má dlouhý vlásky - tak jsem dávala v oblasti fontanelky pozor. Vždyť někde jsem četla, že když by se dítě bouchlo trošku do hlavičky, tak ta fontanela je krytá, není tam sice tvrdá kost, ale je krytá, takže to, že tam šahneš, nebo to vyčesáš - není to hřeben co používáme my, že jo? :o) - tak se neboj.

ijetka,
my dostali napřed od pediatričky dvě mastičky, pak mi na to zabíral třezalkový olej, ale pak přestal, takže jsme zase dostali jinou mastičku, ale ta s tím zatím nic nedělá, takže se možná na chvíli vrátím zase k tomu oleji. Jenže to nechci zas nějak míchat, abych jí tím neuškodila.

marie_m
26. led 2007

macejko, nedavam zadny prikrmy, mudra mi nic nerikala..
..dneska se bobek poprve vykakal jako dospelak, mel normalniho bobana, je to normalni? 🙂 po AR (davame mu ho 2. den) zatim taky neblinkal, tak sem fakt rada, protoze predim blinkal po kazdym jidle...akorat mi prijde, ze to mlicko nejak divne smrdi, neprijde ti?

isacku, jojo, mame stejne stary, kubik je o den starsi 🙂
a co uz natalka umi?..abych porovnala?...malej se prevraci ze zadicek na brisko a zpatky, chyta predmety, ale prijde mi, ze nejak malo "mluvi"...
..taky si myslim, ze se mu klubou zoubky, pac je nevrlej a slinta...vy uz mate zoubky, vid?...jaky byly priznaky? 🙂

dashak
26. led 2007

Marie_m s příkrmy u nekojených dětí se začíná od ukončeného 4. měsíce, takže eče můžeš měsíc odpočívat. Pač pak si docela užiješ 😉 mrkev všude, moje malá si vždycky s plnou pusou kýchne - asi proto, že jak jí a vrtí se tak to má kolikrát i pod nosem a pak ji to tam asi zalechtá 😀 A večer když jíme kaši, tak mi vždycky do ní foukne, když ji dám lžičku k puse. No komediantka 😀

isacek
26. led 2007

marie-m,
no malá si hodně strkala ruce do pusinky a hrozně slintala, taky si tam strkala ty moje a hodně mě kousala.Ale to si myslím, že dělá snad každý mimčo v tomto věku.A dva dny před tím než se jí ten první vyklubal tak se mi v noci budila po hodině a přes den dost plakala a chtěla se jen chovat.Teď už má dva a asi ji lezou další protože mi zase druhou noc téměř nespala, ale teploty neměla, jen trošku průjem.
Doktorka mi říkala, že se zoubky provrtávaj třeba i přes měsíc 😒 !
Jinak malý se už taky párkrát povedlo se přetočit z bříška na záda, ale teď mi skoro vůbec nechce být na bříšku a celkově je trošku líná, ale doktorka mi říkala, že to může být z těch zoubků.A občas si povídá, ale nejvíc piští a nadává, když ji něco nejde 🙂 !
S tím Nutrilonem máš pravdu, mě taky docela smrdí 😎 !
A jaké množství a po jak dlouhé době malýnu mlíčko dáváš?

marie_m
26. led 2007

isacku, delam mu co tri hodky 150 - 160 ml, ale ne dycky to vypije, ji 6x denne, pac v noci nam spi
kubik je taky celkeove takovej spatne naladenej nekdy, taky by se choval, nevydrzi sam, place, ale v noci spi..no, jsem zvedava, jestli se nam taky vyklubou 🙂

dashak
26. led 2007

Holky, u nás zuby, to je tragedie. Spodní dva se po dlouhém trápení vyklubaly v listopadu tj. v 8. měsíci a teprv teď ji lezou ty vrchní a celou dobu má prsty v puse a je protivná. A dneska jsem objevila, že už se tlačí další spodní, tak doufám, že už to nabere nějaké obrátky. Přitom včera tam eče nebyl, měla to jen takové napuchlé. Naštěstí se ji líbí čistění zubů, jak vidí kartáček už otvírá pusu a drží. Asi ji to dělá dobře, když tam člověk po těch dásničkách trochu porejdí.

isacek
26. led 2007

marie-m,
a to už teda dáváš tu dvojku?Mě malá zas poslední dva dny vůbec nechce papat, jsem ráda když do ní po pěti hodinách dostanu aspoň 120ml, ale je to boj! 😒
Dodělám teď tu jedničku a taky ji už budu dávat dvojku.
Tak tohle přesně máme taky, je hrozně protivná,navydrží sama, pláče, ale v noci nespí 😵 !

marie_m
26. led 2007

isacku, dvojku mu davam 2. den, ale uz predtim, asi posledni tejden taky tomu jidlu moc neda, vetsinou necha kolem 40, coz u nej nejni uplne normalni, je to cekem zrout...pouzivam porad savicku jednicku, jen at se snazi, myslela jsem, ze je to tim, ze jak je to husty, tak mu to spatne tece, ale kdyz sjem u neska zkusila dat vetsi savicku, snedl stejne malo...
ale prospivame, u mudry mel 7450 kg 🙂

isacek
26. led 2007

marie-m,
je to hustý a já někdy malý dávám o trošku mín toho prášku, že třeba tu poslední odměrku nedám plnou.Teď jsem ji tam přimíchávala ještě ten Nutrilon comfort a kakala krásně každý den!Zítra dám už dvojku tak jsem zvědavá.
Tak to hezky přibírá 🙂 , malá váží 6.200g, teď trošku špatně přibírá.Ale hubeně nevypadá, akorát máma mi pořád říká, že je jak žížala 🙂 .

dashak
26. led 2007

Isacek, my máme 10 měs. a máme taky 6.200 g 😀 . Ale koukala jsem na nové fotečky a až teď jsem si všimla, že Natálka byla celkem velká jak se narodila, tak teď prostě přibírá pomaleji.

ijetka
26. led 2007

Ahojky tak vám chci sdělit jak jsme pochodili na kožním, no nijak páč tam nebyli měli školení 😒

helik
26. led 2007

U nás nic novýho, akorát se trápíme, na bříšku se nám prostě nelíbí a nelíbí, tak se po 20-ti sekundách naprdnem a začneme se vztekat a potom křičet a jak už nám tečou slzičky maminka to nevydrží a hurajdá už jsme zase v naší oblíbené poloze na zádečkách.

Zato milujeme kopat nožičkama a hrát si s nima - už si chytneme prstíky u nohou a už to nebude dlouho trvat a došáhneme si až do pusinky, to bude parádáááá 😀

isacek
26. led 2007

dashak, taky vaše malá je nedonošená a já přenášela.Takže se mi tam pořádně dopekla 🙂 !To Ivanka je oproti nám drobeček 😵 !

macejka
autor
26. led 2007

holky

tak vám musím říct,že jsem dneska u malýho našla zoubek 😀 😀 😀
Sice kouká jen malinkato,ale na lžičku pěkně cinknul,naštěstí nijak extra neplakal a horečku taky neměl tak to nechci zakřiknout 🙂

isacek

taky dělám malýmu ten A.R. nutrilontak,že dám o něco míň prášku nebo více vody.Připadalo mi to fakt dost hustý.

marie-m

s tim kakáním bobků u toho A.R.je normální,my už jsme několikrát kadili bobky a nedávno dokonce tři dny nekadil tak jsem z toho byla špatná hlavně kvůli malýmu,musela jsem mu tlačit nožičky k bříšku,abych z něj něco dostala.A to už mu ten A.R.dávám asi měsíc možná i dýl.Ale co vim tak tady psaly holky,že mají u dětiček problémy s kakajdou(třeba jednou za dva dny) a dávají klasické řídké mlíko.Zkus kdyžtak dát na tu dávku o trochu víc vody nebo o trošku méně prášku.
Jo a to,že to smrdí tak to máte pravdu a když neumyju lahvičku hned,zapomenu na to a třeba jdeme ven a umyju jí potom tak to je teprv smrádek 😝
Ale Nutr.premium taky smrděl,myslim,že asi žádný tohle mlíko nevoní.
A ještě k tomu dělání mlíka dopředu,slyšela jsem,že by se to mělo připravovat max.na 3 hodiny dopředu,protože pak se v tom množej rychle bakterie a to mlíko kysne,ale když to dáváš do lednice tak to asi neva 😉

mapris
26. led 2007

macejka,
s tím předděláváním mlíka je to jedno, když to je v lednici. Já si teda předdělávám vždycky jednu dávku, ale v knížce co mám, tak píšou, že se ta dávka má spotřebovat do 8mi hodin a pak vylejt. Takže to neva.

Jééé, já ci taky zoubek :o)) malá už docela slintá a začala si dávat ruce dost od pusy, ale na zoubek to asi nebude. Dneska jsem koupila jiný kapky - místo Sab Simplex jsem koupila Baby Calm, ale malá se mi teď večer trošku ublinkla, tak doufám, že v noci to bude v poho. Já jak jí nedám ty kapky do mlíka aspoň na noc, tak mi nekaká, jako dneska. Jo a vůbec mi nepije čaj ... Nevim, jestli to mlíko H.A. je jiný, tak po tom nemá žízeň, ale zase asi občas udělám čajíčkomlíčko, udělala jsem ho předevčírem, a když hlídal malou taťka, tak se mu pěkně pošpenátovala, tak jí nesl do umyvadla, ale dovolil si dát trošku chladnější vodu, tak řvala jako tur. Jsem se musela tlemit, taťka když jí hlídá, tak mu občas řve, ale šíleně 😀 , my to s těma našima prckama umíme líp :o)) Jo holky, dneska jsem v lékárně na chodově viděla Bebu 3, to existuje? 😨 ????

dashak,
no, my jsme měli 5,8 kg v lednu, tak jsem zvědavá, kolik budem vážit v 9ti měsících, ale kamaráda už dává malý příkrmy a prý už jí tolik nepřibírá.

isacek
26. led 2007

macejka,
taky už máte zoubek???Tak to gratulujem 🙂 !Že je krásný pocit, když to zacinká?Já z toho měla strašnou radost 😎 !To mu za chviličku vylezou a budou krásně vidět a hlavně cítit 😀 !
Jinak k těm nutrilonům je fakt, že ten Premium smrděl snad ještě víc, ale máme třeba i forte a ten voní krásně.Uplně jak bíla čokoláda a i tak chutná!
A v mlíčku se tvoří bakterie, ale myslím že jen v teplém.Tak když to udělám do vychlazené vody a pak to hned šoupnu do lednice tak to nevadí.Ríkala mi to doktorka, prý jako doktorka by mi to neměla říkat, ale jako matka ano 😵 !A hlavně nedávat dudlík, ale buď víčko nebo alobal.Ale ty víčka třeba u avent flaštiček nejsou a musejí se dokoupit zvlášť 😒 !

mapris,
malá u taťky taky řve a on je pak naštvaný, že ho nemá ráda 😨 , ale jen s ním neni tak často jako já!Však oni moc dobře vědí kdo je jejich máma 🙂 !

msunny
26. led 2007

Ahojky holky. Tak jak jsem to tady tak pročítala,tak mám pocit,že nám taky snad roste zoubek...Dneska s Honzíkem nebylo k vydržení,pořád brečel,ani v náručí se skoro nechtěl uklidnit. Měl 37.3. Pořád strkal ruce do pusinky,dudlíka nechtěl a nechtěl ani moc jíst. Moc velkej jedlík to neni,ale většinou tu 100 vypil a dneska sotva 70,v poledne ani to ne a teď na noc,kdy mi vypil dřív tak 150,tak dneska jenom 90.
Neřikám,že je to ono,ale byla to hrůza ☹

isacek
26. led 2007

msunny, když měříš teplotu ze zadečku tak půl stupně musíš ubrat tak teplotu Honzík nemá, ale malá taky u zoubků neměla.A nemá nateklé dásničky?Zkus mu dát chladítko to u nás strašně zabírá, mám jich víc a když to vychladne tak ho hned zas dáme chladit!Ale je fakt, že pomáhá jak u koho 😒 !

msunny
26. led 2007

isacek:Díky za radu. Neříkám,že jsou to zoubky,ale podle toho,jak to tady všechny popisujete,tak to na to vypadá

isacek
26. led 2007

msunny, tak držíme palečky ať to zoubky ještě nejsou a Honzík se netrápí 😉 !

macejka
autor
26. led 2007

holky

taťka taky občas mručí,že se na něj Filda pomalu ani nepodívá a řiká,že ho nemá reád a tak 😀 Ale pak se na něj zasměje a vše je v pořádku 😀

isacek

já zoubek cejtim když mu sáhnu do pusiny,ale je vylezlej fakt jen malinko.
Taky jsem slyšela,že když se mlíko dělá dopředu tak dát ho do lednice v alobalu.

mapris

a jaký je rozdíl mezi Sab simpl. a těmi kapkami co jsi koupila?Myslím cenový.

isacek
26. led 2007

Macejka,
já ho poprvé taky skoro necítila, ale na lžičku cinkal 🙂 !
Pořád jsem jí na něj cinkala a máma mi už říkala ať toho nechám nebo jí ho tam zarazim 😎 !Teď bude každý den větší a větší.
Já to mlíčko dřív do alobalu dávala a pak jsem si koupila ty víčka a ty jsou pohodlnější.

Koukám, že ty chlapi jsou všichni stejní 😀 !

dashak
26. led 2007

Macejko, my máme sab simplex vždycky na recept. Ty ne?
Jinak Ivance za tento týden vyrašily už 3 zuby, takže máme pět. Teda dva dole už celkem velké, jedničky nahoře se pomalu klubou, zatím je ten jeden tak milimetr a druhý asi půl mm a dneska ráno jsem viděla už růžek dvojky dole.
Jinak jsem dneska pěkně vymrzla, lítala jsem po celé Ostravě a sháněla boty. Umíte si představit jaký je asi výběr bot pro 6ti kilové mimino. Výběr je blbý výraz, protože tak malé boty nikde nejsou, takže nebylo z čeho vybírat.Nakonec jsem koupila kousek od nás, takže jsem nemusela cestovat jak eda. Malá už se postavuje, tak říkala sestra z rehabek, že musí mít boty, protože si stoupá na špičky atd.

msunny
27. led 2007

macejka:Sice ses ptala mapris,ale taky můžu odpovědět,tak doufáým,že to nějak nevadí 😉 Sab Simplex stojí,když si ho kupuješ sama,asi 80 Kč a Baby Calm(je to směs olejů,do kterých se přidává po otevření voda) stojí přibližně 120. Já to teď střídám.Jednou ty,jednou ty.
Mapris prosím Tě nevíš,jestli se můžou používat ty Baby Clam víc jak 14 dní? Vím,že to tam někde psali,ale krabičku jsem už vyhodila a ta samolepka se mi slepila. Takže nevím,jestli to bylo jen doporučení nebo fakt. Ale asi to budu používat dál,protože tam mám víc jak půlku.

mapris
27. led 2007

isacek,
no právě, ale taky na nás budou pak závislé :o)) Ona ho má ráda, jen s ní občas dělá některé věci úplně opačně jak já a to se jí nelíbí :o))

macejka,
no, cenový dost, ale už ti idopověděla msunny :o)) Já jsem včera ty baby calm koupila za 135 kč a SS za 75. No, jenže ty Baby calm se mají dolít vodou a pak dát 10 kapek, já to udělala obráceně a malá se mi ublinkla - tak jsem se strašně lekla, ale dobrý. Jen mi dneska vstala v 6 hodin. Takže pravidelnost ani náhodou 😠 . Proč do alobalu??

msunny,
já jsem to včera četla, a píšou tam, že ty Baby calm se mají použít 4 týdny po otevření, ale nevím, jestli se můžou používat delší dobu, to by jsi se musela asi zeptat pediatričky. Jinak já bych je používala dokud je nedodělám, dávám je jen na noc a ráno. Jedině se juknout na net.

Holky, mala se nám teď tak pos*ala, asi po těch kapchách, ale to jsme jí dva myli v umyvadle 😀. Já se tu tlemim, normálně jak jsme jí myli, tak jsme jí umazali body, i podložka a teď koukám, že i taťka má pyžamo posranděný 😀 😀 a malá z toho má legraci. No co, hlavně, že jí bude fajn :o))

msunny
27. led 2007

mapris: Mě maslej dřív kakal spíš obden a teď co dáváme ty kapičky,tak klidně 2xdenně a to mám pocit,že v něm už nemůže být ani kapička 🙂 Pomalu se mu to do tý plínky nemůže vejít!

ijetka
27. led 2007

Ahoj holky tak jsem si to tu pročetla, a moc závidím zoubky, já chci taky 😢 😢 😢
Každej den mu cpu lžičku do pusy a nic, ách jo ☹

helik
27. led 2007

Malej taky slintá a zoubky nikde ☹ Prý ho to ale může tlačit už teď, ale zoubky můžou vylézt klidně až v roce (doufám, že to bude dřív) a je fakt, že dásně má pěkně naběhlý.

mapris
taky se Ti hned zlepší nálada, když se malá pokadí??? 🙂 Já jsem vždycky šťastná jak blecha 😀

Dneska ráno se malej přece jen překulil z bříška na záda, to jsem ráda, uffff....ono to půjde..... nechce se mi totiž nikam dojíždět na cvičení.

mapris
27. led 2007

msunny,
no, dneska se jí to tam málem taky nevešlo :o)

ijetka,
nesmutni, brzo budou :o)) My taky nemáme ještě ani jeden.

helik,
jo, mám náladu úplně super, protože to vidím i na ní, že se jí uleví a hned je veselejší, ale přišla jsem na to, že většinou zapláče, takže poznám, že se pokadila, ale dneska to bylo pěkný posrandění :o)))

No holky, dneska se nám malá tak krásně smála, manželovi se to podařilo vystihnout fotkou, tak udělám pak nějakou aktualizaci alba. Jo a když "pásla hříbátka" tak, se jednou sama přetočila na záda, ale ještě má holka co trénovat :o)))

ijetka
27. led 2007

Holky, vy jste takový šikulky, chci se zeptat jestli jste některá prubla Sunar HA, jestli vám taky tak smrděl, to je normálně hnus, chudák dítě 😒

Starej neni