Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

maruska39
8. srp 2008

Ahojky,musím se přidat,mám doma 4 týdenního broučka,který je nedonošený,ještě stále měl být v bříšku,od začátku musím přikrmovat Nutrilonem Nenathal pro nedonošené děti,jiný zatím nemůžu používat a maličký má po tom hroznou zácpu,nedokáže se sám vykakat a ani za pomocí rourky to nejde,vidím jak tlačí,hovínko je vidět,ale neprotlačí ho ☹ taky mi po tom hrozně ublinkává,pořád musím být ve střehu,aby se mi v postýlce nepřidusil,DR. jsem to říkala a prý Nutrilon je na kakání ještě Ok,ale nám fakt nesedí a nic jiného mu zatím dát nemůžu,má necelé 3 kila. Je to trápení,jemi ho tak moc líto ... Používám jak mastičku pupík,tak jsem už začala dávat Fenyklový čajík,bříško mu masíruji a nic .. Asi mi neporadíte,co na jeho zácpu,že? 😔

lendy1
8. srp 2008

maruska, pro nedonošené děti je ještě Beba Alpren, ale nevím, jak dlouho se dává. Náš David byl narozen o 6týdnů dřív, v nemocnicích byl 3 týdny a celou dobu dostával ten Alpren, pak jsme přešli na Bebu HA.

maruska39
8. srp 2008

Ahoj Lendy,mě se narodil maličký o 5 týdnů dřív,v porodce jsem dostala recept na ten pitomý Nutrilon Nenathal,na 5 pikslí a že prý do 3,5 kg mám dávat jedině ten Nutrilon.Tak nevím,protože mu to fakt nesedí,blinká a nemůže kakat,DR. to nějak neřeší a já jsem zoufalá,je mi ho moc líto,hlavně s tím kakáním 😔

lendy1
8. srp 2008

maru, prober to s mudr. - nenech se odradit a odbít, je fakt, že spousta pediatrů nemá moc zkušeností s nedonošenci, že je vše trošku jinak 😔 . Zkus ji přemluvit, ať ti změní ten Nutrilon na ten Alpren nebo si sama kup nějaké jiné HA mlíčko a vyzkoušej to, jestli to bude o.k. - akorát, že změny se dostaví až za pár dnů...
Myslím, že Nutrilon má i nějaké mlíčko na zácpu,asi to nebude v HA provedení, ale možná by to stálo za zvážení, jestli nezkusit tohle.
My odcházeli z nemocnice s váhou 2,6kg a v pohodě jsem dávala normální HA Bebu.

maruska39
8. srp 2008

No jdu tam v pondělí tak zase budu prudit s tím kakáním a blinkáním a řeknu,že to fakt není normální 😔 Snad se nechá ukecat na něco jiného,piksle doma neřeším,kdybych změnila Nutrilon na něco jiného a doma mi zůstali tak vem to čert,hlavně ať se maličkému uleví 😉 A ještě prosím tě to HA znamená co? Asi se ptám blbě,ale nemám zkušenosti 😅

lendy1
8. srp 2008

HA je hypoalergenní, měli by ji dostávat všichni nedonošenci jako prevenci alespoň do 1/2roku. Je to proti možnému výskytu všemožných alergii, ale 100% jistotu u toho nemáš, spíš prostě taková ta prevence, jelikož je to mlíčko jinak upravené než normální-samozřejmě je HA dražší 😝

dokca
8. srp 2008

console:Je to Hami 1 600g asi 210,-Kč.a na noc dávám hami Forte.Zabralo to hned za 2 dny.takže teď máme klid a žádné bolesti. Zkus to a snad to bude vyhovovat.My jsme nadmíru spokojeni a zároveň jsme i na nižší částce 😀

maruska39
9. srp 2008

Lendy - aha,tak to stejně budu muset nasadit HA neboť já sama jsem alergik,takže i kdyby nebyl nedonošený tak bych musela 😉 Jinak ještě včera v noci se nám podařilo vykakat a dneska taky,ale bez teploměru ani ránu 😔

kraste
11. srp 2008

ahoj holky,taky dávám malé nutrilon HA hned od narození a v pohodě. Už jsme přešly na 2. manžel je alergok, tak radši, aby malá byla trošku chráněna. Jinak co se týče toho kadění nezkoušeli jste probiotické kapky? My je měli když měla malá 1měsíc, taky se nemohla vykadit, tak námje MUDr. doporučila a super. Jsou sice dražší-640kč. Ale jsou perfektní. Dává se 5 kapek denně. Nejsou návykové .Hned se to kakaání malé spravilo a pak už lkakala ob den a pak denně. Vykapala jsem celoulahvičku a přestala dávat. Pak malá měla ve 4měs průjem a opět mi MUDr. řekla kupte probiotické kapky a taky na průjem zabrali. Tak to zkuste. Je víc holek co s tím mají zkušneosti. I je to tady někde jako téma.

jitrulka
7. únor 2009

mám takovou hloupou otázku... jak dlouho vydrží uvařené umělé mlíčko, než ho musím vylít?

zvaginka48
9. únor 2009

mojue malá holčička nece nasávat mléko s mé bradavky čím to muže být jsem cela neštastná ☹ ☹ ☹ ☹ poradte mi prosim moc

andyalukasek2008
9. únor 2009

jitrulka: my jsme na nutrilonu, na kterém je napsáno, spotřebovat nejpozději do 2 hod... pak se v něm množí moc bakterie... já ho dělám ale vždy čerstvé a nedopité mlíčko vylívám...

scharfinka
9. únor 2009

Ahoj maminky, byla bych vdecna za kazdou vasi radu, ktera mate zkusenosti. Maly ma 6mes a 3 tydny..kvuli svym zdravotnim problemum, ho musim, ac strasne nerada, prevest na UM, na gynekologii mi sestricka poradila, ze to mam delat postupne, nejprve co treti kojeni dat UM, potom co druhe a pak uz prejit uplne...Mozna se Vam ty dotazy budou zdat hloupe, ale fakt s tim nemam zadne zkusenoti, takze:
1. na krabici s UM je napsany pocet davek na den 4 po nejakych 240 ml-jenze ja silne pochybuju o tom, ze maly vypije tuhle davku naraz, muzu to rozdelit na mensi davky a za jak dlouho po sobe mu je muzu dat?
2.musim mu k UM pridavat jeste i dalsi tekutiny?
3.maly se v noci budi hodne casto,kojila sem po1,5 hod,myslim, ze to bude vyzadovat stejne..... deti na UM se krmi v noci normalne jak pres den?ale co kdyz pres den vypie ty 4 predepsane davky mleka?
chjo, tolik me mrzi, ze to takhle dopadlo, ale kdyz uz, tak at uz to aspon delam dobre......

andyalukasek2008
9. únor 2009

scharfinka:
1. jestli mas nutrilon (jinde to bude podobne) je tam asi 7 odmerek a 230-240 mlicka celkem... muj maly to vypije najednou, protoze je na UM od pocatku, ale deti na MM nejsou pry na takove davky zvykle, takze kdyz das mene mlicka a casteji, nic se nestane, mela bys dodrzet celkovy pocet odmerek na den, i kdyz to je relativni pokud mas hladovce, ale tak +-
2. dalsi tekutiny jako cajiky a voda se zavadeji az s prikrmy, UM staci, i kdyz uz asi budete prikrmovat za chvilku co?
3. dala bych mu vypit vecer co bude chtit a uvidis, s UM vetsinou mimca vydrzi dele...

Držím pěsti!

kaciska
9. únor 2009

schafi-malá je na nutroši AR pro blití už od 3,5 měsíce...u nás to bylo tak že jsem měla zánět a musela jít skoro ze dne na den na UM...ti byli boje páč blinkala jak amina 😖 ale já to dála tak že jsme kojila(jen z jendoho prsa co to šlo)a skoro každé krmení vypila 90-120 ml nuroše...tak to trvalo asi 2 dny a pak už jsem kojila jen v noci a pres den pila kolem 180 ml...
takže bych malému dala menší dávky at to zbytečně nevyhazuješ pak vždycky přidělat můžeš 🙂 a když překročíš ty určené dávky o další 2 třeba tak si myslím že se nic neděje...já taky občas překročila když malá měla sprurt..a je živá a zrdavá 🙂 je pravda že v noci se nebudila skoro vůbec na mlíko od tý doby co je na UM..a my už dáváme kaše takže to jí vůbec zasytí 🙂 a s těma jinejma tekutinama,to musíš vyzkoušet třeba když bude hodinku po jídle a bude plakat a hleda ale hlad mít určo nebude pokud vypil dost tak mu zkus dát trochu cucnout čaje a nebo vodičky převařené...až si zvykne na UM tak bych začla s příkrmama a pak s přesnídávkama a pak zařadila i ovoc.štávičky,,,,,,musí se pomalounku polehounku at na to tělíčko není moc velkej šok...když byl do ted kojený....to zvládnete a nic si nevyčítek!!nejde tak prostě nejde a myslím že vydržet do půl roku to je docela dobrý...nědko nekojí ani měsíc.... 🙂 tak držím palečky

scharfinka
10. únor 2009

holky dekuju moc za rady.....takze ted to vypada tak, ze trikrat denne(pocitam i noc) dostane UM a trikrat kojim,ale mlicka ubyva, takze uz mi MM vyjde tak maximalne na dve davky denne, zybtek dostane UM....v soucasne dobe uz jsme se dopracovali k 210 ml, sice to taha z te flasky tak pul hodiny, ale neda si to vzit, cajicek jsem uz zkousela a vezme si max 150 ml denne, ale taky dobry....no a prikrmujeme uz tri tydny, zatim teda jen zeleninka vpoledne....za tyden zaradim ovoce a vypustim dalsi davku UM....

lenkaaa
10. únor 2009

ahoj holky,moc Vas prosim o radu - mala ma 3 tydny a uz je na nutrilonu HA, doktorka rekla, ze ma pit 60 - 70 ml kazde tri hodiny. Krome toho ma mala jeste neco ode mne, pred kazdym papanim ji dam k prsu, ale bohuzel tam nema vic nez 10-20 ml ☹ Takze si vypije prs, pak nutrilon ale kolikrat se stane ze place a ma jeste hlad, nebo chce papat uz po 2 hodinach a ne po 3. Ja nevim, jestli ji toho nutrilonu muzu dat vic nebo ne ☹ prosim, poradte mi, nerada by jsem ji nejak ublizila. Taktez premyslim, jestli ji davat cajik mezi papanim, treba to by pomohlo??? moc vas prosim o rady! dekuji

andyalukasek2008
10. únor 2009

Ahoj Leni, my to meli podobne, byli jsme v plusi o jednu davku denne, malej mel zrovna veliky rustovy obdobi a rostl o 106... Pak se to srovnalo a jsme na normalnich davkach... Nema mala to same? Plakat hlady jsem nemela srdce ho nechat, abych se vlezla do nejakych tabulek..

andy80
10. únor 2009

lenkaa: u nás to bylo to samé, přesně stejný případ jako ty. Malá vypila ode mě 10-15ml a pak pokračovala Nutrilonem. Za dvě hodinky měla hlad. Přešli jsme na Nutrilon Extra a intervaly mezi krmením se prodloužili na 4 hodiny. Trvalo to týden a já jsem dávala mezi papáním čajík, protože UM se může dávat po 3 hodinách, dřív se nedoporučuje, protože se déle tráví a pak to dětem dělá v bříšku paseku. Jinak my jsme teda papali absolutně mimo tabulku. Ve dvou měsících jedla jako 4 měsíční dítě. Nepřibírala nijak extra, tak jsme to neřešili. Prostě jsem jí dávala klidně víc, než bylo v tabulce. Ty tabulky jsou pouze orientační a každé dítko je jiný jedlík.

lenkaaa
10. únor 2009

holky, ja jsem prave kdesi cetla, ze by se hlavne nemelo davat vic odmerek protoze to pak skodi ledvinam ☹ tak uvidim, ale nekdy to proste nejde, protoze mi ji je lito, place a ja ji nabizim muj prazdy prs s tim, ze snad prece jenom neco odtud vytahne - ta se ale zlobi, ze nic netece a place dal... proste ji ten nutrilon asi budu muset davat casteji nebo vice, jen fakt doufam, ze ji tim neublizim. Zda se mi, ze pribirame hezky, kolik by vlastne meli deti pribirat tydne?

lenkaaa
10. únor 2009

andy - prosim Te, jaky je rozdil mezi Extra?

andy80
10. únor 2009

Nutrilon Extra je více sytící Nutrilon http://www.docsimon.cz/zbozi/nutrilon-1-extra-800g

Víc odměrek rozhodně nedávej, ale klidně přidej vodu i 1 odměrku. Když to vypije, tak to vypije, když ne, tak jí příště zase uděláš míň.

lenkaaa
10. únor 2009

andy - moc dekuji za radu. Tak s tim pridavanim odmerek to asi je mysleno tak, ze by skodilo, kdybych pridala jenom odmerku, ale vodu ne... takhle kdyz namicham vice mlecka, tak je to asi v pohode 🙂

mousunek
10. únor 2009

Nutrilon vubec nedoporucuju deti po nem vic ublinkavaji, setrnejsi a levnejsi je beba

andyalukasek2008
10. únor 2009

My zase blinkaĺi po Bebe o 106, kazdemu mimi sedi neco jineho ☹ ...

andy80
11. únor 2009

mousunek: mě obě děti blinkali po Bebě, pak jsme zkoušeli Sunar, to bylo to samé a skončili jsme na Nutrilonu. Při synovi jsem vyzkoušela snad 4 druhy mlíčka než jsme došli které mu sedí. Při malé jsme přišli z porodky z Bebou, blinkala po ní, tak jsem rovnou koupila Nutrilona a pohoda.

scharfinka
11. únor 2009

ja musel aodstavit skoro ze dne na den kvuli nemoci, po Sunaru malicky plakal, jak ho bolelo brisko, po Bebe blinkal, ze v nem skoro nic nezbylo a jedine co nam sedi je Hami

missymici
13. únor 2009

taky jsem odstavila z prsu kvůli nemoci, začali jsme s Bebou,a malej blinká, ne po každém krmení ale často.
myslíte že je to fakt tou Bebou, nebo ho překrmuju?Ted jsem mu začala dávat 90ml.Mám pocit že mu to je málo, ale přitom blinká.Po krmení začne vždy bulet a hledá ještě lahev.

evikuu
13. únor 2009

Ahoj, pan doktor nám už "doporučil" že můžeme dávat jiné mlíčko než HA když jsme na příkrmech.Jsme na HA bebě a tak co myslíte-pokračovat bebou?? Já jsem si vybrala Hero baby ale ještě mě zajímá i HAMI 😀 a tak nevím, nechci jí zbytečně měnit značky-spíš zjišťuju které mlíčko sedí nejvíc.

welinka
16. únor 2009

Ahoj holky, mam skoro 3mesicniho chlapecka, ma silene koliky, byly jsme do vcrea na nutrilonu comfort a vcera presli na sunar. Prosim holky kdo pouzivate sunar 1 jak to pripravujete at tam nemate tolik bublina peny? to z nutrilonu neznam... dekuji moc