Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

ijetka
25. únor 2007

Tak to snad bude dobrý
Já myslela, že máme růstovej spurt, pak že mám málo mlíka, pak zuby....tak nevím co, jsem z toho na bednu.

isacek
25. únor 2007

Tak to já taky 🙂 !!Malá celkově málo spinká, ale doktorka říkala, že ji to prostě stačí, ale mě to bohužel nestačí 😎 !!
A vy zuby ješte nemáte?

ijetka
25. únor 2007

Proosim tě 😠 já říkám že Kubík půjde do pátý třídy bezzubej 😠 14týho 8měsíců a nic "vostuda" já měla ve 4měs.
Něco mi pořád říká, že se to blíží tak uvidíme, furt mu tam hrabu lžíčkou a jenom duníme 😠 o dáseň

isacek
25. únor 2007

No sice mu to teď trvá, ale pak mu třeba narostou všechny najednou 🙂 !Malýmu od kamarádky taky první vykoukl až v osmi měsících!
No, ale zase už Ti chodí na nočník, to je taky uspěch!

ijetka
25. únor 2007

Nechodí já ho tam dávám 😀 😀
Já se tak těším 😲
Teďjsem to nestíhala s nočníkem, a kolikrát jsem ani neregistrovala, že tlačí, no nemůže být pořád posvícení 😀

macejka
autor
25. únor 2007

mapris

já nehtíky na nožičkách stříhala všehovšudy asi třikrát,moc mu nerostou.Ze začátku mu nechtíky na palcích u nohou zarůstaly.Ale na rukou je někdy stříhám i dvakrát týdně,tam mu rostou fakt rychle a musim říct,že pěkně škrábe,když už je má delší.

isacek

já dávám kaši třetí den a na noční buzení to teda nepomáhá ☹ Pravidelně každou noc vstávám tak pětkrát-šestkrát a někdy i víckrát.Sice nepláče hlady,ale kňourá,dávám mu napít čaje nebo mu dám dudlík a samozdřejmě když pláče tak mlíko.Nevim čím to je,na prdíky už to taky nevypadá.

hana
26. únor 2007

Ahoj macejka! Omlouvam se,ze se vam do toho motam,ale mam neco k tematu o tom buzeni.Koupila jsem casopis no special miminko a je to o vyvoji mimisek.prvni rok krok za krokem.A tam jsem se docetla,ze vsechny zmeny,ktere proziva,at jiz radostne ci zoufale jsou pricinou spatneho spanku.Na kvalitu spanku a jeho delku ma velky vliv usinani.Zavadet ritualy, poridit mu mazlicka s nimz chodi spat a kdyz se probudi at ho ma u sebe.Nekdy je trapi nocni mury.Zda se jim,ze je maminka opusti a tak se budi.Muze to byt aj zmenou jidelnicku,papani lzickou ... Proste je to normalni a je deti co maj takovej problem.

dashak
26. únor 2007

Ahoj Hani, na tom asi něco bude 🙂 Ale člověk si na to buzení těžko zvyká, mně dřív malá spala od osmi do osmi vkuse, ani jednou nezakňourala a usínala pěkně bez nás. Teď je to katastrofa, musíme ji utrápit ve vaně a chodí spát až kolem devíti a to tím stylem, že usne při krmení. Když se to nepodaří, tak pak běsní v postýlce a já tam musím snad 50x zajít než usne. Je to od té doby co jí začly lézt zuby a taky je to docela závislák, nejradši by myslím spala s náma v posteli nejlépe mamce na bříšku. Ale to bych se moc nevyspala, teď má sice necelých 7kg, ale až to bude kus baby, tak by mě zalehla 😀

Mapris, nehtíky na rukách stříhám min. 1xtýdně, bo to roste jak ďas. Na nožkách asi jednou za 14 dní. Nejdřív se mi zdálo, že jí to moc neroste, ale ono se to tak pěkně ohýbá podél prstu 😀 , takže radši stříhám, ať ji to nezarůstá. Ale je to boj, dělám to v sedačce, jinak by mi utekla.

marie_m
26. únor 2007

holky, nehty na nohou se pry maji strihat rovne, zadny do obloucku, jinak pry nehty budou zarustat, tak mi to aspon rikala moje mudra, kdyz sem ji ukazovala kubovo zanicenej palecek, pac sem mu to samozrejme strihala spatne

nehty na rukou musim strihat snad 2x tydne, pac mu nejak rychle rostou a je vecne poskrabanej

holky, vy, co mate uz zoubky, jak dlouho vam lezl prvni, kuba uz je mesic takovej plactivejsi, slinta uplne hrozne, zase ublinkava, mel i horecku, ted ma 2 dny prujem a porad nic :(

dashak
26. únor 2007

marie, nám první vylezl v 8.měsících, ale přišlo mi, že lezl tak od 5.měsíce 😝 . Taky slintala, byla občas nevrlá s prstama v puse. Horečky ani průjmy jsme teda neměli, jen je někdy dost uječená. Minulé úterý nám lezl 7. zub a to jsme teda hned věděli, která bije, jekot šílený.

Zkus si v lékárně koupit homeopatikum Chamomilla vulgaris, to pomáhá na problémy s prořezáváním zubů u kojenců, stojí 50-60 Kč

marie_m
26. únor 2007

dasak, diky zkusime to, je to s nim sila

taky se nam zacal docela budit, vetsinou jsme ukladali v pul 8 a spal do 4, ted ukladame stejne, ale budi se kolem 9 - 10 a rve, kdyz ho amm u sebe, usne, polozim, rve...muze to souviset taky s tema zoubkama?

dashak
26. únor 2007

no, může, ona je to bolest budí ☹ Taky ale může mít už závislácké projevy, líbí se mu asi u maminky. Naše je to samé. Ale když se mi podaří ji umrtvit u krmení, tak pak si ji ještě u sebe chvilku nechám a pak ji přendám do postýlky a už většinou spí. Ale někdy je k neutahání a neusne ani u krmení a pak je to pecka! To v postýlce protestuje. A musím říct, že je pěkně vyčůraná. Pač dokud ji hladím, tak v pohodě, jak přestanu, ona se okamžitě podívá, jestli tam sem, když jo, tak se uculí, když mám snahu odejít, tak spustí. Takže boj, kdo z koho 😀

mapris
26. únor 2007

Holky, tak se musim svěřit ... Přijde Vám, že dítě trápím tím, že jí dávám bebu a ne nutrilon? A nebo, že má ve 4 měsících 7kg?? Fakt už se něco bojim napsat.

Vám tady přepísnu, co jsem psala už do listopadu:
Normálně teď rozdejchávam jeden meil, který mně tak nas... Dostala jsem od manželova otce kontakt na dceru od jeho známé, která také krmí umělou výživou. V domění, že si pokecáme. Ale to jsem se šíleně spletla. Dala jsem jí totiž odkaz na koníka a to jsem neměla dělat. Nejenže si přečetla úplně všechny moje příspěvky v umělý výživě, ale na to, mně tak zkritizovala, že když má Terka problémy se stolicí, že jí nezměním mléko a že když má alergii, tak jsem odmítala jí dát hypoalergenní .. To mně tak dožralo, že jsem jí napsala dlouhej meil od plic, ale tak mně to štve ... Aby mě někdo kritizoval za to, že "chci" aby Terka spala celou noc (přitom ona spí takhle od druhého měsíce), no mám dost a mám co dělat, abych se nerozbulela ... Ona dává dceři Nutrilon a nechápe, proč jsem na něj nepřešla taky, a když jsem - jenom týden - dělala Terce silný mlíčko, tak mi bylo řečeno, že díky tomu má Terka 7 kg a že je to strašně moc ... No uffff ☹ 😠 😖 , tak tohle je na mně moc :o((((

Doufám, že si to ta dotyčná maminka přečte, když sleduje veškerou mojí debatu tady na umělý výživě a kritizuje mně za to, že "nenaslouchám" svojí dceři a všechno dělám podle sebe a ne podle dítěte ..

Pomoooooooocccccc ☹ ☹ ☹

isacek
26. únor 2007

mapris,
tak to bych tu slečnu nebo paní poslala do potřičných míst!!!!
Za prvé je Tvá věc co malé dáváš a když ji Beba chutná a svědčí, tak nevidim důvod proč bys měla dávat Nutrilon!!!No tak má Terezka 7kg, hlavně že je to spokojené a veselé mimčo a až začne běhat tak to vyběhá!!Ta stejně bude balit chlapi na ty její krasné modré oči 🙂 !A mimochodem naše malá má taky veliké problémy se stolicí a Nutrilon máme, tak kde ta slečna usoudila, že je to Bebou????? 😠 Miluju takové chytré lidi co sežrali moudrou kaši a druhýho věčně jen kritizujou!!!Jsi matka a sama musíš vědět co je pro tvé dítě nejlepší!!! 🙂

dashak
26. únor 2007

tyyyyyy brďooooooooo, dobrá borka 😀 To přece je tvoje věc, jaké dáváš mlíko. My teda nutrilon nepijem, bo mě to přijde jako komerční záležitost jak ho všude propagujou a stojí peněz jak želez. Přitom Hami dělá ta samá firma a stojí jiné prachy a jsem s ním spokojená, tak proč bych měnila.
My jsme nutrilon měli pro nedonošené děti - Nutrilon nenatal a byl strašný! Malá se po něm absolutně nemohla vykadit, byli jsme rádi, když se podařilo jednou za 4 dny a to jsme museli tlačit s ní s nohama na břichu 😖

Co se týče silnějšího mlíka - pochybuju, že by z toho extra přibírala, akorát je pravda, že se pak hůř kaká, protože je tam menší poměr vody.
Jestli furt tak špatně kakáte, tak je lepší dávat třeba o odměrku více, aby si do ní dostala více vody a tím zabránila zácpě.

A na ni se vyprdni 😉

mapris
26. únor 2007

holky dík za povzbuzení,
nevím proč mně to tak vzalo, asi proto, že to je známá manželova otce. Ale už mi kvůli tomu volal manžel, že nemá pocit, že bych jako matka dělala něco špatně. Ona si přečetla úplně všechny příspěvky, co jsem napsala sem a jeden po druhým okomentovala, poslední meil byl o tom, proč chci, aby mi Terka spala celou noc, že bych se měla informovat v odborné literatuře a ne tady na diskuzích a betynce, no a pak že ve 4 měsících 7 kg je moc atd. atd ... No nazvedlo mně to ze židle. Taky jsem si přečetla, proč jsem jí dala hypoalergenní mléko až když mi to řekla doktorka .. atd... atd... Tady ty dotazy, co jsem se ptala, tak většinou aktuálnost je tak týden ...

Dashak,
se stolicí už problém nemáme. Co pije tu bebu h.a., tak jí má krásnou, sice tmavej špenátek a nevoňavej, ale má jí. Občas se stane, že jeden den vynechá, ale pak si to druhý den vynahradí .. :o)

isacek,
no, ja jsem si dovolila jí napsat, jestli jí její maminka vychovávala podle knížek a zřejmně jsem měla poslední slovo - což u mně bývá zvykem. Tak se dotyčná urazila a zafiltrovala si poštu ode mně. Kdyby to byl někdo jinej, tak už jí pošlu dávno k šípku, ale spíš mně mrzelo, že se jednalo o známou manželova otce .. No nic, byla jsem s malou venku, tak jsem se provětrala... a uklidnila :o)) A jdu si dát masíčko k obědu :o))

Jinak mi malá dneska řvala v kočárku jak tygr ... Chtěla se chovat ... Nesla jsem jí 2x a boleli mně ruce. Tak jsme venku byli jen asi 1,5 hodiny.

Jinak ještě doplněk tady k těm tématům, kdyby si to náhodou ona maminka přečetla a aby neměla pocit, že jsem staromódní: O umělé výživě žádná literatura není, teda spoň ne tady v čr, možná v americe a v angličtině. Dále - dceři už silnější mlíčko nedělám, dělám jí obyčejné, odměrky dle tabulky na balení, což je ve 4. měsíci 180ml, a to mi Terka vypije 4x denně a večer 210ml. Celou noc spí SAMA, aniž bych jí k tomu nutila. V kočárku se mi nekroutí, netlačí a nepláče. Problém s tlačením se vyřešil po nasazení Beby H.A. Vločkový odvar ani sušenku rozpuštěnou v mléce svojí dceři NEDÁVÁM a to z důvodu obavy o alergii. NIC NEDĚLÁM BEZ DOPORUČENÍ LÉKAŘE, ANI ZATÍM NEDÁVÁM FORMULI 2!!! Dále bych měla napsat - možná já mám 151 cm a můj muž 176 cm, a Terka mi vůbec (po dávání 14 dnů silnějšího mléčka) nepřijde nadvýživená. Moje o 11 let mladší sestra byla taky větší dítě, ve svých 20 ti letech má 176 cm a sice trošku nadváhu - 90 kg, a nemám pocit, že by byla tlustá. Můj otec má 1,80 m, takže si myslím, že Terka nebude žádnej mrňousek. Manžel a jeho úžasní 😀 (v dobrém slova smyslu) rodiče říkají, že Terka je po jejich druhorozeném synovi, který je o 6 let mladší od a o dost vyšší a silnější než můj muž. Takže k tomu, aby byla Terka silnější a větší indispozice jsou. A o tom, proč jsem nedala h.a. mléko hned - rozhodovala moje pediatrička, která mi od začátku říkala, že to není potřeba, a h.a. mléko nasadila až kožní.

Co se týče Nutrilonu - napsala jsem, že jsem slyšela, že ho děti ublínkávají - za to mi bylo řečeno, kde jsem takovou blbost slyšela - tak podotýkám SLYŠELA JSEM TO OD DVOU MAMINEK. O tom, že má širší škálu výrobků, je sice pravda, ale nebudu ho dávat jenom proto, že je lepší, když Terka Bebu snáší úžasně a papá jí. Nestlé má taky dost výrobků a připravuje další, hypoalergenní kaši má taky - jmenuje se Sinlac a chci se PORADIT S PEDIATRIČKOU - kdy jí budu moci dávat. A co se týče o jedné zmínce tady - že dodělám bebu a pak jí dám h.a. - musím podotknout, že se tak nestalo, a tu Bebu Premium, co jsem koupila v lednu 800g, spotřebovala 100g a těch 700g jsem právě prodala dneska jedný mamince na mimibazaru.

Tak to je jen na vysvětlenou pro maminku Kláru, která si zafiltrovala ode poštu, myslí si o mně, že svoje dítě týrám a dělám vše podle sebe. A že jsem staromódní ...

A Vám díky za podporu.

Holky, jak to máte s čajíčkem? Dashak, to psala v diskuzi čajíčkový, ale co ty isacku a macejko?
Jo a kdy se vám prckové začali otáčet na bříško? Terka měla trošku náznak včera, tak uvidim. Jinak jsem přišla na to, že malá mi nejlíp přes den zaspí tady v dětským pokoji, nevím, jestli je tu chladněji ... Těžko říct ...

hana
26. únor 2007

Ahoj mapris!Ta Zenska je padla na hlavu a vubec se netrap.Ty jses mama a ty vis co a jak a na ni se vykasli.Co mam rikat ja nas malej ma za 14dni 5mnesicu a uz vazi 7,70kg.

mapris
26. únor 2007

hana,
no tak to malá už teď taky bude mít tak 7,5 kg. Jaké dáváš mléko?

hana
26. únor 2007

mapris, Ja davam uz delsi dobu Humanu1extra a jsem spokojena.A jime taky tak jak je na baleni uvedeno.

jana.s
26. únor 2007

Ahoj, kdyz byly nasi Terezce 2 tydny byly jsme nekolik dni v nemocnici (zloutenka a porad hubla). Tam nam zjistili, ze mam malo mlicka a zacali jsme s dokrmovanim. Primo v nemocnici ji nasadili BEBU HA. Dodnes ji dokrmujeme (resp. ode me ma malinko mleka a velka cast je BEBA) a je po ni spokojena. Takze nevidim jediny duvod, proc zkouset neco jineho (napr. Nutrilon). Tu pani bych proste ignorovala. Kazde miminko je jine a to co vyhovuje jednomu nemusi vyhovovat druhemu...

Ja sama jsem byla v necelem roce 'abnormalne tluste' dite. Kdyz se zpetne divam na svoje fotky, tak jsem byla opravdu 'dobre zivena' 🙂 Jakmile jsem zacala behat, tak uz jsem zacala rust 'jen' do delky. Dneska mam 175 cm a okolo 60kg. Takze rozhodne si neni treba lamat hlavu, ze miminko ma vetsi hmotnost nez podle patricne 'skatulky a statistiky'.

Mapris - nelam si hlavu nejakou 'premoudrelou' pani. Pokud se ma miminko dobre, tak je to hlavni. Az zacne behat, tak to vybeha!

dashak
26. únor 2007

mapris, ta tě teda asi fest namíchla, že si s ní dáváš takovou práci a znovu ji to vysvětluješ. A to ona si četla všechny tvoje příspěvky? To se teda asi dost nudí ne?

ijetka
26. únor 2007

Mapris
vyprdni se na ní 😝 já si taky říkám, že malej faldíčky vyběhá 😀

mapris
26. únor 2007

dashak,
jo, četla všechny moje příspěvky, od prvního do posledního. Má o 3 měsíce starší holčičku, a místo aby mi poradila, tak mi poslala asi 10 meilů s kritikou, co všechno dělám špatně a že nevím nic o tom, jak ona krmí svoje dítě .. No nic, už jsem se z toho dostala :o)) Stačil mi pohled na moje šťastné a usměvavé dítě 😀

ijetka
26. únor 2007

Máš recht 😀
Manžel taky nechtíc propálil adresu známým, taky jsem to nechtěla, tak možná ona po večerech čte co vám tu píšu. Zaregistrovaná zatím není 🤐 a doufám, že to tak zůstane 😠

dashak
26. únor 2007

mapris, jak říkám, nemůžeme to všechno tak žrát, paní ať se radši věnuje miminku a neztrácí čas čtením tvých příspěvků, kterých není zrovna málo 😅

msunny
26. únor 2007

maprísku nemysli na ní. Třeba je jen nějaká zamindrákovaná a závidí Ti,jak Ti Terezka pěkně papá a roste!
Co se týče Nutrilonu,tak ho teď posledních 14 dní HOnzík taky trošku ublinkává,minulý týden jsem chtěla jít za dětskou,ale pomalu jsem se nedostala do čekárny,jakej tam byl nával a navíc bobík je poslední dobou nějakej rozmrzelej. Pořád by se jen choval a ani to občas nepomáhá...mám pocit,že ho možná trápí už zoubky,v sobotu měl takovou dost zarudlou dásničku a pořád si strká ručičky do pusiny a slintá...ale někde jsem četla,že zoubky se můžou klubat třeba půl roku
Holky nevíte,jestli ještě někdo vyrábí mlíčko,který by bylo šetrnější na střeva jako je Nutrilon Comfort? I když jsem přemýšlela,že už bych mu zkoušela dávat normální mlíčko,protože pupík už je krásnej...Akorát když spustí hysterák,tak se mu ještě občas vykulí.
Jinak nám zase začíná rudnout víčko,takže zase kapeme,tak doufám,že se to zlepší. Mám docela strach-1.jak byl HOnzík týden v inkubátoru(i když když nás pouštěli z Písku,tak mu dělali kontrolu očního pozadí a bylo to v pořádku) a za 2.Já měla taky jako malá problémy s očima,a mám vlastně dodneška,protože jsem tupozraká. Tak mám strach ☹

isacek
26. únor 2007

mapris,
myslíš jaký druh malý davám?Teď doďělávám od hippu spokojené bříško a koupila jsem zas od hippu jablíčko s meduňkou.Kamarádka říkala, že je dobrej, tak uvidíme 🙂 !Ale já dávám na 150ml jednu lžičku granulek a né na 100ml.Malá mi bumbá i vodu, takže sladší ani nevyžaduje.Ale dávám ji denně pět lžiček švestkové štávy a to si pomlaskává 😵 !Teď poslední dny, ale moc nepije.
Mě malá taky v kočárku už stávkuje, takže jsem ji musela už trochu zvednout, aby měla rozhled a pak je spokojená!!Ale jakmile někam vjedem jako třeba, když jdem nakoupit tak to začne řvát a chce vyndat!Takže ji nosíme a ona se předvádí a dělá na každýho cukrbliky 😀 !
A na tu slečnu se vyprdi, přece si nenecháš zkazit den 😉 !!!!!

vilca
26. únor 2007

mapris: když jsem nedávno potkala jednu maminu, se kterou jsem se dlouho neviděla, tak mi začala vykládat, jak její 8měsíční holčička všechno umí, jak spinká sama v pokojíčku atd..., jak její manžel se od ní ani nehne... a jakto že moje Evička ještě neumí to a ono, jakto že nekojím..., tak mi taky bylo do pláče. Připadala jsem si jak nejhorší mamina na světě... Když jsem přišla domů a řekla to manželovi, tak mi řekl, ať se na ni vykašlu, že ona prostě asi patří mezi lidi, kterým dělá dobře, když můžou někoho podkopnout. Vidím, že ses setkala s někým podobným. Tak si z toho nic nedělej, sama víš nejlíp, co je pro tvoje mimi nejlepší 😉

dashak
26. únor 2007

holky, já tu někde na koníkovi četla takovou krásnou větu. Psala to jedna maminka, které to řekla sestřička v porodnici - nikdy nesrovnávejte své miminko s ostatními, protože ono je jedinečné 😉

A taky už jsem pochopila, že nic se nejí tak horké, jak se uvaří. A že když někdo řekne moje dítě sedí - tak to většinou znamená, že ONI ho posadí, ale samo to ještě neumí, a že jejich dítě chodí v chodítku - ale samo přitom ještě ani neleze, natož že by se samo postavilo atd atd atd. A že se lidi celkově rádi chlubí.

helabella
27. únor 2007

Msunny, co se týče tupozrakosti,tak mám stejný problém. Navíc mi přišlo, že Kačka trošku šilhá, což je právě to "nejlepší" pro vytvoření tupozrakosti. Nevím, jestli chodíš do poradny pro nedonošené (my jo) a tam mě doktor přímo poslal na oční pro jistotu. Prý pokud by tam bylo šilhání, tak se musí to očíčko cvičit už od šestého měsíce, aby se ta tupozrakost vyloučila. Naštěstí to vypadá, že Kačka bude OK, má chudinka jen širší kořen nosánku, tak proto to vypadá, že šilhá 🙂
Mapris, docela drsný s tou maminkou. Myslím, že dobře ví, že přestřelila a proto si raději zafiltrovala mail. Neboj, mě by taky zkritizovala, protože naše Kačka spí celou noc taky už od dvou měsíců 🙂 Ale radši budu "nedokonalá" matka, která reaguje na potřeby svého dítěte než než matka, která jede podle příruček a odborných rad, které se mimochodem každých 10 let stejně mění.