Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

perada
6. pro 2007

Holky prosím vás, dokrmuju malého Nutrilonem a musím říct, že kojení se u nás koná v čím dál menší míře...chtěla jsem se zeptat, jestli je nutný dávat malému nějaký čajík..díky 😉

schnek
6. pro 2007

perado, záleží na tom, jestli máš pocit, že má malej žízeň. Ondra byl žíznivec, já dávala čaj i při kojení, při UM ani nemluvím 😉

perada
6. pro 2007

😲 a jak poznám že má žízeň?? poznám jen že má hlad 😀

schnek
6. pro 2007

já to poznávala tak, že plakal jako na hlad a bylo to třeba hodinu po papání. Ale pokud kojíš/přikrmuješ, tak žízeň mít nemusí. Většinou to dítě je protivný a nevrlý 😉 Když bylo v létě horko, tak plakal co hodinu, cucnul si a usnul a zase za hodinu plakal. Když jsem mu dala čaj, tak usnul a spinkal 😉 Teď už dáváme přesnídávky, takže dávám čaj nebo šťávu při papání 😉

belinda
6. pro 2007

Ahojky holky bylo mi doporučeno podívat se na vaši diskuzi.Protože mám mimčo taky na umělá výživě respektyvě nutrilonu a mám pár otázek-jestli budete tak hodný a poradíte mě.Nevim jak je to s čajíkama.Ve středu nám bylo 5týdnů.Dávám tedy ten nutrilon a nevím-musí se při tom pít nějakej čajík?A jestli ano tak kolikrát deně?Dík

belinda
6. pro 2007

Aha tak teď koukám že to tady akorát řešíte to je fajn.

schnek
6. pro 2007

belindo, prostě sleduj mimi a když se ti bude zdát, že má žízeň, tak dej čajík 😉

perada
6. pro 2007

Tak jsem našla na mojedite.cz
Může už miminko čaj?

Pokud kojíte, nemusíte děťátku dávat žádné další tekutiny – všechno, co potřebuje, dostává v mateřském mléku. Nekojené miminko může mít zejména v teplých dnech (nebo i v zimě, pokud bydlíte v paneláku, kde bývá přetopeno) žízeň. Už od dokončeného 2. týdne můžete podávat Instantní čajový nápoj heřmánkový Hami, s nímž děťátko zažene žízeň a Vy mu zajistíte dostatek tekutin. Prodává se v praktickém uzavíratelném balení a z 200 g nápoje připravíte až 40 šálků.

schnek
6. pro 2007

já jsem dávala fenyklový Hipp, je od 1 týdne, a Ondra měl žízeň i při kojení. Každý mimi je jiný a nemůžete se řídit jenom podle tabulek. Dejte na svojí mateřskou intuici 😉

lendy1
7. pro 2007

pereda a belinda, diskuze o čajíku při UM:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

jsme též na UM, své názory na čaj jsem napsala v té diskuzi, nyní začínáme s příkrmy, takže začínáme i s čajíkem, do té doby jsem ho nedávala, jelikož ho nepotřeboval a ani nikdy nechtěl. Podle mě se najde spousta zastánců pro čaj, ale i proti čaji. Dle mého je to přežitek z dřívější doby, kdy byl jen těžce stravitelný sunar, tak se samozřejmě podával i čaj, kdyžto v dnešní době, kdy jsou UM na jiné úrovni má mimčo dost tekutin a žádné jiné už nejsou potřeba-spoustu takových info se dá najít i na netu-je to prostě pro i proti a na zvážení každé maminky.

schnek
7. pro 2007

jj, souhlasím s Lendy, ńe každý mimčo i na UM potřebuje čajík, ale občas se prostě najde nějakej žíznivec, jako ten náš 😉

batty
9. pro 2007

halo je tu někdo?

batty
9. pro 2007

zdravím všechny maminky, používá někdo mléko Hipp 3?

lenkazdenek
10. pro 2007

Holky,mám dotaz,naše malá by měla podle tabulky vypít 90ml 6x denně,ale ona pije jen oklo 60-70ml,jen občas zvládne tu 90 😕

lendy1
10. pro 2007

lenkazdnek, kašli na tabulky, vůbec se podle nich neřiď, už jsme to tu v této diskuzi několikrát probírali 😉 Prostě dej malé tolik, kolik chce ona. My jsme zase jedli až moc o 1-2 dávky denně víc a teď mi jí zase daleko míň než by měl-prostě si sám řekne, kolik chce a nebudu ho trápit hlady, že by měl jíst míň nebo to do něj cpát, protože jí málo. Neřeš to, opravdu, uvidíš, že ti to řekne i mudr 😉

lenkazdenek
10. pro 2007

lendy,děkuju,já v porodce neměla mlíko a malá nám pak hrozně zhubla tak od té doby mám strach 😅

schnek
10. pro 2007

lenkazdenek, my jsme byli vždycky o měsíc pozadu s porcí podle tabulky, kašli na to, hlavně musí být mimi spokojený. Časem se rozpapá 😉 Ondra pořádně začal pít mlíko až teď, co jsme začali s příkrmama 🙂

lenkazdenek
10. pro 2007

schenek,díky,no doufám,že by se ozvala kdyby měla hlad 🙂 😕

schnek
10. pro 2007

neboj, některý děti prostě potřebujou míň. Kdybys kojila, tak nevíš, kolik vypije 😉 Sleduj, jestli je spokojená 😉 O pár stránek dřív se tu něco podobného probíralo 🙂

schnek
10. pro 2007

jo a my jsme to do Ondry vždyck museli doslova nalejvat 😀 kolikrát jsem mu vyhrožovala, že to vezmu trychtýřem 😀 dost nám pomáhalo mu ukazovat hračku nebo jakoby lechtat pod bradou 🙂

mmisak
18. pro 2007

ahoj, chtěla jsem se zeptat používáme nutrilon 1. syn má 6 týdnů a kaká mi cca 6krát deně.stolička je hustější její množství je malé je to normální?děkuju za vám odpověď

zdenka26
18. pro 2007

Ahojky je to normální,nedávno jsem se na to ptala i já.Petřík kakal daleko méně a stolice byla trochu zelenější.Ale prý je to normální pokud prdí a má měkké bříško.Zkus mu dávat čajík.Mi používáme Feniklový od Hami.

sisstin
18. pro 2007

mmisak: my jsme na Nutrilonu comfort..a kaká pokaždý jinak..někdy snad 6x denně malý množství a vypadá to jak u kojenýho..někdy zas jen 2x hodně..a je to hnědý..a někdy třeba až za dva dny..a je toho kupa 🤐 😔 😅 a je to mírně nazelenalý..tak nevim 😅 😕

zdenka26
18. pro 2007

Bavila jsem se o tom s doktorkou a ta mi řekla ,že zelená stolice u minek na umělé výživě je normální.Pokud je miminko v pohodě a spokojené tak není co řešit.

megee
18. pro 2007

ahoj holky chtěla jsem se zeptat jestli máte některá zkušenost s umělou výživou Babylove a taky jestli je normální, že malej kaká jen jednou denně, ale za to celkem dost...

sisstin
18. pro 2007

megee:babylove vůbec neznám 😕 a to kakání jednou denně je ok 😉

lendy1
18. pro 2007

Babylove je z DM, ale osobně bych dala přednost jiným výrobcům, kteří se na výživu pro děti specializují. Ale dnes jsem se v DM bavila s maminou, co to tam kupovala a její mimčo prý nic jiného nechce pít...a ta stolice 1x denně je při UM naprosto normální.

megee
18. pro 2007

doporučila mi ho kamarádka dá se koupit v DM drogerii, stojí 130 kč a je toho 800g a prý je dobrý tak to chci vyzkoušet

sisstin
18. pro 2007

já jsem tvrdým zastáncem Nutrilonu 🙂 je sice nejdražší..comfort 400g 198Kč, ale má i ty imuno složky atd., na UM bych asi moc nešetřila 😕

lendy1
18. pro 2007

megee, pokud chceš Dominikovi v jeho věku dávat UM, tak bych nedávala na doporučení kamarádky, ale mudr. Souhlasím se siss-na UM nešetřit. My máme Bebu 2HA-teď stojí 370,-Kč balení, máme to na 5dnů, ale raději si připlatím než bych pak litovla, že po něčem jiném by malej měl potíže.