Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

nutelka
16. lis 2007

Kaci 😀

Jinak mi dr. říkala, že nemusím ani převařovat kojeneckou vodu, ale tu teda převařuju. 😝

kupinka
16. lis 2007

Já jsem ji do těch 3-4 měsíců taky převařovala,teď už ne,naliju do flašky a strčím do mikrovlnky,pak dám nutroš..

kacerka
16. lis 2007

Já používám Aquilu, takže ne vyloženě kojeneckou vodu, ale je prý vhodná i k přípravě kojenecké stravy. Tak ji radši převařuju 😉

kupinka
16. lis 2007

jo,o té aquile jsem slyšela.Já používám fromin...Holky,od kdy najedete na vodu z kohoutku?

kacerka
16. lis 2007

Holky a jak to praktikujete na cestách? Připravíte si předem UM, nebo jenom vodu a těsně před krmením přidáte Nutrilon? Na obalu píšou, že se připravené mlíčko má během 2 hodin spotřebovat. Já jsem si objednala i ten termobox na lahev.

kupinka
16. lis 2007

Jak myslíš na cestách? Když k někomu jdu,tak si to udělám tam a v autě to strčím do toho termo..Nebo si vem sebou termosku s horkou vodou a do flaštičky už si dej přesně odměrky a pak to jenom doliješ 😉

kacerka
16. lis 2007

kupi - no myslela jsem, když pojedeme někam do přírody nebo někam, kde nebudu mít možnost ohřát vodu. S tou termoskou mě to taky napadlo. Jinak nad vodou z kohoutku jsem zatím neuvažovala, zatím se musím srovnat s tím, že asi kojení brzy skončí a najedeme na plnou úmělou stravu 😒

kupinka
16. lis 2007

Co naděláš ☹ Ale se tím netrap,nebudeš první ani poslední,prostě to tak je...Na dlouhou dobu je nejlepší ta termoska,tam to fakt vydrží dlouho teplé 😉

lendy1
16. lis 2007

kacerka,
já si vždy ráno převařím vodu do termosky, naporcuju dávkovače a UM připravím až těsně než jdeme jíst. A když někam razíme, tak táhnu lahvičku, termosku a dávkovač. Zkoušela jsem všechny možné přípravy UM a tehle nám vyhovuje nejvíc. Termobox na láhve je nanic, tam to teplý nevydrží, měla jsem i Thermobag od Aventu, kde píší, že to vydrží 4 hod. a ani prd.

kacerka
17. lis 2007

Holky, Kája se mi v noci dvakrát po tom Nutrilonu poblinkal (docela dost) - vždycky tak půl hodiny po krmení, normálně si odříhnul a potom blinkání 😖 Dá se tomu nějak předcházet. Po kojení blinkal výjimečně.

lendy1
17. lis 2007

kacerka,
tak buď se přejedl a šlo to z něj ven, anebo zkus Nutrilon takový ten na ublinkávání, myslím že to je AR 1, ale nejsem si jistá, my máme BEBU.
Ale někde tady na Koníku jsou stránky přímo jenom o Nutrilonu...

matlahon
18. lis 2007

Kacerko, ja teda beru sebou vždycky vodu do termoobalu, hřeji ji uplně na maximum a pak tam v klidečku 3 hodiny vydrží pěkně akorát teploučká pro malou. Jinak já používám Aguabellu, tu so převařím, ptž mám víc flaštiček /8/ tak si to nadávkuji a dám do ledničky a pak jen vytahuji a oihřeju dám nutrilona je to raz dva....
Na ublinkávání je mlíko AR - antirefluxivní.

kacerka
18. lis 2007

Tak dneska v noci Kája vyhodil do postýlky snad celý obsah žaludku. Asi to bude tím, jak to z té lahvičky hltá, tak jsem zkusila mu dělat po pár locích přestávky a už neblinkal vůbec.
matlahon - a ten Nutrilon AR můžou i ta nejmenší miminka?

kupinka
18. lis 2007

jo,můžou...ale ještě mě tak napadlo,že to může být prostě tím nutrilonem-některé mimča ho nesnesou.Jestli nezabere ten AR,tak zkus změnit značku...

mori
18. lis 2007

kacerka - když někam jedem autem, tak si Nutrilon připravím normálně do lahvičky a pak to dám v autě do ohřívačky. Když byla malá ještě pouze na Nutrilonu (teď už má příkrmy), tak jsem jí to přichystala do auta na celý den - nikdy jí nic z toho nebylo.

kacerka
18. lis 2007

kupi, když on zvrací jenom v noci . . . . Takže si myslím, že je to spíš hltáním a že neví, kdy má dost.

jaja78
28. lis 2007

Ahoj holky, mám problém se zácpou. Malému jsou 2 měsíce, kvůli zácpě jsme přešli na Nutrilon Comfort - Omnio a stejně nic. Tlačí ale tužší a objemnou soličku nevytlačí. pomáhám mu rektální rourkou, ale to nemůžu dělat donekonečna? co s tím? Před mlékem mu dávám 20ml heřmánkového čaje a od Mudry mám lacidofil, ale obojí nic. Tak co dělat? Jo, jen tak mimochodem mi Nutrilon Premium 1 zbyl, tak kdyby někdo chtěl, nechám vám ,5 krabici, tj.1275g za 300 Kč.

klarit
28. lis 2007

Ahojky maminy,chtela bych poprosit o radu 😉 Mozna to uz nekde pisete,takze se omlouvam. Prechazime ze Sunaru 1 na Sunar plus. Chtela bych se zeptat na davkovani. Tabulka je od 90ml vody coz znamena kolem 100ml mlika. Kubik mi Sunaru 1 vypil 210ml az 220ml. Tak se chci zeptat,jestli muzu pokracovat ve stejnem davkovani. Nevim,jestli je ten Sunar plus hustsi nebo tak...Aby ho nebolelo brisko 😒 Dekuji predem

akcul
29. lis 2007

jaja:
A jak dlouhou už malýmu ten Nutrilon Comfort dáváš? Ono to chce určitě několik dnů počkat. Navíc při přechodu na jiný mlíčko bývá zácpa normální. To tělíčko si musí zvyknout, že už zase papá něco jinýho. Držím palce, ať se to brzo zlepší. 😉

klarit:
Bohužel se Sunarem zkušenost nemám, takže neporadím. Určitě se ale ozve jiná maminka. 😉

lendy1
29. lis 2007

jaja, zkus malému dát čajík Spokojené bříško od Hipp a dej mu, kolik ti vypije, ale spíš bych mu ho dávala tak hoďku po jídle-mělo by to pomoci. no a jinak to je, jak píše akcul, při přechodu na pokračující mlíčka to chvíli trvá.

klarit, dej mu jako toho Sunaru předtím, uvidíš, kolik toho vypije. Ty pokračovací mlíčka jsou sytější, takže je možný, že mu bude stačit míň, ale to poznáš, když to vyzkoušíš 😉 A jinak, když ti pije už tolik, co zkusit nějaké příkrmy nebo kašičky?

klarit
30. lis 2007

Akcul dekuji 😉

Lendy,tak jsem Kubikovi dala stejne a vypil to 🙂 Mezitim jsme byli u doktorky,takze rikala at to taky zkusim. S prikrmama uz zaciname. Tedy tyden 🙂 Takze nam to jeste jedno cely mliko nenahrazuje. A na noc uz dostava taky slabsi kasi. Nejak se nam v papani rozjel 🙂
Dekuju moc za radu.

petamarketka
2. pro 2007

Ahoj holky, potřebovala bych poradit, řeším dilema. Markétka (4,5 měsíců) se poslední 3 týdny se budí v noci co 2 hodiny - před tím se budila jen jednou - a vyžaduje krmení. Samozřejmě ji vždy nakojím a ona usne. Poslední 2-3 dny se budí po hod a půl. Dnes pláče celý den. Nevím jestli to je hlady, ale nenapadá mě nic jiného, čím by to mohlo být. Tak už jsem z nouze vyvařila lahvičku, že ji na noc zkusím udělat UM, zda to pomůže - měla bych ji krmit po osmé. A teď přemýšlím, jestli to můžu a mám udělat... Neporadila jsem se s doktorkou, nevím jestli jí to nemůže nějak ublížit - najednou jí dát UM. Já nevím. Jsem z toho už děsně unavená.... Prosím, poraďte, co byste udělali vy?

schnek
2. pro 2007

petamarketka, taky jsme tak začali s UM. Prostě jsem neměla dost MM, tak jsme místo kojení dali UM. Ale nejdřív jsme to dělali tak, že jsem nakojila a dokrmila odstříkaným MM. Až když už jsem nic neměla, tak jsme dávali UM.

petamarketka
2. pro 2007

K doktorce jsme objednány až na 18.12. a do té doby nevím, jestli to vydržím. Zase tam nechci plašit dřív. Manžel je z toho také nervozní a tak domácí pohoda se trošku vytrácí... S tím samozřejmě i moje mlíčko...

petamarketka
2. pro 2007

schnecku, a kojila si i dál? Já bych nechtěla přestat kojit, ale zase pokud Markétka pláče a jíst ode mě vydrží 6 - 7 minut - předtím jedla kol. 20 min. asi by to chtělo... Bojím se, abych tím něco nezkazila. Vůbec ani netuším, kolik by měla vypít.. 150 ml? 200?

schnek
2. pro 2007

no mě se postupně mlíko ztratilo úplně, ale začínalo to nenápadně. Nejdřív jsem čím dál tím míň naodsávala, pak jsem měla málo večer, pak i přes poledne a pak i ráno, přes noc mi nějakou chvíli vydrželo, ale i to se mi pak źtratilo. Takže já jsem dokrmovala odstříkaným no a pak přišlo UM. Vypít by měla cca 150-180 ml na kilo na den, my jsme pili 150-180, jak kdy

petamarketka
2. pro 2007

tak jak tu ztrátu popisuješ, tak podobně to vypadá u mě. Ach jo... Ale svět se nezboří... Tvůj Ondrášek je krásnej usměvavej kluk. Tak já jí dnes tedy dám. No jsem na to zvědavá... Díky moc za radu!!!

schnek
2. pro 2007

já jsem to potom měla tak, že se Ondra přisál, párkrát natáhnul, pustil se a rozbrečel. prostě nebylo co sát... UM není žádná tragedie 😉

matlahon
3. pro 2007

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat, do kdy je nutné převařovat kojeneckou vodu? A pak zase jeden dotaz, co jste dávali od 7 ukon. měsíce?? Už i přsnidávku nebo bilý jogurt, pribináček, beleplpvé piškoty???? poradte mi, naše malá ovoce odmítá i ovocneé štávy tak nevím co ji mám pak zkoušet dávat. Jo a ještě jeden dotaz, kolik asi toho vaši mimisci sní na oběd?? U nas je to jako jenda ta velká sklenička 200g a klidně by sneděla víc, dneska tak palakala, že mi jí bylo moc líto☹ jinak jsem pořád jen na mlíku a máme jen ten oběd☹( tak mi prosím poradtě co dáváte když jste byli plně na UM. děkuji moooc

matlahon
3. pro 2007

Jájo nás zácpe trápila do 5 měsícu - pouřívala jsem jedině tec. roukru, nic nepomáhalo, no a ted jak dávám zeleninu kakáme sami 2x denně. Byla jsem z toho zoufalá, takže vydrž pak se to zlepší.