Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

sisstin
18. pro 2007

lendy:souhlas..aspon se poradit s Dr., protože mimčo od meege je malinký 😕 to bych se bála nějakých hokusů pokusů 😒

bobulka34
18. pro 2007

ahojte vypiju vam deticky vzdy tolko mlieka kolko je na krabici

sisstin
18. pro 2007

bobulka: myslíš mín nebo víc? 😕 My máme pít ještě do soboty 90 ml..někdy mi to ani nedopije 😕 tak jsem zvědavá na ty 120 😕 😅

lendy1
18. pro 2007

bobulka, mrkni na stránky zpět-např. str.52-tam se to již řešilo 😉

Jinak kašli na tabulky 😀

sylvar
18. pro 2007

já, kdybych se řídila podle tabulky, tak je mé dítě už umřené hlady!Malá nechce papat, vypije max 120 na jeden zátah, zato pije třeba po 60ml víckrát,ale někdyjen 229ml za den, dopíjí se v noci 😝
Ať se snažím jak chci, nechce prostě pít, občas ji ukecám na nestle mlíčko s kaší a to vyjede půlku krabičky,ale obecně nikdy nejedla podle návodu na krabičce...

schnek
18. pro 2007

lendy, my máme taky Bebu 2Ha, ale tolik u nás nestojí 😕 platím plus mínu 320Kč, to je docela rozdíl... 😕 😒

podle tabulky jsme nikdy nepili, Ondra byl s porcí vždycky o měsíc pozadu. Na tabulky se vyprdněte a dejte tolik, kolik mimi chce 😉

lendy1
18. pro 2007

schnek, taky jsem do nedávna platila 320,-Kč, ale nějak to tu u nás zdražili a to jsem našla nejlevnější lékárnu. No, teď se mi přez MMB ozvala paní, co Beby 2HA prodává za 250,-Kč a v lednu mají akci 5+1zdarma-tak si udělám zásobu 😀

schnek
18. pro 2007

to je dobrý 😉 my už pijeme jenom jedno mlíčko denně a večer kaši, takže už tolik tu cenu neřeším 😉

lenkazdenek
19. pro 2007

holky mám dotaz,od kdy dávat mimču to mlíčko z hrníčku s pítkem ?

osubka
19. pro 2007

Ahoj holky,
mám dotaz, malému budou za chvíli 3 měsíce, na tabulce UM je psáno, že má pít 5x denně, ale on dosud pije i 1x v noci. Znamená to, že má pít přes den po 5ti hodinách - tak to totiž vychází (5 dávek za 24 hodin, tzn. cca po pěti hodinách). Vydrželo někomu z vás mimčo v tomto věku pít až po těch 5 hodinách? Zatím dávám po 4 a je to OK🙂)

zdenka26
19. pro 2007

malý je na nutriolu a taky má pít podle tabulky 5 krát denně.ale realita je jiná pije co čtyři hodiny.podle tabulek se neřídim.dám jíst když má hlad

lendy1
19. pro 2007

osobka - řeší se to tu pořád dokola-nekoukej na ty příšerný tabulky a dej malému tolik, kolik chce. A ty dávky jsou myšleny za 24hod, takže i za noc, ne za den+noc
My pořád pijeme po 3hod.přez den a v noci mi spí a budí se jen 1x max. 2x.

lenkazdenek-ještě jsem to nezkoušela a ani se nechystám, sice mají Avenťácký pítka od 6.měsíců, ale osobně ještě počkám a pak mu to dám nejdřív na hraní, aby si na to zvyknul a budu mu do toho dávat čaj-pokud ho někdy začne pít 😒

osubka
19. pro 2007

No u nás je spíš problém, že v noci mi vypjie třeba 180ml ale přes den max. 110 - dávám Nutrilon Comfort, je to dost drahá záležitost, tak pořád nevím, kolik mu mám do té flaštičky dávat. Máte to někdo taky tak?

osubka
19. pro 2007

To LENDY1: No právě, je to myšleno za den i noc, tudíž když se v noci 1x budí, tak to vychází právě přes ten den až po 5 hodinách - kdyby spal celou noc, budou intervaly co 4 hodiny🙂)

lendy1
19. pro 2007

osubka, sorry, jsem to blbě pochopila 😔 ale já to tedy fakt neřeším- někdy i přez den má interval 4hod a někdy se mi v noci vzbudí po 2hod od jídla a někdy spí celou noc bez jídla (ale to je fakt vyjímečně) -je to různý i když přez den pravidelnější po těch 3hod...a přez den mi vypije někdy 50, někdy 100, ale většinou do něj dostanu 150ml a v noci mi vypije vždy 150ml. Už dáváme příkrmy, takže přez den toho mlíčka moc nevypije a v noci to dohání...

listicka20
19. pro 2007

Ahoj holky, mám takovej asi blbej dotaz, malá přestala přibírat, takže začínám dokrmovat, ale přitom pořád kojím - takže mrňous vytáhne po kojení jen část lahve - jak dlouho mi ta lahev může stát na stole, aniž se v tom mlíko zkazí? Popřípadě v lednici? Můžu to ohřát víckrát?

sisstin
19. pro 2007

listicka: mlíčko by se mělo spotřebovat do dvou hodin od výroby 😉 ..a pak vylejt..páč se tam rychle množí mléčný bakterie 😉

listicka20
19. pro 2007

díky. Já to právě na obalu nikde nenašla, asi se počítá s tím, že mímo pije na jeden zátah 🙂

sisstin
19. pro 2007

listicka:já to na Nutroši napsaný mám 😕 malej taky někdy nedopíjí..ale musí se to vylejt 😒

listicka20
19. pro 2007

tak už jsem to taky našla. Malá se mi nechce pustit prsa a když jí rvu do pusy láhev, tak se hrozně vzteká, takže to bude ještě boj... Naštěstí teď ráno mi z prsou teče. 😖

listicka20
21. pro 2007

Holky a můžu se ještě zeptat, jak krmíte, když s mimem cestujete?

sisstin
21. pro 2007

listi:no já s takhle malým nikam necestuju 😕 ale když jdu třeba ke kamarádce..a vím, že to nestihnu za tři hodiny do krmení, tak flašku dávám do termoobalu 😉

krikri27
21. pro 2007

Já bych asi vzala vodu do termosky a namíchala před jídlem 😉 ASle prd tomu rozumím, kojím, pardon

lendy1
21. pro 2007

listicka20,
když někam razíme, tak mám vodu v termosce (termoobal je dle mého nanic-měla jsem od Aventu a nevydrželo to tam teplý ani 2hod.), pak mám zásobník na mlíčko, kde mám přesně odměřené dávky a lahvičku. 😉

sylvar
21. pro 2007

já to mám stejně jako lendy nebo s sebou vozím nestle mlíčko s kaší v krabičce, tu pak jen střihnu, vyleju do lahvičky a papkáme,ale na to vy jste ještě malinký 😉 takže buď jak lendy nebo do lahvičky nasypat množství mlíčka a do druhé do termoobalu požadované množství vody,pak nalít na mlíčko,proštěrchat a nakrmit

kacerka
21. pro 2007

listi, taky vozím termosku a jelikož máme Nutrilon Comfort, který je v celkem velikostně přijatelné plechovce, tak beru s sebou celou tu plechovku a lahviček tolik, kolik předpokládám krmení 😉

listicka20
21. pro 2007

Děkuju, termoska bude nejlepší, doufám teda, že se mi neztratí mlíko uplně a bude mi zatím stačit vytáhnout prso 😉

megee
25. pro 2007

no já měla právě od dr. v porodnici bebu, ale male po tom měl strašný bolení, tak jsem přešla na ten babylove a je v pohodě a snáší to dobře...

sisstin
25. pro 2007

taky uvažuju o termosce..zásobník na mlíko už mám 🙂

pavlinka3
9. led 2008

ahoj holky....mám asi hloupej dotaz, ale v téhle oblasti slušně tápu, tak snad poradíte vy (jako "odbornice") - co všechno (myslím pokud nebudu moci kojit) mám mít nakoupeno ještě před porodem.....myslím jako lahvičky (jaký a kolik), savičky....prostě abych měla nějakej základ, kdyby náhodou něco (klidně doporučte i značky, ráda si nechám poradit) - díky