Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

matlahon
23. říj 2007

Ahoj holky mám dotaza, zkusila jsem koupit Nutrilon Comfort, ale až ted jsem si všimla že je tam naspnáno, že před použitím je nutné poradit se s lékařem, kvuli alergii na krav. mléko☹ No ja jsem se teda neradila a ted nevím, jeslti mužu nebo nemužu dát.
Mj do se týče dávek, malá je na UM od začátku a zprvu jsem se jako matka bála dávat víc než je na krabici, ale pak mi tady všichni psali že si mimčo prostě řekne, takže jsem místo 60ml byli dávno na 90 a víc. No a ted se prostě malá zatím už dlouho drží na 150ml 5x denně. Prostě víc nevypije a někdy i nechá. Jen je pravda že se na noc budí, jak dřív krásně spala ted ne☹ A k tomu další dotaz, mužu dát třeba na noc nějakou kašo takÿ bez svolení lékaře , nebo až mi to doporučí, zatím máme mít jen zeleninu a ovocné štávy. Poradíte mi někdo?? A co se mužu dřív mléčné nebo bezmléčné kaše. Ta výživa miminek je pro mne velká alchymie ☹

ronie
23. říj 2007

mat, ale jesi je malá od začátku na UM-tak asi alergii nemá 😉 Z čeho jiného by se dělala všechna UM neže z kravskýho mlíka 🙂 Kaši můžeš zkusit-já se teda neptala, ale nám to nepomohlo a jak to já pochopila tak jesi si na UM tak dej mléčnou pač nemléčná se dělá do mateřskýho mlíka 😕 😅 Olívkovi chutnala jablečná s fenyklem na dobrou noc od Hippu, ale celou noc stejně nespí-přesto už v noci nekrmíme-jen štávu na žízeň 🙂

matlahon
23. říj 2007

Ronie díky, ja jsem fakt .... vubec mi to nemyslí☹ Zkouším všechno možný, ptž máme opět zácpu, tak třeba ten Nutrilon Comfort zabere.

erunka
23. říj 2007

ahojky, holky, pokud davame mimi umele mlicko, kdy jste zacl davat tvatoh, jogurt atd.?

vetrovka
24. říj 2007

matlalon:psala jsem ti už na předchozí straně a teď to mám vyzkoušené, že jí Tomášek 5xdenně 150 ml (víc ani ťuk) a jako večerní jídlo má kaši mléčnou rýžovou a pak se chce dopít třeba 40-60 ml mléka a vydrží krásně od 20 do 6 hod. a to je macek chlap 😉 když jsem byla u doktorky tak nám řekla ať začneme s kaší, takže my zase na rozdil od vás nemáme tu zeleninu 😉

akcul
24. říj 2007

erunka:
Jogurt od ukončeného 8. měsíce a to bílý (Activie, Holandia...) + se může přimíchat nějaké ovoce. Tvaroh co vím tak až od roku. 😉

erunka
26. říj 2007

akcul - jaky jsi tedy mela jidelnicek pro 6 mesicni Natalku? kolikrat mlicko a kolik a co jineho?

akcul
27. říj 2007

erunko:
My jsme začali přikrmovat v pěti měsících a to zeleninou v poledne. Asi po měsíci, tzn. v tom šestým měsíci jsem malé začala dávat odpoledne ovocné přesnídávky. Po zbytek dne měla mlíčko. Takže ráno mlíko, svačina mlíko, oběd zelenina, 1. svačina mlíko, 2. svačina přesnídávka, večeře kaše nebo mlíko. Plus ještě jednou v noci pokud chtěla. Mlíčka mi vypila tak 120 ml, někdy i míň. Ani teď mi nepije víc, max. večer si dá tak 150 ml. 🙂

erunka
3. lis 2007

akcul - a jakou ji davas kasi?

matlahon
14. lis 2007

Ahoj holky tak jsem tady zase na radu. Máme pul roku, váha 7kg /to je cvalíček/ a protže jak víte celou dobu jsme na UM, dávala jsem příkrmy od ukončeného 5 měsíce, zeleninu a postupně brambor a malý kousek masa... to co mi dr.řekl, Ted na mna ale hledel, jakot že už jsem to dávala.... taky jsem se ptala, kdy mužu dát třeba přčsnídávku nebo ovoce a on mi řekl že až od ukon. 8 měsíce a kaše to radeji nemluvil. No tak jsem z toho trochu paf, Anička už moc mlíko nechce a když vidí lžičku jedla by, ale zase na druhou stanu se bojím dát něco víc než mi dr povolil, jsem prostě poporvé matkou☹ Jinak se zeleninou konečně krásně kakáme uplně sami.... tak jsem štatsná. Jen jsem myslela, že bych ji zase jednu dávku mlíka nahradila ovocen nebo přenikádvkou... tak to asi neklapne☹ CO vy na to?? Z okolí mi radí, řídit se mým rozmumem, ale to jseou všechno zasloužilé matky.... Děkuji za jakoukoli radu

akcul
14. lis 2007

erunko:
Já dávám malé kaše od Nestlé. Nejdřív jsem zkusila samotnou rýžovou a pak s příchutí banánu, hrušky a teď jsem zkusila banán,hruška a jablko. Všechny malé moc šmakují! 😉

matlahon:
Přesnídávky se můžou přidávat asi po měsíci, kdy jí mimčo zeleninu. Od 8. měsíce se dávají jogurty. Takže já bych na tvým místě přesnídávky či ovoce klidně pomalu začala zkoušet. 😉 🙂

micka1
14. lis 2007

Ahojky můžete mě poradit kolik by měl vypít 3 týdení novorozenec? Nemůžu kojit tak jsem na Nutrilonu. Malý vypije tak 90-120ml každé 3 hodiny. Nevím jestli není moc. Děkuji za radu.

lendy1
14. lis 2007

micka,
neřiď se tabulkami, ale tím, jak má Honzík hlad. My jsme po 3 týdnech odcházeli z nemocnice s 90ml po 3 hodinách, pak se to za 2-3týdny zvedlo na 120ml, ale přez den po 2hod!!! Davča je teda pěkný cvalík, ale teď mi zase pije jen 5x 150ml a měl by taky pít víc,ale neřeším to. I mudr. mi řekla, ať mu dám podle toho, jak má hlad.

matlahon
14. lis 2007

Micko1 jak píše lendy, neřid se tabulkama. Já jsem to taky tak dělala, malá pořád řvala hlady, tak jsem ji dala víc /po poradě tady s holkama/ a za čas se to krásně upravilo a stačilo jí to. Ted už jsem dlouho dobu na 150ml 5x denně a je to v pohodě. Takže na tabulky se vykašli,nebo popř. zkus Nutrilon Forte, ten jsem dávala na noc a malá spala celou noc v kuse.

ewcik
15. lis 2007

Ahoj maminky,
sice ještě částěčně kojím,ale už se k vám připojuji.Malá mi prso odmítá,takže nenásilně odstavujeme. Teď ji 3x denně kojím a 3x má Nutrilon. A za chvilku asi bude úplně na něm. A protože s tím začínám,tak mám na vás spoustu dotazů. Pomůžete mi? 😉
1.) Když malá byla zvyklá kojit se 6x denně,bude i tolikrát chtít UM? Na krabici totiž píšou 5 dávek po 180. Jenže malá se mi stále budí ve tři ráno a chce papkat. Takže to ychází na 6 dávek 😒
2.) Mám jí ještě dávat mezi jídlem nějaký čaj? A s jakym máte dobré zkušenosti?
3.) Je pravda,že nekojené děti spí v noci lépe? Nemám ji třeba v ty 3 hodiny nabídnout jenom čaj?
Moc vám děkuju za rady,jsem z toho nějaká zmatená. A ještě........Lili byla zvyklá při kojení kakat třeba jednou za týden,u UM by se asi mělo každý den,že? Můžu ji v tom nějak pomoct? Zatím ještě nekakala,a to už přikrmujeme tři dny 😒

lendy1
15. lis 2007

ewick, napíši jak je to u nás:
1. neřiď se tabulkami na krabici, my jedli i 8x denně, teď jíme 5x denně 150ml, měli by jsme pít 180ml. Neřeším to. Nech to na Lili, kolik ti vypije a jak často.

2. čaj - já osobně nedávám (ale přiznám se, že jsem to občas zkusila a bez úspěchu-prostě ho nechce a nepotřebuje), ale můžeš mrknout na tuto diskuzi, tam se to rozebíralo:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

3. Davča se nají po koupání cca v 18.30hod a spí do 6.00, pak se nají a spí ještě tak do 8.30hod., vyjímečně se vzbudí kolem 24.00 na jídlo. Takže určitě při UM spinkají děti déle.

A se stolicí to máme jak hodinky, každý den ráno. Pomoc ji můžeš třeba tím čajíkem - Spokojené bříško od Hippu (myslím...) nebo převařenou vodou, aby se snáz vykakala.

akcul
15. lis 2007

ewick:
Na tabulky opravdu nehleď. Naše malá začala pít někdy kolem druhého měsíce 120 ml a většinou to pije i teď, jen večer si dá víc. Prostě jí dej tolikrát a tolik kolik si řekne. Ona si to Lili po čase upraví sama. 🙂
Děti na UM opravdu většinou spí líp, ale když se ti i při kojení budila jen jednou za noc, tak to je krásný. My jsme na UM od 6 týdnů a taky se nám malá budí 1x za noc na mlíko.
Když my jsme přešli plně na UM, tak se malé stolice zhoršila a prý to tak bývá než si to tělíčko zvykne, že dostává už jen UM. Ale můžu říct, že my jsme s kakáním bojovali celou dobu. Zpravidelnilo se nám to až teď, co papáme příkrmy. To chodí Naty taky jak píše lendy každý den ráno a někdy i po obědě.
Čajíky já rozhodně schvaluju, myslím, že pomáhají i na kakání - trochu to tam v těch střevech přece jen zředí. Od začátku malé kupuju čaje od Čajánku. Jsou slazený jen laktózou. Jednou jsme zkusili i Hipp, ale ten se mi zdál oproti tomu dost sladký. My jsme s Čajánkem spokojení. Mají širokou řadu a chutnají nám. 😉 🙂

kacerka
16. lis 2007

holky, poraďte mi s vyvařováním lahvičky. Mám objednaný sterilizátor se sadou lahviček, ale budu ho mít až v pondělí, do té doby musím vyvářet. Problém je v tom, že máme šíleně tvrdou vodu a po vyvaření je na lahvičce našedlý povlak. Takže to vyplachuju převařenou kojeneckou vodou ?!?!?!, ale stejně zůstává taková zašlá - je to problém? A potom se chci zeptat, jestli si lahvičku můžu předvyvařit na noc s tím, že jí po vyvaření uzavřu.

lendy1
16. lis 2007

Kacerko,
já používám sterilizační tablety Milton a je to těžká pohoda, žádné vyvyřování-to dělám jen jednou za čas. Ty tabletky se rozpustí ve studené vodě, dá se tám lahvičky, necháš to tam 15min (smrdí to jak desinfekce, ale mimčům to neškodí) a je hotovo a lahvička, dudlík...je sterilní na 24hod. Do toho ještě 2x denně propláchnu lahvičky vařící vodou.
A s tím předvyvářením to určitě takhle můžeš udělat, dělala jsem to též než jsem přišla na ty tabletky.

kacerka
16. lis 2007

lendy, já se na ty tablety ptala dr. a ten mi je nedoporučil, že prý to je další chemie 😖

lottie
16. lis 2007

na ten kámen pomáhá vypláchnout teplou vodou, ale 100% to nebude nikdy. neboj, je to spíš kosmetická vada, dlouhodobě by to možná škodit mohlo, ale za ty 2-3dny určitě ne. A předvyvařit si lahvičky rozhodně můžeš, zavřené zůstávají sterilní, já jsem vyvyařovala večer všechny (jestli máš velký hrnec 😉 ) na celou noc a den.

kacerka
16. lis 2007

lottie, já jsem nepočítala s tím, že budu muset přikrmovat, takže jsem si do výbavy koupila jen jednu, takže se s ní musím přes víkend poprat a pokaždé vyvařit ☹ 😖 . Včera jsme byli totiž u dr. a přibrali jsme za 14 dní pouhých 100 gramů, přitom předtím jsme dali za týden 200 gramů 😨 . Takže mám 2x denně přikrmovat, ale teď si vezme odpoledne po každém kojení ještě 60 ml Nutrilonu. Ráno mu to kojení stačí.

lendy1
16. lis 2007

kacerka,
no píšou tam, že to je dezinfekční prostředek, že se to používá v nemocnicích a má to antimikrobiální účinnost proti všem mikrobům a klinicky je prokázáno, že to dětem neškodí ale víš jak, napsat si můžou co chtějí, já to dělám denně + ty proplachování vařící vodou a sterilizuju varem jen občas. Je fakt, že když byl Davča ve věku Karlíka, tak jsem taky převářela pořád jak divá 😀
A k jakému dr. chodíš v Lbc jestli se můžu zeptat?

kupinka
16. lis 2007

Jo,jasně,ráno má mlíka dost,se ti udělá v noci.A nemusíš denně vyvařovat,teplou vodou to jde vymýt úplně,ale musíš hned,jinak se to usadí... Já jsem denně nevyvařovala,tak co 2-3 a to nekojím od 3.týdnů...

kacerka
16. lis 2007

lendy, my jsme z Turnova, takže chodíme tady 😉
kupinko, Ty myslíš, že pro ani ne měsíční mimi nemusím vyvařovat před každým krmením?

nutelka
16. lis 2007

Kaci, ja taky nevyvaruju pred kazdym krmením,mám jednu flasu,kterou vzdy dukladne umyju horkou vodou. 😲

kacerka
16. lis 2007

nutel, díky za odpověď. Já myslela, že se musí, před každým - dneska v noci jsem tu dvakrát vyvářela jak pošahaná. Už jsem si připravila i převařenou vodu do termosky, takže jen namixuju a hotovo 😉 To jsem docela ráda, že to není nutný. Jinak jsem si na Tebe při dnešní návštěvě Globusu vzpomněla - měli tam limitovanou sérii Nutely - 1,5 kilové balení 😝 😝 😝

kupinka
16. lis 2007

To víš,že nemusíš 🙂 Radila jsem se o tom i smudrou,pokud to není evidentně špinavé,stačí horkou vodou důkladně vymýt 🙂

kacerka
16. lis 2007

kupinko, tak to jo, já vyvařovala před každým krmení. 😀 😉
Holky, vy, co používáte Nutrilon, nezdá se Vám, že tak divně smrdí?

kupinka
16. lis 2007

Mi néé.Ale je pravda,že jsem k němu nikdy nečuchala 😉