Umelá výživa pre novorodenca. Koľko dávať?

jaja257
30. led 2009

Ahojky babulky,
Najde sa niekto kto mi poradi? Mame male babo, vazi 4 kg a ja neviem kolko nutrilonu jej mozem dat na jdenu davku. Lebo ked jej dam 70 ml, tak place az sa zanasa a potom ked dostane dalsich 10 ml sa ukludni. Mam strach ci ju neprekrmujem.

nikollette
3. zář 2009

No hej doporucuje sa 2,5-3 hod. odstupy minimálne...
tak potom je to v pohode 😉

jaja257
autor
3. zář 2009

comi, nasa mala mala rozny odstup, uz v porodnici si dokazala vyrevat dalsiu davku po hodine a nie po troch. Nasa detska lekarka povedala, ze treba dat, ked si babo pyta, ze tym sa krmenie najviac podoba kojeniu a nie nechat plakat babo od hladu, lebo ono ked si pyta skor, vraj zjedla menej ako potrebovala a potrebuje to dohnat, inokedy si bude pytat neskor. Aj pri kojeni je to tak a mala vyrastla na nutrilone HA a pije ho doteraz, teda HA 1.

soanpe
3. zář 2009

comi
co si jako máme myslet o UM?
prostě když není MM, tak je UM. přece nenecháš dítě brečet hlady 😎
moje je 9m na UM od narození a za celou dobu nebyla ani jednou marod. když jí bylo 5 týdnů, tak MP měl silnou chřipku s horečkama a malá to nechytla, nechytla ode mě ani zánět průdušek a ani opar, co jsem měla minulý měsíc. takže když má mít nějaký zdravotní problémy, tak ty jsou daný už v prenatálním věku a jsou zděděný.takže pokud se nerozkojíš, tak se svět nezboří.hlavní je, že nakrmíš dítě 😎

grammatika
3. zář 2009

Boze dievcata,
ja som uplne hotova. Sme na UM od zaciatku, ale napriek tomu malu prikladam na prsia, na odporucanie lekarky a aj laktacnej poradkyne. Predvcerom mala ochorela (to ma len dva tyzdne), uplne zelene sopliky z nosa a zvysena teplota. Bola celkom dehydrovana. Mate nejake skusenosti? Kolko UM je teraz dat? Davali sme jej cajik, ale odmietla a pomedzi dve davky UM vypila trosku vody.
Boli sme aj u lekarky a ta jej dala kvapky Pamycon. Nostek jej odsavame, ale teplota jej nechce klesnut. Kedze sme prvorodicia, sme totalne vystraseni. Zobrala jej aj stery z nosika, ale vysledky budu az v utorok.
NO a najlepsie na tom bolo: nuz ked nemate mlieko, kde by si zobrala z toho predneho a uhasila si smad, tak jej musite davat cajik. Ohromne som sa citila.

jaja257
autor
4. zář 2009

grammatika posla som ti IP.

bobaska
11. zář 2009

Ahojte, chcem sa opýtať či sa môže prejsť z hypoalergenneho nutrilonu na klasický nutrilon??? máte skúsenosť?

misule82
11. zář 2009

Ahoj, malou krmíme 6x denně vždycky z prsa + 60 ml Nutrilonu AR. Začínám mít pocit, že jí to nestačí a řve hlady. Teď bude mít měsíc. Nevím, jestli zvýšit dávky, abych ji nepřekrmovala. Co byste poradili?
Taky se chci zeptat, zda můžu střídat nutrilon klasiku a AR nebo dělat radši jenom jeden druh?

vinka
11. zář 2009

Misule a čo keby si ju trošku pridojčila po medzi dávky nutrilonu.Myslím ked jej dáš nutrilon a do dalšej dávky je hladná tak cicu.Aj mliečka sa ti bude viac tvoriť a kojiť môžeš pomedzi. 😉

crca
11. zář 2009

Tak já jsem byla taky vyděšená,když najednou nevypili to,co by měli a teď už to neřeším.Dle tabulek by mě měli vypít už 210ml(je nám 4,5 měsíce),ale Matýsek ten vypije tak nanejvýš 180ml(i když teda jemu tam dát 1/2l tak ho taky vypije 😀 ),ale pak to stejně vyblinká a o Míše nemluvím,ta si drží max.160ml a víc ani ťuk a rosteme jako z vody(teda z mlíka 😀 )Máme BEBU AR 😉 Když prospívají tak bych to neřešila.No a s tím střídáním,no nevím,ale když je to stejná značka,já v těch vedrech občas taky dala klasickou BEBU,je vodová,to AR je zahuštěné a nic se nedělo.Horší by asi bylo střídat jiné značky,to mě řekla i dr.

magdulenka
11. zář 2009

misule82: to AR a normální určitě střídat můžeš, třeba přes den AR a v noci normoš, říkala mi to dr.

wiwienne
12. zář 2009

KOcky, my mame taky problem, ze nevieme udrzat odstupy...maly mi vypije Um len okolo 70 ml a viac uz nechce, potom sa dozaduje uz po dvoch hodinach, neviem ho nijako upokojit, tak place, ze je uz hladny..poradte prosim..ozaj, ako casto a kolko vam piju stvormesacne babatka?

crca
12. zář 2009

wiwienne,jak jsem psala už včera 😉 tohle mě dělají taky,pokud přibívá,tak to nech a dej mu zase najíst(ale mělo by to být opravdu až po 2hodinách minimálně,aby jim to bříško stihlo strávit to před tím).Jinak my zase teda spíme už celou noc.Tobě se budí i v noci?

jankapiknova
12. zář 2009

wiwien ak vypije len 70ml tak myslim ze je normalne ze po 2hodinach uz chce dalsiu davku, moj maly vydrzal 3 hodiny ale pil 120-150ml. Ale myslim ze je aj dore ked pije castejsie po mensich davkach, samozrejme ked to nieje kazdu pol hodinu 😉

martinka1981
12. zář 2009

Wiwienne,moja mala ma 4 mesiace,papa každe 3 hodinky 160ml,rano a večer vybumba 200ml 😀 takže riadny papkač je. A noci nepapa,spinka celu noc 🙂 . Taketo množstvo papa už asi 1,5 mesiaca. Kes si pyta treba mu dat, 2 hodky to nieje až take zle 🙂

wiwienne
12. zář 2009

Crca, on spi od siedmej do polnoci, niekedy sa prebudi, dam len cumlik a potom sa budi uz kazde dve, tri hodiny..ved toho sa bojim, aby som mu neposkodila traviacy trakt, predsa len UM je o niecom inom..Martinka, na noc si maly vypije 180 ml, cez den sotva 70, ako ma naladu a hlad..je strasne zvedavy, cize mu stale beham s cumlom za ustockami, aj preto sa nam kojenie uz strasne pokaslalo..asi to dnes skusim, necham ho aj poplackat a pockame tri hodinky a potom azda aj viac spapa a opat viac vydrzi..vdaka!

martinka1981
12. zář 2009

Miška je tiež už asi 2 tyždne neaka akčna pri papani,obzera sa ked prejde niekto okolo alebo si chce pozreť telku 😀 namiesto mna 😉 a na zvuky tiež otača hlavinu kade tade a ja s flaškuo za nou 😀

wiwienne
12. zář 2009

OK, vdaka za rady!No u nas je papanie jeden boj, je ako sto certov, velmi culy, zivy, kojenie ide do kelu, to je hotova katastrofa, som rada, ked ho nakrmim z flase 😒

amy14
12. zář 2009

ahojte,ja dávam malej nutrilon1,má 2,5mesiaca a chcem sa opýtať,kedy vám bábätká začali spať celú noc,lebo moja je hore keždé 3-4h na krmenie...

crca
12. zář 2009

wiwienne,mě teda spí celou noc,ale není to taky tak dlouho,je to asi 14 dní,jinak jsem je krmila tak o půl noci a ve 4hod.takže to taky není dlouho 😉
MARTINKA 1981-úplně se vidím,a nedej bože aby do toho měli prdíky 😀 😀 to je po krmení vůbec 😀
Zrovna dneska mě právě mladá vypila 80ml než šla spát,prostě to do ní nenarvu,i kdybych se na hlavu stavěla 😅

amy14
12. zář 2009

moja pije v priemere tých 80ml....časový odstup je min 3h...medzitým čajík....ale niekedy ked spí tak je odstup až 4,5h a potom vypije aj 120ml...

wiwienne
12. zář 2009

Crca, tak to mas krasne, mne sa budi v tych najhorsich hodinach, o druhej, tretej, ked mam najtvrdsi spanok:-/

crca
13. zář 2009

wiwienne,tak dneska jsem si to zopákla,krmila jsem o půl druhý a o půl páté 😀 😀 snad to je jen přechodné 😀 😅

adka12
13. zář 2009

Ahojte maminy, no moja malá je asi tiež riadny papkáč. Ked sa narodila, vážila 2260gr, potom schudla na 2140gr.
Vôbec som ju nekojila, dávame od začiatku Nutrilon HA 1. No teraz má 2 mesiace aj 3 týždne a váži 5100gr.
Za deň spapá tých 700ml, niekedy aj 800ml. NA jedno papanie tých 110-130ml ale u nás nehrozia každé 3 hodinky. Kolkokrát sa stane, že je hladná aj po 1,5 hodine. Ale snažím sa dodržiavať aspoň tie 2,5 hodiny.
Inak ona celú noc prespí. Večer sa napapá medzi 7-8 a potom spí do tej 5tej, dnes potiahla do 7-mej.
Je to normálne že tolko papká? A popritom ani negrcká, len sem tam nejaká slinka vytečie.
Doktorka povedala, že ju mám krotiť. Skúšali sme, ale to bolo niečo hrozné, bola strašne mrzutá a potom mi dokonca začala odmietať papať a zjedla ani nie 400ml za deň.
Čo robiť???

adka12
13. zář 2009

Amy u nás je to cca 2 týždne, čo začala pekne spinkať celú noc. Sem tam má aj ona svoj deň a v noci sa zobudí na jedno papanie, ale inak pekne spinkáme - klop, klop, klop 😵

evulebobule
13. zář 2009

adka: s tím spinkáním závidím. Davča se zatím aspoň na jedno, dvě krmení budí. Jinak máme taky malého hladovce a taky ho mám krotit, no je to síla,taky si nevím rady

adka12
13. zář 2009

A koľko spapá David?

evulebobule
13. zář 2009

těch 760 za den

adka12
13. zář 2009

A to vám doktorka ešte nič nepovedala? A ako priberá. Naša pribrala minule za 3 týždne 1135gramov, tak nás doktorka riadne sfúkla 😅
Povedala, že by mala jesť tých 80-90ml, max. 100ml a Saška spapá tých 130 v pohode, ale za deň nejzje viac ako 800ml.

evulebobule
13. zář 2009

no řekla, ale co mám dělat, když pláče?

adka12
13. zář 2009

A koľko vážite?