Umelá výživa pre novorodenca. Koľko dávať?

jaja257
30. led 2009

Ahojky babulky,
Najde sa niekto kto mi poradi? Mame male babo, vazi 4 kg a ja neviem kolko nutrilonu jej mozem dat na jdenu davku. Lebo ked jej dam 70 ml, tak place az sa zanasa a potom ked dostane dalsich 10 ml sa ukludni. Mam strach ci ju neprekrmujem.

ralanka
6. bře 2010

ozaj babky a ešte tu jedna písala že malého bolieva bruško nám zas nesadla beba je ťažšie stráviteľná ako Nutrilon a ak dieťa grcká tak treba prejsť na nutrilon AR proti grckaniu ak pilo predtým nutrilon a ja do každého mliečka dávam kvapky Sabsimplex to je na to aby malo dobré prdíky a zbytočne sa nezaplyňoval a tým pádom ho nebolelo bruško.
Inak aj ja sa chcem opýtať maý si niekedy pýta mliečko aj po 2a1/2 hodinky a vypije 120ml ale ked sme vonku aj dlhšie a papká napr až po 4 až 4 a1/2 hodinke aj tak mi vypije len 120ml mliečka a to spíme celú noc a to ešte nemal ani 2 mesiace a už prespal celú noc niekedy aj 10hodím ale väčšinou tých 7 ako kedy vôbec sa nezobudí cez noc na to že chce papať ale tým pádom by mal cez deň pýtať viac nie?

bibione
6. bře 2010

ralanka: to mas tazko...moj je cca rovnako stary,ale nejak sa mu cez den nece papat...v noci prechrni celkom dost,nebudi sa tiez,ale ked, tak to reveeee ze az no 😀 ...moj pije 150ml...to co sa pytas...no neni to pravidlo...mal by papat min 6x denne,teda za 24hodin...a s vahou to ako mate? kolko babo vazi?

ralanka
6. bře 2010

no ja mám nutrilon AR a čiže ten je zahustený kôli tomu že má malý reflux a tam mám podľa jeho váhy že by mal vypiť 150ml ale len 5x denne a vypije 120ml 5x denne. Minulý týždeň ho vážila DR. a mal 4a3/4kg a tvoj koľko váži?

bibione
6. bře 2010

my tiez nutrilon ale klasik,tiez ma reflux,ale len taky mierny,negrcia vobec,len obcas mu tam bubla a kycha z toho,inak pohoda...vazi teraz 5600g...a kolko ste maly predtym? moj papa 7x denne a aj tak malo pribera...uz mal mat cez 6kil

ralanka
6. bře 2010

ten tvoj riadne váži 🙂
no mali sme 4250g a teraz po 3 týždňoch mal 4750g a prečo mal mať 7kg? kamoška má 4 mesačného a váži jej 7kg a ty chceš aby 2 mesačný vážil 6 kg? nie je to moc? síce sa do toho nevyznám kedy je to veľa na určitý vek bába ale som si myslela že náš je dosť napapkaný aj má sysľovské lička 😀 😀 😀

nikollette
6. bře 2010

Bibione, každé dieťatk je iné. Nemôžeš tak vravieť, že už mal vážiť toľko a toľko. To tak nefunguje 😅
A myslím že váži normálne. Dnes som sa bavila s kamoškou čo má skoro 4 mesačného synčeka a váži jej 6kg...
Takže pohoda 😉 a nestresuj 😉

bibione
6. bře 2010

nikolette: co mesiac to kilo...ale podla dr pribera teraz dost malo 😠 za mesiac pribral len 510g a hranica je 600g...tak neviem kam to ide a vobec nevyzera ako maco,taky normal,ani faldiky este nema...jasne,ze kazde babo je ine,zalezi od porodnej vahy,to mal 3500g,takze coja viem 😖

nika
6. bře 2010

holky ahojki každé mimi je opravdu jiné. a i pro mimouše na UM platí růstové spurty ty jsou okolo 3 měsíců a před tím někdy dítě méně jí, pak se to změní, a taky váha není jedinný ukazatel, hodně Dr. vůbec neřeší délku, někdy mimiprostě jde do délky a ne do váhy.

jinak moje prtě vypije teď 150, před tím kojím, pak dám flašu. vezme si tak 50ml. jen at máte tip kolik sníme my.

jiank my narození 3590g teď v 4 měsících a týdnu 6300g

ralanka
7. bře 2010

no náš malý bol fakt malý mal 48cm a 3060g pri narodení 😉 a do tokontroly čo je každé tri týždne teda skoro mesiac priberie presne 500g 🙂

nika
7. bře 2010

holky ještě s tím vážením, na kontrolách. ono najezené mimi a které nemá po stolici váží i o 200g třeba více, než nenajezené(nebo třeba 2 hodiny od jídla) a pořádně vyprázděné 🙂

ralanka
7. bře 2010

nika a ked niekedy nekaká aj 2 dni tak čo potom ale nie je zapečený bruško má mäkučké len ciká aj DR povedala že mu dobre spaluje ked nekaká každý deň že to bábo nemusí každý deň

nika
7. bře 2010

my nekakali když jsem plně kojila, MM je to normální že se nekaká i více dní tam se to stráví, když jsem na UM tak maxi 2 dny a taky bříško měkké.
jen to je můj poznatek, protože jsem měla doma digi váhu tak jsem mohla porovnávat 🙂

ralanka
7. bře 2010

no my sme na UM a tiež kaká ako kedy niekedy aj 2x denne inokedy aj 2 dni nič asi budem aj ja doma vážiť len pre zaujímavosť 😉

vierka36
7. bře 2010

Milá jaja 257. závidím ti, že tvoj malá si pýta jesť. ja môjho synčeka musím nútiť do jedenia. dopadlo to tak, že po troch týždňoch doma sme museli späť do nemocnice, kde dostával jedlo sondou. po týždni nás pustili, malý celkom pekne papkal, ale zase je to horšie. čo sa týka objemu, koľko by malo dieťa spapkať, ja som sa na to pýtala,(keďž som chcea vedieť, koľko mám do mlého natlačiť). je na to taký jednoduchý vyorec: jeho váha v gramoch, deleno 5, to je jeho približná denná potreba (24 hod), to si rozdelíš na tých cca 8 kŕmení. tebe to vychádza 100ml. doporučuje sa dať trošku viac, potreba detí je rôzna. raz to môže spapkať menej, potom trošku viac. ja by som to neobmedzovala. na úpravu stravy aby deti neboli obézne je dosť času. ak ti to nevyvracká, tak jej to dopraj.

danu
12. bře 2010

mamusia • 1d • Dnes o 13:47
Ahojte 😉 chcem sa spytat, ze tie 3 hodinove intervaly co maju byt medzi krmenim sa pocita od zaciatku prveho krmenia po zaciatok druheho, alebo od konca prveho po zaciatok druheho?

Furt sa nad tym zamyslam, lebo moja mala je v poslednu dobu dost hladna, ze ci jej mam podavat cajik ak chce skor jest a natahovat cas, alebo jej uz mozem dat aj skor UM.

pia22 • 1d • Dnes o 13:59
Mamusia je v podstate jedno ako to pocitas, 10-15 min. tam nerobi nejaky rozdiel😉 Ja to pocitam od konca papania, ale pokojne mozes dat aj skor, podla gastroenterologicky su potrebne na stravenie UM aspon 2 hod. Zkus skusobne zvysit davku.

mamusia • 1d • Dnes o 14:11
A co sa stane potom, ak jej dam skor?Bude ju teoreticky boliet brusko?

Ja sa to tiez snazim dodrziavat od konca kojenia........

papkoska
17. bře 2010

Ahojte mamicky. Prosim o radu. Som tu dnes prvy krat. Mala ma 3 tyzdne a koliku. Uz v nemocnici papala viac ako som stihla ja vyprodukovat mlieka a tak mi poradili dkrmovat ju Nutrilonom. Na prvej prdiatrickej poradni mi povedali, ze prikrmovat nemam. Ale ked vidim, ako je mala hladna a mozem ju krmit len z jedneho prsnika, nakolko druhy je prazdny, tak jej dam este Nutrilon. Vypije ho tak 70ml po kojeni odo mna. Na koliku mame Infacol a kremik na brusko, civime, tak snad to pomoze. Myslite si, ze naozaj malu nemam prikrmovat, ze tu koliku moze mat potom z takejto akoze dvojitej stravy?

koniarova
17. bře 2010

Ahojte dievčatá. Možno trochu odveci k téme, ale chcem sa spýtať, či je nutné dávať pri umelej výžive ešte piť aj vodu, alebo čaj. Môj malý má 2 mesiace, pijeme Bebu a dr. mi stále vraví, že či mu k nej dávam počas dňa piť dosť vody. Môj malý ale vodu ani čajík ani za svet nevipije. Tak sa neviem rozhodnúť. Treba pri kŕmení umelou výživou vodu, alebo nie? Kamoškyna dr. zase tvrdí, že netreba, že stačí len mliečko. Tak si vyber. Na nete som o tom nič nenašla.

blumka
17. bře 2010

papkoska, pokial kojis len z jedneho prsnika tak podla mna tym ze budes prikrmovat umelym coskoro skoncis aj s tym jednym... napis ip annag, ona je laktacna poradkyna, ona ti poradi ako kojit tak aby si prikrmovat nemusela vobec. co sa tyka koliky, ta vobec nemusi byt z toho ze pije aj um..moja mala je na um a ma koliku, starsia bola 3 mesiace kojena a tiez mala koliku. niekedy mozes robit co chces a aj tak nic nezaberie, len cakat kym to prejde same.

koniarova, ja malej dam cezden trosku harmancekoveho caju ale kvoli brusku, myslim ze tekutin maju deti z mlieka dost, svedci o tom pocet pocikanych plienok

robka
19. bře 2010

koniarova ja mam tri a pol mesacneho chlapceka a davam mu cajik harmancekovy tak ako píše blumka 🙂

kpn
24. čer 2010

Ahojte mamink, prosim poradte mi, malinky ma 3,5 mesiaca ... vahu asi 6,3 kg. Ale v poslednych dnoch je neskutocny hlados, zjedol by hadam vsetko co mu pride pod usta. Ked to beriem podla odporucani na um tak by mal vypit 5 x danne davky 180ml zarabaneho mleicka, ale on toho vypije o dost viac. Aj pred dvomi hodkami vypil 180ml a uz opat by tahal. co s nim???

lenocka84
24. čer 2010

@kpn nepozeraj na tabulky moj maly ma 2 mesiace a tyzden a pije 130-150ml na davku, a urcite ich nema 5 ako pisu, uz aj pri jeho vahe. mu chutna tak mu daj.
ked zacne lozit zhodi to neboj. ja si to tiez hovorim, a viem ze po vacsej davke dlhsie spinka aj je lepsi

blumka
24. čer 2010

@kpn mozno je v rastovom spurte tak vyzaduje viac..ono sa to upravi 😉 ked je hladny nech papa

kpn
24. čer 2010

@lenocka84 @blumka dakujem zienky,...ja si to tiez hovorim, len som potrebovala uistenie, ze mu nejako neublizim abo cosi ak mu budem davat papat i castejsie.

blumka
24. čer 2010

@kpn ked ho bude boliet brusko, alebo bude grcat tak potom to ma vela a problem bude niekde inde..ale inak ak je v pohode, tak by som sa nebala...ved skus uvidis

lenocka84
24. čer 2010

my sme dnes vypili prvykrat 150 a maly sa este obzeral ze by este pil, oblizoval aj mna 😅 ale ee uz dost, zase nemozeme to prehanat, ale neplakal.

blumka
24. čer 2010

ja davam Juli 120 a chvilu potom ako dopapa ocucava aj mna, ale to fakt len tak minutku...potom uz aj zabudne ze jedla a vydrzi mi tak 3 hodiny...pred spanim jej dam 150...ale ked tak urobim cez den tak grcka...takze u nas je 120 akuratna 😉

lenocka84
24. čer 2010

@blumka my bezne tych 130, aby bol v pohode
ale dnes stiahol tu 150 a spinkal 4,5 hod
uvidim co teraz v noci

martina149
25. čer 2010

Aj nám lekárka povedala,že keď je bábo hladné treba mu daťpapať a nie naťahovať 3 hod.Ja somto tak robila a malá mi neskutočne revala.Bábätko vie kedy je hladné a kedy má dosť.Moja aj teraz niekedy papá po 2 hodinách a niekedy keď spí vydrží aj 4 hodiny.Stále to je iné,ale už ju netrápim shodinami,keď si pýta zak jej dám a je oveľa pokojnejšia predtým mi v kuse plakala.

miska333
25. čer 2010

moj maly vypije tych 180ml a vydrzi 3hod, v noci sa stalo ze aj 12hod a papa nutrilon a pocitam to od toho ked dopapa

lenocka84
25. čer 2010

tak vecer vypil 160ml a spal 5 hodin v kuse. potom stiahol 130ml a spal dalsie 4hodiny
a cez den pijeme 130ml a vydrzi min. 3,5hod