Umelá výživa pre novorodenca. Koľko dávať?

jaja257
30. led 2009

Ahojky babulky,
Najde sa niekto kto mi poradi? Mame male babo, vazi 4 kg a ja neviem kolko nutrilonu jej mozem dat na jdenu davku. Lebo ked jej dam 70 ml, tak place az sa zanasa a potom ked dostane dalsich 10 ml sa ukludni. Mam strach ci ju neprekrmujem.

bambulkabambulkova
11. led 2011

@berenika39 to je moj tajny sen ale pochybujem cim dalej asi tym menej mam mliecka idem si odsavat som zvedava kolko budem maaat

berenika39
11. led 2011

jsi šikovná. tak to zkoušej, ale mysli na to, že kdyby to prostě nešlo, nezboří se svět. fakt, kojení je fajn, je důležitý, ale i když bude tvoje mimčo papat UM, bude to v pohodě. zbytečně se tím nenervuj. držím palce a dej vědět, když budeš chtít, jak ti to jde 😉

zaria611
3. únor 2011

ja som sa dnes u lekarky citila ako male decko, ma zvozila, preco davam malej pit 150ml ( ktore mi vypije po celej prespanej noci), ze to je na nu vela, mala bude mat 6. februara 3 meisace a ma nieco vyse 5 kil. Tak som isla s takymi vycitkami domov,ale po tom vsetkom ,co tu citam ,predsa nenecham malu hladnu

mariana0915
3. únor 2011

@zaria611 no pokial ti vypije vsetko tak to asi potrebuje a chce 🙂 jasne janse nenechavaj ju hladovat davaj tolko kolko vypije a budete obidve spokojne 🙂 uz asi mas odskukane ze kolko toho vypije a doktorka "fakt mudra" sa v tom vyzna oni sa drzia tych tabuliek 🙂

zaria611
3. únor 2011

tak hladovat ju urcite nenecham, predtym sme davali Nutrilon,stacilo jej ho menej,ale vracala mi z neho a to tak,ze vsetko islo von, teraz jej uz asi druhy mesiac davam France lait a toho vypije viacej,ale hlavne negrcka.

kikuline
20. únor 2011

Prosím chcela by som sa opýtat kolko sunaru vypije 3kg novorodenec po najedení je nekludný a nevie si dobre odgrgnút a potom mu je taško Dakujem 🙂

kikuline
20. únor 2011

Prosím chcela by som sa opýtat kolko sunaru vypije 3kg novorodenec po najedení je nekludný a nevie si dobre odgrgnút a potom mu je taško Dakujem

nanika
20. únor 2011

@kikuline Okolo 60 ml by mal zvladnut. Na krabicke pisu kolko davok, mnozstvo aj celkove mnozstvo. Ale ber to s rezervou, niektore deti jedia malicko, ale na viac krat. A nie kazde mliecko sadne kazdemu dietatku, ak sa ti zda, ze to nie je v poriadku, treba skusit inu znacku 🙂

kikuline
7. bře 2011

Malý má dnes 1mesiac a minulý týžden vážil 3700 gramov.Dávam mu 120ml sunaru a po vypití občas plače a nevie si odgrgnúť poradte mi prosím či mu nemám zvýšit dávku mlieka a na kolko.Ďakujém 🙂

nanulik
7. bře 2011

@kikuline jéj tolko vela vypije? mna napadlo či neplače preto že je to na neho možno vela. moj má 4,5 mesiaca a ked vypije 150 tak som happy.120 pije normálne

kikuline
8. bře 2011

Zdá sa ti to vela?Na krabici sunaru je dávkovanie a do 4kg by mal vypit 135ml.Ked mu dáme menej je nervozny a nemože vydržat 3 hodiny do dalšieho papania.Ale napadlo mna že možeš mat pravdu možno plače že je prejedený

lubinka26
8. bře 2011

ahojte. vy tu pisete ake cifry? 😲 🙂 moja mala ma 13 dni a 4,20kg (porodna hmotnost 4kg) a na Nutrilone je napisane, ze podla kg by mala vypit 120ml. a mojho mliecka vypije niekedy aj viac. cez den jej davam moje odsate a na noc UM.

didi07
8. bře 2011

můj malý má skoro měsíc, váží 4,3 kg - ale vypije mi max 80-100 ml při jednom krmení (odsávám), takže to fakt záleží na miminku, každé má jiný apetit i žaludek 🙂. Kdybych mu měla dávat tabulkových 150ml, tak se mi utopí nebo ukřičí 🙂...

bamarama82
5. dub 2011

moja ma skoro pat mesiacov a pije 120tky. a pritom je riadna buchta. asi je to individualne

milejdy
11. dub 2011

Holky,mohly byste mi prosím poradit?Mám měsíčního kluka a pije tak 7x za celý den i noc. V noci se budí 2x na jídlo. Ale moc mi toho nenaspí a často po jídle pláče nebo se co půl hodiny budí. Přes den i hezky prdí,tak snad nemá koliku,večer ji trošku mívá. Jenže nevím,zda jsem ho nepřekrmovala. Někdy vypil 80ml,jindy 110ml. Já mu pokaždé když plakal do hodiny od začátku jídla,přihřála ten zbytek (dělala jsem 120ml) a pokud nechal 30ml,tak jsem mu to do té hodiny,pokud plakal přihřála a dala dopít. Ale vidím,že nesaje,že by měl hlad,ale že mu to nabízím. Nevyznám se v něm. Dnes jsem mu začala připravovat 90ml,najednou vypil 80ml a odpadnul,ale jen co ho položím,za chvíli je vzhůru. Má problém si odříhnout. Kolik krmení by mělo mít měsíční dítko?Můžete někdo poradit na tolik mých dotazů? 😉 ☹

jancica74
11. dub 2011

@milejdy můj malej má 6 týdnů a pije co 3 hodiny 90ml,někdy mu i přidám 30ml,když vidím,že má málo,jindy zase ani tech 90ml nevypije....jinak taky mi po jídle dost plakal,změnila jsem značku Nutrilonu na nutrilon-comfort a je klidnější - je to na zažívání a bolavá bříška.....

milejdy
11. dub 2011

@jancica74 Díky za odpověď!Ale u mě je to trošku komplikovanější,co se týče mléka. Já totiž nebydlím v ČR,ale v Řecku a máme tady zcela jiná mléka. Z porodnice jsem měla jedno mléko,které jsme dobrali a potom mi tady dětská lékařka naordinovala jiné mléko a to teď už bereme asi 10dní. Já jsem kojila do 21dní mimíska,pak už to nešlo a přešla jsem na UM.Ještě jednou dík! 🙂

anela161
12. dub 2011

Ahoj mam 7 tyzdnove dievcatko a ona papa kazde 2,5 hodiny po 5ml mliecka,cez den spinka maximalne 2-3 hodinky,papa mliecko Aptimil.Neviem ci je to v poriadku papat tak casto a tak vela ☹

monika15
12. dub 2011

@jaja257

Ja som davala malemu len 20 ml ako v nemocnici povedali sestry....
Maly v kuse bol nervozny a hladny...... zial som sa bala ze tiez ho prekrmim
alebo ze mu uskodim tak sme mali placu dost....
ked sme sli k lekarovi tak mi povedal ze mam dat tolko kolko maly vladze....
a tak z 20 vypil az 60-80 kazde 3.5 hod.
Vobec neni tucny a uz placu nebolo 🙂)))))

Mi sme davali umele od narodenia... ja som nemala mlieko.......

miska31
11. kvě 2011

Ahoj poradite mi, mam 7 tyzdnove babetko a vazime 4.400kg, je to velky hlados. Uz teraz vypijeme 130ml na 4 odmerky nutrilonu. Snazime sa papat kazde 4 hodiny. Spinkame tiez 4 hodky ale niekedy sa zobudime aj po 3 hodkach a sme hladny. Neviem si rady, ci mu mam zvysit davkovanie ako pre 2 mesacne babo, alebo mu davat castejsie papat. dakujem ze rady 🙂

mskorica
29. čer 2011

Ahojte poradí mi niekto či robime dobre. Malá ma 2 mes a tyzdeň, váži okolo 5,2 kg je riedny papkáč, papa Babe ha1 tak 130-140 ml 6 x denne. Doktorka len tak na mna kukla ked som jej povedal ze spraka aj 800 ml mlieka za den. Hodne mi placka cez den, malo spi no noc prespí od 9-10 do 5-6 rána. Robím dobre, nechcem ju prekrmovať, no a tie bolesti bruska môzu byt i z toho... Koliky nas trápia od 4 tt. Dík za rady

zubrienka1
29. čer 2011

@mskorica ahoj, pozerala som nase zaznamy🙂 krmenia a nasa bublinka papala 5x denne (150ml vody + 5 odmeriek), skoro vzdy zjedla celu davku mliecka, cize mnozstvo vypiteho sme mali uplne rovnake ako mate vy. mala vtedy vahu cca 5,2 kg. teraz ma skoro 6 mesiacov a vazi cca 7,5 kila. podla mna je to mnozstvo v poriadku, a spime tiez priblizne rovnako. my sme cez den vydrzali hora cca 1,5 hodiny. ked som ju nechala dlhsie hore, tak bola viacej placliva a tazko sa jej zaspavalo.

mskorica
29. čer 2011

Dik, zase ju nechcem nechat hladovat, len s tym spanim je to hrozné. po papani tak hodku je kludna, niekedy ani to... potom jej robim opicky a potom horko tazko na 30-45 min po krvopotnom uspavani zapime. napadlo ma ci ju neprekrmujem a potom ma tazkosti v zaludku a tazko sa jej zaspava. budi sa mi s placom a to poriadnym nie je to take pomrnkavanie.

mskorica
29. čer 2011

Este ma napadla otazka ci taketo velke mnostvo davate spapat naraz, ci robite prestavky alebo odgrgavat 🙂, alebo to zbumbaju naraz a az potom poriadne ogrgnut? Ja ked to malej zoberiem tak place a vobec sa jej to nepaci. Doktorka navrhla, lebo ze vraj pre jej vek je to velka zataz na zaludok. Tak ja uz fakt neviem ... ☹.

zubrienka1
30. čer 2011

@mskorica nam krmenie v tom case trvalo aj 3/4 hodiny, nechali sme ju trochu napit a potom sme ju davali odgrgnut, lebo nam grckala. asi tak po 30 ml sme ju davali odrgnut 😉

mskorica
30. čer 2011

Som veľmi rada ze sa tu najde taka mila osôbka co poradí. Ja som totiz pocas tehotenstva pozerala len veci o kojeni, no co sa nestalo mlieka nikde. Dík este raz skusime, asi tu bude problem mne to niekedy mala zpapa na jednu supu za 15-20 min.

danusica83
3. črc 2011

chcem sa len opytat,ci skor ci by ste mi mohli poradit. Mam doma 24 dnove divcatko,sme na umelom mliecku,lebo mala sa nechce prisat,a ked sa prisaje tak mi rozzuje bradavky a za tie dni co je nas anjelik na svete som si ich setrila uz 4krat,stale si ju skusam prikladat,ale marne-nechce sa nasat. Je to taky neustaly kolobeh,uz sme skusili vsetko-aj laktacnu poradkynu,ale ta ked videla ako mala place aj po 15-20min trapenia sa,tak tiez jej nebolo vsetko jedno. Chcem sa len opytat ci sa mam drzat navodu na pripravu UM ,lebo niekedy sa mi zda ze pije viac ako ma. Vsetko si zapisujem,len nechcem aby sa prejedala,alebo mam jej dat vzdy ked si zaziada? Taktiez nas trapi pucenie po mliecko,od tlacenia je cela cervenucka,a aked ju odbalim plienka je prazdna,kaka tak 1x denne,ale pucenie ma castejsie,aj zdvihame nozicky a masirujeme brusko vzdy pri prebalovani,ale moc to nepomaha,hlavne rano ma aj prerusovany spanok koli tomu,su nejake kvapky alebo nieco co by jej mohlo kakanie ulahcit? Dakujem

danusica83
3. črc 2011

este chcem dodat,ze sme na Sunari a mala mi vypije medzi 100 az 135ml kazde 2-3hodiny,krmim ju tak zhruba 1hodinku,vypije tak polovicku,prebalime ju a pak dopije zvysok,zarabam 100ml,ale ked chce viac ,pridam este 35ml

zubrienka1
3. črc 2011

@danusica83 ahoj, ked je babatko na UM mal by byt rozostup medzi krmeniami 3 hodinky 😉 a k tomu puceniu vyskusaj jej podat do mliecka nejake probiotika, pravdepodobne ju to mliecko zapeka. Infants Dophiplus su od narodenia.

danusica83
4. črc 2011

zubrienka1 Ďakujem za radu. Dnes sme boli u lekára, a tam nám povedali, že jej dávame veľa Sunaru- že sa prejedá. Takže bojujeme a snažíme sa jej dať UM každe 2,5-3 hod po max 100 ml.Tuho rozmýšľam,či prejsť zo Sunaru na Nutrilon, keďže na zapekanie nám nič nedali! Nemám s tým skúsenosti, ale chcem pre malú to najlepšie,už keď nechce MM. Ak ešte mi viete volajako poradiť, či prejsť na iné UM, budem rada.Uvítam každú radu.Ďakujem