Umelá výživa pre novorodenca. Koľko dávať?

jaja257
30. led 2009

Ahojky babulky,
Najde sa niekto kto mi poradi? Mame male babo, vazi 4 kg a ja neviem kolko nutrilonu jej mozem dat na jdenu davku. Lebo ked jej dam 70 ml, tak place az sa zanasa a potom ked dostane dalsich 10 ml sa ukludni. Mam strach ci ju neprekrmujem.

kristi
3. bře 2009

tak jak je napsano na krabici

chymenitta33
3. bře 2009

ketina--to je udané presne ako povedala kristi na obale daného mliečka🙂

ketina
3. bře 2009

na krabici je ta prva varianta,so 150ml. preto ju manzel preferuje. no ja si myslim,ze treba dat babu papat vtedy ked je hladne a nie ako kazu normy

chymenitta33
3. bře 2009

ketina---My dávame Nutrilon od 3 týždnov kedže som nemala mlieko a ja som sa tiež nikdy nedržala pokynov na krabici teda zo zčaitku ale potom som mu aj viac zarobila lebo mu to nestačilo. teraz má 11 mesiacov a vypije 250ml mliečka a ako on miluje mliečko čo by mal ráno a večer my po každom jedle 30ml na zapitie a tak.

radka.m.
3. bře 2009

ketina-dávej mléko tak,jak jste byli zvyklý,na tabulky se vyprdni,jsou jen orientační a každé dítě je jiné,kojené děti taky dostanou,když chtějí,to samé při um,akorát by se měli dodržovat 2-3hodinky rozestupy mezi jídlem,aby neměli bolení a zažívací potíže.

ketina
3. bře 2009

dakujem za odpoved. ostaneme pri papani kazde 3 hod. po 135ml a rano a vecer jej budem davat 150ml.pa

jaruskasv
1. čer 2009

ahojte, ja mam dcerku, ktora ma mesiac a pol a davam jej sunar, lebo to neslo inak, vypije tak 125, a v noci sa raz zobudi a vypije 150, chcem sa opytat, citala so tu ze mate UM na predpis, je to lacnejsie, alebo preco je to tak, ja to kupujem normalne.dakujem 😉

alias313
1. čer 2009

jaruskasv
ahoj my mame bebu1h.a na predpis normalne stoji okolo 350 a nas vyjde teraz 180..je to super, mne to doktorka dava na predpis-lebo maly ma riziko vzniku alergie, kedze ja a manžel sme alergici.tak mi povedala, ze do jedneho roka mi moze predpisovat..vsak sa na to opytaj detskej vasej obvodnej 😉

jaruskasv
1. čer 2009

alias...dakujem tak sa skusim spytat 🙂

bambulla
2. čer 2009

ahojte mamicky chcem sa spytat aku davate vodu ked robite mliecko?..napr.Lucku alebo normalnu z vodovodu ja lucku ale skusim asi uz normalnu z vodovodu.a k tomu papaniu mne vypije 180ml niekedy trosku necha mi vazime 6830kg a mame 3mesiace aj 3tyzdne papkame mliecko Hami a zahustujem to Nutritonom lebo mi maly vrackal . 🙂

andy80
2. čer 2009

Kojenecká voda se doporučuje do 6. měsíce, později se může dát voda z kohoutku, pokud není závadná.

junovka
2. čer 2009

bambula, a nemoze byt , ze to mlieko Hami ti netoleruje, tak preto vraca?Treba skusit inu znacku.
A co sa tyka vody na UM, tak ja som prevarala aj normalnu aj kojenecku do 1.roka. 😉

bambulla
2. čer 2009

junovka...mi to nebudeme mat z mliecka lebo uz sme skusali aj to francuzske France Lait a s toho grckal by som povedala este viacej ale jak mu to zahustujem tak je dobre 🙂

lotris
4. črc 2009

Ahojte kocky,
ja neviem ci uz ste tu o tom hovorili, ale mam taky dotaz moja mala ma teraz 3 mesiace a tyzden davam jej nutrilon 1 ale posledne tri večery hystericky place dnes vypila asi 300 ml az nakoniec zaspala ale bol to boj normalne jedavala 120 ml a zaspinkala bez problemov tak neviem. ☹ Mam dojem ze jej to nestaci chcela by som zacat davat silnejsi nutrilon ale ten je az od 4 mesiacov. Aj cez den byva trochu umrncana co tiez nebolo u nej zvykom. Poradte ak mozte. dik

alias313
5. črc 2009

lotris ahoj 300??tak to je dooost vela naraz..zase som zastancom toho ze ked je babo hladne treba mu dat kolko chce samo..nam obcas maly pil okolo 200- ale doktorka neodporucovala, ze je to vela naraz co vypije..tak som to vyriesila tak, ze mu radsej dam viac krat cez den papat a ono to funguje 🙂 takze vypije niekedy 100 niekedy 130 a niekedy 170...a je spokojny..a s tym nutrilonom hadam vydrz/radsej castejsie cez den davaj papat..

lotris
5. črc 2009

alias313: dakujem ti za nazor. Ja som to dnes vnoci uz nevydrzala. Zobudila sa dvakrat inak sa budila raz, aj po najedeni bola taka umrncana aj pri jedeni sa skubala tak ako ked mala malu dierku v cumli. Ma plne brusko ale nie je nasytena. ☹ tak som jej ten druhykrat dala uz ten silnejsi. Zjedla 100 ml a bola spokojna a hned zaspala. Tak spokojna nebola uz tri dni. Cez den nechce pit viac aj to som skusala. Vela cika a ma taku zelenu kaku. Dufam ze je to spravne. Ospravedlnujem sa tym ze sa narodila velka a teraz ma vyse 6,5 kg. Kazdy mi hovori ze vyzera na viac ako na 3 mesiace. Asi jej cez den skusim dat ten slabsi a vecer ten silnejsi. Uvidime. Ale dik aj tak 🙂

alias313
5. črc 2009

no tak to je fajn 🙂 vsak ak nerobi ten nutrilon zle, tak dobre, hlavne ze je mala dobre napapkana a spokojna.zelena kaka je pri um v pohode, moj ma bebu a tiez zeleno kaka 😉

danu
17. črc 2009

mirka31 • Dnes o 18:48
Ahojte.
Mam štvortyzdnovu dcerku a pomaly prechadzame na nutrilon, pretoze stracame mliecko a tak je stale hladna.
Poradte mi prosim ako často sa taketo male babetko krmi tymto pripravko, pretože na krabici je pisane ze ma dostat 6 krat za den 90ml. Mne sa to zda malo a jej zda sa tiez. Sme nejake moc hladne.
Ake mate skusenosti?
dik

pammy • 1d • Dnes o 19:13
Mirka a nechces sa este skusit vratit ku kojeniu? Myslim, zeby to este slo... Je tu na MK neuveritelna osobka, ktora s kojenim pomaha a dokaze aj nemozne 🙂

paola.o1 • 1d • Dnes o 20:02
ja som vzdy davala tolko kolko chcel, nie podla tabuliek. tiez nam to bolo malo, co napisali na krabicku

pietra • 1d, 17tt • Dnes o 20:12
tie tabulky su len orientacne, ak ma potrebu spapat viac, tak jej daj viac 😉 moja dcerka bola od narodenia na kombinacii UM a MM a presne som si zapisovala kolko a kedy papala a na jednu davku v tom veku vypila 100ml mliecka

mirka31 • Dnes o 21:04
Pammy ja som neprestala uplne kojit - vzdy jej dam kolko mam ale ked vidim ze to nejde tak potom dokrmujem.

bmmz
26. srp 2009

neviete kolko baleni moze lekar za mesiac predpisat HA UM

pietra
26. srp 2009

bmmz, niekde na konikovi je tema prave o tom,kolko baleni moze lekar predpisat. Kazdy lekar tvrdi nieco ine 🙄 Najlepsie je asi zavolat priamo do poistovne a opytat sa tam, kolko UM preplacaju. Nam vzdy dokina predpisala tolko, kolko sme potrebovali a ziadne obmedzenie nam nedavala

bmmz
26. srp 2009

pietra ...hladala som tu temu ale nepodarilo sa mi

pietra
26. srp 2009

skus napisat adminom, oni ti ju najdu. Ja si len pamatam, ze tam niektore baby aj do poistovni volali a zistovali, ako to je. Ale tiez tu temu uz neviem najst

bubatinko
26. srp 2009

nam predpisuje dr tolko kolko potrebujeme tj 12krabic 400gmovych........ mame doveru poistovnu....nikdy s tym dr ani poistovna nemali problem

grammatika
30. srp 2009

ahojte dievcata,

chcela by som vas poprosit o radu. Mam 10 dnovu dcerku, laktacia po porode sekciou vdaka praktikam oddelenia sestonedelia takmer ziadna, za den asi 0,5 ml - odsate, to jej davam ako "vitamin" pred krmenim Nutrilonom. Snazim sa ju prikladat kazde tri hodiny na prsia - ku kazdemu na 15 minut, aspon kvoli telesnemu kontaktu a ak sa jej podari vysat aspon trosicku, aj tak to stoji hadam za to. Potom vypije 70 ml Nutrilonu HA. Pije 7x za den. Nie je to privela? Pripadne primalo? Ako casto by mala kakat? My plienku menime 7-8x denne, z toho 5x je na nej stolica. Som z toho akasi zmatena, no vsak sme cerstvo z nemocnice doma a ja sa snazim rozbiehat a rozbiehat laktaciu a neustale to riesiem, az mam pocit, ze scvoknem.
BUBATINKO - my sme tiez v Dovere, to je naozaj mozne, ze sa da predpisat UM? Ake UM dietatku davas? Volala si do Dovery? Nam lekara povedala, ze nam moze predpisat Nutrilon HA len v pripade, ak je jeden z rodicov alergik. Ta cena je dost velka, zatial sa da, ale ak bude mala takyto neuveritelny jedak, tak si to neviem predstavit. Teda v pripade,ze sa mi to mliecko nepodari rozbehnut.
Vdaka za odpovede.

manika77
30. srp 2009

ahoj moj maly bol tiez taky papac aj ked bol kojeny tak kakal pat krat za den teda to ma aj doteraz 😉 ato je uz velky...od troch mesiacov je nekojeny..nedalo sa 🙂

schatzilein
30. srp 2009

baby, ved na obaloch UM sa pise, ze mnozstva su len ORIENTACNE. Ved ani my dospeli nejeme tabulkovo. Jednemu staci malo, inemu viacej...

Komu a ake UM sa u nas predpisuje? Preplaca to poistovna?

soanpe
30. srp 2009

gramatika
kolik ti vypije, tolik ti vypije.miminka vědí,kdy mají dost 😉
mně malá kadila po každý flašce UM 😀 takže to je ok. u MM je to jiné,to se pvětšinou vztřebá a mimčo nemusí kakat třeba i týdn, ale já nevím, byla jsem radši, když se mi malá hezky vykakala a aspoň jí nebolelo bříško 🙂
nic neřeš a řid se pocity a potřebami miminka.tabulky a chytré knížky odlož někam vysoko na poličku, aby tě nesváděly 😀 😉
podle chytrých knih by sofí měla mluvit první slova a pochodovat kolem nábytku 😅 zatím ríká bababa vavava a před dvěma dny se mi poprvé postavile v postýlce. takže podle tabulek je pozadu 😀 😝

comi
3. zář 2009

Ahojte, máme doma týždnové mimčo a ja nemám mliečko od porodu, dá sa povedať, že ani kvapku, už v pôrodnici nám nasadili nutrilon Ha. Na krabici je napísané, že sa môže 7 dávok na den, ale bábo toho vypije viac, škodí to? poradte prosím
A čo si myslíte o UM od narodenia, ked maminka nemá mliečko od prírody??

nikollette
3. zář 2009

Je písaneé že by sa mali dodržiavať určité odstupy medzi jedením, nie dávať mliečko hocijako...
aj ked viem , že je to ťažké, ked bábo si pýta hocijak 😒

comi
3. zář 2009

nikollette:
odstupy máme 2-3 hodinové, ale neviem ako sa doporučuje