Umelá výživa pre novorodenca. Koľko dávať?

jaja257
30. led 2009

Ahojky babulky,
Najde sa niekto kto mi poradi? Mame male babo, vazi 4 kg a ja neviem kolko nutrilonu jej mozem dat na jdenu davku. Lebo ked jej dam 70 ml, tak place az sa zanasa a potom ked dostane dalsich 10 ml sa ukludni. Mam strach ci ju neprekrmujem.

tibinka22
2. srp 2010

@ivanka85
no moja je taka mala gulka 🙂 aj vy sa drzte, nech rastiete ;)

jarja
9. srp 2010

Ahojte, ja by som potrebovala poradit - mame mesacne babo a dokrmujem ho taktiez Bebou , obcas mu davame prevarenu vodicku , ale moja otazka znie odkedy mu mozme davat cajik a aky? O tyzden mame pradnu, ale chcela by som vediet aj nazory vas ostatnych mamiciek...dakujem za odpoved.

jarja
9. srp 2010

A este ak cajik, tak kolko ?Dakujem

mirka285
9. srp 2010

@jarja mozes davat cajiky co su od prveho tyzdna,to je fenyklovy a kamilkovy,na tom cajiku je to napisane..ja som davala hlavne ked boli tie horucavy..

tibinka22
9. srp 2010

@jarja
my sme zacinali feniklovym... za den tak 100 az 150, v horucavach 200 ml.... 🙂

jarja
19. srp 2010

Dakujem za rady, vyskusame aj ked doktor nam povedal, ze ziadnu vodu ani caj ked ho kojim ... ze od smadu mu mam davat mlieko (s prsnika) ale protom aj v porodnici nam vraveli sestricky, ze mozme vodicku prevarenu...tak teraz neviem...

katkas1
19. srp 2010

@jarja jasne ze mu mozes dat vodicku, alebo feniklovy cajik, ale radsej by som na tvojom mieste davala vodu. Netreba vsetko pocuvat co hovoria doktori.

katkas1
19. srp 2010

@jaja257 daj jej tolko kolko jej chuti, ona vie kolko potrebuje, neboj sa neprekmujes ju.

tibinka22
19. srp 2010

@jarja
My sme cisto len na umelom a nam dr. povedal, ze ani tak vodicku ani cajik, nemam davat ze z mlieka ma tekutin dost... ale ako povedala katka-netreba vsetko pocuvat co vravia dr..... ved v tych teplach ake boli keby som jej nedala vodu alebo caj to si ani neviem predstavit... 😖

flamenga
19. srp 2010

@tibinka22 hlúposť. Bábätko potrebuje najmä v horúčavách dopĺňať tekutiny... Náš bobo vypije cca 120ml čajíku na deň. Prevarenú Lucku nám odmieta....

Pozor na fenyklový čajík.. zvykne nafukovať. Nám sa osvedčil harmančekový Hipp. 🙂

katkas1
19. srp 2010

ja mam taku skosenost, ze kym som kojila, co bolo 3 mesiace, tak som do malej nevedela dostat ani vodu ani caj, proste uplne odmietala ale ako sme presli na UM pije vodu, neviem ci ju po nom smadi, alebo co. Ked som to povedala dr tak nam hned nakazala doniest moc, ci nie je chora ked je taka smadna, ako keby ona nepila za cely den nic.A ked povedia ze za tekutiny sa povazuje aj polievka a ovocie, tak mi vlasy dupkom stoja, jedlo je jedlo a napit sa je napit sa. Kto by vyzdrzal na tej troche stavy z ovocia????

tibinka22
19. srp 2010

@flamenga
presne tak, preto som ho nepocuvala.... 🙂 nasa mala vypila aj 200ml v tych teplach, teraz menej, ale chuti jej aj vodicka aj cajik, nam feniklovy ako tak chuti, nenafukuje ju nastastie, krasne od neho prdka, ale teraz jej davam napoj s bylinkami od ukonceneho 2.mesiaca ;)

peko
22. srp 2010

Ahojky, mám dotázek - probíhal u vašich miminek na UM růstový spurt? a jak to vypadalo?

olzden
17. zář 2010

Zdravim, vsetky maminky!

Chcem vas potesit, nerobte si velke problemy z koliky, lebo deti, ktore ich maju su bystrejsie a mudre. A pamatajte ,raz koliky pominu, len je potrebne babatka viac pestovat a nosit, mozu sa vystriedat vsetci clenovia rodiny. Babatka si proste treba uzit...

olzden
17. zář 2010

@jarja Doktor mal pravdu, pozri si stranku- www. mamaila.sk

olzden
17. zář 2010

@jarja Prepac, zle som napisala stranku - oprava - www. mamila.sk

anic1
19. zář 2010

Ahojte baby,
potrebujem radu, mám týždňové bábo, kojím a musím asi 2x za deň prikrmovať., ale neviem v akých dávkach, teraz jej dávam cca 30ml po kojení ak je hladná. A niekedy aj potom si cmúľa prstíky, tak neviem či nie je ešte hladná. Pri kojení mi často zaspáva tak neviem koľko si vytiahne.

annag
19. zář 2010

@anic1

v prvom rade by bolo fajn zistiť, prečo Tvoje bábo prijíma málo mliečka, a prečo ho musíš dokrmovať. Môžeme to skúsiť napraviť. Ak chceš, vyplň mi prosím dotazník:
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dotazn...

huhusestra
10. lis 2010

Baby,neviem ci mam malinkej (ma 4 týždne) davat nutrilon každe 4 hod ako pisu ked vzdy hodinku alebo dve pred papanim zaspi. Mam ju budit alebo jej mam dat papat až ked sa sama zobudi.

mailli
11. lis 2010

@huhusestra Ahoj, já jsem Elišku kojila do 4 týdnů a pak jsem musela přjít na Nutrilon. Do jejích 6 týdnů jsem ji na jídlo přes den budila, pokud to bylo dýl, jak 4 hodiny. No a taky podle toho, jak moc tvrdě spala. Když na můj hlas reagovala hned, tak jsem ji opatrně vzbudila a když spinkala jako špalek, tak jsem ji nechala. Po šestinedělí jsem ji už na jídlo nebudila vůbec, ať se přihlásí podle toho, jak má sama hlad. Během snad 2 týdnů si to pak upravila, že baští po 3 hodinách, výjimečně po 4. A je to spokojeňoučký mimčo 😉

bambulkabambulkova
7. led 2011

ahojte moj malicky ma mesiac a tyzden a vypije nutrilon aj 130ml je to ok??Dost vypije a este ho aj kojim,ale mam dake slabe mlieko malo ho mam ahh

domeli
7. led 2011

@bambulkabambulkova, k tomu, koľko má vypiť nutrilonu Ti neporadím, lebo neviem. Ale čo viem isto, slabé mlieko neexistuje, hoc mi to viacerí v dobrom hovorili. Skús pozrieť do témy Dakujeme annag - všetko o dojčení a na jej stránku - tam je veeeľmi veľa dobrých rád k tomu, ako dojčiť a ako zvýšiť tvorbu mlieka, aby ho bolo dosť. Potom možno nebudeš musieť dokrmovať nutrilonom. Má to svoje výhody a je ich nemálo.

tibinka22
7. led 2011

@bambulkabambulkova
Ahoj 🙂 Domeli ma pravdu slabe mlieko neexistuje, mozeho byt iba malo a dietatu to nestaci... Ja sice nekojim, lebo ja som nemala mlieko ziadne... ale ak sa nejake tvori, treba sa spojit s nejakou laktacnou poradkynou, napr. s tou tu na MK- annag, alebo s nejakou v TVojom okoli, co Ti ukaze spravnu techniku kojenia. Co sa tyka kolko ma vypit Nutrilonu, tak moja mala ho tiez papa a priblizne vypije tolko, co je predpisane na krabici k prislusnemu veku dietata. No ak vypije 130 ml a nema po tom problemy- vrackanie a pod. tak si myslim,ze je to v poriadku. Ale na Tvojom mieste by som to konzultovala aj s lekarom...

stardust
7. led 2011

@bambulkabambulkova dieta ma dostavat mlieko podla svojich potrieb, takze tych 130 ml je ok.

bambulkabambulkova
7. led 2011

dakujem ja ked si aj odsavam mlieko vysajem max 40 a to uz s obydvoch prsnikov poradim sa tam s tou Pani,,,,,co sa tyka nutrilonu dneska sme kupili ten extra uvidime aky je v tom vlastne rozdiel cenovo hej vsimla som si ale inac ?:D....

tibinka22
7. led 2011

@bambulkabambulkova
no ak malemu staci aj "obycajny" tak by som nevidela dovod davat EXTRA, to je pre vacsie zasytenie....

berenika39
7. led 2011

@bambulkabambulkova určitě nemusíš kupovat žádná speciální mléka, a hlavně se zbytečně nenervuj, pokud by se stalo, že by tvoje mlíčko nestačilo, není konec světa a budeš dávat jen nutrilon. jestli střídáš kojení a UM, tak je lepší, i když pracnější, nakojit a dokrmit UM, ne střídat jedno kojení a jedno krmení UM. víc se tak podporuje tvorba mlíčka.

cigaretka5
10. led 2011

@bambulkabambulkova nestresuj hlavne, ja som malu kojila asi tri tyzdne bola straaasne pava a ked sa mi prisala bola prisata aj hodinku a vycucla iba 3ml ( som si ju pred a po kojeni prevazovala) snazila som sa zachranit mlieko odstriekanim, potila som krv hodinu odstriekala ledva 30 mili a prsia ma neskutocne bolelei. PO mesiaci sme iba na nutrilone a mala pribera a je spoko

bambulkabambulkova
10. led 2011

@berenika39 preco neni to pracnejsi je to ok

berenika39
11. led 2011

@bambulkabambulkova v tom případě super, tak to tak dělej. nakonec třeba nebude to dokrmování potřeba.