Umelá výživa pre novorodenca. Koľko dávať?

jaja257
30. led 2009

Ahojky babulky,
Najde sa niekto kto mi poradi? Mame male babo, vazi 4 kg a ja neviem kolko nutrilonu jej mozem dat na jdenu davku. Lebo ked jej dam 70 ml, tak place az sa zanasa a potom ked dostane dalsich 10 ml sa ukludni. Mam strach ci ju neprekrmujem.

ciarka
2. črc 2013

@tanja0808 - maly zaspi okolo desiatej a budi sa okolo 2.00- 3.00 a potom okolo 6.00.a potom cez den po 3 hodinach mu davam jest.

tanja0808
2. črc 2013

@ciarka no ale potom spi uplne normalne ako 4 tt dietatko, netreba mu podla mna nic menit ani zahustovat aj moj tak vstaval

xsenova
2. črc 2013

@ciarka @tanja0808 miminko papa kazde 3 hodiny max a vynimocne sa stava ze deti od narodenia spia v noci vacsiu cast alebo dokonca celu. Zmena UM nie je problem, ale ma sa to spravit 1x a drzat nove mlieko, pripadne sa vratit k staremu. Neskusat napriklad 3 mlieka pocas par dni 🙂 Na to, kolko ma vypit kojenec je koificient poda vahy/pocet kojeni za den 🙂

napr tu 🙂 http://www.maminkam.cz/davky-mleka-pro-kojence

ciarka
3. črc 2013

@tanja0808 - tebe kedy prespal dlhsie v noci?

barborienka28
4. črc 2013

Ahoj my sme si tiež mysleli že je zapecena ak má malinky stolicu aspoň raz za dva tri dni tak je to ok. Skúsila si ten espumisan,lebo my sme jej ho dávali do každého mlieka,neskor do každého druhého ateraz jej ho dávam len ráno a večer, almalanemalapo nutrilone kŕče len sa pucila, niekedy detičky ani nekolikuju, len možno si nevedomky ju dala malo poodgrgavat a to jej spôsobovalo bolesti bruska. Ja som fakt s nutrilonom spokojná, ked sme mali nutrilon extra tak mi večer po kúpaní a napapani tak okolo ôsmej zaspala a vstala až okolo pol siedmej. Avšak cez deň pospala malo, lebo som ju nedala poriadne odgrgnut , len toľko čo bežne.nedošlo mi vtedy že je ten nutr. Ťažší ako klasický a často sa mi potom budila koli brúusku že tam má vzduch ale na to som prišla až ked sme už dali naspäť ten klasický nutr.teraz ale uvažujem o tom že by som jej cez deň dala klasický a na noc Nutrilon Good night na dobre spanie, pôjdem na poradnu a opytam sa pediatricky, či môžem takto miešať ale mzslim si že áno. Ak náhodou nájdeš preklepy tak prepáč, ale je skoro ráno malú som dala akurát spat a som len na mobile@ciarka

barborienka28
4. črc 2013

@ciarka inak k tej bene, my sme mali nebu chvíľku a malú vôbec nezasytila tak sme ju zrušili🙂

barborienka28
4. črc 2013

@jarja ak kojis nemusíš jej dávať vodu lebo predné mlieko je od smädu a kým sa dostane ku zadnemu tak sa dostatočne nápije. Vodičky v tvojom pripade by som dávala iba pri stikutke, vtedy by som s prsnika nedavala, aby si náhodou babo nenarušilo režim krmenia

barborienka28
4. črc 2013

@ciarka
Ahoj my sme si tiež mysleli že je zapecena ak má malinky stolicu aspoň raz za dva tri dni tak je to ok. Skúsila si ten espumisan,lebo my sme jej ho dávali do každého mlieka,neskor do každého druhého ateraz jej ho dávam len ráno a večer, almalanemalapo nutrilone kŕče len sa pucila, niekedy detičky ani nekolikuju, len možno si nevedomky ju dala malo poodgrgavat a to jej spôsobovalo bolesti bruska. Ja som fakt s nutrilonom spokojná, ked sme mali nutrilon extra tak mi večer po kúpaní a napapani tak okolo ôsmej zaspala a vstala až okolo pol siedmej. Avšak cez deň pospala malo, lebo som ju nedala poriadne odgrgnut , len toľko čo bežne.nedošlo mi vtedy že je ten nutr. Ťažší ako klasický a často sa mi potom budila koli brúusku že tam má vzduch ale na to som prišla až ked sme už dali naspäť ten klasický nutr.teraz ale uvažujem o tom že by som jej cez deň dala klasický a na noc Nutrilon Good night na dobre spanie, pôjdem na poradnu a opytam sa pediatricky, či môžem takto miešať ale mzslim si že áno. Ak náhodou nájdeš preklepy tak prepáč, ale je skoro ráno malú som dala akurát spat a som len na mobile

tanja0808
17. črc 2013

@ciarka az od 5-6 mesiaca

kikaa1
7. kvě 2014

Ahojte.mam 6 tyzdnove babetko a papava mi niekedy aj kazde dve hodiny 140 ml.je to normalne? Aby som ho neprekrmovala.nekojim ale davam umele mlieko.dakujem za pomoc

kuriatko818
25. črc 2015

Ahojte baby pripojim sa do debaty ... Vobec nekojim od kedy je mala na svete nevie sa prisat a stale ma odmieta ... Najprv sme davali odsate MM a neskor som musela prejst na UM lebo som nemala cas osavat a mala som velmi malo mlieka ... Snazim sa znova rozbehnut mliecko snad sa mi to podari ... Moja mala bude mat o par dni mesiac a papa na jednu davku okolo 60ml zevraj ma papat viac aj ked ma reflux ale nejak ona viac nechce ... Chcela by som ju kojit ale uz neviem co robit ... Viete mi poradit? Dakujem

miska112
18. únor 2016

Ahoj maminy mam otázku má nějaká z vás zkušenosti s tím že Nutrilon 1 nemiešal s vodou ale plnotučnym mlékem???

xleni
18. únor 2016

@miska112 To určitě ne! Vždyť tak malému miminku se nesmí dávat kravske mléko.

eldrag
18. únor 2016

@miska112 ne, rozhodně by se to nemělo.

viridie
18. únor 2016

@eldrag @xleni u nás v termínové skupině tuhle někdo psal,že zná paní,která miminku místo UM dává sušené mléko...takovéto do kafe asi...je to prý levnější...čili lidé jsou opravdu schopni čehokoliv.... ☹

xleni
18. únor 2016

@viridie ach jo :( to snad není ani možný!

eldrag
18. únor 2016

@viridie někdy si myslím, že když mají lidi řidičák na auto měli by mít i určitý papír na to mít dítě.. fakt

miska112
18. únor 2016

@xleni děkuji za odpověď 🙂

miska112
18. únor 2016

@eldrag taky děkuji jen se ptam protože znám paní která to miešala s mlékem... A mimču nebylo z toho nic...