Umělé mlíčko Beba. Zajímají mě vaše názory

denousek
23. únor 2008

ahoj maminky ...mam 2 mesicniho chlapečka dokrmuju bebou..kojim ale ne plně prostě mu to nestačí....v porodnici nam už dávali bebu H.A.-prej H.A.davaji vsem a muzu si ted prejit na obyc-kterou uz mam i koupenou....
ale muj syn ma ted posledni dobou zelenou stoličku a jeste k tomu vcera si pčiknul a vsechno z neho vyletelo co snedl...a ted sem tam jeste trosku ublinkne...
ja jsem prave na bebu neslysela nic moc dobreho tak se vas ptam na vase nazory..at vim zda mam prejit na neco jineho a kdyz tak na co...co by jste mi tak poradili??je to normalni zelena stolička??a jestě k tomu pořád rourkujeme...ani nevim jestli by se bez toho vykakal vzdycky mu radsi pomuzu aby nemel trapeni..poradte prosim..moc dekuji

lienka43
28. črc 2009

Lidunka1981 ked sme jedli Bebu tak sme mali taky takovou stolicu...Je to uplne v poriadku.

wsmoulinkaa
28. črc 2009

ahoj a dáváte někdo sunar??? já přešla z nutrilonu na sunar...ale přijde mi že špatně ted spinká!!! 😒 nutr byl dost drahý 😒

mousunek
28. črc 2009

wsmoulinkaa - sunar davame na noc a v pohode, ale mozne to je kvuli te pene

lidunka1981
28. črc 2009

lienka43: tak jsi me uklidnila. dekuji. a jak dlouho jste Bebu davali???

mousunek
28. črc 2009

lidunka1981 - my davame bebu jeste ted kazde rano

lienka43
28. črc 2009

Lidunka1981 davali sme ju asi prvy mesiac a potom jsme presli na Nutrilon Comfort, mali sme problem s prdikmi. Potom som este skusala Bebu sensitive ale pri tej mala hustu stolicu a mala problem vykakat sa, ale vzdy ked sme mali bebu tak farba stolice bola taka ako popisujes..

lidunka1981
29. črc 2009

lienka43: no my jeste k te Bebe 1 koupili Bebu sensitive a v noci ji ju budu davat a uvidime. No a kdyz by to bylo stejne tak bych se vratila asi zpet k Nutrilonu. Je hrozne tezky nez prijde clovek na to co tem nasim milackum vyhovuje. No a co jste nakonec pouzivali za mlicko?? Male ta Beba sensitive nevyhovovala?? Je prece na dobre kakani.

lienka43
29. črc 2009

Lidunka1981 mala tu Bebu sensitive moc dobre neznasala, mala hustu stolicu a robilo problem jej to vytlacit, doktorka nam poradila hermankovy caj na zmekcenie stolice, par dni to islo ale potom som ju prestala trapit a vratili sme sa k Nutrilonu Comfort, ten som davala do 10 mesiaca a potom som presla na normalny Nutrilon a lutovala som ze som to nespravila skor lebo mala ho znasala lepsie ako ten Comfort.
Je pravda ze je problem najst vhodne mliecko pre dieta co ma take problemy s bruskom ako mame my. Mame skoro 11 mesiacov a mala nemoze jest nic co nadyma inak sa v noci nevyspime. Dala som jej jablko a celu noc sme nespali a to nam uz chodi. Som si hovorila ze zacne chodit a bude lepsie a prd.... Kakat kaka dobre ale musim davat pozor co zjeme a dost ju musim obmedzovat ☹

andreahrbacova
20. zář 2009

Ahojky holky,jsme taky na Bebě,kaká tak co druhý třetí den,je to normální?Bříško ho nebolí,a stolička je většinou taky dozelena.Uvažuji přejít na Nutroš,no pořád zavžuji,nevím.
Užíváme bebu premium,jste s touto značkou spokojené?

blahovka.cz
20. zář 2009

Ahoj maminky,malej mela uz bebu premium od porodky formou prikrmu asi po 4 tydnech jsem prisla o MM a je na UM plne,stolicku ma spis zlutozelenou,ale kdyz to obcas doplnim fenyklovym cajem je to hned lepsi,podle moji mudry je BEBA nejlepsi,protoze chutna nejvic detem podobou jako MM,ikdyz bohuzel teda ta cena nic moc,po nutrilonu nejdrazsi,ale iikdyz neni penez na zbyt,UM je to posledni na cem bych malemu setrila 😉

usounek25
20. zář 2009

Ahoj, tak my jsme na UM taky v podstatě od narození. Prvně jsme měli Nutrilon, který nám doporučili v porodce, ale jelikož strašně pěnil a malej z toho měl bolení bříška, tak jsme přešli na Bebu Premium (na doporučení kamošky - dávala ji dceři) a papáme ji dodnes. Cena je sice vysoká, ale když malýmu chutná a nemá po ní žádné problémy, tak proč mu nedopřát. Jinak co se týče kakání, tak my měli problém od té doby co jsme přešli na UM - nemohl se vykakat sám, pouze za pomoci rektální rourky a toto trvalo skoro až do 6. měsíce. Pak jsme začli dávat příkrmy a asi po 14ti dnech začal kadit sám, dnes kaká třeba 3x denně a já jsem šťastná jak blecha po tom co jsme si s tímhle zažili. Jen taková poznámka - když jsme přecházeli z Nutrošu na Bebu, taky jsme měli zelený hovňouse, ale pak se to trochu upravilo, ale není to prý nic blbýho. Pokud se mimi vykaká samo i po třech dnech a nemá žádné obtíže, tak bych to neřešila, po změně mléka můžou být třeba jiné problémy.

jindri
20. zář 2009

Andrea: nevím, jak na normální Bebě, ale na Bebě HA je i napsáno, že zelená stolička je normální. Kojila jsem částečně, takže malá pije Bebu od porodky, kakala obden nebo taky jednou za 3 dny - žádné bolení neměla, to spíš já z toho byla trochu vedle 😅 pak jsme začaly s příkrmy, to jsme poznaly, co je zácpa, ale během 14 dnů se to upravilo. Teď mi kandí i 3x za den.
Já nevím, pokud ti prospívá, je veselý, žádné potíže s vyprazdňováním nemá, tak bych asi zůstala u Beby.

germik
20. zář 2009

ahoj holky, mate niekto skusenosti s prechodom na Bebu Premium 2? Začala som malej dávat 2-ku a mám pocit,že je z toho viac hladná,už po 2 hodinách plače od hladu,čo pri jednotke nebolo ☹ Tak teraz neviem,či je to tým,že je staršia a potrebuje viac mliečka alebo zmenou Beby...A máte skúsenost s Bebou na noc? díky

jindri
21. zář 2009

germik: mě se zdá Beba 2 hustší, výživnější. Zkus schválně porovnat nutriční tabulky na plechovkách...😉 Každopádně malá mi taky začala víc pít, to víš rostou, sílí, potřebují víc hamat 😀 😀 ... a matně si vzpomínám, že v 6 měsících je růstový spurt, ne?

andreahrbacova
21. zář 2009

Holky díky za názory asi zůstaneme u té beby.Potíže nemá,není sice ještě na UM úplně,něco odstříkávám,ale teda zatím nebudeme měnit.

romana29
4. zář 2010

Jsme na Bebě a kakáme denně - na Nutrilonu se nemohla chudinka vykadit.
Jen si teď neuvědomím, jakou Bebu máme - vždycky to přesypu a krabici jsem vyhodila 😀 . Zaujalo mě to Premium - na prdíčky a bolesti bříška hodně trpíme (první syn měl to samé až do dvou let, kapky, nic nepomáhalo 🙄 ), tak bych ji zkusila - jen doufám, že v pondělí nezjistím v lékárně, že tu Premium máme 😀 .

verisek
4. zář 2010

ahoj holky, my davame Bebu sensitive, malej mel problemy s prdikama a toto mu pomohlo, kaka vetsinou obden, nekdy u toho teda rudne jak tlaci a co se tyce barvy tak je zelena.. ale doktorka rikala, ze to je normalni, UM obsahuji vic zeleza, tak zabarvi kakani do zelena
od 6 mesice chci uz prejit na bebu2, nevite jakej je rozdil mezi Beba Pro 2 a Beba Premium 2?
dekuji

romana29
6. zář 2010

Hmm, tak jsem zjistila v lékárně, že to Premium je nově Pro - změnil se název, takže máme od narození tohle a stejně trpíme na prdíky a bolesti bříška jak hrom ☹ .
@verisek myslím, že je to to samé - změnil se název - Pro bylo dřív Premium 🙂 - aspoň paní v naší lékárně to říkala.

frisca22
5. lis 2010

@verisek Ahojky, rozdíl mezi nimi není žádný - Beba Premium změnila název na Beba Pro, vysvětlila mi to lékárnice) Romčo, jestli máte problémy s bříškem, vyzkoušejte Bebu Sensitive. Náš mrňousek se po každém papání kroutil jako had, tak jsem to konzultovala u naší mudry a ta mi doporučila právě Bebu Sensitive, která obsahuje probiotika 🙂 Nám zabrala, takže doporučuju 😉

romana29
5. lis 2010

firsco už se nám to zlepšilo, takže paráda. Jen občas ji bříško bolí - ale je pravdou, že jí pořád dávám do každého krmení Baby calm - nevím, kdy se odvážím je vynechat 🙂

Jak dlouho chcete Bebu používat? Já zvažuju od půl roku zkusit Sunar 😨

gepe
5. srp 2014

Obnovuji diskusi. Jste s ni spokojeny? Konkretne napr. s Pro 3. Diky 🙂

evavit
5. srp 2014

My jsme teda spokojený, 20.7. jsme začli s UM a koupili jsme Nutrilon. Malej ten tejden v noci špatně spinkal a 2noci hodně proplakal. No a to dostával to mlíčko jen na noc a ráno jsem ho kojila. Nutrilon jsme přestali dávat a začal dostávat Bebu pro 3 už i ráno protože už jsem mlíčko neměla. Malej je spokojenej, krásně se mu spinká a když vidí, že mu mlíčko chystáme tak se na něj těší, chutově mi přijde i lepší. Takže jsme hned na netu objednali výhodných 6ks a zůstane´me u Beby 🙂. Malej právě jak plakal kdyý dostával Nutrilon tak to vypadalo, že ho trápí prdyno nebyl prostě spokojenej. Za mě Nutrilon NE! Beba super 🙂