Umělé mlíčko Beba. Zajímají mě vaše názory

denousek
23. únor 2008

ahoj maminky ...mam 2 mesicniho chlapečka dokrmuju bebou..kojim ale ne plně prostě mu to nestačí....v porodnici nam už dávali bebu H.A.-prej H.A.davaji vsem a muzu si ted prejit na obyc-kterou uz mam i koupenou....
ale muj syn ma ted posledni dobou zelenou stoličku a jeste k tomu vcera si pčiknul a vsechno z neho vyletelo co snedl...a ted sem tam jeste trosku ublinkne...
ja jsem prave na bebu neslysela nic moc dobreho tak se vas ptam na vase nazory..at vim zda mam prejit na neco jineho a kdyz tak na co...co by jste mi tak poradili??je to normalni zelena stolička??a jestě k tomu pořád rourkujeme...ani nevim jestli by se bez toho vykakal vzdycky mu radsi pomuzu aby nemel trapeni..poradte prosim..moc dekuji

lilip
19. únor 2009

mam sestrenku v lekarne a nestle ty velke baleni doprodava, uz se budou vyrabet jen ty plechovky

mousunek
19. únor 2009

lilip: jen ty protialergenni nebo je v plechu i ta premium?

evikuu
19. únor 2009

Pouze ty HA budou jen v lechu

evikuu
19. únor 2009

v plechu 😀

lilip
19. únor 2009

mousunek - jee, tak to nevim, ja se ptala jen na ty HA, ale jeste se zeptam.....ale myslim, ze se to tyka jen tech HA

missymici
19. únor 2009

mousunek: Tak už Bebu premium máme pár dní, zlepšilo se to blinkání, ted si ublinkne fakt malilinko,minimálně, někdy ani to ne.Změnila se mu stolička, předtím měl totál zelenou a celkem tuhou a dalo mu kakání dost zabrat.Ted se jen nadýchne,jednou zatlačí a je to venku, barva se změnila na žlutou a je úplně řídka.Myslím, že nám bude víc vyhovovat.Akorát, se mi zdá že má problém s odkrknutím.Někdy si vůbec nekrkne, to ho plácam po zadečku,po zádičkách (prej se tý vzduchové bubliny dostanou líp ven).Vadí to nečemu?Nebo třeba usne někdy tak tvrdě před koncem krmení, že nejde vůbec vzbudit na odkrknutí, tak ho položím na spaníčko.

jitulka1985: vím,že je to normální,ale docela bych brala kdyby to bylo lepší.Už jen proto,že musím dávat pozor jak s ním manipuluju,a dlouhou dobu po jídle s ním nic nedělám.Žádny přebalování,oblékaní,blbnutí,nebo houpaní,... Ale chvalabohu se to s Bebou Premium udělalo a je to mnohem lepší.

mousunek
19. únor 2009

missymic: tak to je dobre ze mu mlicko vyhovuje, my ho mame v podstate od 2tydne a prcek je spokojene miminko 🙂 s tim odrihnutim je to poplacani po zadecku v poradku taky jsem to delala kdyz byl malej a nebo ho hladit od spodu zad nahoru to nam taky pomohlo kolikrat..... Tad uz to zvlada v pohode sam staci zvednout a kolikrat ho nestihnu ani dat na rameno a odrihne. K tomu usnuti pri krmeni Vikous to delal taky tak jsem ho dala na bok nikdy ne na zada a nechala jsem ho spat vetsinou se behem chvilky vzbudil s placem stacilo ho zvednout odrihnul a spal dal.... me takhle usina pri poslednim vecernim krmeni, obcas se vzbudi obcas se prekuli z boku na brisko odrihne a chrni dal... 🙂

missymici
19. únor 2009

mousunek: díkes. Jsem zvědavá jak to s tím mlíčkem pujde dál.A kolik ti papal tohoto mlíčka Viktorek ve 2 měsícich?

mousunek
19. únor 2009

on pil ve 2 mesicich necelych 90ml a vic nechtel ted by mel pit 180ml a stejne to nepije vypije to cele tak 1 denne jinak pije od 100ml do 150ml to vypije vzdycky, ted pije mene protoze je desne zvedavej jak kolem nej pri krmeni nekdo projde nebo udela nejaky zvuk uz kouka co to bylo a kdo kam sel

sisa32
23. únor 2009

Ahoj holky, mám dotaz. Malé dávám Bebu 1 AR a od šestého měsíce jsem chtěla přejít na dvojku, ale zjistila jsem, že jí vůbec nedělají. Jenže malá pořád blinká, tak potřebuji AR mlíčko. Vůbec nevím, čím to nahradit, jiné druhy mlíčka nechce. Nevíte jakou Bebou bych to mohla nahradit?

evikuu
28. únor 2009

Ahoj holky, prodám HA BEBU1 mrkněte na inzeráty. 😀

rrenatkaa
9. kvě 2009

Ahojky, chci se zeptat, kolikrát denně jste po BeBě kakali a jakou barvu a konsistenci měla stolička. Díky

zeez
9. kvě 2009

Ahoj rrenatkaa.
M. mel Bebu HA v porodnici a ja v ni pokracovala az do minuleho tydne. Uz delsi dobu byl neklidny a hladovy treba i po 2 hod. Tak zkousim Nutrilon a je to trochu lepsi(fakt jen trochu-je to maly nenazrano). Po BEBE HA je zelena stolice (je to napsany i na krabici). Je to snad ze zeleza nebo z rozstepany bilkoviny, nevim, ale je to OK. Stolici mel jenom jednou denne (spise ridsi), ale velikosti sloniho lejna, ze to ani plina nepobrala 😀 .

shaula
9. kvě 2009

No my jsme Bebou sice jenom přikrmovali, ale zelenou stolici běžně kluci neměli. Měli ji až poté, co jsme začali dávat železo. Jestli má občas mimi stolici do světlezelena, tak to nevadí, ale tmavě zelená, taková "špenátová", je špatně, pokud ji má takovou, tak to radši zajděte k doktorce.

smajlik
10. kvě 2009

renatkaa: ahojky, my máme Bebu sensitive (pro děti s kolikami atd.), předtím nám malá vydržela nekakat i 20 dní 😲 , a teď jede pravidelně každé ráno, poprvé asi 2 dny po tom co jsme jí začali dávat tu Bebu. Stolici má zelenou, ale je to i psáno na krabici, že je to normální

smajlik
14. čer 2009

můžu se zeptat - pokud chci přejít z Beby sensitive na Bebu 2 Premium, můžu to udělat "nárazově", nebo musím postupovat jednu odměrku nového mlíčka do starého a pak navyšovat ?

mousunek
15. čer 2009

smajlik - ja bych to zkusila zatim stridat nebo zkusit jeden den a uvidis druhy den podle kakani a ublinkavani. Ja davam malymu rano bebu vecer sunar a snasi dobre, tak myslim ze by nemel byt problem. Zalezi na citlivosti mimca

jen bacha beba 2 byla od 4mesice a ted je od 6 mesice 😉

smajlik
15. čer 2009

mousunek: děkuju za radu ... ještě se chci zeptat - ta Beba závisí čistě na věku, nebo už musí mít dítě zvládnuté příkrmy ? Někde píšou až po zavedení masozeleninových příkrmů ...

mousunek
15. čer 2009

smajlik - my ji zavadeli a prikrmy jsme taky jeste nemeli s prikrmama to nema co delat, alespon jsem o tom nidky neslysela, ze by pokracovaci mlicko muselo byt az po zavedeni prikrmu, to je hloupost preci. my jsme tu dvojku zavadeli asi tyden pred pul rokem

shaula
15. čer 2009

Smajlik - souhlas s Mousunkem 😉

smajlik
15. čer 2009

děkuju vám holky 🙂... ona o těch příkrmech píše nějaká doktorka přímo na stránkách Nestlé (Beby), ale mě to právě přišlo divný ... Simonka je rozená 5.1., tak ještě 14 dní počkáme a hurá na nové mlíčko :D

lienka43
15. čer 2009

Ahojte holky, pokracovacie mlieko 2 nie je nutne zavadzat dietatku pokial pribera a dobre prospieva. Mame 9 mesiacov a papame stale 1, a ani to zatial menit nebudem lebo som nasadila 2 a mali sme problem s kakanim. Doktorka mi povedala ze ani konzistencia materskeho mlieka sa nemeni takze nie je potrebne to az tak menit.

mousunek
15. čer 2009

smajlik - jak pise lienka43 na to kakani si davej po zavedeni dvojky obzvlaste pozor to je fakt, kazdopadne pokud nekojis tak kldyz bude problem s kakanim neni problem koupit nejaky jogurt a dat k svacince a nebo syrovou mrkev s hruskou na lzicku

smajlik
15. čer 2009

právě proto, že malá nám sama nekakala (pouze s rektální rourkou) jsme zavedli Bebu sensitive , ale tu doporučují jen do 6 měsíce ... to jsme přikrmovali, teď týden nekojím vůbec, takže se právě v UM tolik nevyznám, myslela jsem že půlrok = zavedení pokračovacího mlíčka

mousunek
16. čer 2009

smajlik - vsak jo mlicko pokracovaci zkus a doktorka na 6mesicni ti stejne poradi pomalu najizdet na prikrmy me rekla dr v pul roce najet na jogurty protoze mel malej problem s kakanim. Jenze kdyz bych mela se vsim cekat az rekne dr tak se nevykadi jeste ted. pokud nekojis zkusila bych pomalu staciky jablickovou mrkvovou hruskovou a pak uz i mixovane ovoce vsak se to stejne budete muset zacit ucit 🙂

petronelie
16. čer 2009

zeez 😀 😀 😀

lienka43
16. čer 2009

Smajlik - kludne davaj tu Bebu tak dlho ako bude potreba, zvlast ked ste mali problem s kakanim. Ja som postupne vyhadzovala mliecka,a teraz papa mliecko len rano a v noci, na svacinu davame jogurt s probiotickou kulturou, obed zeleninka, olovrant ovocie a vecera je kasa, s kasou sme mali problemy ale ujala sa kase Nutrilon.
So zmenou mlieka by som bola opatrna, niekomu to nerobi nic ale my sme mali vzdy problemy....
Nic nie je krajsie ako spokojne dietatko takze nemen mliecko pokial prospievate a nemate problem - ja by som to tak robila....

antiope
4. črc 2009

Ahoj, začala jsem používat Bebu 2 Premium HA k přípravě nemlečných kaší, doteď jsem používala odstříkané mateřské mléko, ale už je ho málo ☹ Syn ale takto připravenou kaši nechce a myslím si, že je to proto, ze Beba HA má hořkou chuť. Nevyzrály jste na to nějak? Mají všechny HA pokračovací mléka hořkou chuť?

mousunek
5. črc 2009

antiope - vzdyt ty kase jsou nasladle tak by to melo alespon trochu prekryt ne?

antiope
5. črc 2009

mousunek - používám rýžovou nemléčnou a ta výraznou chuť sama o sobě nemá, škoda že není větší výběr z nemléčných kaší, dneska zkusím přidat do kaše ovoce snad se na to bude tvářit lépe
ale stejně by mě zajímalo, zda i jiná HA mléka mají hořkou chuť