Umělé mlíčko Beba. Zajímají mě vaše názory

denousek
23. únor 2008

ahoj maminky ...mam 2 mesicniho chlapečka dokrmuju bebou..kojim ale ne plně prostě mu to nestačí....v porodnici nam už dávali bebu H.A.-prej H.A.davaji vsem a muzu si ted prejit na obyc-kterou uz mam i koupenou....
ale muj syn ma ted posledni dobou zelenou stoličku a jeste k tomu vcera si pčiknul a vsechno z neho vyletelo co snedl...a ted sem tam jeste trosku ublinkne...
ja jsem prave na bebu neslysela nic moc dobreho tak se vas ptam na vase nazory..at vim zda mam prejit na neco jineho a kdyz tak na co...co by jste mi tak poradili??je to normalni zelena stolička??a jestě k tomu pořád rourkujeme...ani nevim jestli by se bez toho vykakal vzdycky mu radsi pomuzu aby nemel trapeni..poradte prosim..moc dekuji

kacka79
25. únor 2008

Tak my máme bebu od 6 měs a spokojenost... my po nutrilonu blinkali

gabca1
25. únor 2008

My měli Sunárek a Hami, a obě nás ucpávalo, pak jsem koupila Nutrilon Comfort, měli jsme špatnou stoličku s hlenem, tak teď máme zelenej Nutroš, ten obyčejenej no a je to super. Každýmu vyhovuje něco jinýho, a je potřeba to zkoušet 🙂

valsik
26. únor 2008

Naše holčina bebu od narození nechce. Zkoušela jsem ji několikrát. Kojila jsem sice do 7m, ale neměla jsem moc mlíčka na odstříkání,tak jsem potřebovala nějakou um výživu pro ni, když jsem si šla něco někam zařídit. Nic nechtěla,potvora. Ani Hami, ani nutrilon, prostě nic. Až v 7mi a půl měsíci mi konečně začala pít Sunar (nejdříve jen banánový a teď už pije i ten normální). Neucpává ji to,kaká 3x denně,takže si nestěžuju. 😉

ammalka
26. únor 2008

Já nevím, já odcházela z nem. a už jsem kojila málo a jako příkrm mi říkali jen Nutrilon, tak máme nutrilon. Zkoušeli jsme i Extra a Comfort, jak píše kacka79, nejlepší je nakonec opravdu normální.

denousek
autor
27. únor 2008

taky jsem slysela prave o tom comfrtu ale prisla jsem do tesca a meli tam jen obyc nebo extra tak jsme vzali obyc a pohoda...myslite ze ten extra fakt vic zasyti??ale jen nejak umele a miminko pak nebude pribirat ne... 😕

kometka5
27. únor 2008

Denousek - já osobně kupuju taky normální obyčejný nutrilon (zelený), přemýšlela jsem taky o comfortu, ale když jsem v krámu koukala na kcal, tak tam jsou skoro stejný, takže nevěřím, že to víc zasytí... 😒

janab78
27. únor 2008

Já dávám malé taky Bebu HA a jsme spokojené. Malá baští, přibývá a celou noc krásně prospinká. Je to spokojený mimčo. Moje dr.říkala,že BEBA je to nejlepší. Pokud by ale nevyhovovala, tak lze samozřejmě udělat změnu, ale konzultovala bych to vždy s dr.

kim
27. únor 2008

Denousku, tak tohle jsem právě tenhle týden řešila...jeli jsme od porodky na Nutroši HA, po měsíci jsem přešla na Bebu HA, ale malej začal mít po ní zácpu a kroutil se po jídle, takže jsem přešla po poradě s Dr na ten Comfort, je lehčí do bříška...no a taky mi Dr řekla, že mohu kombinovat během dne Comfort a extra - protože máme jedlíka..ale manžel byl v lékárně a lékárnice mu extra vymluvila a to proto, že od narození jedeme na hypoalerg.mléku(ten comfort má taky složky jako ten HA) a ten extra právě aby zasytil je prý z obyč, kravského mléka, které je upraveno pro mimísky..takže je pak právě větší šance, zadělávat dítku na alergie!!Takže já jsem jen na Comfortu, zatím ještě soudit nemohu, máme 2 den, ale nekroutí se mi už!!!!!

denousek
autor
28. únor 2008

kim no prave ten extra se mi taky nezdal..koupili jsme ten obyc...a h.a. mate od porodky ptz pry v porodce davaji H.A.kazdymu ptz se to dava kdyby byli rodice alergici a oni tam nezkoumaji kdo ma jaky alergie rikala mi to dr tak nevim....no a tak mame ten obyc a nahodou zatim spokojenost.., 😉

kim
28. únor 2008

Deny: jj dávají ho pro jistotu, nebudou zkoumat, kdo je a není alergik, to je jasný...já jen, že alergik jsem, tak proto jiný mlíko než HA nedám!!!!
Tak hlavně, že obyč vyhovuje!!!My dnes poprvé kadili už po Nutroši a teklo to všude, po té Bebě byl fakt trochu zašpuntovanej ☹

denousek
autor
28. únor 2008

😀 no hlavne ze to jde ne...ale neni to porve co slysim ze po bebe nemuzou mimisci kakat,no a uz jsem si to i overila no.....tak preju radostne kakaní 😅

tlapicka
28. únor 2008

denousku, prechazet z mlika na mliko se ma jen v krajnim pripade, natoz ho jen tak stridat a jen tak zkouset... Muze to detem rozhodit traveni a tak, takze doufam, ze vam nutrous sedne a ze u nej zustanete, at zbytecne Vojtu nezatezujes. Jinak ja se pridavam do tabora spokojenych ha bebarek. Ale co vim, tak si maminky asi nejvc chvali sunar 🙂

kristynaw
1. bře 2008

jeste ,ze jste tuhle diskusi zalozili.moje sestra kvuli praksum nemuze kojit.dite mela na teto UM. starsne ji mala plakala bolesti,i kdyz jsem volala mamce(maka pomahala hlidat) tak jsme si nemohli poradne pokecat(ziju v USA0protoze mala strasne brecela.az jsem si rikala,ze to neni normalni.pry takhle breci cely dny. pak jsem si precetla tuhle diskusi. mamky jsem se zeptala,co ma za UM a jestli jeste porad takhle silene place.ze pry jo,a vypozorovali,ze je to vzdy 20minut po papani.tak jsem ji rekla,ze to bude ono,at koupi nutrilon a co jsem tu cetla. bebe vyhodili,pouzivaji nutrilon,mala prestala mit bolesti ,prestala tak silene cele dny plakat a dokonce zacla sama prdet,coz s bebou nedelala...
takze je to opravdu o miminku,ale diky denousku,pomohla jsi moji neteri,diky teto diskusi🙂

denousek
autor
2. bře 2008

jeee 😵 kristy tak to me ted fak mooocc potesilo....jeste ze tak....tak ze malou mocc zdravim konecne neco poradyho do briska co.....tak at se dari...
jinak nam uz je po nutrosu taky fajn..takze jsme spokojeni
moc me potesi kdyz oje zalozene diskuse taky nekoho zajimaji a jeste vic kdyz nekomu pomohou 😵

jitka83
3. bře 2008

Ahoj denousek, já jsem po čtyřech týdnech přestala plně kojit a měla sem Hami. To má podobné složení jako Nutrilon. Dokud sem ještě k tomu kojila, tak to šlo, ale jak sem přestala kojit, tak bylo zle. Malej mi pořád blinkal, brečel a kadil. Tak mi mudr poradila Bebu a úplně se to změnilo. Malej byl klidnej a ani prdíky ho tak netrápili. Každý děcko má hold jiný žaludek a tak i snese něco jiného.
A sama si to zjistila, jak teď čtu. Tak super. 🙂

majka07
25. bře 2008

my jsme byli na Nutroši, ale měli jsme prblémy a přešli na bebu a v pohodě, třeba kámoška to má zase opačně 🙂

maly_strom
12. kvě 2008

holky jaký byl přechod z beby HA1 na bebu HA2? Nebolelo je bříško a co kakání? A přijali to hned nebo ze začátku to nechtěly? Příkrmy ještě nedáváme, malé zatím mlíko stačí, a i doktorka mi říkala, že zatím není nutné najíždět na příkrmy. Ale už pro jistotu sonduji, jak to u beby je. Díky🙂
Holky kolik vám vypili malí mlíka v 5měsíci+1 týden? Malá pije 6x denně a dává tak cca. 750 ml. čaj moc nechce, plive ho, tak se bojím jestli jí pak budou stačit tekutiny, když se u té 2 snižuje dávkování 😒

lendy1
12. kvě 2008

malystrom, dávkování je stejné: na 30ml 1 odměrku 😉
u nás trošku problém byl, ale jen týden, pak to přešlo a vrátilo se to do starých kolejí - prostě si zvyknul.
750ml je tak akorát, když čaj nechce, tak ji ho nenuť, asi ho nepotřebuje, kdyby měla žízeň, tak si dá. Nebo zkus různé čajíky, ředěné šťávy nebo obyč. koj. vodu. My jsme na UM od narození a čaj chtěl až někdy kolem 8.měsíce, dřív jsem do něj horko těžko něco dostávala lžičkou, když měl potíže se zácpou 😒

agatka77
13. kvě 2008

Denousek:my papame nutrilon comfort,malej mel koliky,prdiky a nemohl se vykakat a s timhle je to mnohem lepsi.a dost blinka,takze davam do mlicka nutriton a po nem vetsinou neblinka vubec.vcera jsem ho zkusila nedat,jestli se to nahodou uz samo neupravilo a teklo to z nej silene,hlavne kdyz kope nozickama

missymici
17. únor 2009

ahoj, já malému od 1 týdne věku dávam Bebu Ha, včera jsem přešla na Bebu premium.Asi moc velký rozdíl mezi nimi nebude, nevím přesně. Neměli jste někdo Bebu Premium? No a po Bebě Ha, klučina blinká, nic hrozného, akorát s nim nemůžu pohnout půl hodky pokrmení protože se hned vyblije.Jindy zas blinkne i 2 hodky po krmení. Blinká i po tyhle bebě, tak nevím. Poradte někdo?

mousunek
17. únor 2009

missymici : Ahojik my máme BEBU premium v podstatě od prvního dne co jsme přišli z porodnice, tam mu davali nutrilon, ze začátku po ní ublinkával a teď jen když málo odříhne tak občas ublinkne a nebo když si strká ruce a hračky do pusinky, tak se mu trošku vrátí, ale na BEBU nedám dopustit doporučuju. Občas se to stane že mimča ublinknou i po delší době, nemají ještě vyvinutou "záklopku"

jitulka1985
18. únor 2009

Ahoj, my dáváme Bebu Ha asi od 3. týdne a vyhovuje nám, malej kaká v pohodě, sice fakt zeleně, ale to je normální, píšou to i na té krabičce, že prostě Beba obsahuje víc železa a po ní tedy je pak zelená stolice.
Ted už dáváme Bebu 2 HA a jsme spokojený.Tak každému určitě vyhovuje něco jiného 😉 jestli vám Nutrilon dělá dobře, tak to je fajn 😉

jitulka1985
18. únor 2009

Missymici jestli ti malej neblinká nějak hodně moc, tak je to normální.Kubíkovi bude půl roku a někdy ještě taky trošičku ublinkne.

mousunek
18. únor 2009

jitulka1985: od kolika je BEBA 2 HA mesicu? oni bebu 2 premium posunuli z dokoncenych 4 mesicu na dokoncenych 6... a kolik stoji to velke baleni? tu normaln ted vsude zdrazili na 311,- a vice a to jsem ji kupovala za 289,-

jitulka1985
18. únor 2009

Mousunek ta Beba 2 HA je od ukončeného 6. měsíce, my jí dáváme ale už týden, i když ještě 6. měsíc ukončený nemá, ale ta 1 už mu vůbec nestačila.A taky se mi zdá, že byla dřív od ukončeného 4. měsíce, takže to asi taky posunuli 😕
Jinak já kupuju 400g balení, v těch "plechovkách", protože to velký balení tady nikde neseženu, ale chystám se že se mrknu na net a objednám ve velkým.Máte někdo vyzkoušené nějaké stránky ze kterých jde levněji objednat Beba?

sonik05
18. únor 2009

Ahoj holky, my sice BEBu nedáváme, ale jak tu někdo vychvaluje Nutrilon, tak je opravdu vidět, jak je každé mimčo jiné. Nám absolutně nesednul a ani Nutrilon Comfort nám nepomohl v kakání. Já dávám Baby Lactum (takové velké plechovky) - dá se koupit v DM drogerii, nebo v lékárnách.
Jinak mě malá ublinkávala každou chvíli, teď už se to lepší. Pro blinkací miminka se doporučuje dávat UM s názvem A.R., ale já ho nedávala. Prostě malá nosila neustále bryndák, abych jí nemusela 10x denně převlékat. I teď občas ublinkne, ale je to už lepší.
Jo a po Nutrilonu když už kakala, tak taky zeleně a to u stávajícího mlíka neznám. Taky začala kakat každý den a posléze i několikrát za den - to , když jsem přešla na č.2, kde jsou i probiotika a prebiotika.

mousunek
18. únor 2009

jitulka1985: Na bebu odkaz na netu nemam, ale mam odkaz na levne pleny kdyz budete mit nekdo zajem ja koupila 3baliky tak mam doma ted 300ks plen 🙂

http://www.eva.cz/oddeleni/drogerie-detske-plen...

fakt se to vyplati spis nez cekat nedke na nejakou akci a taky se vyplati vzit vic baleni aby melo cenu platit postovnektere mi vyslo u 3 baliku na 30,-/1balik u objednani jendoho je to 70,-/balik

evikuu
18. únor 2009

Velkoobchod Evu můžu určitě doporučit 😀
Jinak jitu-velkou HA bebu už neseženeš, je pouze v plechu 😖 u nás v lékárně mají poslední jednu krabku-doprodej a je stejně drahá na přepočet jako ta v plechu 😠 potvory

Jinak já mám již požehnání od. doktora na přechod na jiné mlíčko pokud chceme-protože už dávám příkrmy.Vybrali jsme Hero a můžu říct-kakáme žlutě -často-a nic nás netrápí.A to máme zatím jen 1 + to střídám s HA bebou než jí doděláme sonik05 spokojenost i u nás.Ještě že toto mlíčko nemá reklamu jinak by jsme se nedoplatily, cena 800g okolo 320kč je velice slušná-na to jaké má složení 😀

jitulka1985
19. únor 2009

Holky díky za odkazy.Ty plínky jsou taky slušný teda.
Soni my ted jak jsme přešli na Bebu 2 tak taky kaká několikrát denně a někdy i žluto-zeleně, už to není takový ten "špenát" 😀 😅
Evi ty krabice fakt už nedělají co??? 😕 Já je sháněla všude možně a prd 😝 Přitom to větší balení se fakt vyplatí víc, ta plechovka je hned pryč 😠