Umělé mlíčko - dáváte navíc vodu nebo čaj?

plumka88
5. čer 2019

Holky mám dotaz zda v těch vedrech při UM dáváté mezi jednotlivými jídly vodu nebo čaj nebo stačí UM?Prvního syna jsem kojila, tak jsem to neřešila, ale s tím umělým mlékem si nejsme jistá....Děkuji

plumka88
autor
5. čer 2019

Malý má 6týdnů

paja_
5. čer 2019

Já malou kojila necelý dva měsíce, ale jakmile jsme byli na um, dávala jsem vodu čaj na střídačku. Malá nebyla nějak vybíravá. 🙂

miba10
5. čer 2019

U obou dětí stridame čaj a vodu. Dcera 18 měsíců syn 4 a půl týdne

bayt
5. čer 2019

@plumka88 Dítě nepotřebuje nic kromě mlíka.

syrinxka
5. čer 2019

@plumka88 u dcery jsem nedávala,byla jen na UM a dodnes mi nepije žádné čaje. Teď u syna dávám hermankovy nebo fenyklovy čaj na prdiky a chutná mu. Nevypije toho ale moc, tak si myslim tím nic nezkazim. Obzvlášť jak jsou teď ty vedra.

krista25
5. čer 2019

Dáváme fenyklovy čaj😊když je miminko na UM má se podávat další tekutina😊

petrazelhoty
5. čer 2019

@plumka88 pouze UM, vodu a caj az s prvnima prikrmama

gruyerre
5. čer 2019

@plumka88 k umělýmu mléku bych rozhodně dávala vodu nebo čaj, dávala jsem ve velkých vedrech i mezi kojeními

katerina97
6. čer 2019

@krista25 Také dáváme fenyklový, jen se chci zeptat, malá má 3 měsíce je taky na UM, ale když kupuji čaje, je tam psáno po lžičkách, třeba max. 2 do týdne. Kupujete nějaký speciální čaj, nebo prostě dáváte každý den? Děkuji za radu. 🙂

krista25
6. čer 2019

@katerina97 kupuji detsi fenyklovy v lékárně od 1 týdne života a ještě ho stridam s čajem na boleve bříško😊když jsme začínali s čajem tak jsem to sledovala. Ale teď už jak začalo být teplo natož tyhle vedra má to normálně ve velké lahvičce a když má žízeň dám mu v klidu napit 😊Me doktorka řekla že když mu chutná a má žízeň ať si dá😊pokud normálně pribira tak v tom nevidím žádný problém. 😊

katerina97
6. čer 2019

@krista25 Děkuji🙂

petulejan
6. čer 2019

@bayt není pravda. Pokud se dává UM tak se v době veder přidává voda nebo čaj.

fouskovi
6. čer 2019

Určitě dávám v tělech vedrech čaj jinak by mléko chtěl snad cohodinu

bayt
6. čer 2019

@petulejan nechce se mi tu rozjíždět velkou diskuzi, najdi si nějaká doporučení...dítě jako kojenec a jako každý savec má mléko na pití i na jídlo a to je dostatečné (v přírodě mláďata taky nedostávají vodu a čaj) - pokud mléko neomezuješ, ale dáváš na požádání dítěte, tak si řekne, jak má žízeň...a ano, syn ve vedrech samozřejmě pije co hodinu mléko

fouskovi
6. čer 2019

@bayt i umělé mlíčko

bayt
6. čer 2019

@fouskovi umělé mléko je co možno nejdokonalejší náhrada mateřského mléka...funguje to stejně

simirek1
6. čer 2019

Já jsem podávala kojeneckou vodu, ta dostateřně nahradí tekutiny 👍👍👍

fouskovi
6. čer 2019

@bayt ale je hutnejsi než mateřské a musí se dodržovat časový interval mezi mleky

bayt
6. čer 2019

@fouskovi je v něm stejné procento vody a interval být určitě nemusí, proč?

fouskovi
6. čer 2019

@bayt protože je hutnejsi a musí nejdřív ztravit jednu dávku a pak může další

bayt
6. čer 2019

@fouskovi proč by musel nejdřív strávit jednu dávku?

merope
6. čer 2019

@bayt Nemusí, ale pokud má citlivější trávení, víc ho z toho bude bolet bříško.

bayt
6. čer 2019

@merope Proč by ho mělo bolet břicho? Tedy pokud se nepřejí. Takový ten mýtus o nějakém míchání staré a nové potravy je docela překonaný.

fouskovi
6. čer 2019

@bayt tak si zkus dát například každou hodinu omáčku a knedlík tak to maji děti na UMpro ne je to jak omáčka s knedlíkem

merope
6. čer 2019

@bayt Tak asi mám staromódní doktorku.

bayt
6. čer 2019

@merope Já taky :D

@fouskovi Hele dělej to, jak uznáš za vhodné. Jen ti říkám, že tekutin je dost i v UM, je to skoro z 90 % jen voda (přesně okolo 85-89 %). Přirovnávat to ke knedlíku, to nevím, kde si vzala. Určitě je MM lépe stravitelné, ale to neznamená, že by měly malé děti pít čaje. To je ještě víc nepřirozené....