Umělé mlíčko. Jaké mají mimča intervaly mezi dávkami?

elzik
9. únor 2010

Maminky, zajímalo by mne, jak dlouhé mají vaše miminka intervaly mezi jednotlivými dávkami UM. Náš malý má 4měsíce, UM podáváme jen ráno a večer, jinak kojíme. Ptám se právě proto, že náš malý by měl dle doporučení na obale pít 5x180ML UM (pokud by byl jen na UM), to vychází zhruba co 4 hodiny a v noci jen 1x. On ale vydrží max. 3 hodinky a pak už se hlásí. Mám strach z toho, že pokud přestaneme kojit a bude plně na UM, takže mu ta dávka nebude stačit?
Vydrží vaše děti tak dlouhou? A budí se v noci na UM, nebo spí celou noc?

kocule
9. únor 2010

Elzíku, v noci taky krmíme. Většiou večeříme kolem 19-20 h, pak se baští v cca 0:50 a pak kolem 5 h ráno. Jenže třeba zrovna dnes mi večer moc nespapali, takže jsme krmili po 4 h, tj. dvakrát za noc a brzo ráno. Přes den jíme po 3 h, nenechám je umřít hlady. Dávky absolutně neřeším, malý mi přes den jí kolem 150 ml i míň, malá tak 120 ml.V noci si ale lupou klidně i 180 ml a 150 ml. Krabicí se neřiď, neznám nikoho, komu by to dávkování vyhovovalo. 😝

beruska24.9.
9. únor 2010

elzik - my to máme momentálně na střídačku - kojení, flaška, kojení..... jí přibližně každé 3 h. (po kojení i po 2,5 h., po flašce i 3,5 h.) a to jak ve dne, tak v noci. Zpočítala jsem kolikrát jí za 24 h. a denní dávku UM rozpočítala. Večer jsem dávala o něco vyšší dávku, ale pokaždé blinkání, tak jsem to snížila a v poho.

momin
9. únor 2010

Elzik maly ze zacatku papal i co 2,5 hodky..
nemuzes se ridit podle tabulek ale podle potreb prcka... 😉
Danik papal do 6 mesicu v noci 2x.... A pak do 8 mesicu jednou.... Ted uz prospi celou noc...

jajina.c
9. únor 2010

elzik: Já mam malého od úplného začátku na UM, mlíčko se ztratilo kvůli chřipce před a po porodu. Podle tabulky se neřiď. Řiď se podle potřeby miminka. Jen se říká, že by se UM měla podávat aspoň s 2,5 hodinovým odstupem, kvůli trávení. Ale také jsme kolikrát dávali po 2 hodinách a nic se nestalo, máme totiž malého " žrouta " 😀 .

germik
9. únor 2010

tiež sme dávali UM tak po 2 alebo 2,5 hoďke, vraví sa že je to kvoli tomu aby sa mliečko dokázalo strávit. Takže sa toho neboj a dávku mu daj takú akú spapá, neriad sa tabulkami. Ono sa tie dávky aj tak budú menit časom /teda aspon u nás/. Štyri hodiny medzi UM mi prídu dost, to by mi malá asi tažko vydržala 😀

beruska24.9.
9. únor 2010

Měla jsem strach, abych nepřekrmovala, ale vidím, že to záleží víc na mimi. Teď vytáhla 1 prso (druhé bylo prázdné, tak ho nechtěla) a na to vyzunkla 90 ml s flašky. Tak nevím, zda těch 120 ml co dávám není málo 😕 Ale 150 ml zase blinkala 😖

jud
12. únor 2010

Ahojte maminky, my jsme se předčasně narodili a mě se nedařilo plně kojit. Už v porodici mi dali UM a nastavili režim krmení po třech hodinách. Dávám malému prso a pak dokrm. Musím říct, že mě i jemu tento režim vyhovuje. Sestřičky říkaly, že půl hodiny sem tam je ok. 😉
Jestli si to chceš nějak spočítat tak vzorec je: mezi 120 - 180*váha mimi v kg/počet dávek. Např. 180*2,7/8=60. Ale souhlasím, že každé mimi je individuální a každá maminka si to musí s miminkem vyladit sama 😎

crca
13. únor 2010

My jsme na UM mléku od narození a abych pravdu řekla,nikdy jsme nevytáhli 180ml a to už nám je 9,5 měsíce,teď teda máme příkrmy,ale když jim byli ty 4 měsíce,tak holka mě pila i jen 100ml-120ml max.Přibírali pěkně,prospívali,tak jsem to neřešila 😀 Za to,teď si to asi holka vynahrazuje a to je pořád jak nudle 😀

beruska24.9.
13. únor 2010

Tak to mi po 14 dnech kombinování kojení a flašky s UM (střídáme, nekombinujeme při jednom krmení) už jsme na dávce 150 ml (ve 4,5 m.) a to jí také 7x někdy i 8x za 24 h. (stejně ve dne jako v noci).

usounek25
13. únor 2010

taky jsme na UM skoro od narození. Malej nikdy nepil dávky, který měl pít dle krabice od mlíka. Teď je nám skoro 13 měsíců, mlíko pije už jen ráno, večer a někdy v noci a vypije max. 180 ml a to už by měl dávno mít víc. Ze začátku jsem dávali po 2 hodinách, pak zhruba po 3 - 3,5 a dodnes papá zhruba po těch 3 hodinách, ale to už má příkrmy atd. Jo a mezitím to ještě prokládá kukuřičnýma křupkama atd., prostě malej žroutek 😅 .

elzik
autor
13. únor 2010

Tak to já mám doma otesánka 😀 Malý měl teďka čtyři měsíce a ráno a večer před spaním vypije 180ml a to ho někdy musím ještě dokojit. Jinak v noci a přes den kojím zhruba co 1,5-2 hodinky. Váží 6850g a má 65 cm. Takže kus chlapíka 😀