Úprava nočního krmení umělým mlékem v noci na jedno?

hedyna
14. led 2009

Ahoj,
vcera jsem byla u dr. a mame upravit nocni krmeni. Mam 7tydnu kluka - vcera mel 5,5kg a 59 cm. Od narozeni jsme na UM, ze zacatku jsem odstrikavala, ale mela jsem jenom 80ml za cely den - nevytvorilo se me mleko.

Jime po 3 hodinach, 120ml Nutrilonu 1, vecer dostane ve 20 a spi do 2 a pak uz se budi po 3 hodinach a to se zda nasi pani dr., ze uz by mohl vydrzet v noci nejist.
Me se to nejak nezda, ze je jeste maly aby vydrzel nejist celou noc.
Jinak davame cajik, ale ten si cucne mezi kojenim jenom malinko kdyz nemuze zaspat.

Podle tabulek na Nutrilonu jsme v dalsi vahove kategorii 150ml - 5xdenne. Rano jsem mu dala v 6:45 150ml a ted je po 10 a jeci me hlady, takze mu asi pujdu udelat jidlo - ale asi jenom 120, protoze zatim to nevypada, ze bysme jedli po vice hodinach nez po 3.
Diky za radu

andyalukasek2008
14. led 2009

Ahoj, co to máš za Dr.? V 7-mi týdnech má vydržet v noci nejíst??? My byli na UM také od počátku a mělu jsme rytmus zhruba jako ty, je to dle mne úplně normální... Taky se pak již budil co 3hod. Jen jsem taky uvažovala, jak dávkovat Nutrilon, neb jsme také váhově nespadali do kategorie věku... Když jsem dávala dle váhy, malý moc přibíral, tudíž jsme se dohodli s panem doktorem, že budeme dávat dle věku a radeěji vícekrát, myslím, že jsem byla v plusu o 1 dávku než je napsáno v návodu, neb malý měl období kdy fakt hodně rostl a pak se to srovnalo... Nyní papá tabulkově a to již pekně dlouho... Ale těch 150ml v 7-mi týdnech mi přijde moc ☹ . Uvidíš, ale nic si z toho nedělej, že Ti nespí celou noc, to je opravdu úplně normální, i s UM... My spíme celou noc cca od 4,5 měs až... A to taky někdy má malý období, kdy se vzbudí na 1 krmení a pak ho to zase přejde...

radka.m.
14. led 2009

hedyna-nějak tomu nerozumím,píšeš,že jste na um,ale zároven píšeš,že mezi kojením dáváš čaj?jinak v 7 týdnech nemůže tvá doktorka chtít,aby jste prospali celou noc.jsou děti,které prospí celou noc od narození,ale jsou děti,které mají potřebu v noci jíst.všude se píše,že od půl roku,když už jsou příkrmy,tak dítě nemůže mít v noci hlad,to pak už je zlozvyk,ale na to máte ještě času dost.

hedyna
autor
14. led 2009

Radko, upsala jsem se nekojim🙂

zapletalovi22.3.
14. led 2009

hedyna: to taky nechápu. Taky jsme bojovali s tou tabulkou na nutrosi a nakonec jsem se na to vyflakla. U nas to vypada tak, ze pres den porad pije co 3 - 3,5 hod 120 ml ( vic do ni nenacvakam ani omylem ) a vecer ji takto: po koupani v 19 hod, potom ve 22:00 a pak chni do 5 do rana. V 5 vypije 120 a chrni do 7 hod.
Kdyz bylo male 7 tydnu, tak se budila uplne stejne jako Tvuj klucik a dr. ji jeste chvalila, jak krasne v noci spi. 😨

hedyna
autor
14. led 2009

andy diky za radu, me se totiz taky tech 150 zda moc. Ted jsem dala 120 a uz spinkame - ale jak dlouho to nevim🙂 Jak spinkal tvuj drobek pres den?

andyalukasek2008
14. led 2009

hedyno, v tech cca 7-mi tydnech jeste skoro porad... Ale dost se budil, neb byla zrovna desna horka... A spinkal pres den v kocarku, s tim jsme bojovali do cca 4-5 mes, prtoze jsem desne moc rada drndala a bylo pocasi, zvykl si tak 🙂... Spal v nem i 3-4hod kdyz uz pak nebyla horka... Pak treba vydrzel hodku vzhuru... Jo a jedli jsme taky i co 3 hod...

hedyna
autor
14. led 2009

Andy ty prochazky s kocarkem zavidim - my moc nechodime ven, jak jsou ted mrazy a je hnusne ale uz se tesim na jaro. Diky za podporu s krmenim. Jak clovek nevi co a jak tak je bezradny - zlaty Modry konik 😉

petyna
14. led 2009

Ahoj holky, taky jsme pili Nutrilon a malej lábal jako blázen. Sama jsem se ptala doktorky, jestli je to normální. Říkala mi, ať mu dám kolik chce, že to asi potřebuje. No nicméně se mi prostě zdálo, že ho ten Nutroš nenasytí. Koupila jsem namísto toho Bebu a v pohodě. Začal pít i míň a víc vydržel. 🙂 Pijem ji to teď a chutná 😀

jerika
14. led 2009

Hedyna tak my sme na tom boli rovnako a tiez vzdy jedol podla davkovania vyssiu kategoriu a ked udavali ze ma jest 5X on aj tak jedol 6X. Radsej mu davaj mensie davky a viac krat my sme maleho do 3 mesiacov v noci budili co 4 hodiny len sme ho posimrali, napapal sa a hajal dalej od konca 3 mesiaca nam prespi celu noc pokial ho neboli brusko. Myslim si ze to nieje chyby. Dieta si vezme kolko potrebuje. Nas maly ma 8 a pol mesiaca ma 11kg. Je velky dlhy ale ani tie kg mu nebrania a uz teraz nam pomalicky capka. Neboj sa toho 7tt dietatu nevysvetlis ze bude papat az za hodinu.

jerika
14. led 2009

hedyna a cajik moc nedavaj nasho maleho pocase zacal zapekat a do pol roka by malo dita pit len prevarenu dojcensku vodu. Nas maly ju miloval do mesiaca teraz uz ani pocut len cajik. 😀

katarinkad
14. led 2009

Hedyna,
my tiez papame Nutrilon od narodenia. No urcite take male dieta este neprespi celu noc bez toho aby sa napapalo. Je to somarina. 😉
My sme sa riadili vekom v tej tabulke na Nutrilone. Maly nam papal od zaciatku kazde 2 hodiny, aj v noci. Az ked mal asi 2,5 mesiaca zacal papat viac - t.j. 150 ml kazde 4 hodky. Takto papame doteraz. V noci vydrzi obcas aj dlhsie, niekedy 5,5 hod., niekedy 6 hod. ale to fakt iba niekedy. Vacsinou sa budi presne po 4 hodinach a je hladny. 😵

katarinkad
14. led 2009

My cajik davame od zaciatku. Medzi jedlami vypije nas maly pocas dna 100ml. 😉

melounek75
14. led 2009

Ahoj Hedyna, taky se přidávám k názoru, že, když se ti budí 7tt dítě v noci po 3 hodinách na jídlo, tak je to přímo tabulkový. Já mám syna na UM od 1 měsíce, budil se taky po 3 hodinách a přes den chtěl tak po 2 hodinách, ale potom jsem se přečetla několik názorů taky na MK, že Nutrilon je hladový, tak jsem v jeho 3 měsících přešla na Sunar a okamžitě během jednoho dne mi vydržel 4 hodiny přes den a v noci spí od 20.00 do 6.00 a to mu dávám najíst, ne že by měl hlad a začal pobrekávat, ale že vím, že už 4 nebo 4,5 hodiny nejedl, tak mu dám najíst. Jo, ještě jsem zkoušela ten Nutrilon Extra sitící, ale žádný efekt jsem neviděla.

melounek75
14. led 2009

božínku 😲 oprava - sytící, no je vidět, že jsem na mateřské opravdu dlouho!!!

hankky
14. led 2009

Ahojte, precitala som len prvyh par prispevkov...my tiez od zaciatku papame UM...zacali sme bebou, presli nutrilonom a teraz sme na humane - bolelo ju brusko tak nam lekarka na gastre predpisala humanu. Vsetko papame hypoalergenne. Chvilku som jej davala nutrilon extra, nie HA. Mne sa zda ze nutrilon jej najviac vyhovuje co sa tyka bolenia bruska. Ale co sa tyka zasytenia tak myslim ze pri nutrilone papala castejsie.
No k veci, tabulky sa skoro vobec nedrzime. Zacali sme bebou a tam bolo napisane ine davkovanie ako je na nutrilone a tusim sa nieco lisi aj na humane. Teraz papa 150ml....asi raz alebo dvakrat do dna sa stane ze sa napapa a este je hladna tak jej spravim este 60 ml ale to malokedy dopije cele. A stavalo sa velmi casto ze bola hladna uz po 2 hodinach, nie po troch tak som jej dala castejsie. Ona si to aj upravovala sama, lebo ak vypila v jednom krmeni viac, v dalsom menej ako 150ml...ak jedla po 2 hodinach, dalsie krmenie bolo napr. az po 4 hod. No a posledne dva tyzdne mame rezim ze sa napapa vecer o 19 po kupani (od 17 nespi, tak do kupania jej davam pit cajik) zaspi okolo 20 no a zobudi sa az okolo 4 rano. Takze mozem povedat ze prespi skoro celu noc. Ak sa o 19 malo napapa tak sa zvykne zobudit okolo 1 rano. Uz sa stalo ze prespala 8 - 9 hodin v noci.

zuza.m
14. led 2009

moj maly ma skoro 5mes.a stale mi neprespi celu noc.budi sa každe 3hodky vypije svojich 120ml a čo narobim.ked nedam tak plačka tiež by ma zaujimali nejake rady.ale myslim že ak neprespi celu noc 7týž.drobček že je to v norme.

romi73
14. led 2009

ahoj, mám 7 týdenní Danielku (4100 g) a taky jsme začali s Nutrilonem - zatím jenom dokrmovat. Hlavně na noc. Včera večer na noc vypila tak 60 ml (po kojení - to jí evidentně nestačilo, tak dostala dokrm) a ještě než to dopila, šlo to celý ven - musela jsem jí znova vykoupat a sebe převlíct. Pak spokojeně usnula a spala až do půl čtvrtý. Setkali jste se s tím někdy? Mohlo to být tím, že to vypila rychle skoro na ex? Tak dnes dostává z dudlíku s menší dírkou, ale přes den jí stačí málo, na dokrm tak 20-40. Dneska neblinká. Jinak po Bebe mi blinkala třeba ihodinu po krmení, tak máme Nutrilon AR a ten je v pohodě, teda krom té včerejší epizody 🙂

hankky
14. led 2009

ahoj romi, pred vianocami sa nam to stavalo pravidelne raz denne cely tyzden. Tak do hodiny po krmeni to cele prudom vyvracala, vacsinou vsak potom bola hladna tak o polhodinu si pytala znova, napapala sa a bolo dobre. Tiez sme vtedy papali nutrilon. Neviem preco sa jej to stavalo ale preslo to samo. Vravela som to aj lekarke na gastre ale nepovedala na to nic...

majdzy666
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andy80
14. led 2009

hedyna: obě moje děti jsou na UM, syn od narození, dcera od 6ti týdnů, je pravda, že od 6ti týdnů mi obě děti spí celou noc, ale bylo to tak, že jsme krmili v 23:00 a pak 5:00 což je 6 hodin. Tvůj malý spí od 20:00 do 2:00 což je taky 6 hodin. Myslím, že pro takhle malé mimi je 6 hodin v noci naprosto super. Jsou děti i na UM co se budí po 3 hodinách ve dne v noci. Jinak opravdu celou noc od 19:00 do 7:00 mě začali obě děti spávat od třetího měsíce. Myslím, že tvá doktorka je divná, aby u takhle malého miminka chtěla, aby vydržel bez jídla déle než 6 hodin.

loveforever
14. led 2009

Ahojte... tak tu som sa nasla aj ja... koli tomu,ze sa nam nedostavilo mliecko sme aj my na Nutrilone od narodenia..maly ma takmer 7tyzdnov.a co sa tyka toho spania v noci..prve 2tyzdne ked sme mali Nutrilon HA,tak sa budil strasne casto,niekedy aj kazdu hodinu... teraz mame Nutrilon Allergy care,nieje to o nic sytejsie mlieko ale v noci sa budi takmer presne kazde 3hodiny.. tak neviem ci si potreboval len zvyknut na akysi rezim...a cez den tiez castejsie papa...a co sa tyka mnozstva tak papa dost, vcera poobede mi vypil 190!!! inac pije 140,takmer kazde krmenie..a cez den spinka len poobede...

hedyna
autor
14. led 2009

Jak pisete o tom zvraceni - tak my jsme si taky neumeli ze zacatku odrihnout a pak to slo ven treba za hodinku a s krikem jak ho bolelo brisko. Ted maleho davam odrihnout v pozici "pejska" dle pani kiedronove - sedim na sedacce, jednu nohu voc pokrcim a jak je vyvysena tak na ni polozim maleho na brisko, takze mu hlavicka lezi na stehne vyvysene nohy a rihame o 106.

My jsme taky zkouseli Nutrilon Extra, ale budil se stejne po 3 hodinach a jeste s krikem nemohl se vyprdikovat - tak jsem ho po 2 dnech prestala davat a jsme na normalnim.

Mam jeste otazku - koukala jsem se na HAMI - je od stejne firmy Nutricia (www.nutricia.cz) jako Nutrilon a je tam naprosto stejne slozeni jako u nutrilonu. Nezkouseli jste to nekdo? HAMI je totiz o neco levnejsi 😉

andy80
14. led 2009

ahojky, jj Hami má stejné složení. Já dávala Hami, ale až dvojku, protože jsem taky pak dávala Nutrilon Extra. Ale trvalo to týden, než si na něj zvykla a jedla za dýl.

melounek75
14. led 2009

Čau, HAMI jsem nezkoušela, ale když jsem pročítala diskusi ohledně UM, tak si to tam holky hodně chválily, zkus se na to podívat, jmenuje se to myslím Jaké UM je nejlepší, nebo tak nějak.
Kiedroňovou mám taky nastudovanou, nám prcek taky špatně odříhává, ale u nás zase funguje splehlivě tygřík, nejdřív ho musím dát normálně na stojáka, pak tygřík tak na minutku a pak na stojáka a to je vždycky řacha, kdybych tu knížku nečetla, tak nevím, nevím.
Ještě k tomu zvracení - z porodnice jsme šli s Bebou, to nezvracel, ale ani nekadil, pak jsme měli Nutrilon, to kadil každý den, ale zase zvracel a měl hlad a teď na Sunaru nezvrací a kadí obden, což je myslím v normálu, holt každý dítě je prostě jiný a musí se zkoušet co mu sedne.

katarinkad
14. led 2009

maminky, prosim vas tie co ste prechadzali z jedneho mliecka na ine, ako ste to robili?
Ja by som chcela skusit davat malemu ine mliecko, kedze doteraz papal Nutrilon HA /je to drahe jak slak 😀 /, len neviem ci to mam proste zo dna na den zacat mu davat ine, alebo nejako postupne striedat s Nutrilonom aby si na to pomaly zvykol.
Poradte prosim.

kiwuska
14. led 2009

ahoj katarinka, neviem ti sice poradit, lebo my sme mliecka nemenili, ale mi padol d oka tvoj nick este z "moja svadba", sme si vtedy vymenili nejake IP. blahozelam ku krasnemu syncekovi. kiwuska

lenkamt
14. led 2009

Kati -
prvý deň dávky rozdeliť do dvoch fľašiek 2/3 starého mliečka 1/3 nového napr. ak pije 90 tak 60 a 30
druhý deň 1/2 a 1/2
tretí 1/3 a 2/3
štvrtý komplet nové mlieko

tak doporučila nám dr. na gastre , dávala som najprv nové /kým boli hladné/ aby ho neodmietli 😉

katarinkad
14. led 2009

lenkamt, dakujem. Skusim teda pomalicky prejst na ine mliecko.

kiwuska, aj ja si pamatam. Ty mas dvojicky? Blahozelaaaaaam, to musite mat doma veselo. 😵 😵 😵

kiwuska
14. led 2009

katka veselo a uzasne. 🙂 vela zdravia boriskovi a aj tebe. idem, nech sa admin nehneva ze odbocujem od temy

melounek75
14. led 2009

Ahoj holky, tak ohledně toho střídání mlíčka koukám jak blázen, to mně nenapadlo, že se to musí tak opatrně. Já jsem prostě dodělala jednu krabici a začala dávat jinou, tak to mám štěstí, že to u nás proběhlo bez nejmenšího problému, jen se mi zdálo, že Sunar mu chutnal víc, je prý sladší, já nevím, já to nechutnala toto mně opravdu neláká já radši maso.