V 5 měsících přechod z kojení na Sunar, mám přikrmovat?

leg
15. pro 2012

Ahoj, prckovi je 5 měsíců a musela jsem kvůli nedostatku při kojení přejít na sunar. Krmím ho 5x denně tou dávkou cca 230 ml a v pohodě to vypije a konečně začal přibírat (předtím přibíral tak 100g za měsíc a celý noci probrečel). Potřebovala bych ale poradit, jestli mu mám dávat k sunaru i nějaké příkrmy (zkoušela jsem mrkev, ale mám pocit, že to nedokáže ještě vstřebat, protože jí celou vykakal a měl zácpu) a jestli mu mám dávat i nějaké pití a jaké? Vodu, šťávičky nebo co? Je to sice druhé dítě, ale s malou jsem problém s kojením neměla.

hojda
15. pro 2012

Já bych s přikrmem ještě chvilku počkala (nevím tedy, jak dlouho už ten sunar dáváš, může mít problém i s tím sunarem no a mrkev ta totálně staví. Malej mi po mrkvičce 5 dní nekakal! Další tekutiny myslím, zatím nepotřebuje.

kaculka46
15. pro 2012

Ahoj příkrm už můžeš pomalu začít dávat a při UM dávat i pít jak píšeš vodu občas šťávičku nebo čajík.Tím trochu pomůžeš té zácpě.

nelina_
15. pro 2012

Ahoj, nedávej jako první příkrm mrkev (já vím, všude jí doporučují 😒 ), já dala taky v 5 měsící jako první příkrm mrkev a vždy zácpa jak hrom. Zkus spíš dýni hokaido a nebo ještě lépe batáty (sladký brambory) a trošek oleje nebo másla. Ještě se nám na zácpu osvědčil Sunar nutradefence. Kdyby něco, písni mi, prcek bojoval se sklonem k zácpě téměr celý rok 😒

monad
15. pro 2012

jestli ho krmíš UM chvilku, taky bych počkala s příkrmama klidně do 6toho měsíce ať si zvykne, já když jsem přecházela, tak jsem jí dávala do sunaru i espumissan, my to měli hrozný s těma prdíkama... ty příkrmy mu nikam neutečou.. a trochu másla nebo pár kapek olivového oleje..
nehrotila bych to... nebo zkoušela dávat jen pár lžičkách ty 3 nebo 4dny jeden druh

koubicka
20. pro 2012

Ahoj, i já jsem musela klem toho pátého měsíce přejít z kojení na úmělou stravu, hrozně se mi malej zhoršil v noci a myslela jsem si, že už jsem v noci jen vzhůru a tak jsme koupili sunar - pro upřesnění my od babydrem , malej se v noci zlepšil o hodně, začal se budit jen 2x na jídlo a přes den mu k obědu dávám zeleninu, nejdřív jsem zkoušela skleničky a ty už nechce, takže vařím doma, někdy sní pár lžiček a někdy toho zbaští hodně, nabídnu mu po jídle čajík a když chce, tak si cucne a když ne tak ne.Je nám 6 měsíců 😉

hanickaa.d
22. led 2013

koubicka holky a jak vám prcci sněsli přechod z MM na UM? Mě pomalu ubývá mlíko, kojím co se dá, ale ona mi flašku s UM nevezme ani za zlaté prase...ale jak to řešit, když mě mlíko fakt dojde, třeba za pár měsíců...?

bibikulda
4. črc 2017

@hanickaa.d Dobrý den, jak jste to nakonec řešila/vyřešila?? Malému bude pět měsíců a myslím, že mu kojení nestačí. Nebo takhle.... Poslední dva dny ho mám u prsu mnohem častěji, než dříve a pořád mi přijde takovej "nenažranej" 🙂 Dnes jsem sáhla po Sunaru. Trošku po kojení, kdy pořád plakal, nasosal z lahvičky, ale žádnej šlágr.... Když si prso zmačknu, tak mlíčko teče, tak doufám, že má jen horší dny a že se vše srovná a my ještě budeme kojit, ale i tak se od Vás ráda dozvím podrobnější info 🙂

hanickaa.d
4. črc 2017

@bibikulda už si to uplne nepamatuju, ale v 5 mes jsem začala přikrmovat, dcera byla drobna a nepribirala. vse se tim ustálilo a UM jsme dali az po odstavení

kristynatita
4. črc 2017

@leg mrkev staví, tak lepe cuketa ci dyne ci brambor...

demetritis
4. črc 2017

Holky klid , z prikrmu zkuste dyni hokajdo jinak nekdy mam mleka malo a jiny nakojena malinka i dvouleta a jeste tam je dost , je bezne ze kolem 4-6 mes jsou deti u prsa casteji zacinaji zuby navic jsou aktivnejsi a ted jeste ty vedra muzete zkusit caj nebo jen kojeneckou vodu , dalsi duvot procmuzou byt vic u prsa je ov nebo blizicise ms tak hlavu nahoru ridte se srdcem a ono to pujde

monulec
5. črc 2017

@hanickaa.d Já mám stejný problém, pomalu jsem přicházela o mléko a už asi 3 týdny nekojím a malý UM absolutně nechce!!!! Míchám mu ho do každého jídla. Taky nevím jak to udělat....

leg
autor
5. črc 2017

@kristynatita díky za radu. A jelikož prckovi bude už 5 let a doslova sežere co vidí, tak už to neřeším 😂😂😂😂😂😂😊😊😊😊😊