V jakých frekvencích pije dítě na UM a má pít i v noci?

cuuulie
20. únor 2013

Dobrý den, chci se zeptat jak často a kolika ml krmíte svoje dítě na UM přes den a zda-li krmíte i v noci? Náš malý má 10 týdnů a krmím ho dávkou 120 ml co čtyři hodiny ať je den nebo noc....teď mi ale známá řekla že by měl přes noc vydržet bez mlíčka...zřeba jen s čajíkem...tak se chci zeptat jak to máte vy 🙂

aannidze
20. únor 2013

Ahoj, môj syn bol na UM od narodenia a pil každé 3 hod, vždy dávku aká bola uvedená na krabici alebo dokonca väčšiu . 🙂 Teraz má 9 mesiacov a v noci pije 1-2x. Osobne si myslím, že 10týž bábo potrebuje často mliečko aj v noci 🙂

zmrzlinka
20. únor 2013

moj maly ma sedem mesiacov a vypije v noci 150 ml a niekedy este nad ranom 120 ml.Podla toho kedy vecer zaspi.Ked sme boli na kontrole,tak mi doktorka povedala,ze ked chce v noci tu jednu davku,ze mu ju mam dat.10 tyzdnove babo je malicke na to,aby v noci nejedlo....takze podla mna ju kludne krm po tych styroch hodinach......zmeni sa to,ked zacnete s prikrmami.....kasicky,zeleninku......nabehnete na iny rezim.....aspon u nas to tak bolo.

jancip
20. únor 2013

Syn se prestal v noci budit ve 3. mesici, pres den pil po 3 hodinach. Ale rekla bych, ze je to spise vyjimka, ze male deti se proste na jidlo v noci budi.

cuuulie
autor
20. únor 2013

No já si to myslím taky....nebo spíš když to v noci všechno vypije tak mi to přišlo normální....kdyby to nevypil tak by to bylo ěco jiného ale i o půlnoci a pak i v ty 4 ráno mi to všechno vypije.....sakryš jsem si myslela že se už vyspím déle ale ještě asi nic 😀

puckal
20. únor 2013

@cuuulie myslím si že je to o dítku 😉 Já dávala od 2 týdnů malému MM flaškou a spal od 20 do 4-5 tam dám flašku a vstává mezi 7-8, potom co 3 hodky, ted už je na UM a je to pořád stejné 😉

veronikaka
20. únor 2013

@cuuulie Podstatný je, aby si mu nedala dřív než po 2,5 hodinách - aby to stihnul strávit. Ostatní nech na něm - on si řekne - jak přes den, tak přes noc (co říká známá je blbost). Pokud je miminko spokojený, tak je vše jak má být ... Jinak kolik by měl vypít, na to existuje takovej vzoreček, na kterej si teď nevzpomenu.... Já mám už druhý děťátko na umělým a tvůj klouček pije v úplně normálních frekvencích - těch 120 ml mi přijde dost, ale pokud ho nebolí bříško, tak proč ne.

cuuulie
autor
20. únor 2013

@jancip a on se vám přestal budit sám od sebe? mě takhle vydržel sám od sebe tři noci....usnul v 6 večer a probudil se až ve 3...a pak ale zajel zase zpátky a začal se budit po těch 4 hod.....

cuuulie
autor
20. únor 2013

tekže myslíte že ho mám nechat takhle, když mu to vyhovuje a on si to časem upraví sám? asi jo....já jsem už zblblá z těch řečí že se mu musí dělat od třetího měsíco pravidelnej režim a kdesicosi...

augustka
20. únor 2013

Já dávám 150ml co 4hod.( malá má 5 měsíců) v noci dávku i vynechá. Rozhodně když byla menší, tak pila co 3 hod. ať byla noc či den. Čaj bych místo mléka tak malému dítěti nedávala.

vanule
20. únor 2013

naše malá je od narození na UM, ze začátku pila ve dne v noci co 3hodinky, ale od 4měsíce spala v noci jako špalek, když jsem jí vzbudila aspoň na jedno pití (většinou ve 4h) spala jak šípková Růža, tak mudra řekla nechte spát až bude mít hlad však se ozve. Má 9měsíců, hlad v noci se nedostavil a v klidu spí i 12hodin v kuse.

jancip
20. únor 2013

@cuuulie Jojo, přestal se budit sám. Ze zařátku se budil cca ve 23:00, ve 2:00, v 5:00. Pak zaspával to pozdní večerní krmení, a pak i to noční. Nezvyšovala jsem dávky, nedávala kaše, nenechávala ho plakat...sám si to tak nastavil. Celou noc spával od 3 do 6ti měsíců. Pak se začal zase budit ale ne na jídlo, ale spíš neklidem kvůli snům.....Já myslím, že ty rady ohledně režimu u malinkých dětí jsou nesmysl. My přece jsme každý den taky jinak unavení, máme někdy víc hlad, někdy míň hlad....takže bych to fakt s režimem nehrotila.

lenama18
21. únor 2013

Dobrý den maminky,mám 3týdenní mimčo a střídám MM s UM mám ho totiž málo tak musím odstříkávat.Přes den malá pije tak po 3-4 hodinách 80-100ml mého mlíčka a když dávám umělé vypije tak 80ml.Večer jí dám kolem 22hodiny 80-90ml UM a vzbudí se mi třeba až kolem 5té ráno.Nevadí to že se mi vzbudí po takové době nebo jí mám vzbudit třeba ve 3 a pak v 6 ráno?

cuuulie
autor
22. únor 2013

@lenama18 určitě nebudit!! když nemá potřebu v noci pít tak jí nechte tak....buzením byste jí mohla narušit spánkový režim...

mafeska
11. bře 2013

@lenama18 souhlasim s cuuulie rozhodně nebudit, když bude mít hlad ozve se miminko samo a to i v noci.

mafeska
11. bře 2013

@cuuulie před den malá jedla každé 3 hodiny, množství mléka v jakém měsíci si nepamatuju ale vím že odpovídala +- tabulkám, v noci jedla 2x, postupem času jen jednou a teďka už prospí bez jídla celou noc.

kotcheva
20. dub 2013

Ahoj, znovu otviram tuto diskuzi a prosim o radu. Mam 6-mesicni dceru, castecne jsme na MM (odsavam- davam z lahvicky) a zaroven dokrmuji nurtilonem. S cim mam problem posledni tyden - dcera ted uz spi mene, hlavne dopoledne, a treba hodinu po krmeni zacne plakat a dozaduje se jidla. A kdyz dojde na krmeni, zjistuji, ze vypila treba jen 30ml a vic nechce. Takze ji necham a za hodinu, hodinu a pul se tohle opakuje znovu. To uz mam pocit, ze by opravdu mohla mit, tudiz zase naklusu s normalni davkou a zase je z toho 30 ml. Kdyz ji "oblbuji" dudlikem, nenecha se a breci dal jako by umirala hlady. Tohle nechci podporovat - jednak to neni dobre z hlediska vyzivy a jednak i vychovy, ale zase mi pripada spatne nechat takhle maly dite brecet. Mate nekdo stejnou zkusenost nebo navrh, o s tim? Dekuju!

nicolka007
19. lis 2013

mě malý pije přes den po 3-4 hodinách a v noci se nebudí,vzbudí se až ránno ve 4