Vaříte Nutrilon v kojenecké vodě nebo vodě z vodovodu?

iv123
9. pro 2011

Vaříte nutrilon v kojenecké vodě nebo vodě z vodovodu?
Pokud v kojenecké vodě, do kdy se musí otevřená láhev spotřebovat?

camelinka
9. pro 2011

ja teda nedelam mliko,ale kase a pouzivam kojeneckou. Z vodovodu by se musely udelat testy jestli neobsahuji moc dusicnanu,mimi je neumi vyloucit. Otevrenou balenou mam v lednici,kasi delam jen 1x denne tak ji spotrebuju tak za tyden a pul

bejatka333
9. pro 2011

ahoj, moje dvojčátka mají už skoro rok, ale pořád vařím Nutrilon v kojenecké vodě, protože naše voda z kohoutku není moc kvalitní. Kupují 5 litrové balení kojenecké vody (vyjde levněji) a máme je pro dvojčátka na 2-3 dny. Vodu již od půl roku neřevažuji, jen ohřívám..

mili84
9. pro 2011

Nikdy jsem kojeneckou vodu nepoužívala,. Když byl syn malinký, tak jsem převařovala normální kohoutkovou a teď už pije Nutroš jenom ke snídani, a to ohřívám na 30s v mikrovlnce opět normální vodu. je fakt, že tady máme prokázanou kvalitní vodu z kohoutku, Já ani manžel taky nic jiného nepijeme.

monny89
9. pro 2011

Jsme taky na Nutrilonu, převařím obyč vodu z kohoutku, kojeneckou jsem nikdy nepřevařovala, zaliju horkou s konvice a doleju studenou aby to bylo ihned ke konzumaci 🙂

jasekd
9. pro 2011

Pro syna jsem Nutrilon varila z kojenecke asi do pul roku, do roku prevarovala z kohoutku, dceri delam prikrmy hned z kohoutku. Chce to zjistit si zdroj a pak na internetu visi za kazdy mesic rozbor vody z radu, no a u nas ma voda min dusicnanu nez kojenecka, co jsem kupovala. Limit dusicnanu pro kojence je 15mg/l. Jsou oblasti, kde voda z kohoutku obsahuje treba 30mg/l, tam bych kupovala kojeneckou dele. Otevrenou lahev bych spotrebovala do 3 dnu, dyl ne. Nevyhoda kojenecke vody je v tom, ze pramen muze byt kvalitni, stacirna taky, jenze pak nastoupi transport, skladovani v supermarketech ve spine, na slunci... a je z toho voda uplne jine "kvality" . Ja si koupila jednou koj. vodu zelenou (uzaver tesnil, prosla nebyla). Proto i kojeneckou vodu jsem prevarovala, je to mozna dulezitejsi nez u te z kohoutku! Dusicnany meni strukturu hemoglobinu a ten pak neni schopen prenaset kyslik, nejcitlivejsi jsou na to deti tusim do pul roku, protoze nemaji zraly mechanismus premeny poskozeneho hemoglobinu (methemoglobinu) na norm. hemoglobin. A prevarovani je nutne kvuli pripadne bakt. kontaminaci.
Jinak toto tema uz tu urcite je.

pusolamy
9. pro 2011

stale prevarujeme kojeneckou

elana
9. pro 2011

nedávám Nutrilon, ale Sunar Nutradefense, nicméně převařuju kojeneckou (Dobrou vodu nebo Máma a já, ostatní uvolňujou hrozně vápenatých usazenin a voda je úplně mléčně bílá 😝 ), otevřená mi vydrž max. 1 den, převářím naráz něco málo víc než 0.5l, naplním lahvičku na další krmení a termosku, takže převářím celkem 2x denně a to je pryč hned.

pattie
11. pro 2011

Vždycky jsem používala jen převařenou vodu z vodovodu, ale kojila jsem a od pátého měsíce začala zkoušet kaše.

sidynka
11. pro 2011

UM jsem začala používat po 6. měsíci a v převařené vodě z kohoutku 🙂